Kol kas judėjimo tarp savivaldybių ribojimai švelninami nebus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad judėjimo ribojimo tarp savivaldybių atsisakyti kol kas neketinama. 
Ji taip pat pažymi, kad Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) posėdyje nusprendė siūlyti Vyriausybei leisti atidaryti lauko slidinėjimo trasas.
„Šiandien buvo priimtas sprendimas pasiūlyti Vyriausybei leisti lauko slidinėjimo trasų paslaugų tieiimą. Žinoma, pirmiausia užtikrinus, kad bilietų platinimas būtų elektroniniu būdu, kad būtų išankstinė lankytojų registracija“, – vasario 1-ąją sakė ji žurnalistams.
Anot ministrės, džiugina tai, jog pavienėse savivaldybėse susirgimo COVID-19 atvejai nebefiksuojami.
„Džiugina tai, kad turime gerų žinių – mažėja ne tik bendras susirgimų ir mirčių skaičius. Kai kuriose pavienėse Lietuvos savivaldybėse jau apskritai nebefiksuojama susirgimo atvejų. Be to, žymiai sumažėjo simptominio testavimo, o tai leidžia atlikti daugiau prevencinio testavimo“, – kalbėjo ji.
 A. Bilotaitė pažymėjo, kad judėjimas tarp savivaldybių ribojimas kol kas nebus švelninamas.
„Kalbėti apie tam tikrus atlaisvinimus šioje srityje bus galima tuo atveju, jeigu sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, ir teigiamų testų dalis bus mažesnė nei 10 proc. Tada galėsime kalbėti ir svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių.
Jei sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė nei 5 proc., tada bus galima svarstyti, kad ribojimas tarp savivaldybių judėjimo būtų tik savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Na ir trečias etapas, jei pasieksime 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė kaip 4 proc., tokiu atveju galima diskutuoti apie ribojimo tarp savivaldybių atsisakymą, išskyrus tas savivaldybes, kuriose susirgimų skaičius bus didesnis nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, – judėjimo ribojimų atlaisvinimo planą pristatė ministrė.
A. Bilotaitė pabrėžė, kad sausio mėnesį mobilumas šalyje sumažėjo 79 proc.
„Kalbant apie apibendrintus duomenis, (…) reikėtų pažymėti, kad ribojimai veikia ir mobilumas yra sumažėjęs tikrai ryškiai – 79 proc. Jei kalbėtume apie visą sausio mėnesį, tai buvo nepraleista 20 tūkst. transporto priemonių ir buvo išrašyta apie 6 300 pažeidimų protokolų“, – sakė ji.

Lietuvoje ir toliau bus tęsiama judėjimo tarp savivaldybių kontrolė – ši karantino priemonė stipriai prisidėjo prie sergančiųjų skaičiaus mažėjimo. Per sausio mėnesį apgręžta daugiau nei 20 tūkstančių transporto priemonių.

Anot posėdyje dalyvavusių sveikatos ekspertų, jei sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis būtų mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, galima būtų grįžti prie pradinio kontaktinio ugdymo, neformalaus ugdymo ir praktinių vairavimo mokymų.

Karantino režimo ribojimus planuojama peržiūrėti kiekvieną savaitę, o sprendimus dėl suvaržymų atlaisvinimo priimti atsižvelgus į sergamumo rodiklius ir teigiamų testų skaičių šalyje.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasario 28 dienos.

Monika Grigutytė (ELTA), LR Vyriausybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite