Kol kas judėjimo tarp savivaldybių ribojimai švelninami nebus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad judėjimo ribojimo tarp savivaldybių atsisakyti kol kas neketinama. 
Ji taip pat pažymi, kad Vyriausybės ekstremaliųjų situacijų komisija (VESK) posėdyje nusprendė siūlyti Vyriausybei leisti atidaryti lauko slidinėjimo trasas.
„Šiandien buvo priimtas sprendimas pasiūlyti Vyriausybei leisti lauko slidinėjimo trasų paslaugų tieiimą. Žinoma, pirmiausia užtikrinus, kad bilietų platinimas būtų elektroniniu būdu, kad būtų išankstinė lankytojų registracija“, – vasario 1-ąją sakė ji žurnalistams.
Anot ministrės, džiugina tai, jog pavienėse savivaldybėse susirgimo COVID-19 atvejai nebefiksuojami.
„Džiugina tai, kad turime gerų žinių – mažėja ne tik bendras susirgimų ir mirčių skaičius. Kai kuriose pavienėse Lietuvos savivaldybėse jau apskritai nebefiksuojama susirgimo atvejų. Be to, žymiai sumažėjo simptominio testavimo, o tai leidžia atlikti daugiau prevencinio testavimo“, – kalbėjo ji.
 A. Bilotaitė pažymėjo, kad judėjimas tarp savivaldybių ribojimas kol kas nebus švelninamas.
„Kalbėti apie tam tikrus atlaisvinimus šioje srityje bus galima tuo atveju, jeigu sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, ir teigiamų testų dalis bus mažesnė nei 10 proc. Tada galėsime kalbėti ir svarstyti galimybę atlaisvinti judėjimą tarp žiedinių ir miestų savivaldybių.
Jei sergamumo rodiklis bus mažesnis kaip 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė nei 5 proc., tada bus galima svarstyti, kad ribojimas tarp savivaldybių judėjimo būtų tik savaitgaliais ir švenčių dienomis.
Na ir trečias etapas, jei pasieksime 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų, o teigiamų testų dalis bus ne didesnė kaip 4 proc., tokiu atveju galima diskutuoti apie ribojimo tarp savivaldybių atsisakymą, išskyrus tas savivaldybes, kuriose susirgimų skaičius bus didesnis nei 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų“, – judėjimo ribojimų atlaisvinimo planą pristatė ministrė.
A. Bilotaitė pabrėžė, kad sausio mėnesį mobilumas šalyje sumažėjo 79 proc.
„Kalbant apie apibendrintus duomenis, (…) reikėtų pažymėti, kad ribojimai veikia ir mobilumas yra sumažėjęs tikrai ryškiai – 79 proc. Jei kalbėtume apie visą sausio mėnesį, tai buvo nepraleista 20 tūkst. transporto priemonių ir buvo išrašyta apie 6 300 pažeidimų protokolų“, – sakė ji.

Lietuvoje ir toliau bus tęsiama judėjimo tarp savivaldybių kontrolė – ši karantino priemonė stipriai prisidėjo prie sergančiųjų skaičiaus mažėjimo. Per sausio mėnesį apgręžta daugiau nei 20 tūkstančių transporto priemonių.

Anot posėdyje dalyvavusių sveikatos ekspertų, jei sergamumo koronaviruso infekcija rodiklis būtų mažesnis nei 200 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, galima būtų grįžti prie pradinio kontaktinio ugdymo, neformalaus ugdymo ir praktinių vairavimo mokymų.

Karantino režimo ribojimus planuojama peržiūrėti kiekvieną savaitę, o sprendimus dėl suvaržymų atlaisvinimo priimti atsižvelgus į sergamumo rodiklius ir teigiamų testų skaičių šalyje.

Karantinas Lietuvoje pratęstas iki vasario 28 dienos.

Monika Grigutytė (ELTA), LR Vyriausybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Papildomoms abiturientų konsultacijoms prieš egzaminus – 390 tūkst. eurų

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė skyrė papildomus 390 tūkst. eurų mokinių, pasirinkusių laikyti brandos egzaminus ir dėl COVID-19 pandemijos patyrusių mokymosi praradimų, tiesioginių konsultacijų išlaidoms kompensuoti. Šios lėšos iš Vyriausybės rezervo bus skirtos abiturientus konsultuosiantiems mokytojams už papildomas darbo valandas atlyginti. „Nesuteikti galimybės papildomai mokytis būtų tas pats, kaip pripažinti, kad nuotolinis ugdymas visai neturėjo įtakos mokymosi kokybei ir kad abiturientai turėjo sąlygas mokytis taip kaip ir baigusieji mokyklas iki pandemijos. Viliuosi, kad dėl mūsų visų atsakingo požiūrio

Nuo kito trečiadienio „Regitroje“ atnaujinami praktikos egzaminai

Nuo kovo 10 d., trečiadienio, „Regitroje“ atnaujinami visų kategorijų praktikos egzaminai. Toks sprendimas priimtas po trečiadienį įvykusio Vyriausybės posėdžio. Primename, kad praktikos egzaminų planuota nevykdyti iki kovo pabaigos, tačiau Vyriausybei dar kartą įvertinus situaciją ši data sutrumpėjo. Tad būsimi vairuotojai, kurie nuo kovo 10 d. yra užsiregistravę į praktikos egzaminus, laukiami numatytu laiku. Pasitikrinti egzamino laikymo datą ar užsiregistruoti į jį galima tiesiog internetu čia: https://vp.regitra.lt/#/. „Atnaujinti praktikos egzaminus esame pasiruošę. Dėsime visas pastangas, kad visi norintieji juos galėtų išlaikyti

Švelninamas karantinas: leidžiami sporto bei neformaliojo švietimo užsiėmimai atvirose erdvėse

Vyriausybės sprendimu, nuo kovo 6 d. leidžiama sporto, laisvalaikio ir pramogų paslaugas atvirose erdvėse vienu metu teikti ne daugiau kaip 5 asmenims, išskyrus dviejų šeimų ir (ar) dviejų namų ūkių narius. Trečiadienį Vyriausybė taip pat pritarė siūlymui leisti neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimus atvirose erdvėse, kai juose dalyvauja ne daugiau kaip 5 vaikai. Nuo kovo 10-osios bus atnaujinti transporto priemonių vairavimo praktiniai mokymai ir egzaminai, neformaliojo suaugusiųjų švietimo užsiėmimai atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau kaip 5 asmenys. Teikiant minėtąsias paslaugas,

Turtui ir pajamoms deklaruoti – du mėnesiai

Apie 161 tūkst. Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskričių gyventojų, pernai laiku pateikusių pajamų deklaracijas,  susigrąžino per 33, 4 mln. eurų GPM permokų. 10,7 tūkst. šilutiškių iš viso susigrąžino beveik 2 mln. eurų. 2021 m. kovo 3 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) informuoja, jog Mokesčių inspekcija į Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) perkėlė duomenis iš trečiųjų asmenų ir daugiau nei 2,3 mln. gyventojų jau gali teikti tikslias ir kokybiškas pajamų deklaracijas, iš kurių 1,74 mln. tai

Taip pat skaitykite