Kokybiškas poilsis per atostogas: kaip pailsėti ir atsijungti nuo darbų?

Tikriausiai nesudėtinga įsivaizduoti akimirką, kai tingiai leidžiant laiką paplūdimyje suskamba telefonas. Jį pakėlus, išgirstate kolegos balsą: „Atsiprašau, kad trukdau, bet ar galėtum truputėlį pagelbėti?“ Niekas nenori būti trukdomas per atostogas, tad kaip tokių situacijų išvengti?

„Savaime suprantama, kad per atostogas nesinori būti trukdomam dėl darbinių reikalų. Vis tik dėl įvairių priežasčių ne visada pavyksta pilnai atitrūkti: pasitaiko situacijų, kai kolegoms kažko prisireikia. Kad tai netaptų piktnaudžiavimu, vertėtų nuo tokių situacijų apsidrausti, kad galėtume mėgautis kokybišku ir užtarnautu poilsiu“, – pranešime žiniasklaidai sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė Eglė Staniulionė.

Susiplanuokite ir užbaikite svarbiausius darbus

Ilgametė patirtis rodo, kad išvengti nereikalingo streso per atostogas padeda atsakingas savo darbų ir krūvio planavimas. Komandų vadovai turėtų tolygiai paskirstyti darbus visiems kolegoms, o darbuotojams reikėtų iš anksto susidėlioti užduočių prioritetus ir terminus. Tik užbaigus būtinus ir suplanuotus darbus bus galima mėgautis laisvu laiku be jokių rūpesčių ir trukdžių.

„Jeigu įgūdis planuotis darbus dar nesusiformavęs, esama įrankių, padedančių efektyviau planuoti veiklas ir vienoje vietoje matyti visas laukiančias užduotis. Dirbant tiek mažesnėje, tiek didesnėje komandoje patogu naudotis tokiomis platformomis kaip „Trello“, „Monday“, „ProofHub“, „Teamwork“ ir pan.“, – pataria E. Staniulionė.

Jei turite tam tikrų kasdienių užduočių, kuriomis reikia pasirūpinti, labai svarbu žinoti, kas jas atliks jūsų atostogų metu. „Būti šiek tiek labiau užsiėmusiam prieš atostogas yra daug geriau, nei būti užimtam atostogų metu“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Apie atostogas primins el. laiško parašas

Kitas svarbus namų darbas – visiems pranešti apie būsimą poilsį. Deja, praktika rodo, jog kartais vieno oficialaus paskelbimo nepakanka, nes darbais užsivertę kolegos gali tiesiog užsimiršti ir vis tiek sutrukdyti atostogų metu.

„Patogus ir laiko patikrintas būdas priminti, jog atostogausite, yra įrašas jūsų el. pašte. Artėjant atostogoms, savo parašą papildykite informacija, kuriomis dienomis jūsų nebus ofise. Tekstą išskirkite ryškia spalva, kad šis būtų aiškiai matomas. Prieš poilsį nustatykite automatinį atsakymą į el. laiškus ir nukreipkite gavėją į jus pavaduojantį kolegą. Šitaip užtikrinsite, kad svarbūs klausimai bus sprendžiami operatyviai, kartu gerbiant visų užtarnautą poilsio laiką“, – pataria „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

„Nutildykite“ programėles

Dar vienas technologinis niuansas, padėsiantis jums atsipūsti ir užsimiršti atostogų metu, yra visų programėlių „nutildymas“. Jei telefone naudojatės su darbu susijusiomis programėlėmis, pavyzdžiui, „WhatsApp“, „Slack“ ar „Skype“, nustatykite tylųjį režimą.

„Tylusis režimas leis jums nematyti gaunamų žinučių ir šitaip galėsite pamiršti darbo reikalus. Kuriam laikui paslėpę gaunamas žinutes, užtikrinsite, kad grįžus jos vėl bus pasiekiamos ir galėsite sekti visą kolegų susirašinėjimą, kol ilsėjotės“, – sako E. Staniulionė.

Nebijokite sakyti „ne“

Neretai darbuotojai verčia save atlikti tam tikras užduotis atostogų metu dėl įvairių psichologinių priežasčių. Pavyzdžiui, jaučiasi kalti arba nori pademonstruoti savo lojalumą, įrodyti profesionalumą, atsidavimą darbui.

„Jums nereikia skatinti šių jausmų ir nereikia jaustis kaltam, jeigu norite atostogų laiką praleisti kokybiškai. Turėtumėte aiškiai pasakyti „ne“, kai jūsų viršininkas ar bendradarbiai kreipiasi į jus darbo reikalais per atostogas. Labai paprastai iškomunikuokite, jog darbinius klausimus spręsite sugrįžęs“, – sako „Bitės“ žmonių ambasados vadovė.

Be to, nubrėžti aiškias ribas tarp darbo bei poilsio padės ir automatinis atsakymas trumpąja SMS žinute. Telefono nustatymuose pasirinkite, kad žinutė su jūsų atostogų data būtų išsiunčiama kiekvienam skambinančiajam darbo reikalais.

Svarbus kultūros vaidmuo

Siekiant užtikrinti kokybišką poilsį atostogų metu, bene svarbiausią vaidmenį vaidina vidinė organizacijos kultūra. Palankios kultūros kūrimas yra kertinis veiksnys siekiant išlaikyti sveiką darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą ir užtikrinti, kad darbuotojai galėtų visapusiškai mėgautis laisvu laiku.

„Darbdavys privalo aiškiai komunikuoti savo darbuotojams, kad poilsis yra šventas reikalas ir nevalia kolegų trukdyti atostogų metu. Pagarbos asmeniniam laikui skatinimas kuria pozityvią darbo aplinką ir parodo įmonės įsipareigojimą rūpintis savo darbuotojų gerove“, – sako E. Staniulionė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų

Rugsėjį prasidėjęs rudens treniruočių sezonas išaugino traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių – ir vaikai, ir suaugusieji kenčia nuo raumenų patempimų, galūnių išnarinimų ar net menisko plyšimų. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti traumų ir saugiai grįžti į sporto rutiną. „Žmonėms koją pakiša jų prisiminimuose išlikęs jausmas, jog sportuodami jie gali rinktis sudėtingiausius pratimus ir atlaikyti intensyvų krūvį, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Jei vasarą nesportavote, raumenys ir sąnariai prarado tonusą. Kūnas nėra pasiruošęs intensyvioms treniruotėms. Dėl to žmonės

Eismo saugos ekspertė įvardijo 4 elementus, padedančius užtikrinti saugumą kelyje

Eismo saugumas keliuose išlieka didele ir opia problema Lietuvoje: fiksuojamas didelis avaringumas, daugėja žuvusių keliuose. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2023 metų I pusmetį šalies keliuose žuvo net 72 žmonės, o tai 41 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Leistino greičio viršijimas, vairavimas esant neblaiviam, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose – pagrindinės priežastys, dėl kurių keliuose nutinka nelaimės. Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo saugos ekspertė Indrė Žilakauskienė įvardino 4 pagrindinius saugos keliuose elementus, į kuriuos atsižvelgus galėtume

Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba. Kelionių pikas tik prasideda Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai. „Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai

Spalis: policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie spalio mėnesį vykdomas respublikines prevencines priemones, skirtas eismo dalyvių elgesio keliuose kontrolei užtikrinti. Spalio 2-5 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė. Spalio 9-15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. Spalio 16-18 d. ir 27-29 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą

Taip pat skaitykite