Kokios yra Vokietijoje dirbančių tolimųjų reisų vairuotojų darbo sąlygos?

Vairuotojai iš Lietuvos dažniausiai yra kviečiami tolimiesiems reisams Vokietijoje, kur jiems gali tekti gabenti krovinius su ADR pažymėjimu. Todėl daugeliu atvejų pageidaujama, kad jie turėtų nors vienerių metų sunkvežimių vairavimo darbo patirtį. O didesnė darbo patirtis bei rusų arba vokiečių kalbų mokėjimas yra laikoma dėmesio vertu privalumu.

Kokios darbo sąlygos Vokietijoje dirbantiems sunkvežimių vairuotojams?

Kaip įprasta, tolimųjų reisų vairuotojų darbas organizuojamas kadencijomis, kai dirbama tam tikrą skaičių savaičių, po kurių suteikiamas laikas atokvėpiui. Tuo metu galima ilsėtis Vokietijoje arba grįžti namo pas artimuosius į Lietuvą.

Kadencijos yra skirstomos dviem variantais – jei dirbama iš eilės aštuonias savaites, tada poilsiui skiriama pusė dirbto laiko. Ta pati taisyklė galioja ir dirbant šešias savaites iš eilės. Kokiomis sąlygomis dirbantysis gyvens po darbo, yra nurodyta darbo sutartyje. Todėl prieš pasirašant ją būtinai reikia atidžiai perskaityti.

Su kokiu transportu gali tekti dirbti tolimųjų reisų vairuotojams?

Tolimųjų reisų vairuotojams gali tekti važiuoti ne tik su įprastiniu vilkiku, bet ir sėsti prie šaldytiems maisto produktams vežti skirtos transporto priemonės vairo. Darbas su tokia technika reikalauja ypatingo atsakingumo ir pasirengimo. Vežant šaldytus maisto produktus ar kitokios paskirties gaminius būtina palaikyti nustatytą nenutrūkstamą minusinę temperatūrą.

Vairuotojas atsako ne tik už deramą jų gabenimą, bet ir atitinkamai saugų jų pakrovimą sandėlyje bei iškrovimą prekių pristatymo vietoje. To laikytis būtina, nes šaldytos prekės negali ilgesnį laiką būti šiltoje aplinkoje. Priešingu atveju, jos prarastų kokybę, o už tai atsakytų krovinio vežėjas.

Kur kreiptis, jei norite padirbėti tolimųjų reisų vairuotoju Vokietijoje?

Jei nutarėte pamėginti laimę Vokietijoje ir svajojate ten įsidarbinti tolimųjų reisų vairuotoju, nesusigundykite abejotino turinio skelbimais internete. Galite patirti daug nemalonių siurprizų ir likti apgauti. Kad taip nenutiktų, susisiekite su jau spėjusiomis pelnyti pasitikėjimą vairuotojų įdarbinimo užsienio šalyse agentūromis.

Jos pasirūpins, kad užsienyje jūs gautumėte visas reikiamas socialines garantijas ir pačias jums palankiausias darbo sąlygas. Dirbsite su nepriekaištingos kokybės vilkikais, laikydamiesi pasirinkto darbo ir poilsio grafiko, o už darbą gausite solidų atlyginimą.

pr2023/155 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite