Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones.

ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė arba teisingo perėjimo fondas.

Prieš pateikdami paraišką dėl finansavimo, visada peržiūrėkite kvietimo gaires, kad sužinotumėte, ar esate tinkami. Konkretūs kriterijai yra nustatyti kiekvienoje finansavimo programoje ir individualiame kvietime. Dotacijų atveju, jei jūsų pasiūlymas yra priimtinas ir tinkamas, atrankos procesą paprastai pradeda nepriklausomi ekspertai, kurie įvertins jūsų pasiūlymą pagal atrankos ir skyrimo kriterijus.

Į ES biudžetą įtrauktos konkrečios programos, skirtos padėti jauniems žmonėms įgyti darbo patirties ar studijuoti užsienyje. Taip pat yra programų, skirtų jaunimo nedarbui. Moksliniai tyrimai ir inovacijos yra tokie svarbūs ilgalaikei ES strategijai, kad visoje Europoje mokslininkai gali naudotis specialiomis programomis ir kitais paramos šaltiniais. Pagrindinė ES mokslinių tyrimų finansavimo programa yra „Europos horizontas“, programos „Horizontas 2020“ tęsėjas. Pagal ją remiami įvairių sričių mokslinių tyrimų projektai, kuriuos vykdo organizacijos ar asmenys.

Ūkininkai

Kaip ūkininkas ar žemės valdytojas, tikėtina, kad turėsite teisę gauti tiesiogines išmokas pagal bendrąją žemės ūkio politiką. Norėdami gauti finansavimą, turite laikytis tam tikrų reikalavimų visuomenės, gyvūnų ir augalų sveikatos, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės srityse. Finansavimas nukreipiamas per atitinkamas jūsų šalies nacionalines institucijas.

Įmonės

ES finansavimas yra prieinamas bet kokio dydžio įmonėms bet kuriame sektoriuje, įskaitant verslininkus, besikuriančias įmones, labai mažas įmones, mažas ir vidutines įmones bei didesnes įmones. Kiekvienais metais ES remia daugiau nei 200 000 įmonių. Galite kreiptis dėl dotacijos arba dalyvauti viešųjų pirkimų procedūroje, jei vadovaujate verslui ar susijusiai organizacijai (verslo asociacijoms, verslo paramos teikėjams, konsultantams ir kt.), kuri vykdo ES interesus gerinančius projektus, arba jei prisidedate prie ES programos ar politikos įgyvendinimas.

Didelėmis pramonės viešųjų pirkimų sutartimis susidomėjusias įmones gali sudominti konkursai, paskelbti pagal tokias programas kaip ITER, Copernicus ar Galileo. Be to, įmonėms siūlomas platus finansavimo spektras: verslo paskolos, mikrofinansavimas, garantijos ir rizikos kapitalas.

pr2023/062

Daugiau: verslo paskolos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite