Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones.

ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė arba teisingo perėjimo fondas.

Prieš pateikdami paraišką dėl finansavimo, visada peržiūrėkite kvietimo gaires, kad sužinotumėte, ar esate tinkami. Konkretūs kriterijai yra nustatyti kiekvienoje finansavimo programoje ir individualiame kvietime. Dotacijų atveju, jei jūsų pasiūlymas yra priimtinas ir tinkamas, atrankos procesą paprastai pradeda nepriklausomi ekspertai, kurie įvertins jūsų pasiūlymą pagal atrankos ir skyrimo kriterijus.

Į ES biudžetą įtrauktos konkrečios programos, skirtos padėti jauniems žmonėms įgyti darbo patirties ar studijuoti užsienyje. Taip pat yra programų, skirtų jaunimo nedarbui. Moksliniai tyrimai ir inovacijos yra tokie svarbūs ilgalaikei ES strategijai, kad visoje Europoje mokslininkai gali naudotis specialiomis programomis ir kitais paramos šaltiniais. Pagrindinė ES mokslinių tyrimų finansavimo programa yra „Europos horizontas“, programos „Horizontas 2020“ tęsėjas. Pagal ją remiami įvairių sričių mokslinių tyrimų projektai, kuriuos vykdo organizacijos ar asmenys.

Ūkininkai

Kaip ūkininkas ar žemės valdytojas, tikėtina, kad turėsite teisę gauti tiesiogines išmokas pagal bendrąją žemės ūkio politiką. Norėdami gauti finansavimą, turite laikytis tam tikrų reikalavimų visuomenės, gyvūnų ir augalų sveikatos, aplinkosaugos ir gyvūnų gerovės srityse. Finansavimas nukreipiamas per atitinkamas jūsų šalies nacionalines institucijas.

Įmonės

ES finansavimas yra prieinamas bet kokio dydžio įmonėms bet kuriame sektoriuje, įskaitant verslininkus, besikuriančias įmones, labai mažas įmones, mažas ir vidutines įmones bei didesnes įmones. Kiekvienais metais ES remia daugiau nei 200 000 įmonių. Galite kreiptis dėl dotacijos arba dalyvauti viešųjų pirkimų procedūroje, jei vadovaujate verslui ar susijusiai organizacijai (verslo asociacijoms, verslo paramos teikėjams, konsultantams ir kt.), kuri vykdo ES interesus gerinančius projektus, arba jei prisidedate prie ES programos ar politikos įgyvendinimas.

Didelėmis pramonės viešųjų pirkimų sutartimis susidomėjusias įmones gali sudominti konkursai, paskelbti pagal tokias programas kaip ITER, Copernicus ar Galileo. Be to, įmonėms siūlomas platus finansavimo spektras: verslo paskolos, mikrofinansavimas, garantijos ir rizikos kapitalas.

pr2023/062

Daugiau: verslo paskolos

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite