Kokiomis savybėmis pasižymi medvilnė bei šilkas?

Medvilnė bei šilkas – vieni populiariausių ir dažnai įvairiems projektams naudojamų audinių. Šie audiniai internetu yra įsigyjami nuolatos. O ar žinote, kokie šių audinių privalumai bei trūkumai?

Medvilninių audinių privalumai

Medvilniniai audiniai yra vertinami dėl jų ekologiškumo bei hipoalerginių savybių, tačiau tai toli gražu nėra vieninteliai šių audinių privalumai. Kalbant apie medvilnę, taip pat būtina paminėti, kad šis audinys „kvėpuoja“: dėl specifinio audimo metodo ir paties medvilninio audinio pluošto struktūros oras gali lengvai prasiskverbti pro rūbą ir pasiekti odą. Lengvi ir minkšti medvilniniai audiniai nesukelia jokių alerginių reakcijų bei niežėjimo juos dėvint.

Dar viena savybė, kuria pasižymi medvilniniai audiniai, yra jų higroskopiškumas arba, paprastai tariant, šis audinys itin gerai sugeria drėgmę, o dėvint iš medvilnės pasiūtus rūbus nebus jaučiama šiltnamio efekto. Šie audiniai taip pat nesielektrina, todėl galima išvengti nemalonių elektros iškrovų.

Medvilnė, nors ir būdama gana lengvas ir plonas audinys, puikiai išsaugo šilumą ir šildo. Skirtingo pluošto ilgio medvilniniai audiniai gali būti labai minkšti, todėl rūbai iš jų yra labai jaukūs ir patogūs.

Plačia spalvine gama pasižymintys medvilniniai audiniai nėra reiklūs priežiūrai, o ir patys audiniai nėra lepūs.

Daugiau informacijos apie medvilninius audinius ir platų jų asortimentą rasite sekdami šią nuorodą: https://www.have.lt/medvilne.

 

Medvilninių audinių trūkumai

Vienas iš trūkumų, kuris dažnai minimas, yra tas, kad medvilniniai audiniai glamžosi, todėl juos reikės dažniau lyginti. Kitas jų trūkumas – skalbiant jie gali susitraukti nuo 2 iki 5 proc. Medvilniniai audiniai taip pat turi „atmintį“ – termoplastiškas audinys jį kaitinant „įsimena“ formą ir ją išlaiko.

Šilko privalumai

Tvirčiausiu natūralios gyvulinės kilmės pluoštas šilkas turi daug privalumų. Visų pirma, šis audinys yra vertinamas dėl savo prabangios išvaizdos. Rūbai, aksesuarai ar kiti gaminiai iš minkšto, lengvo bei švelnaus šilko atrodo rafinuotai ir traukia akį. Kitas jų privalumas – itin puikios higieninės savybės bei atsparumas mikroorganizmams.

Nesielektrinantis, stiprus bei tamprus šilkas dėl šilko klijų (sericino) pasižymi net ir gydomuoju poveikiu žmonėms, kurie skundžiasi jautria bei sudirgusia oda. Šilko audiniai nepamainomi tada, kai kamuoja alergijos, reumatizmas, pragulos ar įvairūs medžiagų apykaitos sutrikimai.

Namų dulkių erkutėms atsparus šilkas pasižymi ir puikiomis higroskopiškumo savybėmis, t. y., puikiai sugeria drėgmę bei pasižymi mažu šilumos laidumu: šilko rūbai, kai karšta, skleidžia vėsą, o kai vėsu, – šildo. Lyginant su jau aptartais medvilniniais audiniais, šilkas, kad ir kaip keistai tai skambėtų, yra maždaug 5 kartus šiltesnis.

Šilko trūkumai

Be daugybės privalumų šilkas turi ir keletą trūkumų. Visų pirma, šilkas yra laikomas vienu silpniausių iš natūralių pluoštų, o tai reiškia, kad iš šio audinio pagamintiems gaminiams reikia ženkliai daugiau priežiūros negu to reikalauja jau aptarti medvilniniai audiniai. Kitas jų trūkumas – pralaidumas ultravioletiniams spinduliams. Šis trūkumas sąlygoja tai, kad šilko rūbai neapsaugos jūsų nuo įdegio, jeigu karštą vasaros dieną nuspręsite pasipuošti plazdančiais ir tobulai krentančiais šilko rūbais.

Šilkas yra pakankamai reiklus priežiūrai. Jį būtina skalbti itin atsargiai, nenaudojant agresyvių skalbimo priemonių, kuriuose yra baliklių, taip pat džiovinti pavėsyje, o lyginant nepamiršti pagrindinių reikalavimų, nurodytų gaminio etiketėje.

pr2022/163

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite