Kokiomis savybėmis pasižymi medvilnė bei šilkas?

Medvilnė bei šilkas – vieni populiariausių ir dažnai įvairiems projektams naudojamų audinių. Šie audiniai internetu yra įsigyjami nuolatos. O ar žinote, kokie šių audinių privalumai bei trūkumai?

Medvilninių audinių privalumai

Medvilniniai audiniai yra vertinami dėl jų ekologiškumo bei hipoalerginių savybių, tačiau tai toli gražu nėra vieninteliai šių audinių privalumai. Kalbant apie medvilnę, taip pat būtina paminėti, kad šis audinys „kvėpuoja“: dėl specifinio audimo metodo ir paties medvilninio audinio pluošto struktūros oras gali lengvai prasiskverbti pro rūbą ir pasiekti odą. Lengvi ir minkšti medvilniniai audiniai nesukelia jokių alerginių reakcijų bei niežėjimo juos dėvint.

Dar viena savybė, kuria pasižymi medvilniniai audiniai, yra jų higroskopiškumas arba, paprastai tariant, šis audinys itin gerai sugeria drėgmę, o dėvint iš medvilnės pasiūtus rūbus nebus jaučiama šiltnamio efekto. Šie audiniai taip pat nesielektrina, todėl galima išvengti nemalonių elektros iškrovų.

Medvilnė, nors ir būdama gana lengvas ir plonas audinys, puikiai išsaugo šilumą ir šildo. Skirtingo pluošto ilgio medvilniniai audiniai gali būti labai minkšti, todėl rūbai iš jų yra labai jaukūs ir patogūs.

Plačia spalvine gama pasižymintys medvilniniai audiniai nėra reiklūs priežiūrai, o ir patys audiniai nėra lepūs.

Daugiau informacijos apie medvilninius audinius ir platų jų asortimentą rasite sekdami šią nuorodą: https://www.have.lt/medvilne.

 

Medvilninių audinių trūkumai

Vienas iš trūkumų, kuris dažnai minimas, yra tas, kad medvilniniai audiniai glamžosi, todėl juos reikės dažniau lyginti. Kitas jų trūkumas – skalbiant jie gali susitraukti nuo 2 iki 5 proc. Medvilniniai audiniai taip pat turi „atmintį“ – termoplastiškas audinys jį kaitinant „įsimena“ formą ir ją išlaiko.

Šilko privalumai

Tvirčiausiu natūralios gyvulinės kilmės pluoštas šilkas turi daug privalumų. Visų pirma, šis audinys yra vertinamas dėl savo prabangios išvaizdos. Rūbai, aksesuarai ar kiti gaminiai iš minkšto, lengvo bei švelnaus šilko atrodo rafinuotai ir traukia akį. Kitas jų privalumas – itin puikios higieninės savybės bei atsparumas mikroorganizmams.

Nesielektrinantis, stiprus bei tamprus šilkas dėl šilko klijų (sericino) pasižymi net ir gydomuoju poveikiu žmonėms, kurie skundžiasi jautria bei sudirgusia oda. Šilko audiniai nepamainomi tada, kai kamuoja alergijos, reumatizmas, pragulos ar įvairūs medžiagų apykaitos sutrikimai.

Namų dulkių erkutėms atsparus šilkas pasižymi ir puikiomis higroskopiškumo savybėmis, t. y., puikiai sugeria drėgmę bei pasižymi mažu šilumos laidumu: šilko rūbai, kai karšta, skleidžia vėsą, o kai vėsu, – šildo. Lyginant su jau aptartais medvilniniais audiniais, šilkas, kad ir kaip keistai tai skambėtų, yra maždaug 5 kartus šiltesnis.

Šilko trūkumai

Be daugybės privalumų šilkas turi ir keletą trūkumų. Visų pirma, šilkas yra laikomas vienu silpniausių iš natūralių pluoštų, o tai reiškia, kad iš šio audinio pagamintiems gaminiams reikia ženkliai daugiau priežiūros negu to reikalauja jau aptarti medvilniniai audiniai. Kitas jų trūkumas – pralaidumas ultravioletiniams spinduliams. Šis trūkumas sąlygoja tai, kad šilko rūbai neapsaugos jūsų nuo įdegio, jeigu karštą vasaros dieną nuspręsite pasipuošti plazdančiais ir tobulai krentančiais šilko rūbais.

Šilkas yra pakankamai reiklus priežiūrai. Jį būtina skalbti itin atsargiai, nenaudojant agresyvių skalbimo priemonių, kuriuose yra baliklių, taip pat džiovinti pavėsyje, o lyginant nepamiršti pagrindinių reikalavimų, nurodytų gaminio etiketėje.

pr2022/163

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite