Kokie įrankiai būtini kiekvienam sodininkui?

įrankiaiDaugelis sodo darbų atliekami tik sezoniškai. Dėl jų cikliškumo pravartu žinoti, ką daryti su augalais, kokius pagrindinius sodo įrankius pasirinkti, kad jie būtų tinkami darbui, taip pat būtų patvarūs ir patikimi. Gerai pagaminti, ergonomiški įrankiai turėtų tarnauti daugelį sezonų ir palengvinti darbą.

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai

Rankiniai sodo ir daržo įrankiai – tai įrankiai, kurie neturi jokio papildomo maitinimo šaltinio. Jiems valdyti naudojama mūsų raumenų jėga, taip pat mūsų žinios ir įgūdžiai. Tokio tipo įrankiai, nepaisant technologinės pažangos, nesikeičia jau daugelį metų.

Patartina naudoti patvarius įrankius, pagamintus iš geros kokybės medžiagų, kurie nerūdija nuo drėgno dirvožemio. Ne mažiau svarbi ir jų ergonomika. Į geresnės kokybės įrankius verta investuoti ir dėl kitos priežasties: jie veiksmingiau ir efektyviau padės rūpintis sodo grožiu, žydinčiais augalais ar daržovių ir vaisių augimu.

Priklausomai nuo to, ar pjaunate veją, genite medžius, sėjate gėles, auginate daržoves ar vaisius sode, visiems priežiūros darbams atlikti reikės tinkamų įrankių.

Kasimas ir purenimas

Sukasti gėlių ar daržovių lysves yra vienas sunkiausių ir daugiausiai laiko reikalaujančių darbų sode. Nepakeičiami sodininkystės įrankiai čia bus kastuvas, šakės ir kauptukas. Kastuvas dažniausiai naudojamas kasimui ir dirvos perkėlimui. Sodo šakėmis dirva purenama ir aeruojama. Su šakėmis į dirvą galime lengvai įterpti mėšlo ar komposto, kad ją pamaitintume ir patręštume. Visi šie įrankiai yra būtini kiekvienam sodininkui, tiek profesionalui, tiek pradedančiajam.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis konkrečius modelius? Pirmiausia į medžiagas ir konstrukcijos ergonomiškumą. Rankenos turėtų būti tinkamo ilgio. Kai kurie modeliai yra reguliuojami. Tuomet rankenos ilgį galėsite pritaikyti sau.

Grėbimas ir šlavimas

Iš pirmo žvilgsnio paprastą sodo įrankį, pavyzdžiui, grėblį, taip pat verta rinktis pagal jo paskirtį. Lengvam dirvožemiui grėbti ir lyginti tinka plastikiniai grėbliai. Sunkiam, molingam dirvožemiui geriau rinktis grėblį su stambiais metaliniais dantimis. Sausiems lapams grėbti patartina rinktis įrangą su lanksčiais dantukais ir dideliu tarpueiliu – taip bus lengviau vienu metu sugrėbti didesnį žemės plotą.

Sausiems lapams ant grindinio trinkelių arba betoninių ar granitinių takų, rekomenduojame naudoti šepetį arba šluotą. Tai taip pat naudinga priemonė tvarkant terasą ar erdvę prie namo.

pr2023/190

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Policija teikia rekomendacijas, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą

Gruodžio 6 d. rytą policijoje vėl registruojami pranešimai apie gaunamus elektroninius laiškus, kuriuose grasinama susprogdinti pastatus. Pirminiais duomenimis, gauta keli šimtai elektroninių laiškų rusų kalba, daugiausiai jų gavo mokyklos ir gimnazijos. Policija prašo, gavus tokį laišką, išlikti budriems ir vykdyti šias rekomendacijas. Gavus pranešimą apie sprogmenį Nenutraukinėti veiklos, neskambinti skubiu pagalbos tarnybų telefonu, o konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Ir tik tuomet, jei randamas pavojingas objektas, ar yra kitų indikacijų, kad grėsmė gali būti reali – pradėti evakuaciją ir skambinti skubiu

Iki metų pabaigos ūkininkus pasieks 194 mln. eurų parama už deklaruotus plotus

Pareiškėjams pradedama mokėti likusi tiesioginių išmokų ir paramos pagal  Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginio plano bei Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos (KPP) priemones išmokų dalis. Planuojama, kad jau šį mėnesį 98 proc. pareiškėjų pasieks 194 mln. Eur parama. Nuo spalio 16 d. ūkininkams pradėtos mokėti išankstinės išmokos pagal su plotu bei gyvuliais susijusias intervencines ir kompensacines kaimo plėtros priemones, o nuo gruodžio 6 d. prasideda antras etapas, per kurį planuojama ūkininkams išmokėti tiesioginių išmokų likutį.

Šiaudinių sodų rišimo tradicijai – UNESCO pripažinimas

UNESCO Reprezentatyvųjį žmonijos nematerialaus kultūros paveldo sąrašą papildė ketvirtoji Lietuvos vertybė – šiaudinių sodų tradicija. Toks sprendimas priimtas Botsvanoje vykstančioje Nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimo konvencijos Tarpvyriausybinio komiteto sesijoje. Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas džiaugiasi, kad ši mūsų unikali tradicija tapo visuotinai pripažinta vertybe: „Tai yra nors ir sena, bet šiandien itin gyva, gyvybinga tradicija, perduodama iš kartos į kartą, vienijanti skirtingas bendruomenes ir burianti įvairių kartų meistrus. Šiaudinių sodų rišimo tradicija įgyja vis didesnį aktualumą, įtraukia vis daugiau jos saugotojų, perėmėjų

Šilutės ligoninėje atliekamos plyšusio menisko susiuvimo operacijos, planuose – ir peties sąnario artroskopinės operacijos

Kelio sąnario skausmas – dažnas įvairaus amžiaus pacientų nusiskundimas. Jį gali sukelti tiek trauma, kaip plyšęs raištis, meniskas, tiek natūralus kremzlės nusidėvėjimas dėl amžiaus, tiek įvairios ligos. Kai skausmas nedidelis, jį galima numalšinti vaistais, tačiau yra ir tokių atvejų, kai skaudančius kelius tenka operuoti. Didžiosiose Lietuvos ligoninėse artroskopinių kelio operacijų pacientai priversti laukti iki dvejų metų, rajoninėse ligoninėse paslaugos laukimo laikas – tik dvi savaitės ar trumpiau. Tai patvirtina ir Šilutės ligoninės gydytojai ortopedai traumatologai, kurie visai nesenai pradėjo teikti 

Taip pat skaitykite