Kokie būna vakuuminių siurblių tipai?

Vakuumo siurblys atlieka lemiamą vaidmenį įvairiose pramonės šakose ir įvairiose srityse. Jis leidžia pašalinti dujų molekules iš uždaros erdvės ir sukurti vakuumą. Yra keletas vakuuminių siurblių tipų, kurių kiekvienas sukurtas taip, kad atitiktų konkrečius reikalavimus ir eksploatavimo sąlygas.

Vienas iš dažniausiai naudojamų vakuuminių siurblių tipų yra tūrinis siurblys. Šis siurblys veikia sulaikydamas dujų molekules kameroje ir sumažindamas kameros tūrį, suspausdamas ir išstumdamas dujas. Tūriniai siurbliai toliau skirstomi į įvairius potipius, įskaitant rotacinius, stūmoklinius ir diafragminius.

Rotoriniai siurbliai yra plačiai naudojami dėl savo paprastumo ir efektyvumo. Jie susideda iš mentelių, sumontuotų ant rotoriaus cilindrinėje kameroje. Kai rotorius sukasi, mentės slysta į vidų ir išeina, sukurdamos sandariklį ir stumdamos dujų molekules siurblio išleidimo angos link. Rotaciniai mentelių siurbliai dažniausiai naudojami p maisto laboratorijose, ŠVOK sistemoje,  automobilių, maisto pramonės šakose.

Stūmokliniuose siurbliuose vakuumui sukurti naudojami stūmokliai. Šie siurbliai turi cilindrų ir stūmoklių išdėstymą, kur stūmoklis juda pirmyn ir atgal, suspausdamas ir išstumdamas dujas. Stūmoklio judesys sukuria siurbimą iš vienos pusės, o suspaudimą iš kitos, todėl iš kameros pašalinamos dujos. Stūmokliniai siurbliai dažnai naudojami tais atvejais, kai reikia aukšto vakuumo lygio, pavyzdžiui, puslaidininkių gamyboje ir tyrimų laboratorijose.

Diafragminiai siurbliai – kitas darbinio tūrio siurblių potipis. Naudojama lanksti diafragma, sukurianti vakuumą. Diafragma juda aukštyn ir žemyn, o tai sukuria slėgio pokyčius, leidžiančius išstumti dujas iš kameros. Diafragminiai siurbliai dažniausiai naudojami tais atvejais, kai užterštumas kelia susirūpinimą, pavyzdžiui, medicinos ir farmacijos pramonėje.

Be darbinio tūrio siurblių, taip pat yra impulsų perdavimo siurbliai, įskaitant difuzinius siurblius ir turboritininiai siurbliai. Difuziniai siurbliai veikia sukurdami didelio greičio garų srovę, kuri įtraukia ir stumia dujų molekules išleidimo angos link. Šie siurbliai dažniausiai naudojami didelio vakuumo srityse, pavyzdžiui, aviacijos ir kosmoso pramonėje ir vakuuminio dengimo procesuose. Kita vertus, turbo slinkties siurbliai naudoja išcentrinės jėgos ir didelio greičio turbinos derinį vakuumui sukurti.

pr2023/136

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta dirbti suvirintoju užsienyje?

Suvirintojo specialybė yra paklausi visame pasaulyje. Todėl neatsitiktinai vis daugiau suvirintojų ieško darbo užsienyje, mat ten galima uždirbti kur kas daugiau, nei mūsų šalyje. Užsienio šalyse suvirintojo darbas – vienas iš paklausiausių darbų, todėl užsienio kompanijos linkusios mokėti didelį darbo užmokestį, kad tik galėtų prisikviesti pas save licencijuotą darbuotoją, kuris išmanytų savo darbą. Daugelis užsienio šalių stipriai augo išvystę pramonę ir gamybą, todėl iš to kyla didesnis poreikis suvirintojų paieškoms. Kai kuriose šalyse suvirintojai uždirba reikšmingai daugiau nei vidutinė tos

Kaip sumažinti gartraukio skleidžiamą triukšmą?

gartraukis

Gartraukis virtuvėje yra svarbus ne tik dėl patogumo, bet ir dėl daugelio kitų priežasčių. Jis padeda efektyviai pašalinti maisto gaminimo metu atsiradusius kvapus, garus, riebalų daleles. Šis įrenginys ne tik sumažina nemalonių kvapų pasklidimą po visus namus, bet ir užtikrina švaresnę ir geresnę oro kokybę namuose. Tačiau daugeliui žmonių nepatinka garsus gartraukio veikimas, ypač jeigu virtuvė yra sujungta su bendra namų erdve. Kaip išvengti didelio triukšmo? Visų pirma reikėtų žinoti tai, jog absoliučiai tylaus gartraukio nėra, tačiau yra keletas sprendimo

Alternatyvios finansavimo galimybės Lietuvos įmonėms – daugiau nei tradicinės paskolos

Globalizacijos ir skaitmeninių technologijų inovacijų laikais tokių šalių kaip Lietuva finansinis kraštovaizdis sparčiai keičiasi. Tradiciniai bankai ir jų ilgai taikomos paskolų suteikimo procedūros dažnai laikomi nepatogiais ar ribojančiais, todėl Lietuvos įmonės aktyviai ieško alternatyvių finansavimo sprendimų. Siekdami įvairinti veiklą ir rasti tinkamų finansavimo galimybių, daugelis verslininkų lengviau atsikvėpė radę alternatyvias finansines paslaugas. Jos atitinka specifinius šiuolaikinių įmonių poreikius. Fintech ir jų vaidmuo verslo finansavimui Vienas iš svarbiausių šių pokyčių Lietuvoje variklių yra fintech sektorius. Šios technologijomis paremtos finansinės platformos, teikiančios

Registrų centras: jaunavedžiai tuoktuvėms rinkosi rugpjūčio savaitgalius

Pasibaigusi kalendorinė vasara jau leidžia suskaičiuoti ir apibendrinti, koks buvo šių metų vestuvių sezonas. Kaip ir kiekvienais metais populiariausios tuoktuvių datos buvo rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. Tačiau ilgiau nei įprastai išsilaikiusi šiluma nemažą dalį jaunavedžių paskatino savo šventei pasirinkti ir rugsėjo savaitgalius, pastebi visos šalies metrikacijos duomenis išanalizavęs Registrų centras. Registrų centro administruojamos Metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausia santuokos sudarymo data šiais metais buvo rugpjūčio 19-oji, šeštadienis – šią dieną amžinos meilės įžadais apsikeitė net 352 poros. Nedaug

Taip pat skaitykite