Kokias padangas rinktis: universalias ar žiemines?

Policija primena

  • nuo lapkričio 1 d. iki kovo 31 d. lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais (iki 3,5 t), motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 km/val. greičiu;
  • nuo lapkričio 10 d. iki kovo 31 d. draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis. Mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius eksploatuoti su vasarinėmis padangomis draudžiama gruodį–vasarį, taip pat kovą–lapkritį, jeigu bent dalis važiuojamosios dalies, kuria važiuojama, yra apsnigta ar apledėjusi;
  • tinkamos padangos padeda išvengti baudos ir techninės apžiūros anuliavimo ir užtikrina saugumą kelyje. Labai svarbu. Padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip 3,0 mm.

Žieminės padangos saugesnės

padangosAutomobilių istorijos paslaugas teikiančios įmonės „carVertical“ ekspertai dalinasi patarimais, kokias padangas rinktis – universalias ar žiemines ir kuo jos skiriasi.

Universalias padangas vairuotojai dažnai renkasi  norėdami sutaupyti ir išvengti prievolės du kartus per metus apsilankyti automobilių servise.

Tačiau, ar universalios padangos tinkamos Lietuvos keliams?

Padangų gamintojai pabrėžia, kad temperatūrai nukritus žemiau 7 laipsnių šalčio, universalios padangos sukibimas su danga jau nebėra toks geras kaip specialiai žiemai sukurtos ir pritaikytos padangos. Žiemą naudojant universalias padangas, prailgės stabdymo kelias, snieguotame kelyje automobilis nebus toks stabilus, kaip automobilio su žieminėmis padangomis.

„Universalios padangos nei vasarą, nei žiemą nestabdys taip efektyviai kaip vasarinės ar žieminės padangos. Kuo oras vėsesnis ir kuo daugiau sniego, tuo nesaugesnis bus jų naudojimas. Universalios padangos yra kompromisas, kurį vairuotojai renkasi tik dėl taupumo. Žieminės padangos gumos mišinys dažnai yra minkštesnis nei universalios padangos, o ir protektoriaus technologija labiau pritaikyta važiavimui ant slidžios dangos bei didesniame šaltyje“, – sako „carVertical“ automobilių rinkos ekspertas ir komunikacijos vadovas Matas Buzelis.

Nors Lietuvoje važinėti universaliomis padangomis nedraudžiama, tokias padangas geriau palikti Jungtinės Karalystės, Olandijos ar kitų šalių su švelniomis žiemomis vairuotojams.

Universalios padangos – rečiau važinėjantiems vairuotojams

Universalios padangos gali būti tinkamos, jei važinėjama tik miesto gatvėmis ir retai nusukama į regioninius kelius. Žinoma, net ir mieste būna dienų, kai gatvėse pilna sniego, todėl vairuotojai turėtų iš anksto įvertinti, kuo rizikuojama pasirinkus universalias padangas.

„Pajūrio regionas žiemą paprastai sulaukia mažiau sniego, todėl Klaipėdos ar Palangos vairuotojai naudodami universalias padangas rizikuos mažiau nei kauniečiai ar vilniečiai. Visgi, jei automobilis yra darbo įrankis ir kasdien daug laiko praleidžiama už vairo, reikėtų netaupyti ir investuoti į kokybiškų žieminių padangų komplektą“, – aiškina M. Buzelis.

Universalios padangos nėra ilgaamžės, šiltuoju metų laiku jos dyla greičiau nei vasarinės. Nors universalių padangų pavasarį ir rudenį nereikės keisti, tačiau jos tarnaus trumpiau.

Automobilių rinkos ekspertas pabrėžia, kad padangos vis tiek turi būti permontuojamos bent kas kelerius metus tam, kad tarp padangos ir ratlankio išdžiūvus montavimo pastai neatsirastų mažų tarpelių, dėl kurių ims mažėti slėgis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip išrinkti dienos stovyklą vaikui?

Renkantis dienos stovyklą vaikui būtina atsižvelgti į jo amžių ir pomėgius. Pavyzdžiui, aktyviam, sportuojančiam vaikui puikiai tiktų sporto stovykla, o menais besidominčiam – dailės stovykla. Labai svarbu pasirinkti stovyklą, kuri atitiktų vaiko interesus, kad jie mėgautųsi stovykloje praleistu laiku ir gautų kuo daugiau naudos iš pasisemtos patirties. Tėvai gali įtraukti savo vaikus į sprendimų priėmimo procesą, kad jie pasirinktų stovyklą, kurioje vaikas mielai lankytųsi. Vieta ir tvarkaraštis taip pat yra esminiai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis dienos stovyklos vaikams.

Stilingi ir funkcionalūs pastatomi lauko šviestuvai

Gerai suplanuotas išorinis namų apšvietimas atlieka kelias funkcijas. Visų pirma, jis užtikrina saugų patekimą į namus sutemus ir atbaido potencialius vagis. Žavinga lauko šviestuvų šviesa taip pat gražiai papuošia pastato aplinką ir sukuria nepakartojamą sodo atmosferą. Planuojant lauko apšvietimą svarbiausia atsižvelgti į atskirų šviesos taškų išdėstymą. Laiptai ir lauko durys, įvažiavimo vartai, garažo vartai ir varteliai, terasa, sodo takeliai, gėlynai, vandens telkiniai ir kiti sodo elementai, taip pat namo fasadas – visa tai turi būti apšviesta. Šiuo atžvilgiu svarbu parinkti

Židinys ar krosnelė? Ką pasirinkti šildymui?

Židinius vertiname visų pirma dėl atmosferos, kurią jie sukuria interjere. Tačiau gyvosios ugnies žavesys interjere yra toks pat, nesvarbu, ar savo namuose įsirengsite židinį, ar malkomis kūrenamą krosnelę. Šie įrenginiai taip pat vertinami dėl gebėjimo šildyti interjerą, kuris šiuo metu tampa ypač svarbus. Tačiau tarp židinio ir krosnelės yra nemažai skirtumų. Židinys ar krosnelė? Kokie skirtumai? Sprendimą, ką rinktis – židinį, ar krosnelę, lemia daugybė veiksnių. Estetiniu požiūriu židiniai yra aiškūs nugalėtojai – židinio įdėklą galima apipavidalinti nesuskaičiuojama daugybe būdų,

Kaip išsirinkti elektros generatorių, kuris atitiks jūsų poreikius?

generatorius

Generatorius – tai prietaisas, kuris gali praversti įvairiose situacijose. Jei norite būti tikri, kad pasirinkote tinkamą modelį, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių. Nesijaudinkite, neužkrausime jūsų sausa technine informacija. Parengėme trumpą ir įdomų vadovą, kuriame sužinosite, kaip išsirinkti geriausią įrenginį. Kaip teisingai pasirinkti generatorių? Įrangos savybės Svarstote, kaip išsirinkti jūsų poreikius atitinkantį generatorių? Planuojate pirkti generatoriaus agregatą? Tai puikus sprendimas, jei norite užsitikrinti prieigą prie elektros energijos ekstremaliomis situacijomis arba jei norite jį naudoti įrangai maitinti vietose, kur nėra elektros. Prieš

Taip pat skaitykite