Kokias kavos pupeles rinktis kavos aparatui?

Mėgstate gerti skanią, šviežią ir aromatingą kavą? Planuojate ar jau įsigijote kavos aparatą? Kokias išsirinkti kavos pupeles, kad patirtumėte didžiausią malonumą?

Kavos pupelių rūšių šiais laikais yra labai daug ir įvairių, todėl visai normalu, jog pradedantiesiems kavos mėgėjams yra sudėtinga išsirinkti iš plataus asortimento. Todėl žmonėms, kurie tik pradeda kavos skonių kelionę rekomenduojame pradėti nuo tradicinių kavos pupelių ragavimo.  Kavos aparatas padės jums atskleisti tikrą kavos skonį, nes kavos pupelės bus šviežiai sumaltos ir aromatingos. Pagrindinės ir populiariausios kavos pupelių rūšys yra trys: arabika, liberika ir robusta.

Arabika – ši kavos rūšis yra viena iš populiariausių, užima net 70 % visos kavos  rinkos. Šios kavos visuomet rasite prekybos centruose ir kavinėse. Dažnai ant kavos pakuotės galite išvysti užrašą „100% Arabika“. Tokiu būdu yra pažymima, jog kava yra aukštesnės kokybės. Iškart pasigaminę kavos su kavos aparatu, pajusite nepaprastai malonų ir viliojantį kavos aromatą, kuris sužadins visus jūsų skonių receptorius. Ši kavos rūšis yra gaunama iš Coffea Arabica kavamedžių uogų. Nors šios kavos pupelės kilo Etiopijos, daugiausiai šios kavos pupelių išgaunama Brazilijoje.

Liberika – nedidelį procentą užimanti kavos rinkoje, tačiau taip pat nepaprasto skonio ir aromato turinti kavos rūšis. Šios pupelės deri ant kavamedžių, kurie užauga net iki 20 metrų dydžio, nors tai nėra pati populiariausia kavos rūšis, tačiau skoniu tikrai niekam nenusileidžia. Šių kavos pupelių pavadinimas yra kilęs nuo kilmės vietos – Liberijos. Dažniausiai ji auginama Afrikoje ir Azijoje, o daugiausiai užauginama Filipinuose. Iš šių kavos pupelių gaminama tirpi kava.
Robusta – tikriems stiprios kavos fanams. Šios kavos skonis kartus ir po skonis lieka sausas, taip pat ši kava turi daug kofeino, net du kartus daugiau nei arabikos. Šios kavos pupelės yra smulkios, viduryje turi įskilimą. Primena grūdus. Robustos kavos pupelės auga pakankamai žemuose kavamedžiuose. Yra atsparios saulės spinduliams ir kenkėjams. Ši kavos rūšis rekomenduojama tiems, kas mėgsta stiprią ir sunkesnio skonio kavą. Puikus pasirinkimas ryte.

Kavos aparatas jums padės pajusti tikrąjį kavos skonį. Šviežiai maltos pupelės turi stipresnį skonį ir gardų aromatą, kurį galėsite užuosti net iš kito kambario. Taip pat gerdami kavą iš kavos aparato, puodelyje neliks kavos tirščių, o tai dar labiau padidina kavos gėrimo malonumą.

pr2021/44

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite