Kokiais ženklais pasitiksime svečius?

Atvykstantieji į Šilutę iš Pagrynių pusės, iškart už tilto per Šyšą, pamato štai tokį postamentą ir didelį akmenį. Nežinantys gali pamanyti, kad tai miesto riboženklis…

Kovo 10 dieną baigsis Šilutės miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo konkursas. Tai pirmasis tokio pobūdžio konkursas mūsų savivaldybėje. Nuo kovo 13 iki 24 dienos su šiais pasiūlymais galės susipažinti visuomenės atstovai ir raštu pareikšti savo pastabas. Jau užregistruoti 3 konkurso dalyviai, tačiau kur ir kada gali atsirasti miesto ribas žymintis ir pirmasis svečius pasitinkantis ženklas, dar nėra aišku.

Į Šilutės miestą veda 8 keliai. Konkurso koordinatorė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agėla Skutulienė sakė, kad konkurso dalyviai patys galės nuspręsti, kur reikėtų rengti miesto ribas žyminčius vieną ar kelis ženklus.
Anot A. Skutulienės, riboženklių statymo vieta nebūtinai turi sutapti su administracinėmis Šilutės miesto ribomis. Pasak vyriausiojo architekto Edmundo Benečio, svarbiausi keliai veda į Klaipėdą ir Pagėgius. Todėl tikėtina, kad ženklai ten ir atsiras. Neturint konkurso rezultatų, anksti spręsti ne tik apie projekto įgyvendinimo terminus ir kainą, bet ir ženklo vietą.
„Toks ženklas – ne reklaminis stovas, kurį pasibaigus akcijai galima nuimti. Šis konkursas – tai gera proga prisiminti, kas yra Šilutė ir kas ją reprezentuoją“, – sakė Edmundas Benetis. Jis atkreipė dėmesį, kad istorinis Šilutės herbas gerokai skiriasi nuo dabartinio. Jame yra briedžio ragas ir ąžuolo šakelė, o ne pašto žygeivio ragas ir stilizuota laivo burė, kaip dabartiniame miesto herbe. Išlikusios tik spalvos. E. Benečio nuomone, galbūt kuriant ženklą būtų galima remtis ir tuo.

Vyriausiojo architekto Edmundo Benečio nuomone, šis akmuo turėtų iškeliauti į Kuršių marių pakrantę.

Beje, vienas apleistas ženklas iš sovietinių laikų tebestūkso įvažiuojant į Šilutę iš Pagrynių, už tilto per Šyšą pasitinka aptriušęs postamentas ir didelis riedulys. Tai sovietų kareiviams skirto paminklo likučiai. Vyriausiojo architekto teigimu, šis akmuo galėtų atsidurti Kintuose, marių pakrantėje ir tapti paminklo Kuršmarių vėtrungių tėvu vadinam Ernstui Vilhelmui Berbomui pagrindu.
Nors Agėla Skutulienė sakė, kad konkurso sąlygas numatoma šiek tiek palengvinti, jose numatyta, jog fizinis asmuo, norintis dalyvauti konkurse, turi turėti meninį ar architektūros aukštąjį universitetinį arba jam prilygstantį išsilavinimą. Juridinis asmuo, asmenų grupė ar ūkio subjektų grupė, norintys dalyvauti konkurse, Šilutės miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo rengimui turi paskirti bent vieną architektą, turintį šios srities aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Šie reikalavimai mažina galimų dalyvių ratą. Tokiu atveju, kai konkurse dalyvauti norima, o neturima reikiamo išsilavinimo nėra, E. Benetis rekomendavo į pagalbą pasitelkti profesionalų architektą ar menininką. Anot jo, tokia praktika gana paplitusi.
Vietovės ribas žyminčio ženklo konkursas – gana sudėtingas dalykas, kuris nebūtinai gali baigtis sėkmingai. Tai liudija Kretingos, kur panašus konkursas vyko pernai vasarą, patirtis. Ten toks konkursas sužlugo, nes nebuvo pateikta tinkamų idėjų. Šilutėje vykstančio konkurso sąlygose toks atvejis taip pat numatytas.
Vertinami darbai turi surinkti ne mažiau kaip 12 balų, didžiausias bendras komisijos skiriamų balų vidurkis – 20 balų. Kai visi konkursui pateikti siūlymai įvertinti mažesniu kaip 12 balų vidurkiu, laikoma, kad pateikti darbai yra prastos kokybės. Konkurso laimėtojams ir prizininkams numatytas 5250 eurų prizinis fondas.
Jeigu darbai atitiks reikalavimus ir surinks didesnį nei minimalų balų vidurkį, 1 vietos laimėtojui numatyta skirti 3000 eurų, 2 vietos – 1500 eurų ir 3 vietos laimėtojui 750 eurų.
Pagrindiniai vertinimo kriterijai, kuriais bus vertinami pasiūlymai – estetinis išraiškingumas, originalumas, ženklo santykis ir sąryšis su aplinka, medžiagų prieinamumas ir atsparumas. Premijuotų pasiūlymų medžiaga liks perkančiosios organizacijos nuosavybe. Ji įgauns teisę, pasibaigus konkursui, premijuotus pasiūlymus eksponuoti ir skelbti, naudoti rengiant techninį projektą ir t. t. be papildomo apmokėjimo, tačiau visais atvejais perkančioji organizacija privalo paskelbti pasiūlymų autorių vardus. Tolimesni projektavimo ir statybos darbų pirkimai vyks atskirai, vadovaujantis LR viešųjų pirkimų įstatymu bei kitais teisės aktais.

Naujas Palangos miesto riboženklis.

Kaimyninės Tauragės ženklo moderniu nepavadinsi.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite