Kokiais ženklais pasitiksime svečius?

Atvykstantieji į Šilutę iš Pagrynių pusės, iškart už tilto per Šyšą, pamato štai tokį postamentą ir didelį akmenį. Nežinantys gali pamanyti, kad tai miesto riboženklis…

Kovo 10 dieną baigsis Šilutės miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo konkursas. Tai pirmasis tokio pobūdžio konkursas mūsų savivaldybėje. Nuo kovo 13 iki 24 dienos su šiais pasiūlymais galės susipažinti visuomenės atstovai ir raštu pareikšti savo pastabas. Jau užregistruoti 3 konkurso dalyviai, tačiau kur ir kada gali atsirasti miesto ribas žymintis ir pirmasis svečius pasitinkantis ženklas, dar nėra aišku.

Į Šilutės miestą veda 8 keliai. Konkurso koordinatorė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausioji specialistė Agėla Skutulienė sakė, kad konkurso dalyviai patys galės nuspręsti, kur reikėtų rengti miesto ribas žyminčius vieną ar kelis ženklus.
Anot A. Skutulienės, riboženklių statymo vieta nebūtinai turi sutapti su administracinėmis Šilutės miesto ribomis. Pasak vyriausiojo architekto Edmundo Benečio, svarbiausi keliai veda į Klaipėdą ir Pagėgius. Todėl tikėtina, kad ženklai ten ir atsiras. Neturint konkurso rezultatų, anksti spręsti ne tik apie projekto įgyvendinimo terminus ir kainą, bet ir ženklo vietą.
„Toks ženklas – ne reklaminis stovas, kurį pasibaigus akcijai galima nuimti. Šis konkursas – tai gera proga prisiminti, kas yra Šilutė ir kas ją reprezentuoją“, – sakė Edmundas Benetis. Jis atkreipė dėmesį, kad istorinis Šilutės herbas gerokai skiriasi nuo dabartinio. Jame yra briedžio ragas ir ąžuolo šakelė, o ne pašto žygeivio ragas ir stilizuota laivo burė, kaip dabartiniame miesto herbe. Išlikusios tik spalvos. E. Benečio nuomone, galbūt kuriant ženklą būtų galima remtis ir tuo.

Vyriausiojo architekto Edmundo Benečio nuomone, šis akmuo turėtų iškeliauti į Kuršių marių pakrantę.

Beje, vienas apleistas ženklas iš sovietinių laikų tebestūkso įvažiuojant į Šilutę iš Pagrynių, už tilto per Šyšą pasitinka aptriušęs postamentas ir didelis riedulys. Tai sovietų kareiviams skirto paminklo likučiai. Vyriausiojo architekto teigimu, šis akmuo galėtų atsidurti Kintuose, marių pakrantėje ir tapti paminklo Kuršmarių vėtrungių tėvu vadinam Ernstui Vilhelmui Berbomui pagrindu.
Nors Agėla Skutulienė sakė, kad konkurso sąlygas numatoma šiek tiek palengvinti, jose numatyta, jog fizinis asmuo, norintis dalyvauti konkurse, turi turėti meninį ar architektūros aukštąjį universitetinį arba jam prilygstantį išsilavinimą. Juridinis asmuo, asmenų grupė ar ūkio subjektų grupė, norintys dalyvauti konkurse, Šilutės miesto ribas žyminčių ženklų idėjos pasiūlymo rengimui turi paskirti bent vieną architektą, turintį šios srities aukštąjį universitetinį išsilavinimą. Šie reikalavimai mažina galimų dalyvių ratą. Tokiu atveju, kai konkurse dalyvauti norima, o neturima reikiamo išsilavinimo nėra, E. Benetis rekomendavo į pagalbą pasitelkti profesionalų architektą ar menininką. Anot jo, tokia praktika gana paplitusi.
Vietovės ribas žyminčio ženklo konkursas – gana sudėtingas dalykas, kuris nebūtinai gali baigtis sėkmingai. Tai liudija Kretingos, kur panašus konkursas vyko pernai vasarą, patirtis. Ten toks konkursas sužlugo, nes nebuvo pateikta tinkamų idėjų. Šilutėje vykstančio konkurso sąlygose toks atvejis taip pat numatytas.
Vertinami darbai turi surinkti ne mažiau kaip 12 balų, didžiausias bendras komisijos skiriamų balų vidurkis – 20 balų. Kai visi konkursui pateikti siūlymai įvertinti mažesniu kaip 12 balų vidurkiu, laikoma, kad pateikti darbai yra prastos kokybės. Konkurso laimėtojams ir prizininkams numatytas 5250 eurų prizinis fondas.
Jeigu darbai atitiks reikalavimus ir surinks didesnį nei minimalų balų vidurkį, 1 vietos laimėtojui numatyta skirti 3000 eurų, 2 vietos – 1500 eurų ir 3 vietos laimėtojui 750 eurų.
Pagrindiniai vertinimo kriterijai, kuriais bus vertinami pasiūlymai – estetinis išraiškingumas, originalumas, ženklo santykis ir sąryšis su aplinka, medžiagų prieinamumas ir atsparumas. Premijuotų pasiūlymų medžiaga liks perkančiosios organizacijos nuosavybe. Ji įgauns teisę, pasibaigus konkursui, premijuotus pasiūlymus eksponuoti ir skelbti, naudoti rengiant techninį projektą ir t. t. be papildomo apmokėjimo, tačiau visais atvejais perkančioji organizacija privalo paskelbti pasiūlymų autorių vardus. Tolimesni projektavimo ir statybos darbų pirkimai vyks atskirai, vadovaujantis LR viešųjų pirkimų įstatymu bei kitais teisės aktais.

Naujas Palangos miesto riboženklis.

Kaimyninės Tauragės ženklo moderniu nepavadinsi.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite