Kokią žalą daro elektroninės cigaretės, gazuoti bei energetiniai gėrimai

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras šį kovą organizavo mokymus psichinės sveikatos stiprinimo tema „Kasdienybėje užslėptas blogis“. Mokymus vedė psichologė Vilija Vitkauskienė. 5-10 klasių mokiniams mokymai vyko Stoniškių pagrindinėje mokykloje, Natkiškių Z. Petraitienės pagrindinėje mokykloje, A. Mackaus gimnazijoje, Piktupėnų pagrindinėje mokykloje, Vilkyškių J. Bobrovskio gimnazijoje ir Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinio ugdymo skyriuje.

Mokymus „Kasdienybėje užslėptas blogis“ vedė psichologė Vilija Vitkauskienė.

Kiekvienoje mokykloje buvo skiriama po vieną pamoką, tik A. Mackaus gimnazijoje vyko 2 pamokos, per kurias buvo pasakojama apie elektronines cigaretes, energetinius ir gazuotus gėrimus ir jų keliamas grėsmes jaunam žmogui. Mokiniai supažindinti su anoreksijos ir bulimijos pasekmėmis. Iš viso mokymuose dalyvavo 201 moksleivis.
Jaunimas sužinojo apie elektroninių cigarečių teikiamą „naudą“: nelieka kvapo, nebūną pelenų, dantys ir pirštai negelsta, nesukelia aplinkinių priešinimosi ir kt.
Tai gali būti apgaulinga, nes 2009 m. JAV maisto ir vaistų administracija FDA atlikti tyrimai atskleidė, kad E cigaretėse yra randama daug kancerogeninių medžiagų ir kitų nuodingų medžiagų, keliančių pavojų inkstų veiklai nervų ir kvėpavimo sistemai. Cigarečių vartotojai skundėsi pakilusiu kraujospūdžiu, galvos skausmu ir svaigimu, nemiga, nerimu, drebuliu, nuovargiu burnos ir gerklės gleivinės uždegimu, peršalimo simptomais, raumenų ir sąnarių skausmu, sutrikusiu virškinimu ir dar begalybe kitų nemalonių simptomų.
Lektorė psichologė L. Vitkauskienė minėjo, kad svarbu suprasti, jog elektroninėse cigaretėse nuodingų medžiagų yra kur kas mažiau nei tabako cigaretėse, bet jų sudėtyje esantis nikotinas sukelia priklausomybę. Sunerimti verčia tai, kad JAV tik pusė (51 proc.) 16-18 m. amžiaus asmenų, girdėjusių apie elektronines cigaretes, žino, kad jų sudėtyje yra nikotino, o Lietuvoje trečdalis (32,3 proc.) jaunimo yra blogai ar labai blogai informuoti apie elektroninių cigarečių rūkymo pavojus.
Psichologė taip pat pasakojo apie gazuotus ir energetinius gėrimus, teigdama, kad milijonai žmonių visame pasaulyje kasdien mėgaujasi gazuotų ir energetinių gėrimų teikiama gaiva. Ne išimtis ir Lietuva.
Parduotuvių lentynos nukrautos plastikine tara, pripildyta įvairių skonių gazuotaisiais gėrimais. Psichologė įspėjo visus, kuo greičiau atsisakyti šių gėrimų, nes naudos koeficientas 0, gresia nutukimas ir diabetas, silpni kaulai, sugedę dantys, žala inkstams ir kepenims, padidėjęs kraujospūdis…
Šios blogosios limonadų savybes – dar ne viskas. Kasmet mokslininkai pateikia vis daugiau argumentų, kodėl būtų protinga savęs nebežaloti, geriant šiuos gazuotus ir energetinius gėrimus. Juolab, kad tikrai atrasti kitą puikaus skonio patiksiantį gėrimą nėra sunku, geriausiu gėrimu pasaulyje laikomas vanduo, antioksidantais praturtinta arbata ar šviežios ir natūralios vaisių sultys yra geriausias variantas.
Mokiniai buvo supažindinti su anoreksijos ir bulimijos pasekmėmis. Psichologė Lilija Vitkauskienė kalbėjo, kaip svarbu suteikti tokiems žmonėms pagalbą, minėjo pagrindinius simptomus, pateikė pavyzdžių apie kuriuos verta susimąstyti.

Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite