Kokia vakcina skiepytis nuo COVID-19, asmenys galės rinktis patys

Skiepai nuo COVID19. EPA-ELTA nuotr.

Tokią žinią vakar, kovo 18-osios vakare, paskelbė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paviešindamas Europos vaistų agentūros išvadą, kad vakcina „AstraZeneca“ yra saugi, patikima, tad Lietuvoje atnaujinamas skiepijimas šia vakcina.

Kovo 16-osios, antradienio, vakare ministras Arūnas Dulkys pranešė, kad ir Lietuvoje stabdomas skiepijimas nuo COVID-19 „AstraZenecos“ vakcina, esą trims paskiepytiems asmenims susidarę kraujo krešulių. Taip apsispręsti rekomendavusi Vaistų kontrolės taryba. Pranešta, kad laukiama Europos vaistų agentūros išvadų dėl šios vakcinos patikimumo. Mat keliolika Europos Sąjungos valstybių buvo sustabdžiusios skiepijimą šia vakcina, Latvija – diena anksčiau už Lietuvą.

Kaip tą vakarą ministras ir žadėjo, Europos vaistų agentūros išvadų išties sulaukta ketvirtadienį, kovo 18 d., vakare. „AstraZeneca“ vakcina laikoma saugia ir patikima, jos naudingumas esąs didesnis už galimą neigiamą poveikį.

Ši trumpa šios savaitės istorija sukėlė sumaišties: prieš vakcinaciją nusiteikusiems asmenims į rankas buvo įduotas tarsi ginklas aktyviau keiksnoti skiepijimą, krito žmonių pasitikėjimas vakcinacija, susikaupė „AstraZeneca“ vakcinų, ja paskiepytieji buvo nežinioje, kas jų laukia…

Ministras A. Dulkys ėmėsi taisyti situaciją: nuo šiandien, kovo 19 d., penktadienio, asmenys, atvykę į vakcinavimo vietą skiepytis, galės pasirinkti vakciną iš ten turimų, jeigu norimos nebus, skiepijimą bus galima nukelti vėlesniam laikui, o paskirstytos vakcinos iš vienų savivaldybių galės būti perduotos į kitas.

Siekdami stiprinti gyventojų pasitikėjimą vakcina „AstraZeneca“ pirmadienį ja bus skiepijami Lietuvos vadovai: Prezidentas, Seimo pirmininkė, premjerė, ministras A. Dulkys, gal prisijungs kitų ministrų, gal Seimo narių…

Lietuva gauna trijų gamintojų vakcinų nuo COVID-19, laukiama ir ketvirtojo. Rusijoje gaminamos vakcinos Lietuva neperka.

Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė paaiškino situaciją rajone: nuo COVID-19 skiepijama šešiuose centruose bei jų punktuose, jau paskiepytas 3321 gyventojas, vakcinos pristatomos į Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą, iš čia skirstomos ir kitoms įstaigoms.

„AstraZeneca“ vakcina paskiepyta nedaug rajono gyventojų, skundų dėl vakcinos poveikio nesulaukta, yra gauta 600 šios vakcinos, nutraukus skiepijimą ja, ji tebėra laikoma. Kai Savivaldybė gaus oficialų nurodymą tęsti skiepijimą šia vakcina, to tikimasi jau šiandien, kovo 19 dieną, skiepijimas vyks toliau pagal nustatytą tvarką“, – sakė  G. Tamašauskienė ir patikino, kad trečiadienį ir ketvirtadienį „AstraZeneca“ vakcina nebuvo skiepytas nė vienas Šilutės rajono gyventojas, nes šiomis dienomis vakcinos naudojimas buvo sustabdytas.

pamarys.eu inf.

 

Anksčiau rašėme:

Šilutės rajono pedagogai skiepijami nuo koronaviruso

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite