Kodėl vaikui skauda pilvą?

Vienas iš dažniausių nusiskundimų vaikystėje būna pilvo skausmas. Kadangi mažas vaikas negali apibūdinti skausmo intensyvumo, tėvelius supažindinsime su pagrindinėmis skausmo priežastimis ir skausmą lydinčiais simptomais.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Kūdikių pilvo diegliai
Diegliai prasideda pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Skausmai užeina staiga, būdingas priepuolinis verksmas, dažniausiai vakare. Išleidus dujas iš virškinimo trakto ar pasituštinus, vaikui pagerėja. Vaiko maitinimasis nesutrikęs, nėra papildomų būdingų sveikatos sutrikimų. Intensyviausi skausmai būna 4-6 mėn. amžiaus kūdikiams, o kartais ir vėliau. Dieglių patiria apie 15 proc. kūdikių. Šie skausmai nepriklauso nuo maitinimo būdo, kūdikio lyties, gimimo padėties ar komplikacijų nėštumo metu. Kaip galėtume padėti vaikui?
Galime pamasažuoti pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo. Esant reikalui, galima duoti specialių lašų, žvakučių, gerųjų bakterijų, bet prieš naudojant medicininės paskirties preparatus, reiktų pasitarti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.
Vidurių užkietėjimas
Tokio pobūdžio skausmas vargina įvairaus amžiaus vaikus. Gali būti ir priepuolių. Įtarti šį sutrikimą galime, kai vaikas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę, spausdami pilvą, galime jausti sukietėjimų sankaupas (išmatas); būdinga ir išmatų sulaikymo poza – skausmingas tuštinimasis. Vidurių užkietėjimas dažniausiai būna susijęs su netaisyklinga mityba (mažai vaisių, daržovių, skysčių ir daug nesveiko „greito“ maisto).
Vidurių užkietėjimas vargina jautresnius vaikus, intravertus, kurie vengia tuštintis ne namų sąlygomis. Užkietėjus viduriams, vaikui galime padėti. Tikslinga tinkama mityba, šilta vonelė, vaiko apraminimas, galima naudoti žvakutes, yra specialių geriamųjų preparatų.
Šlapimo takų infekcija
Ji taip pat pasireiškia pilvo skausmais, ypač 3-5 metų vaikams. Būdingas tuo metu ir karščiavimas. Vaikas gali parodyti, kad skauda šoną, kad skausminga šlapinimosi metu. Atlikus šlapimo tyrimus, diagnozė tampa aiški.
Skausmai dėl žarnyno kirmėlių
Sezoniškai pasitaiko askaridozė, kuria užsikrečiama per dirvožemiu užterštą maistą. Dirvožemyje gali būti askaridžių kiaušinėlių. Suvalgius neplauto maisto, pavyzdžiui, morką, po 7-15 dienų vaikas ima skųstis bendru negalavimu, gali pakosėti, paberti odą, o dar vėliau atsiranda ir apetito stoka, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas, nuovargis. Negydant gali rastis ir žarnų nepraeinamumas, ir kitokių komplikacijų.
Tarp mažų vaikų plinta ir enterobiozė (užsikrėtimas spalinėmis). Jomis užsikrėtę vaikai dažnai kasosi užpakaliuką, gali būti neramūs, paskaudėti pilvą. Minėtos kirmėlės plinta nesilaikant higienos (nešvarios rankos, nešvarūs žaislai, užterštas maistas). Kirmėlių buvimą organizme galime nustatyti atlikus specialius tyrimus. Jei tyrimai patvirtina užsikrėtimą kirmėlėmis, taikomas specialus gydymas.
Virškinimo trakto uždegimai
Jų gali būti infekcinės ir neinfekcinės kilmės. Jei uždegimas neinfekcinis, tai dažniausiai būna susijęs su netinkamo maisto vartojimu. Skausmas būna lydimas pykinimo, viduriavimo, nedaug pakilusia temperatūra. Tuštinimasis būna dažnesnis nei įprastai, bet ne toks intensyvus kaip esant infekciniams uždegimams. Išsivėmus ar nusividuriavus, pacientui pagerėja. Kai būna infekcinės kilmės uždegimas, būna gausiai viduriuojama, būna aukšta temperatūra. Vaikas gali netekti daug skysčių, tai sukelia viso organizmo funkcionavimo sutrikimų. Todėl vaikui vemiant ir viduriuojant būtina atstatyti ir skysčių balansą, ne vien naudoti paskirtus vaistus.
Ūmus pilvo skausmas
Taip būna ištikus apendicitui, peritonitui, susisukus žarnoms. Esant ūmiam skausmui, būtina chirurgo apžiūra ir gydymas. Skausmas būna ypač intensyvus. Vaikas gali net neleisti prisiliesti prie pilvo. Dėl skausmo vaikas negali miegoti, karščiuoja, o jei ką suvalgo, tuoj išvemia, gali viduriuoti. Skausmo vietos dažniausiai net neparodo, nes skauda visą pilvą. Gali skausmas staiga praeiti, bet tai dar blogiau – gali būti gangrena.
Esant ūmiems pilvo skausmams, būtina kuo greičiau vykti į medicinos įstaigą.

Parengė gydytoja
Lina Plečkaitienė

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite