Kodėl vaikui skauda pilvą?

Vienas iš dažniausių nusiskundimų vaikystėje būna pilvo skausmas. Kadangi mažas vaikas negali apibūdinti skausmo intensyvumo, tėvelius supažindinsime su pagrindinėmis skausmo priežastimis ir skausmą lydinčiais simptomais.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Kūdikių pilvo diegliai
Diegliai prasideda pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Skausmai užeina staiga, būdingas priepuolinis verksmas, dažniausiai vakare. Išleidus dujas iš virškinimo trakto ar pasituštinus, vaikui pagerėja. Vaiko maitinimasis nesutrikęs, nėra papildomų būdingų sveikatos sutrikimų. Intensyviausi skausmai būna 4-6 mėn. amžiaus kūdikiams, o kartais ir vėliau. Dieglių patiria apie 15 proc. kūdikių. Šie skausmai nepriklauso nuo maitinimo būdo, kūdikio lyties, gimimo padėties ar komplikacijų nėštumo metu. Kaip galėtume padėti vaikui?
Galime pamasažuoti pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo. Esant reikalui, galima duoti specialių lašų, žvakučių, gerųjų bakterijų, bet prieš naudojant medicininės paskirties preparatus, reiktų pasitarti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.
Vidurių užkietėjimas
Tokio pobūdžio skausmas vargina įvairaus amžiaus vaikus. Gali būti ir priepuolių. Įtarti šį sutrikimą galime, kai vaikas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę, spausdami pilvą, galime jausti sukietėjimų sankaupas (išmatas); būdinga ir išmatų sulaikymo poza – skausmingas tuštinimasis. Vidurių užkietėjimas dažniausiai būna susijęs su netaisyklinga mityba (mažai vaisių, daržovių, skysčių ir daug nesveiko „greito“ maisto).
Vidurių užkietėjimas vargina jautresnius vaikus, intravertus, kurie vengia tuštintis ne namų sąlygomis. Užkietėjus viduriams, vaikui galime padėti. Tikslinga tinkama mityba, šilta vonelė, vaiko apraminimas, galima naudoti žvakutes, yra specialių geriamųjų preparatų.
Šlapimo takų infekcija
Ji taip pat pasireiškia pilvo skausmais, ypač 3-5 metų vaikams. Būdingas tuo metu ir karščiavimas. Vaikas gali parodyti, kad skauda šoną, kad skausminga šlapinimosi metu. Atlikus šlapimo tyrimus, diagnozė tampa aiški.
Skausmai dėl žarnyno kirmėlių
Sezoniškai pasitaiko askaridozė, kuria užsikrečiama per dirvožemiu užterštą maistą. Dirvožemyje gali būti askaridžių kiaušinėlių. Suvalgius neplauto maisto, pavyzdžiui, morką, po 7-15 dienų vaikas ima skųstis bendru negalavimu, gali pakosėti, paberti odą, o dar vėliau atsiranda ir apetito stoka, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas, nuovargis. Negydant gali rastis ir žarnų nepraeinamumas, ir kitokių komplikacijų.
Tarp mažų vaikų plinta ir enterobiozė (užsikrėtimas spalinėmis). Jomis užsikrėtę vaikai dažnai kasosi užpakaliuką, gali būti neramūs, paskaudėti pilvą. Minėtos kirmėlės plinta nesilaikant higienos (nešvarios rankos, nešvarūs žaislai, užterštas maistas). Kirmėlių buvimą organizme galime nustatyti atlikus specialius tyrimus. Jei tyrimai patvirtina užsikrėtimą kirmėlėmis, taikomas specialus gydymas.
Virškinimo trakto uždegimai
Jų gali būti infekcinės ir neinfekcinės kilmės. Jei uždegimas neinfekcinis, tai dažniausiai būna susijęs su netinkamo maisto vartojimu. Skausmas būna lydimas pykinimo, viduriavimo, nedaug pakilusia temperatūra. Tuštinimasis būna dažnesnis nei įprastai, bet ne toks intensyvus kaip esant infekciniams uždegimams. Išsivėmus ar nusividuriavus, pacientui pagerėja. Kai būna infekcinės kilmės uždegimas, būna gausiai viduriuojama, būna aukšta temperatūra. Vaikas gali netekti daug skysčių, tai sukelia viso organizmo funkcionavimo sutrikimų. Todėl vaikui vemiant ir viduriuojant būtina atstatyti ir skysčių balansą, ne vien naudoti paskirtus vaistus.
Ūmus pilvo skausmas
Taip būna ištikus apendicitui, peritonitui, susisukus žarnoms. Esant ūmiam skausmui, būtina chirurgo apžiūra ir gydymas. Skausmas būna ypač intensyvus. Vaikas gali net neleisti prisiliesti prie pilvo. Dėl skausmo vaikas negali miegoti, karščiuoja, o jei ką suvalgo, tuoj išvemia, gali viduriuoti. Skausmo vietos dažniausiai net neparodo, nes skauda visą pilvą. Gali skausmas staiga praeiti, bet tai dar blogiau – gali būti gangrena.
Esant ūmiems pilvo skausmams, būtina kuo greičiau vykti į medicinos įstaigą.

Parengė gydytoja
Lina Plečkaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite