Kodėl vaikui skauda pilvą?

Vienas iš dažniausių nusiskundimų vaikystėje būna pilvo skausmas. Kadangi mažas vaikas negali apibūdinti skausmo intensyvumo, tėvelius supažindinsime su pagrindinėmis skausmo priežastimis ir skausmą lydinčiais simptomais.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Kūdikių pilvo diegliai
Diegliai prasideda pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Skausmai užeina staiga, būdingas priepuolinis verksmas, dažniausiai vakare. Išleidus dujas iš virškinimo trakto ar pasituštinus, vaikui pagerėja. Vaiko maitinimasis nesutrikęs, nėra papildomų būdingų sveikatos sutrikimų. Intensyviausi skausmai būna 4-6 mėn. amžiaus kūdikiams, o kartais ir vėliau. Dieglių patiria apie 15 proc. kūdikių. Šie skausmai nepriklauso nuo maitinimo būdo, kūdikio lyties, gimimo padėties ar komplikacijų nėštumo metu. Kaip galėtume padėti vaikui?
Galime pamasažuoti pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo. Esant reikalui, galima duoti specialių lašų, žvakučių, gerųjų bakterijų, bet prieš naudojant medicininės paskirties preparatus, reiktų pasitarti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.
Vidurių užkietėjimas
Tokio pobūdžio skausmas vargina įvairaus amžiaus vaikus. Gali būti ir priepuolių. Įtarti šį sutrikimą galime, kai vaikas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę, spausdami pilvą, galime jausti sukietėjimų sankaupas (išmatas); būdinga ir išmatų sulaikymo poza – skausmingas tuštinimasis. Vidurių užkietėjimas dažniausiai būna susijęs su netaisyklinga mityba (mažai vaisių, daržovių, skysčių ir daug nesveiko „greito“ maisto).
Vidurių užkietėjimas vargina jautresnius vaikus, intravertus, kurie vengia tuštintis ne namų sąlygomis. Užkietėjus viduriams, vaikui galime padėti. Tikslinga tinkama mityba, šilta vonelė, vaiko apraminimas, galima naudoti žvakutes, yra specialių geriamųjų preparatų.
Šlapimo takų infekcija
Ji taip pat pasireiškia pilvo skausmais, ypač 3-5 metų vaikams. Būdingas tuo metu ir karščiavimas. Vaikas gali parodyti, kad skauda šoną, kad skausminga šlapinimosi metu. Atlikus šlapimo tyrimus, diagnozė tampa aiški.
Skausmai dėl žarnyno kirmėlių
Sezoniškai pasitaiko askaridozė, kuria užsikrečiama per dirvožemiu užterštą maistą. Dirvožemyje gali būti askaridžių kiaušinėlių. Suvalgius neplauto maisto, pavyzdžiui, morką, po 7-15 dienų vaikas ima skųstis bendru negalavimu, gali pakosėti, paberti odą, o dar vėliau atsiranda ir apetito stoka, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas, nuovargis. Negydant gali rastis ir žarnų nepraeinamumas, ir kitokių komplikacijų.
Tarp mažų vaikų plinta ir enterobiozė (užsikrėtimas spalinėmis). Jomis užsikrėtę vaikai dažnai kasosi užpakaliuką, gali būti neramūs, paskaudėti pilvą. Minėtos kirmėlės plinta nesilaikant higienos (nešvarios rankos, nešvarūs žaislai, užterštas maistas). Kirmėlių buvimą organizme galime nustatyti atlikus specialius tyrimus. Jei tyrimai patvirtina užsikrėtimą kirmėlėmis, taikomas specialus gydymas.
Virškinimo trakto uždegimai
Jų gali būti infekcinės ir neinfekcinės kilmės. Jei uždegimas neinfekcinis, tai dažniausiai būna susijęs su netinkamo maisto vartojimu. Skausmas būna lydimas pykinimo, viduriavimo, nedaug pakilusia temperatūra. Tuštinimasis būna dažnesnis nei įprastai, bet ne toks intensyvus kaip esant infekciniams uždegimams. Išsivėmus ar nusividuriavus, pacientui pagerėja. Kai būna infekcinės kilmės uždegimas, būna gausiai viduriuojama, būna aukšta temperatūra. Vaikas gali netekti daug skysčių, tai sukelia viso organizmo funkcionavimo sutrikimų. Todėl vaikui vemiant ir viduriuojant būtina atstatyti ir skysčių balansą, ne vien naudoti paskirtus vaistus.
Ūmus pilvo skausmas
Taip būna ištikus apendicitui, peritonitui, susisukus žarnoms. Esant ūmiam skausmui, būtina chirurgo apžiūra ir gydymas. Skausmas būna ypač intensyvus. Vaikas gali net neleisti prisiliesti prie pilvo. Dėl skausmo vaikas negali miegoti, karščiuoja, o jei ką suvalgo, tuoj išvemia, gali viduriuoti. Skausmo vietos dažniausiai net neparodo, nes skauda visą pilvą. Gali skausmas staiga praeiti, bet tai dar blogiau – gali būti gangrena.
Esant ūmiems pilvo skausmams, būtina kuo greičiau vykti į medicinos įstaigą.

Parengė gydytoja
Lina Plečkaitienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite