Kodėl vaikui skauda pilvą?

Vienas iš dažniausių nusiskundimų vaikystėje būna pilvo skausmas. Kadangi mažas vaikas negali apibūdinti skausmo intensyvumo, tėvelius supažindinsime su pagrindinėmis skausmo priežastimis ir skausmą lydinčiais simptomais.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Nuo pilvo skausmo vaikui galime padėti pamasažuodamii pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo.

Kūdikių pilvo diegliai
Diegliai prasideda pirmosiomis savaitėmis po gimimo. Skausmai užeina staiga, būdingas priepuolinis verksmas, dažniausiai vakare. Išleidus dujas iš virškinimo trakto ar pasituštinus, vaikui pagerėja. Vaiko maitinimasis nesutrikęs, nėra papildomų būdingų sveikatos sutrikimų. Intensyviausi skausmai būna 4-6 mėn. amžiaus kūdikiams, o kartais ir vėliau. Dieglių patiria apie 15 proc. kūdikių. Šie skausmai nepriklauso nuo maitinimo būdo, kūdikio lyties, gimimo padėties ar komplikacijų nėštumo metu. Kaip galėtume padėti vaikui?
Galime pamasažuoti pilvelį pagal laikrodžio rodyklę, uždėti šiltą kompresą, paguldyti ant pilvo. Esant reikalui, galima duoti specialių lašų, žvakučių, gerųjų bakterijų, bet prieš naudojant medicininės paskirties preparatus, reiktų pasitarti su vaiką prižiūrinčiu gydytoju.
Vidurių užkietėjimas
Tokio pobūdžio skausmas vargina įvairaus amžiaus vaikus. Gali būti ir priepuolių. Įtarti šį sutrikimą galime, kai vaikas tuštinasi rečiau nei tris kartus per savaitę, spausdami pilvą, galime jausti sukietėjimų sankaupas (išmatas); būdinga ir išmatų sulaikymo poza – skausmingas tuštinimasis. Vidurių užkietėjimas dažniausiai būna susijęs su netaisyklinga mityba (mažai vaisių, daržovių, skysčių ir daug nesveiko „greito“ maisto).
Vidurių užkietėjimas vargina jautresnius vaikus, intravertus, kurie vengia tuštintis ne namų sąlygomis. Užkietėjus viduriams, vaikui galime padėti. Tikslinga tinkama mityba, šilta vonelė, vaiko apraminimas, galima naudoti žvakutes, yra specialių geriamųjų preparatų.
Šlapimo takų infekcija
Ji taip pat pasireiškia pilvo skausmais, ypač 3-5 metų vaikams. Būdingas tuo metu ir karščiavimas. Vaikas gali parodyti, kad skauda šoną, kad skausminga šlapinimosi metu. Atlikus šlapimo tyrimus, diagnozė tampa aiški.
Skausmai dėl žarnyno kirmėlių
Sezoniškai pasitaiko askaridozė, kuria užsikrečiama per dirvožemiu užterštą maistą. Dirvožemyje gali būti askaridžių kiaušinėlių. Suvalgius neplauto maisto, pavyzdžiui, morką, po 7-15 dienų vaikas ima skųstis bendru negalavimu, gali pakosėti, paberti odą, o dar vėliau atsiranda ir apetito stoka, pykinimas, pilvo skausmai, karščiavimas, nuovargis. Negydant gali rastis ir žarnų nepraeinamumas, ir kitokių komplikacijų.
Tarp mažų vaikų plinta ir enterobiozė (užsikrėtimas spalinėmis). Jomis užsikrėtę vaikai dažnai kasosi užpakaliuką, gali būti neramūs, paskaudėti pilvą. Minėtos kirmėlės plinta nesilaikant higienos (nešvarios rankos, nešvarūs žaislai, užterštas maistas). Kirmėlių buvimą organizme galime nustatyti atlikus specialius tyrimus. Jei tyrimai patvirtina užsikrėtimą kirmėlėmis, taikomas specialus gydymas.
Virškinimo trakto uždegimai
Jų gali būti infekcinės ir neinfekcinės kilmės. Jei uždegimas neinfekcinis, tai dažniausiai būna susijęs su netinkamo maisto vartojimu. Skausmas būna lydimas pykinimo, viduriavimo, nedaug pakilusia temperatūra. Tuštinimasis būna dažnesnis nei įprastai, bet ne toks intensyvus kaip esant infekciniams uždegimams. Išsivėmus ar nusividuriavus, pacientui pagerėja. Kai būna infekcinės kilmės uždegimas, būna gausiai viduriuojama, būna aukšta temperatūra. Vaikas gali netekti daug skysčių, tai sukelia viso organizmo funkcionavimo sutrikimų. Todėl vaikui vemiant ir viduriuojant būtina atstatyti ir skysčių balansą, ne vien naudoti paskirtus vaistus.
Ūmus pilvo skausmas
Taip būna ištikus apendicitui, peritonitui, susisukus žarnoms. Esant ūmiam skausmui, būtina chirurgo apžiūra ir gydymas. Skausmas būna ypač intensyvus. Vaikas gali net neleisti prisiliesti prie pilvo. Dėl skausmo vaikas negali miegoti, karščiuoja, o jei ką suvalgo, tuoj išvemia, gali viduriuoti. Skausmo vietos dažniausiai net neparodo, nes skauda visą pilvą. Gali skausmas staiga praeiti, bet tai dar blogiau – gali būti gangrena.
Esant ūmiems pilvo skausmams, būtina kuo greičiau vykti į medicinos įstaigą.

Parengė gydytoja
Lina Plečkaitienė

sauskelnės pigiau

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

4 priežastys, kodėl juntamas skausmas žandikaulio srityje

Skausmas dažniausiai yra vienas pirmųjų simptomų, įspėjančių apie sveikatos sutrikimą. Kiekvieną dieną kalbame, kramtome, kandame, žiovaujame, todėl žandikaulio sąnariams tenka didelis krūvis. Priežasčių, kodėl atsirado skausmas būtent šioje srityje – gali būti daug. Šiame straipsnyje aptarsime 4 pagrindines skausmo atsiradimo priežastis.   1. Lėtinis griežimas dantimis Žandikaulio sąnariai gali sutrikti dėl bruksizmo, kitaip vadinamo dantų griežimu. Griežiant viršutinis ir apatinis žandikauliai stipriai sukandami ir dantys trinami vienas į kitą. Dažnai trinami dantų paviršiai gali sukelti ne tik dantų traumas, bet

Trys biuro popieriaus rūšys, ypač reikalingos verslui

Ar teko girdėti pasakymą, kad darbus reikia pradėti nuo balto popieriaus lapo? O ar žinote, kad liaudies dainose dažnai popieriumi buvo vadinami pinigai? Senolių išmintis dažniausiai nemeluoja. Todėl nenuostabu, kad net šiais laikais verslininkams vis dar verta investuoti į aukštos kokybės popierių. Juk jis naudingas daugeliu atvejų, pavyzdžiui, planuojant laiką susitikimams ar užsirašant naudingą informaciją. Reikėtų nepamiršti ir to, kad sėkmingam verslui reikia įvairiausių rūšių popieriaus. Todėl mūsų tikslas – trumpai pristatyti tris biure dažniausiai naudojamas popieriaus rūšis. 1. Kopijavimo

Kada sutrenktą kūno vietą šildyti, kada šaldyti, o kada kreiptis į mediką?

Sinoptikai prognozuoja lijundrą, plikledį. Tad pasivaikščiojimas žiemą gali baigtis netikėtu nugriuvimu paslydus ir vėliau jį lydinčiais skausmais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Jovita Aleknienė pataria, kaip namų sąlygomis greičiau palengvinti raumenų patempimus, sutrenkimus ir kitas traumas. Taip pat paaiškina, kokiais atvejais reikėtų gydytis šaldančiomis, o kokiais – šildančiomis priemonėmis. Šildymas ir šaldymas – ar jie tikrai veiksmingi? Šalčio ir šilumos terapija dažnai yra naudojama patempimams, skausmui, patinimams ir kitoms traumoms gydyti. Anot vaistininkės, tinkamai pasitelktas šaltis arba šiluma gali sumažinti skausmą, padėti pažeistiems

Ilgalaikė automobilio nuoma, automobilio abonementas ar lizingas: patarimai verslui

Šiandien vis daugiau verslų sprendžia gana sudėtingą dilemą – ar transporto priemonę įsigyti ar nuomotis? Šiuo metu rinkoje susijusių paslaugų spektras išties platus. Tai gali būti ilgalaikė ir trumpalaikė automobilio nuoma, transporto priemonės lizingas, automobilių veiklos nuoma ar sparčiai populiarėjanti paslauga – automobilio nuoma su abonementu. Ekspertai nori atkreipti dėmesį, kad kiekvienas variantas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl prieš priimant galutinį sprendimą, reikėtų racionaliai įvertinti jums siūlomas galimybes. Daugiau galimybių pasirinkti Kiekvienas verslas ieško optimalaus sprendimo savo veiklai, todėl

Taip pat skaitykite