Kodėl šių metų pradžia vairuotojų nedžiugino?

Draudikai pastebi, kad ši žiema vairuotojams buvo brangesnė nei praėjusiais metais – išaugo ir transporto žalų skaičius, ir vidutinės šių žalų išmokos. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šių metų sausio mėnesį bendra išmokų suma, skirta kompensuoti transporto žalas, išaugo 22 proc. ir pasiekė 12 mln. eurų. Tuo metu privačių ir komercinio transporto priemonių žalų skaičius sausį augo 16 proc. iki 7600 vnt.

Didžiausia transporto žalos išmoka už šių metų pradžioje įvykusį autoįvykį siekė beveik 98 tūkst. eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Kaip pažymi Giedrius Petrikas, „Lietuvos draudimo“ transporto žalų skyriaus vadovas, viena iš priežasčių, turėjusių įtakos transporto žalų skaičiaus padidėjimui – permainingos ir nepastovios oro sąlygos.

„Šių metų pradžia vairuotojams nebuvo palanki ir kėlė nemažai rūpesčių. Dėl itin permainingų oro sąlygų anksčiau nei įprasta keliuose atsivėrė duobės, taip pat dažnai oro sąlygos apsunkindavo ir patį eismą. Oro temperatūros svyravimai, kai dieną laikydavosi lengva pliusinė temperatūra, o naktį pašaldavo, lėmė, jog vairuotojams dažnai tekdavo vairuoti susidarius plikledžiui ir tai visada yra didelis rizikos faktorius“, – sako G. Petrikas.

Kaip pažymi draudimo ekspertas, pastebimai išaugo ir vidutinė transporto žalos suma. Šių metų sausį ji vidutiniškai siekė 1750 eurų. Lyginant su vidutine žalos suma tuo pačiu laikotarpiu 2023 m. ir 2022 m., ji išaugo atitinkamai 150 ir 400 eurų. „Tokiam sparčiam vidutinės žalos augimui įtakos galėjo turėti ir bendras naujų ir naudotų automobilių kainų augimas. Remiantis automobilių rinkos apžvalgos duomenimis, vidutinė naudoto automobilio kaina 2023 m. pakilo 400 eurų, o naujo – 3,3 tūkst. eurų. Augo ir automobilių detalių kainos bei remonto darbų įkainiai“, – komentuoja G. Petrikas.

Ekspertas taip pat išskiria ir vis jaunėjantį Lietuvos automobilių parką, kadangi naujų transporto priemonių lietuviai įsigyja vis daugiau. „Džiugu, kad lietuviai vis dažniau renkasi naujus automobilius – 2023 metais naujų automobilių rinkos apyvarta augo net 16,5 procento. Tai irgi lemia didesnes žalų išmokas, kadangi naujų automobilių detalės, reikalingos remontui, dažniausiai kainuoja brangiau. Taip pat šių automobilių remonte dažnai taikomi ir technologiškai pažangesni sprendimai, kurie irgi padidina remonto, o tuo pačiu ir žalos vertę“, – teigia draudimo bendrovės atstovas.

Remiantis Lietuvos kelių direkcijos bei Lietuvos kelių policijos pateikiamais duomenimis, šių metų sausio mėnesį fiksuoti 272 eismo įvykiai, tai yra 19 proc. daugiau nei tuo pačiu metu praėjusiais metais, kai jų buvo užfiksuota 228 eismo įvykiai. Pasak G. Petriko, svarbu paminėti, kad reikšminga transporto įvykių dalis yra neataskaitiniai įvykiai, kai eismo dalyviai nekviečia pareigūnų ir patys užpildo deklaracijas. Dažniausiai tai yra smulkūs autoįvykiai, kurių metu nenukenčia žmonės, nepadaroma žala keliams ir jų infrastruktūrai ir visi autoįvykio dalyviai sutaria dėl jo aplinkybių.

„Lietuvos draudimo“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite