Kodėl šilumos siurblys būtinas vyresnio amžiaus žmonių namuose?

Drąsiai galima sakyti, kad toks įrenginys kaip šilumos siurblys oras–oras arba oras–vanduo, yra vertas atsidurti kiekvienuose namuose. Tačiau taip pat netrūksta priežasčių, kodėl būtent toks įrenginys būtinai turėtų būti vyresnio amžiaus žmonių namuose. 

Šilumos siurblys iš Specdarbai.lt gali būti puiki dovana, jei turite vyresnio amžiaus tėvus, kurių  namuose šio įrenginio vis dar nėra. Kodėl jį siūlome būtent ten?

Nebereikės rūpintis kietojo kuro paruošimu

Jei namai yra apšildomi kietuoju kuru, tai pirmiausia reikia akcentuoti, kad tas kuras reikalauja ir tam tikro paruošimo. O jo gali prireikti net labai daug (viskas priklausys nuo to, kokios rūšies bus kuras). Pavyzdžiui, jei pastatas šildomas malkomis, laukia ilgoka darbų seka: pjovimas, kapojimas, džiovinimas, nešimas ir t. t. Nereikia ir sakyti – visa tai pareikalaus labai daug fizinių jėgų, be to, iškyla tikimybė susižeisti. Sprendimas naudotis šilumos siurblys palankus tuo, kad visiškai nebebus reikalingi jokie paruošiamieji kietojo kuro darbai.

Paprastesnis apšildymo procesas

Apšildymo procesas kietuoju kuru susideda iš daugybės įvairių veiksmų, iš kurių bene nedraugiškiausias vyresnio amžiaus žmonėms yra kuro (malkų, briketų ir pan.) nešimas iš rūsio, malkinės. Na, o pradėjus naudoti šilumos siurblį, viskas vyks kur kas paprasčiau – pakaks paspausti vos kelis mygtukus, kad namuose būtų šilta ir jauku.

Švaresnis oras

Nors savo sveikata yra būtina rūpintis visą laiką, nepriklausomai nuo amžiaus, nesunku pastebėti, kad metams bėgant, tai reikalauja dar daugiau dėmesio. Ypač svarbus yra oras, kuriuo kvėpuoja vyresnio amžiaus žmonės. Tad visais įmanomais būdais reikia siekti, kad jis būtų kuo švaresnis bei grynesnis. Na, o vienas būdų tai padaryti – namuose sumontuoti šilumos siurblį, kurį pradėjus naudoti, į aplinką nebebus išskiriami dūmai. 

Kaip matyti, yra ne viena priežastis, kodėl vyresnio amžiaus žmonių namuose būtinai turi atsirasti šilumos siurblys. Visų pirma, nebeteks atlikti kuro paruošiamųjų darbų, antra – apšildymo procesas bus kur kas paprastesnis, ir, žinoma, bus galima mėgautis švaresniu, gaivesniu bei sveikatai palankesniu oru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite