Kodėl šilumos siurblys būtinas vyresnio amžiaus žmonių namuose?

Drąsiai galima sakyti, kad toks įrenginys kaip šilumos siurblys oras–oras arba oras–vanduo, yra vertas atsidurti kiekvienuose namuose. Tačiau taip pat netrūksta priežasčių, kodėl būtent toks įrenginys būtinai turėtų būti vyresnio amžiaus žmonių namuose. 

Šilumos siurblys iš Specdarbai.lt gali būti puiki dovana, jei turite vyresnio amžiaus tėvus, kurių  namuose šio įrenginio vis dar nėra. Kodėl jį siūlome būtent ten?

Nebereikės rūpintis kietojo kuro paruošimu

Jei namai yra apšildomi kietuoju kuru, tai pirmiausia reikia akcentuoti, kad tas kuras reikalauja ir tam tikro paruošimo. O jo gali prireikti net labai daug (viskas priklausys nuo to, kokios rūšies bus kuras). Pavyzdžiui, jei pastatas šildomas malkomis, laukia ilgoka darbų seka: pjovimas, kapojimas, džiovinimas, nešimas ir t. t. Nereikia ir sakyti – visa tai pareikalaus labai daug fizinių jėgų, be to, iškyla tikimybė susižeisti. Sprendimas naudotis šilumos siurblys palankus tuo, kad visiškai nebebus reikalingi jokie paruošiamieji kietojo kuro darbai.

Paprastesnis apšildymo procesas

Apšildymo procesas kietuoju kuru susideda iš daugybės įvairių veiksmų, iš kurių bene nedraugiškiausias vyresnio amžiaus žmonėms yra kuro (malkų, briketų ir pan.) nešimas iš rūsio, malkinės. Na, o pradėjus naudoti šilumos siurblį, viskas vyks kur kas paprasčiau – pakaks paspausti vos kelis mygtukus, kad namuose būtų šilta ir jauku.

Švaresnis oras

Nors savo sveikata yra būtina rūpintis visą laiką, nepriklausomai nuo amžiaus, nesunku pastebėti, kad metams bėgant, tai reikalauja dar daugiau dėmesio. Ypač svarbus yra oras, kuriuo kvėpuoja vyresnio amžiaus žmonės. Tad visais įmanomais būdais reikia siekti, kad jis būtų kuo švaresnis bei grynesnis. Na, o vienas būdų tai padaryti – namuose sumontuoti šilumos siurblį, kurį pradėjus naudoti, į aplinką nebebus išskiriami dūmai. 

Kaip matyti, yra ne viena priežastis, kodėl vyresnio amžiaus žmonių namuose būtinai turi atsirasti šilumos siurblys. Visų pirma, nebeteks atlikti kuro paruošiamųjų darbų, antra – apšildymo procesas bus kur kas paprastesnis, ir, žinoma, bus galima mėgautis švaresniu, gaivesniu bei sveikatai palankesniu oru.

Hits: 142

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite