Kodėl reikia tikslinti Šilutės rajono savivaldybės biudžetą

Šilutės rajono savivaldybės taryba birželio pabaigoje planuoja posėdyje patikslinti šių metų savivaldybės biudžetą. Priežastis paprasta: savivaldybei nuolat skiriama lėšų įvairioms reikmėms, rajono biudžetinės įstaigos ir turi pageidavimų, o biudžetą tvirtina ir pokyčiuos jame gali daryti tik savivaldybės Taryba. Šįkart savivaldybės biudžetas tikslinamas dėl šių priežasčių.

Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu dėl lėšų skyrimo vaikų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos Federacijos karinių veiksmų Ukrainoje, pavėžėjimui į mokyklą ir atgal ir pedagoginių darbuotojų papildomam darbui apmokėti Šilutės rajono savivaldybei skirta 28 080 eurų dotacija paminėtoms išlaidoms padengti.

Savivaldybei padidinta 8765 eurais dotacija socialinių paslaugų srities darbuotojų pareiginei algai padidinti. Papildomai skirta 13 200 eurų dotacija civilinės saugos funkcijai atlikti. Savivaldybei skirta 22 120 eurų dotacija išlaidoms, patirtoms teikiant socialinę pašalpą, būsto šildymo išlaidų, geriamojo vandens išlaidų ir karšto vandens išlaidų kompensacijas Ukrainos gyventojams, nukentėjusiems dėl Rusijos Federacijos karinės agresijos prieš Ukrainą, padengti.

Savivaldybei skirta 4 860 eurų dotacija išlaidoms, patirtoms mokant laidojimo pašalpą ir teikiant socialinę paramą mokiniams Ukrainos gyventojams, nukentėjusiems dėl Rusijos Federacijos karinės agresijos prieš Ukrainą, padengti.

Savivaldybei skirta 40 660 eurų dotacija būstams pritaikyti asmenims su negalia. Savivaldybei skirta 320 000 eurų dotacija už patirtas išlaidas valstybei nuosavybės teise priklausančių blogos būklės melioracijos statinių rekonstravimui Šilutės rajono savivaldybėje, Smalkų polderyje, Traksėdžių kadastro vietovėje.

Šilutės rajono savivaldybei atliekų tvarkymo programos projektams vykdyti skirta 27 735 eurų dotacija. Šilutės rajono savivaldybei projekto „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas“ įgyvendinimui skyrė 25 000 eurų dotaciją.

Šilutės rajono savivaldybei skirta 11 570 eurų dotacija išlaidoms, susijusioms su mokytojų, dirbančių pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo programas, personalo optimizavimu ir atnaujinimu.

Didinamas Europos Sąjungos lėšų, skirtų projektams finansuoti, pajamų planas 1 415 094 eurais. Savivaldybei skirta 62 163 eurų dotacija nuosavų lėšų indėliui bendrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamiems projektams finansuoti.

Didinamas ilgalaikio turto realizavimo pajamų planas 32 000 eurų, nes papildomai gauta daugiau pajamų nei planuota. Šilutės seniūnija, gavusi papildomų pajamų, prašo 6000 eurų padidinti pajamų, gautų už teikiamas paslaugas, išlaidų sąmatą.

Šilutės kultūros ir pramogų centras dėl gautų papildomų pajamų prašo 15 000 eurų padidinti pajamų, gautų už teikiamas paslaugas, išlaidų sąmatą. Tai ir kitos panašios informacijos savivaldybės Tarybai pateikė Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite