Kodėl reikalingos antivirusinės programos?

Daugelis mano, kad antivirusinės priemonės nėra būtinos. Teisinių programų naudojimas ir lankymasis saugiose svetainėse pakankamai apsaugo jūsų kompiuterį. Be to, šiame kompiuteryje įdiegtos atitinkamos saugumo priemonės, įmontuotos operacinėje sistemoje. Apie tai sklando daugybė mitų.

Vienas iš antivirusinių programų priešininkų argumentų – jų nereikia, kai lankomės tik patikimose svetainėse. Kitaip sakant, „saugiose svetainėse“. Deja, nesame saugūs ir naršydami iš pažiūros saugioje svetainėje.

Kodėl saugumas mūsų kompiuteriuose toks būtinas?

Menkas argumentas, kad mums nereikia antivirusinės programinės įrangos, nes galime aptikti viruso atakos momentą ir greitai jį pašalinti. Mes dažnai nesuvokiame, kad sistema jau buvo užkrėsta. Susiduriame su daugybe infekcijų – apie 200 000 naujų virusų per dieną. Jie atlieka užduotis taip, kad jų negalima identifikuoti. Net paprasta naršyklės piktograma, kurioje rodomas tik mažas pranešimas, gali rinkti slaptažodžius ir prisijungimus fone.

Užkrėstas kompiuteris be antivirusinės apsaugos neperspės vartotojo, o dalį įrangos galios išnaudos kibernetiniai nusikaltėliai. Grėsmių ir kenkėjiškų programų yra labai daug ir jų vis gausėja. Kibernetiniai nusikaltėliai turi galingą arsenalą, įrankius ir metodus veiksmingoms atakoms. Pagrindinė jų motyvacija yra užsidirbti iš to pinigų.

Operacinių sistemų gamintojai deda daug pastangų padidindami antivirusinę apsaugą. Tačiau būtent vartotojas yra silpniausia visos šios saugumo grandinės grandis. Todėl, be specialios apsaugos, saugūs negalėsite jaustis.

Kaip veikia antivirusinė programa?

Antivirusinė sistema yra kaip automobilio AutoCasco draudimas. Galbūt ir automobilių savininkai svarsto: kam išleisti per daug, jei vairuoju saugiai, gyvenu saugioje vietoje, turiu garažą…

Tai gali būti tiesa, bet niekada negalime garantuoti, kad tam tikru momentu kažkas neatsitiks. Kalbant apie kompiuterius, turime daugiau grėsmių. Tačiau čia daugiau nereiškia geriau. Visada turėtumėte naudoti tik vieną antivirusinę programą. Kelios programos bus viena su kita nesuderinamos. Tai gali kelti problemų. Gali sulėtėti operacinė sistema, turėti neigiamos įtakos įvairių programų veikimui.

Klaidinga sakyti, kad išmaniajam telefonui nereikia antivirusinės programos. Infekcijos paveikia ne tik kompiuterius. Infekcijų, nukreiptų į „Android“ sistemą, taigi ir išmaniuosius telefonus, skaičius kasdien svyruoja nuo kelių iki kelių dešimčių tūkstančių. Nešiojamųjų įrenginių antivirusinėse programose taip pat yra papildomų labai naudingų programų. Pavyzdžiui, šlamšto blokavimo funkcija, atsarginės kopijos debesyje paslauga arba prarasto telefono vietos fiksavimas.

Antivirusinė programa neabejotinai būtina tiek kompiuteriams, tiek išmaniesiems telefonams. Ten turėtų būti bent pagrindinė tokios programinės įrangos versija.

pr2023/188

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Narkotikų pardavėjas ir pirkėjai sulaukė teismo nuosprendžio

Tauragės apylinkės teismas paskelbė nuosprendį, kuriuo kokainu prekiavęs šilutiškis nuteistas 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausme, o iš jo narkotinę medžiagą įgijusiems jaunuoliams paskirtos 2500 eurų dydžio baudos. Bylos duomenimis, D. A. savo bute laikė kiek daugiau nei 20 g. narkotinės medžiagos – kokaino, kuri buvo supakuota į folijos lankstinukus. 0,650 g. kokaino, supakuoto į du folijos lankstinukus, jis pardavė už 160 eurų L. B. ir T. V. Pastarieji buvo sulaikyti prekybos centro aikštelėje policijos pareigūnų, kurie automobilio

Taip pat skaitykite