Kodėl naudinga bėgioti?

Bėgiojimas – vienas iš populiariausių aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų. Dažnai tai būna pirmasis žingsnis sveikesnio gyvenimo būdo link. Bėgioti galima tiek lauke, tiek namuose, pasitelkus specialią įrangą. Tai leidžia išlikti fiziškai aktyviems, nepriklausomai nuo sezono. Kuo dar mums naudingas bėgiojimas?

1. Optimalaus kūno svorio palaikymas

Kardio treniruotės, nepriklausomai nuo jų tempo, puikiai tinka svoriui optimizuoti ir palaikyti. Jų metu suaktyvinami įvairūs kūno raumenys, todėl sudeginama nemažai kalorijų. Bėgimo takelis leidžia pasirinkti norimą treniruotės intensyvumą: nuo itin mažo iki didelio. Be to, galima reguliuoti ir įkalnės statumą. Taip kūnui suteikiamas papildomas krūvis, todėl kalorijos deginamos dar efektyviau.

2. Imuninės sistemos stiprinimas

Žurnale „Frontiers in Immunology“ publikuoto mokslinio tyrimo duomenimis, tinkamai parinkto intensyvumo fizinė veikla gali padidinti organizmo atsparumą ligoms. Todėl nieko nuostabaus, kad reguliariai bėgiojantys rečiau susiduria su bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis. Geriausiam efektui pasiekti rekomenduojama rinktis mažo arba vidutinio intensyvumo bėgimą, kuris neleis išvarginti kūno.

3. Nuotaikos gerinimas

Kai kuriomis dienomis kilometras gali prilygti maratonui. Tačiau net ir tuomet rekomenduojama nepraleisti treniruotės, nes po jos nuotaika dažniausiai tampa kur kas geresnė. Atlikus tyrimą nustatyta, kad vos 30 min. bėgimas gali padėti kovoti su nerimu, stresu ir depresija. Reguliariai užsiimant aktyvia fizine veikla, galima pasiekti ilgalaikį efektą.

4. Smegenų veiklos aktyvinimas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog bėgimas nereikalauja jokių protinių pastangų. Visgi, žurnale „Frontiers in Neuroscience“ publikuoto mokslinio tyrimo rezultatai rodo visai ką kita. Palyginus profesionalių bėgikų ir nesportuojančių žmonių smegenis, nustatyta, kad sportininkų smegenų zonose, atsakingose už atmintį, koncentraciją, sprendimų priėmimą, vaizdinės ir jutiminės informacijos apdorojimą, yra daugiau jungčių. Tai reiškia, kad visos šios funkcijos atliekamos geriau.

Kito mokslinio tyrimo metu nustatyta, kad aerobiniai pratimai (kardio treniruotės) gali padėti pagerinti kognityvinius procesus, reikalingus pažintinei elgesio kontrolei, ir apsaugoti smegenis nuo senėjimo, streso.

5. Miego kokybės gerinimas

Daugelis jau tikriausiai žino, kad reguliarus fizinis krūvis gali padėti pagerinti miego kokybę. Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, miegoję mažiau nei šešias su puse valandos per parą, po vidutinio intensyvumo treniruočių, tokių kaip bėgimas ar spartus vaikščiojimas, papildomai išmiegodavo dar 75 min.

Kito tyrimo, kuris buvo paskelbtas žurnale „Journal of Adolescent Health“, rezultatai parodė, kad pakanka reguliaraus vos 30 min. bėgimo per savaitę, kad sumažėtų mieguistumas dienos metu ir pagerėtų miegas naktį.

6. Ilgaamžiškumo užtikrinimas

Jokie stebuklingi pratimai nepavers jūsų nemirtingais, tačiau nedidelio intensyvumo bėgimas 2–3 kartus per savaitę (iš viso 60–145 min.) gali jus paversti ilgaamžiškesniais. Tai įrodyta mokslinių tyrimų rezultatais, paskelbtais leidinyje „The Journal of the American College of Cardiology“. Jei konkrečiau, bėgiojant stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, todėl mažėja infarkto ir insulto rizika.

7. Smagus laisvalaikio praleidimo būdas

Be jau aptartų privalumų, bėgiojimas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Šiuolaikiškas bėgimo takelis su įdiegta programine įranga suteikia galimybę sportuoti su geriausiais treneriais neišeinant iš namų. Be to, jo ekrane galima stebėti įvairias pasaulio vietas. Todėl treniruotis tampa dar smagiau.

Dar tik žengiate pirmuosius žingsnius aktyvesnio gyvenimo link? Tuomet bėgiojimas gali būti labai tinkamas jums. Ši fizinė veikla suteikia naudos tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai. Be to, ji gali padėti džiaugtis geresne smegenų veikla. Tad rūpinkitės savimi, nenustokite judėti ir džiaukitės pakilesne nuotaika kiekvieną dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Lietuva pasiekė naują per metus surinktų pakuočių rekordą

Beveik 11,4 tūkst. tonų PET plastiko, daugiau kaip 9,2 tūkst. tonų stiklo ir per 4 tūkst. tonų aliuminio virto aukštos kokybės žaliavomis naujiems gaminiams, nes Lietuvos gyventojai pernai grąžino beveik 612,7 mln. į rinką išleistų vienkartinių užstato pakuočių.   „Gėrimų pakuotes dauguma gyventojų įprato kaupti ne tik namuose, bet ir iškylaudami gamtoje ar ilsėdamiesi pajūryje. Grąžintos pakuotės virsta aukštos kokybės žaliava. Todėl galima daryti išvadą, kad Lietuvos žmonės palaiko žiedinės ekonomikos idėją ir prie jos aktyviai prisideda – kiekviena grąžinta

Atsiveria durys į profesines mokyklas

Ši informacija aktuali tiems, kas planuoja mokytis Šilutės profesinio mokymo centre, įsigyti populiarią specialybę ir išmokti norimo amato. Vasario 3 d. prasideda priėmimo į profesines mokyklas žiemos etapas. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino 2021 m. terminus. „Įvertinę pernai išplėstas priėmimo ribas, kai stojantieji galėjo į profesines mokyklas ateiti beveik visus metus, kada jiems patogiau, šiemet šią praktiką tęsiame. Priėmimas startuoja jau vasarį, tad įgyti rinkoje paklausaus amato iš karto gali ateiti ir jaunuoliai, kurie rudenį įstojo į

Šilutėje rastas sprogmuo, Sausgalviuose į kanalą įlūžo karvė, Pagėgiuose – gaisras

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad sausio 20-ąją, trečiadienį, apie 11 valandą buvo gautas pranešimas apie Sausgalvių kaime, Šilutės rajone į kanalą įlūžusią karvę. Atvykus ugniagesiams karvė buvo rasta vandenyje, nutolusi nuo kranto 8 metrus. Karvei ant ragų buvo uždėta gelbėjimo virvė ir traktoriumi ištraukta į krantą. Tą pačią dieną 15:12 val. buvo gautas pranešimas apie Šilutėje, Žuvų gatvėje, rastą sprogmenį. Nedelsiant buvo įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą daiktą, kuris buvo panašus į sprogmenį, išsivežė. Vėliau buvo nustatyta,

Už kalbėjimą telefonu vairuojant numatytos baudos

Policijos pareigūnai sausio 18-21 d. vykdė policinę priemonę, kurios metu fiksavo neatsakingus vairuotojus, kurie vairuodami transporto priemones naudojasi mobiliojo ryšio priemonėmis. Iš viso priemonės metu buvo užfiksuoti 22 pažeidimai. Nustatytiems pažeidėjams gresia baudos nuo 60 iki 90 eurų. Pakartotinai pažeidusiems taisykles gresia netekti vairuotojo pažymėjimo nuo 1 iki 3 mėnesių. Primename, kad nedraudžiama vairuojant naudotis mobiliuoju telefonu su laisvų rankų įranga, tačiau ir tai ne visada užtikrina saugų vairavimą. Įspėjame transporto priemonių vairuotojus vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu

Taip pat skaitykite