Kodėl naudinga bėgioti?

Bėgiojimas – vienas iš populiariausių aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų. Dažnai tai būna pirmasis žingsnis sveikesnio gyvenimo būdo link. Bėgioti galima tiek lauke, tiek namuose, pasitelkus specialią įrangą. Tai leidžia išlikti fiziškai aktyviems, nepriklausomai nuo sezono. Kuo dar mums naudingas bėgiojimas?

1. Optimalaus kūno svorio palaikymas

Kardio treniruotės, nepriklausomai nuo jų tempo, puikiai tinka svoriui optimizuoti ir palaikyti. Jų metu suaktyvinami įvairūs kūno raumenys, todėl sudeginama nemažai kalorijų. Bėgimo takelis leidžia pasirinkti norimą treniruotės intensyvumą: nuo itin mažo iki didelio. Be to, galima reguliuoti ir įkalnės statumą. Taip kūnui suteikiamas papildomas krūvis, todėl kalorijos deginamos dar efektyviau.

2. Imuninės sistemos stiprinimas

Žurnale „Frontiers in Immunology“ publikuoto mokslinio tyrimo duomenimis, tinkamai parinkto intensyvumo fizinė veikla gali padidinti organizmo atsparumą ligoms. Todėl nieko nuostabaus, kad reguliariai bėgiojantys rečiau susiduria su bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis. Geriausiam efektui pasiekti rekomenduojama rinktis mažo arba vidutinio intensyvumo bėgimą, kuris neleis išvarginti kūno.

3. Nuotaikos gerinimas

Kai kuriomis dienomis kilometras gali prilygti maratonui. Tačiau net ir tuomet rekomenduojama nepraleisti treniruotės, nes po jos nuotaika dažniausiai tampa kur kas geresnė. Atlikus tyrimą nustatyta, kad vos 30 min. bėgimas gali padėti kovoti su nerimu, stresu ir depresija. Reguliariai užsiimant aktyvia fizine veikla, galima pasiekti ilgalaikį efektą.

4. Smegenų veiklos aktyvinimas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog bėgimas nereikalauja jokių protinių pastangų. Visgi, žurnale „Frontiers in Neuroscience“ publikuoto mokslinio tyrimo rezultatai rodo visai ką kita. Palyginus profesionalių bėgikų ir nesportuojančių žmonių smegenis, nustatyta, kad sportininkų smegenų zonose, atsakingose už atmintį, koncentraciją, sprendimų priėmimą, vaizdinės ir jutiminės informacijos apdorojimą, yra daugiau jungčių. Tai reiškia, kad visos šios funkcijos atliekamos geriau.

Kito mokslinio tyrimo metu nustatyta, kad aerobiniai pratimai (kardio treniruotės) gali padėti pagerinti kognityvinius procesus, reikalingus pažintinei elgesio kontrolei, ir apsaugoti smegenis nuo senėjimo, streso.

5. Miego kokybės gerinimas

Daugelis jau tikriausiai žino, kad reguliarus fizinis krūvis gali padėti pagerinti miego kokybę. Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, miegoję mažiau nei šešias su puse valandos per parą, po vidutinio intensyvumo treniruočių, tokių kaip bėgimas ar spartus vaikščiojimas, papildomai išmiegodavo dar 75 min.

Kito tyrimo, kuris buvo paskelbtas žurnale „Journal of Adolescent Health“, rezultatai parodė, kad pakanka reguliaraus vos 30 min. bėgimo per savaitę, kad sumažėtų mieguistumas dienos metu ir pagerėtų miegas naktį.

6. Ilgaamžiškumo užtikrinimas

Jokie stebuklingi pratimai nepavers jūsų nemirtingais, tačiau nedidelio intensyvumo bėgimas 2–3 kartus per savaitę (iš viso 60–145 min.) gali jus paversti ilgaamžiškesniais. Tai įrodyta mokslinių tyrimų rezultatais, paskelbtais leidinyje „The Journal of the American College of Cardiology“. Jei konkrečiau, bėgiojant stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, todėl mažėja infarkto ir insulto rizika.

7. Smagus laisvalaikio praleidimo būdas

Be jau aptartų privalumų, bėgiojimas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Šiuolaikiškas bėgimo takelis su įdiegta programine įranga suteikia galimybę sportuoti su geriausiais treneriais neišeinant iš namų. Be to, jo ekrane galima stebėti įvairias pasaulio vietas. Todėl treniruotis tampa dar smagiau.

Dar tik žengiate pirmuosius žingsnius aktyvesnio gyvenimo link? Tuomet bėgiojimas gali būti labai tinkamas jums. Ši fizinė veikla suteikia naudos tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai. Be to, ji gali padėti džiaugtis geresne smegenų veikla. Tad rūpinkitės savimi, nenustokite judėti ir džiaukitės pakilesne nuotaika kiekvieną dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Taip pat skaitykite