Kodėl naudinga bėgioti?

Bėgiojimas – vienas iš populiariausių aktyvaus laisvalaikio leidimo būdų. Dažnai tai būna pirmasis žingsnis sveikesnio gyvenimo būdo link. Bėgioti galima tiek lauke, tiek namuose, pasitelkus specialią įrangą. Tai leidžia išlikti fiziškai aktyviems, nepriklausomai nuo sezono. Kuo dar mums naudingas bėgiojimas?

1. Optimalaus kūno svorio palaikymas

Kardio treniruotės, nepriklausomai nuo jų tempo, puikiai tinka svoriui optimizuoti ir palaikyti. Jų metu suaktyvinami įvairūs kūno raumenys, todėl sudeginama nemažai kalorijų. Bėgimo takelis leidžia pasirinkti norimą treniruotės intensyvumą: nuo itin mažo iki didelio. Be to, galima reguliuoti ir įkalnės statumą. Taip kūnui suteikiamas papildomas krūvis, todėl kalorijos deginamos dar efektyviau.

2. Imuninės sistemos stiprinimas

Žurnale „Frontiers in Immunology“ publikuoto mokslinio tyrimo duomenimis, tinkamai parinkto intensyvumo fizinė veikla gali padidinti organizmo atsparumą ligoms. Todėl nieko nuostabaus, kad reguliariai bėgiojantys rečiau susiduria su bakterinėmis ir virusinėmis infekcijomis. Geriausiam efektui pasiekti rekomenduojama rinktis mažo arba vidutinio intensyvumo bėgimą, kuris neleis išvarginti kūno.

3. Nuotaikos gerinimas

Kai kuriomis dienomis kilometras gali prilygti maratonui. Tačiau net ir tuomet rekomenduojama nepraleisti treniruotės, nes po jos nuotaika dažniausiai tampa kur kas geresnė. Atlikus tyrimą nustatyta, kad vos 30 min. bėgimas gali padėti kovoti su nerimu, stresu ir depresija. Reguliariai užsiimant aktyvia fizine veikla, galima pasiekti ilgalaikį efektą.

4. Smegenų veiklos aktyvinimas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog bėgimas nereikalauja jokių protinių pastangų. Visgi, žurnale „Frontiers in Neuroscience“ publikuoto mokslinio tyrimo rezultatai rodo visai ką kita. Palyginus profesionalių bėgikų ir nesportuojančių žmonių smegenis, nustatyta, kad sportininkų smegenų zonose, atsakingose už atmintį, koncentraciją, sprendimų priėmimą, vaizdinės ir jutiminės informacijos apdorojimą, yra daugiau jungčių. Tai reiškia, kad visos šios funkcijos atliekamos geriau.

Kito mokslinio tyrimo metu nustatyta, kad aerobiniai pratimai (kardio treniruotės) gali padėti pagerinti kognityvinius procesus, reikalingus pažintinei elgesio kontrolei, ir apsaugoti smegenis nuo senėjimo, streso.

5. Miego kokybės gerinimas

Daugelis jau tikriausiai žino, kad reguliarus fizinis krūvis gali padėti pagerinti miego kokybę. Tyrimo metu nustatyta, kad žmonės, miegoję mažiau nei šešias su puse valandos per parą, po vidutinio intensyvumo treniruočių, tokių kaip bėgimas ar spartus vaikščiojimas, papildomai išmiegodavo dar 75 min.

Kito tyrimo, kuris buvo paskelbtas žurnale „Journal of Adolescent Health“, rezultatai parodė, kad pakanka reguliaraus vos 30 min. bėgimo per savaitę, kad sumažėtų mieguistumas dienos metu ir pagerėtų miegas naktį.

6. Ilgaamžiškumo užtikrinimas

Jokie stebuklingi pratimai nepavers jūsų nemirtingais, tačiau nedidelio intensyvumo bėgimas 2–3 kartus per savaitę (iš viso 60–145 min.) gali jus paversti ilgaamžiškesniais. Tai įrodyta mokslinių tyrimų rezultatais, paskelbtais leidinyje „The Journal of the American College of Cardiology“. Jei konkrečiau, bėgiojant stiprinama širdies ir kraujagyslių sistema, todėl mažėja infarkto ir insulto rizika.

7. Smagus laisvalaikio praleidimo būdas

Be jau aptartų privalumų, bėgiojimas yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas. Šiuolaikiškas bėgimo takelis su įdiegta programine įranga suteikia galimybę sportuoti su geriausiais treneriais neišeinant iš namų. Be to, jo ekrane galima stebėti įvairias pasaulio vietas. Todėl treniruotis tampa dar smagiau.

Dar tik žengiate pirmuosius žingsnius aktyvesnio gyvenimo link? Tuomet bėgiojimas gali būti labai tinkamas jums. Ši fizinė veikla suteikia naudos tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai. Be to, ji gali padėti džiaugtis geresne smegenų veikla. Tad rūpinkitės savimi, nenustokite judėti ir džiaukitės pakilesne nuotaika kiekvieną dieną.

Hits: 89

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite