Knyga – reikalinga dovana Airijos lietuviams

Šilutės „Soroptimos“ klubo narės, sužinojusios, kad Airijos lietuviams labai trūksta lietuviškų knygų, ėmėsi rengti akciją „Padovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams“. Prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojos, mokyklos, kiti Lietuvos soroptimisčių klubai. Tad knygos į Šilutę keliauja iš Alytaus, Šiaulių, Vilniaus ir kitų miestų.

„Soroptimos“ klubo prezidentei Loretai Alsei Audrius Šikšnius teikia dovanojamas savo knygas.

Soroptimistės, vadovaujamos klubo prezidentės Loretos Alsės, pakvietė klubo nares ir ne tik jas tapti šių laikų naujaisiais knygnešiais. „Padėkime užsienio lietuviams išlaikyti lietuviškumą, skaityti knygas gimtąja kalba, mokyti vaikus pamilti lietuvišką knygą“, – ragina Šilutės soroptimistės, šią akciją skirdamos artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui.
Antradienio vakarą prie kavos puodelio susėdusios klubo narės aparė, kaip vyksta akcija, kurios baigiamasis akcentas bus kovo 16–oji, kai Lietuvoje minima Knygnešio diena, bus perduotos surinktos knygos.
Nuo pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo „Katekizmo“ pasirodymo praėjo 470 metų. Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu knygos buvo spausdinamos užsienyje, knygnešių parnešamos į Lietuvą ir platinamos po kaimus. Kai 1864 m. carinės Rusijos valdžia uždraudė spaudinius lietuviškais rašmenimis, apie 2000 knygnešių 40 metų slaptais keliais nešė lietuviškus leidinius į mūsų šalį, nebijodami nei carinės žandarmerijos, nei represijų. Lietuviško rašto draudimas buvo panaikintas 1904 metais.
Soroptimisčių klubo susirinkime prezidentė Loreta Alsė priminė, kaip prasidėjo ši akcija: „Praėjusių metų rudenį sužinojome apie Airijos lietuvių norą skaityti lietuviškas knygas ir kad jiems trūksta jų, nusprendėme surengti knygų dovanojimo akciją. Juk kiekvienas savo namuose turime jau skaitytų, tačiau puikių knygų, kuriomis galėtume pasidalinti su kitais. Žinome, kad Airijoje 14 lietuviškų mokyklėlių priimtų šias knygas ir sutiktų jomis keistis tarpusavyje. Mums talkina Lietuvos ambasada Airijoje, Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, sutikusi surinkti iš gyventojų atneštas knygas, filialai, mokyklos. Knygų dovanoja ir pačios klubo narės. Šią knygų dovanojimo akciją skiriame Lietuvos valstybės šimtmečio garbei. Tikimės, kad akcija išplis po visą Lietuvą, sulauksime dėmesio ir iš valdžios institucijų. Kad galėtume nuvežti knygas į Vilnių, tikriausiai, turėsime samdyti autobusiuką“.
Susitikime dalyvavo poetas ir prozininkas Audrius Šikšnius, kuris, pamatęs plakatą apie knygų dovanojimo akciją, atsiliepė į kvietimą ir susitikimo metu perdavė Airijos lietuviams 20 naujausių savo knygų, tai „Gyvenimo gyventojai“ ir „Žiemojantis angelas“. A. Šikšnius pasakojo, kaip svarbu yra skaityti ir dovanoti knygas. Pristatė savo naujausią knygą „Žiemojantis angelas“ ir paskaitė keletą eilėraščių. Vartydamos visas devynias Audriaus Šikšniaus knygas, moterys kiekviena rado sau artimą eilėraštį ir garsiai skaitydamos pasidalijo su visais vakaro dalyviais. Ištraukų iš naujausios knygos paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Vakaro pabaigoje klubo prezidentė išreiškė viltį, kad Airijos ambasados darbuotojų perduotos knygos suteiks džiaugsmo Lietuvių bendruomenėms.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite