Knyga – reikalinga dovana Airijos lietuviams

Šilutės „Soroptimos“ klubo narės, sužinojusios, kad Airijos lietuviams labai trūksta lietuviškų knygų, ėmėsi rengti akciją „Padovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams“. Prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojos, mokyklos, kiti Lietuvos soroptimisčių klubai. Tad knygos į Šilutę keliauja iš Alytaus, Šiaulių, Vilniaus ir kitų miestų.

„Soroptimos“ klubo prezidentei Loretai Alsei Audrius Šikšnius teikia dovanojamas savo knygas.

Soroptimistės, vadovaujamos klubo prezidentės Loretos Alsės, pakvietė klubo nares ir ne tik jas tapti šių laikų naujaisiais knygnešiais. „Padėkime užsienio lietuviams išlaikyti lietuviškumą, skaityti knygas gimtąja kalba, mokyti vaikus pamilti lietuvišką knygą“, – ragina Šilutės soroptimistės, šią akciją skirdamos artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui.
Antradienio vakarą prie kavos puodelio susėdusios klubo narės aparė, kaip vyksta akcija, kurios baigiamasis akcentas bus kovo 16–oji, kai Lietuvoje minima Knygnešio diena, bus perduotos surinktos knygos.
Nuo pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo „Katekizmo“ pasirodymo praėjo 470 metų. Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu knygos buvo spausdinamos užsienyje, knygnešių parnešamos į Lietuvą ir platinamos po kaimus. Kai 1864 m. carinės Rusijos valdžia uždraudė spaudinius lietuviškais rašmenimis, apie 2000 knygnešių 40 metų slaptais keliais nešė lietuviškus leidinius į mūsų šalį, nebijodami nei carinės žandarmerijos, nei represijų. Lietuviško rašto draudimas buvo panaikintas 1904 metais.
Soroptimisčių klubo susirinkime prezidentė Loreta Alsė priminė, kaip prasidėjo ši akcija: „Praėjusių metų rudenį sužinojome apie Airijos lietuvių norą skaityti lietuviškas knygas ir kad jiems trūksta jų, nusprendėme surengti knygų dovanojimo akciją. Juk kiekvienas savo namuose turime jau skaitytų, tačiau puikių knygų, kuriomis galėtume pasidalinti su kitais. Žinome, kad Airijoje 14 lietuviškų mokyklėlių priimtų šias knygas ir sutiktų jomis keistis tarpusavyje. Mums talkina Lietuvos ambasada Airijoje, Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, sutikusi surinkti iš gyventojų atneštas knygas, filialai, mokyklos. Knygų dovanoja ir pačios klubo narės. Šią knygų dovanojimo akciją skiriame Lietuvos valstybės šimtmečio garbei. Tikimės, kad akcija išplis po visą Lietuvą, sulauksime dėmesio ir iš valdžios institucijų. Kad galėtume nuvežti knygas į Vilnių, tikriausiai, turėsime samdyti autobusiuką“.
Susitikime dalyvavo poetas ir prozininkas Audrius Šikšnius, kuris, pamatęs plakatą apie knygų dovanojimo akciją, atsiliepė į kvietimą ir susitikimo metu perdavė Airijos lietuviams 20 naujausių savo knygų, tai „Gyvenimo gyventojai“ ir „Žiemojantis angelas“. A. Šikšnius pasakojo, kaip svarbu yra skaityti ir dovanoti knygas. Pristatė savo naujausią knygą „Žiemojantis angelas“ ir paskaitė keletą eilėraščių. Vartydamos visas devynias Audriaus Šikšniaus knygas, moterys kiekviena rado sau artimą eilėraštį ir garsiai skaitydamos pasidalijo su visais vakaro dalyviais. Ištraukų iš naujausios knygos paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Vakaro pabaigoje klubo prezidentė išreiškė viltį, kad Airijos ambasados darbuotojų perduotos knygos suteiks džiaugsmo Lietuvių bendruomenėms.

Birutė Morkevičienė

Hits: 201

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite