Knyga – reikalinga dovana Airijos lietuviams

Šilutės „Soroptimos“ klubo narės, sužinojusios, kad Airijos lietuviams labai trūksta lietuviškų knygų, ėmėsi rengti akciją „Padovanok lietuvišką knygą Airijos lietuviams“. Prie šios akcijos įgyvendinimo prisidėjo F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojos, mokyklos, kiti Lietuvos soroptimisčių klubai. Tad knygos į Šilutę keliauja iš Alytaus, Šiaulių, Vilniaus ir kitų miestų.

„Soroptimos“ klubo prezidentei Loretai Alsei Audrius Šikšnius teikia dovanojamas savo knygas.

Soroptimistės, vadovaujamos klubo prezidentės Loretos Alsės, pakvietė klubo nares ir ne tik jas tapti šių laikų naujaisiais knygnešiais. „Padėkime užsienio lietuviams išlaikyti lietuviškumą, skaityti knygas gimtąja kalba, mokyti vaikus pamilti lietuvišką knygą“, – ragina Šilutės soroptimistės, šią akciją skirdamos artėjančiam Lietuvos valstybės šimtmečiui.
Antradienio vakarą prie kavos puodelio susėdusios klubo narės aparė, kaip vyksta akcija, kurios baigiamasis akcentas bus kovo 16–oji, kai Lietuvoje minima Knygnešio diena, bus perduotos surinktos knygos.
Nuo pirmosios lietuviškos knygos Martyno Mažvydo „Katekizmo“ pasirodymo praėjo 470 metų. Lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu knygos buvo spausdinamos užsienyje, knygnešių parnešamos į Lietuvą ir platinamos po kaimus. Kai 1864 m. carinės Rusijos valdžia uždraudė spaudinius lietuviškais rašmenimis, apie 2000 knygnešių 40 metų slaptais keliais nešė lietuviškus leidinius į mūsų šalį, nebijodami nei carinės žandarmerijos, nei represijų. Lietuviško rašto draudimas buvo panaikintas 1904 metais.
Soroptimisčių klubo susirinkime prezidentė Loreta Alsė priminė, kaip prasidėjo ši akcija: „Praėjusių metų rudenį sužinojome apie Airijos lietuvių norą skaityti lietuviškas knygas ir kad jiems trūksta jų, nusprendėme surengti knygų dovanojimo akciją. Juk kiekvienas savo namuose turime jau skaitytų, tačiau puikių knygų, kuriomis galėtume pasidalinti su kitais. Žinome, kad Airijoje 14 lietuviškų mokyklėlių priimtų šias knygas ir sutiktų jomis keistis tarpusavyje. Mums talkina Lietuvos ambasada Airijoje, Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka, sutikusi surinkti iš gyventojų atneštas knygas, filialai, mokyklos. Knygų dovanoja ir pačios klubo narės. Šią knygų dovanojimo akciją skiriame Lietuvos valstybės šimtmečio garbei. Tikimės, kad akcija išplis po visą Lietuvą, sulauksime dėmesio ir iš valdžios institucijų. Kad galėtume nuvežti knygas į Vilnių, tikriausiai, turėsime samdyti autobusiuką“.
Susitikime dalyvavo poetas ir prozininkas Audrius Šikšnius, kuris, pamatęs plakatą apie knygų dovanojimo akciją, atsiliepė į kvietimą ir susitikimo metu perdavė Airijos lietuviams 20 naujausių savo knygų, tai „Gyvenimo gyventojai“ ir „Žiemojantis angelas“. A. Šikšnius pasakojo, kaip svarbu yra skaityti ir dovanoti knygas. Pristatė savo naujausią knygą „Žiemojantis angelas“ ir paskaitė keletą eilėraščių. Vartydamos visas devynias Audriaus Šikšniaus knygas, moterys kiekviena rado sau artimą eilėraštį ir garsiai skaitydamos pasidalijo su visais vakaro dalyviais. Ištraukų iš naujausios knygos paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Vakaro pabaigoje klubo prezidentė išreiškė viltį, kad Airijos ambasados darbuotojų perduotos knygos suteiks džiaugsmo Lietuvių bendruomenėms.

Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite