Klausimas už pusę milijono eurų

Kur ir kokį apžvalgos bokštą statyti Rusnės saloje? Tai klausimas, atsakymas į kurį vertas apie pusę milijono eurų. Aplinkos ministerija pasiruošusi skirti apie 400 tūkstančių eurų iki 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto statybai ir dar apie 250 tūkstančių žada infrastruktūros sutvarkymui. Tik bėda, kad Rusnės bendruomenė, rajono Savivaldybė ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija nesutaria, kur ir koks bokštas turėtų būti.

Iš kairės: pasitarime aktyviai savo nuomonę reiškė Rusnės bendruomenės atstovai Raimondas Plikšnys ir Živilė Skirkevičienė bei architektas Egidijus Vidrinskas.

Iš kairės: pasitarime aktyviai savo nuomonę reiškė Rusnės bendruomenės atstovai Raimondas Plikšnys ir Živilė Skirkevičienė bei architektas Egidijus Vidrinskas.

Administracijos direktoriaus iniciatyva Šilutės rajono savivaldybėje surengtas pasitarimas dėl Rusnės saloje numatomo statyti apžvalgos bokšto. Jame dalyvavo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, bendruomenės atstovai, architektai, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir Šilutės rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.
Nors tai ne pirmas susitikimas, kol kas dar neapsispręsta dėl vietos, kur būtų galima statyti apžvalgos bokštą. Savivaldybės administracija iš pat pradžių siūlė statyti apžvalgos bokštą Uostadvaryje, netoli švyturio. Toje vietoje bandyta iš kvadrokopterio filmuoti ir fotografuoti aplinką, kad būtų aišku, kas matytųsi iš tokio bokšto. Net studentai savo projektus stengėsi pritaikyti prie šios vietovės.
Pasiūlymas statyti bokštą Uostadvaryje nelabai tenkina Nemuno deltos regioninį parką ir Rusnės bendruomenę. Pagrindinis jų argumentas yra tas, kad Uostadvaris ir taip pakankamai patraukli turistams vieta. Kitur pastatytas apžvalgos bokštas taptų dar vienu lankytinu objektu. Iš pradžių siūlyta statyti bokštą buvusioje Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje, Pakalnės kaime, o vėliau susidomėta Atmatos žiotimis, kur nuo senų laikų stovi navigacinis ženklas. Šią vietą rekomenduoja istorija besidomintis leidėjas Kęstutis Demereckas. Jis remiasi istoriniais duomenimis, kad Atmatos žiotyse molas buvo nuo 1877 metų ir apžvalgos bokštas toje vietoje leistų apžvelgti Ventės ragą, Neringą, Kniaupos įlanką, susipažinti su salos didėjimo istorija.
Pagrindinė problema – neaišku, ar galima būtų statyti apžvalgos bokštą dėl gamtos rezervato artumo ir tai, kad iki tos vietos nėra patogaus privažiavimo. Anot Rusnės bendruomenės atstovės Živilės Skirkevičienės, nuo Uostadvario, į kurį veda geras kelias, iki Atmatos žiočių yra apie 2,6 kilometro pylimais. Pėsčiomis ar dviračiu šį atstumą įveikti pavyktų, tačiau ne turistiniu autobusu ir automobiliu. Jeigu būtų skirta pakankamai lėšų, kelią būtų galima nutiesti. Ši vieta patraukli ir tuo, kad patogu priplaukti, o vasaros sezono metu eismas vandeniu ties Atmatos žiotimis gana intensyvus.

Vienas iš studentų pateiktų būsimo apžvalgos bokšto projektų.

Vienas iš studentų pateiktų būsimo apžvalgos bokšto projektų.

Pasitarimo išvakarėse galimą apžvalgos bokšto statybos vietą aplankė architektas Egidijus Vidrinskas. Jo parsivežtose nuotraukose matosi, kad privažiavimas prie upės žiočių gana komplikuotas, o buvęs akmeninis molas gerokai užžėlęs medžiais ir neaišku, ar aplinkosaugininkai leistų juos iškirsti. Architektas parodė nemažai įvairiose Europos vietose pastatytų įvairių apžvalgos bokštų ir aikštelių pavyzdžių. Pateiktuose matomi ir monumentalūs didžiuliai bokštai, ir su aplinka beveik susiliejančios apžvalgos aikštelės paukščiams stebėti. Kaip papildomą pasiūlymą jis parodė plaukiojantį autobusą, kuris nusileidžia nuo kelio tiesiai į vandenį ir toliau plaukia kaip laivas. Tiesa, tokia egzotika nelabai sudomino pasitarimo dalyvius ir jie paragino sugrįžti prie žemiškesnių dalykų.
Rusniškis verslininkas Raimondas Plikšnys sakė, kad tik mes patys turime apsispręsti, kur statyti apžvalgos bokštą. Jis įsitikinęs, kad tai turi būti naujas turistų traukos objektas, skatinantis atvykti dar daugiau svečių į Rusnę. Svarbiausia, kad apsispręsti reikia kuo greičiau, nes laiko lieka vis mažiau. Anot vicemero Algirdo Balčyčio, reikia pradėti statybas iki rinkimų į LR Seimą rudenį, kitaip pinigų gali ir nebeskirti. Apsispręsti bent jau dėl statybos vietos pasitarimo dalyviams sutrukdė tai, kad jame nedalyvavo dar viena suinteresuota pusė – Nemuno deltos regioninio parko direkcija. Jos vadovas Vaidas Pavilonis buvo išvykęs į Vilnių. Kol kas daugumos nuomonė krypsta į tai, kad apžvalgos bokštą reikėtų statyti Atmatos žiotyse. Apie tai dar planuojama diskutuoti trečiadienį, kai diskusijoje galės dalyvauti ir Nemuno deltos regioninio parko direktorius.

Vaidotas VILKAS

Viena iš labiausiai priimtinų apžvalgos bokšto statybos vietų – Atmatos žiotys, ties buvusiu švyturiu, kur dabar stovi vandens navigacijos ženklas.

Viena iš labiausiai priimtinų apžvalgos bokšto statybos vietų – Atmatos žiotys, ties buvusiu švyturiu, kur dabar stovi vandens navigacijos ženklas.

2 komentarai

  • Antanas

    Blaiviai mastantys i apleistus bruzgynus ir prie didelio vandens nelystu. Pamario gamtines stichijos tokius statinius bet kada nuosluos ir liks liudnas prisiminimas, kap pastangos pakelti kelio sankasa uzliejamoje Rusnes kelio dalyje. Miestui Rusneje labiau pritiktu toks akcentas, o ir akims “pasiganyti” yra i ka, kai aplinkui tiek vandens…..

  • nereikia

    ten apzvalgos boksto,nes banda turistu sutryps unikalia sios vietos gamta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite