Klausimas už pusę milijono eurų

Kur ir kokį apžvalgos bokštą statyti Rusnės saloje? Tai klausimas, atsakymas į kurį vertas apie pusę milijono eurų. Aplinkos ministerija pasiruošusi skirti apie 400 tūkstančių eurų iki 30 metrų aukščio apžvalgos bokšto statybai ir dar apie 250 tūkstančių žada infrastruktūros sutvarkymui. Tik bėda, kad Rusnės bendruomenė, rajono Savivaldybė ir Nemuno deltos regioninio parko direkcija nesutaria, kur ir koks bokštas turėtų būti.

Iš kairės: pasitarime aktyviai savo nuomonę reiškė Rusnės bendruomenės atstovai Raimondas Plikšnys ir Živilė Skirkevičienė bei architektas Egidijus Vidrinskas.

Iš kairės: pasitarime aktyviai savo nuomonę reiškė Rusnės bendruomenės atstovai Raimondas Plikšnys ir Živilė Skirkevičienė bei architektas Egidijus Vidrinskas.

Administracijos direktoriaus iniciatyva Šilutės rajono savivaldybėje surengtas pasitarimas dėl Rusnės saloje numatomo statyti apžvalgos bokšto. Jame dalyvavo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, bendruomenės atstovai, architektai, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis ir Šilutės rajono mero pavaduotojas Algirdas Balčytis.
Nors tai ne pirmas susitikimas, kol kas dar neapsispręsta dėl vietos, kur būtų galima statyti apžvalgos bokštą. Savivaldybės administracija iš pat pradžių siūlė statyti apžvalgos bokštą Uostadvaryje, netoli švyturio. Toje vietoje bandyta iš kvadrokopterio filmuoti ir fotografuoti aplinką, kad būtų aišku, kas matytųsi iš tokio bokšto. Net studentai savo projektus stengėsi pritaikyti prie šios vietovės.
Pasiūlymas statyti bokštą Uostadvaryje nelabai tenkina Nemuno deltos regioninį parką ir Rusnės bendruomenę. Pagrindinis jų argumentas yra tas, kad Uostadvaris ir taip pakankamai patraukli turistams vieta. Kitur pastatytas apžvalgos bokštas taptų dar vienu lankytinu objektu. Iš pradžių siūlyta statyti bokštą buvusioje Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje, Pakalnės kaime, o vėliau susidomėta Atmatos žiotimis, kur nuo senų laikų stovi navigacinis ženklas. Šią vietą rekomenduoja istorija besidomintis leidėjas Kęstutis Demereckas. Jis remiasi istoriniais duomenimis, kad Atmatos žiotyse molas buvo nuo 1877 metų ir apžvalgos bokštas toje vietoje leistų apžvelgti Ventės ragą, Neringą, Kniaupos įlanką, susipažinti su salos didėjimo istorija.
Pagrindinė problema – neaišku, ar galima būtų statyti apžvalgos bokštą dėl gamtos rezervato artumo ir tai, kad iki tos vietos nėra patogaus privažiavimo. Anot Rusnės bendruomenės atstovės Živilės Skirkevičienės, nuo Uostadvario, į kurį veda geras kelias, iki Atmatos žiočių yra apie 2,6 kilometro pylimais. Pėsčiomis ar dviračiu šį atstumą įveikti pavyktų, tačiau ne turistiniu autobusu ir automobiliu. Jeigu būtų skirta pakankamai lėšų, kelią būtų galima nutiesti. Ši vieta patraukli ir tuo, kad patogu priplaukti, o vasaros sezono metu eismas vandeniu ties Atmatos žiotimis gana intensyvus.

Vienas iš studentų pateiktų būsimo apžvalgos bokšto projektų.

Vienas iš studentų pateiktų būsimo apžvalgos bokšto projektų.

Pasitarimo išvakarėse galimą apžvalgos bokšto statybos vietą aplankė architektas Egidijus Vidrinskas. Jo parsivežtose nuotraukose matosi, kad privažiavimas prie upės žiočių gana komplikuotas, o buvęs akmeninis molas gerokai užžėlęs medžiais ir neaišku, ar aplinkosaugininkai leistų juos iškirsti. Architektas parodė nemažai įvairiose Europos vietose pastatytų įvairių apžvalgos bokštų ir aikštelių pavyzdžių. Pateiktuose matomi ir monumentalūs didžiuliai bokštai, ir su aplinka beveik susiliejančios apžvalgos aikštelės paukščiams stebėti. Kaip papildomą pasiūlymą jis parodė plaukiojantį autobusą, kuris nusileidžia nuo kelio tiesiai į vandenį ir toliau plaukia kaip laivas. Tiesa, tokia egzotika nelabai sudomino pasitarimo dalyvius ir jie paragino sugrįžti prie žemiškesnių dalykų.
Rusniškis verslininkas Raimondas Plikšnys sakė, kad tik mes patys turime apsispręsti, kur statyti apžvalgos bokštą. Jis įsitikinęs, kad tai turi būti naujas turistų traukos objektas, skatinantis atvykti dar daugiau svečių į Rusnę. Svarbiausia, kad apsispręsti reikia kuo greičiau, nes laiko lieka vis mažiau. Anot vicemero Algirdo Balčyčio, reikia pradėti statybas iki rinkimų į LR Seimą rudenį, kitaip pinigų gali ir nebeskirti. Apsispręsti bent jau dėl statybos vietos pasitarimo dalyviams sutrukdė tai, kad jame nedalyvavo dar viena suinteresuota pusė – Nemuno deltos regioninio parko direkcija. Jos vadovas Vaidas Pavilonis buvo išvykęs į Vilnių. Kol kas daugumos nuomonė krypsta į tai, kad apžvalgos bokštą reikėtų statyti Atmatos žiotyse. Apie tai dar planuojama diskutuoti trečiadienį, kai diskusijoje galės dalyvauti ir Nemuno deltos regioninio parko direktorius.

Vaidotas VILKAS

Viena iš labiausiai priimtinų apžvalgos bokšto statybos vietų – Atmatos žiotys, ties buvusiu švyturiu, kur dabar stovi vandens navigacijos ženklas.

Viena iš labiausiai priimtinų apžvalgos bokšto statybos vietų – Atmatos žiotys, ties buvusiu švyturiu, kur dabar stovi vandens navigacijos ženklas.

Hits: 89

2 komentarai

  • Antanas

    Blaiviai mastantys i apleistus bruzgynus ir prie didelio vandens nelystu. Pamario gamtines stichijos tokius statinius bet kada nuosluos ir liks liudnas prisiminimas, kap pastangos pakelti kelio sankasa uzliejamoje Rusnes kelio dalyje. Miestui Rusneje labiau pritiktu toks akcentas, o ir akims “pasiganyti” yra i ka, kai aplinkui tiek vandens…..

  • nereikia

    ten apzvalgos boksto,nes banda turistu sutryps unikalia sios vietos gamta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite