Klaipėdos universiteto ligoninei vadovaus dr. A. Šimaitis

Klaipėdos universiteto ligoninės (KUL) generalinio direktoriaus konkursą laimėjo dr. Audrius Šimaitis. Dėl esamų darbinių ir akademinių įsipareigojimų jis pareigas pradės eiti spalio 9 d. Iki to laiko įstaigai vadovaus laikinasis vadovas prof. dr. Jonas Sąlyga. Dr. A. Šimaitis į pareigas paskirtas laimėjęs viešą konkursą, kuriame varžėsi dešimt kandidatų.

 

Ministras dėkoja J. Sąlygai

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dėkoja laikinajam vadovui prof. dr. J. Sąlygai už lyderystę, atsakomybės prisiėmimą ir kantrybę bene sudėtingiausiu – trijų ligoninių jungimosi – periodu ir tiki, savo patirtimi ir toliau prisidės prie sėkmingo gydymo įstaigos vystymo. Ministras iš naujojo vadovo tikisi nuoseklių žingsnių vystant universiteto ligoninę pajūryje bei užsienyje įgytos gerosios patirties perkėlimo į vadovaujamą organizaciją.

„Pirmasis nuolatinis vadovas organizacijai – tai kaip namui pamatai. Tikiu, kad jie bus tvirti: retas atvejis, kad sėkmingą karjerą užsienyje padaręs ir pripažinimą pelnęs medikas ryžtasi grįžti į Lietuvą – vien tai yra mūsų sveikatos sistemos laimėjimas. Tiek Klaipėdos, tiek medikų bendruomenė deda didelius lūkesčius, kad uostamiestyje atsiras ne tik pavadinimu, tačiau ir turiniu stipri universiteto ligoninė. Ji bus lygiavertis medicinos ir mokslo centras Kaunui ir Vilniui. Linkiu Audriui kantrybės ir ištvermės pateisinant šias viltis, neužmirštant ir jam, ir mums visiems, kad rezultatams reikia laiko ir nuoseklumo“, – teigia A. Dulkys.

Konkurse buvo iš ko rinkti

Klaipėdos universiteto, kuris yra vienas iš ligoninės steigėjų, rektorius,  prof. dr. Artūras Razbadauskas džiaugiasi, kad konkursas buvo skaidrus, kad jame buvo daug dalyvių ir komisija turėjo galimybę rinktis ne tik pagal asmeninę pretendentų kompetenciją, bet ir siekiamą kurti Klaipėdos universiteto ligoninės ateities viziją.

Anot prof. dr. A. Razbadausko, „konkurso laimėtojas Audrius Šimaitis ir jo patirtis dirbant kardiologu buvusioje Jūrininkų ligoninėje, o pastaraisiais metais – Jungtinėje Karalystėje, įtikinančios. Ryžtas pritaikyti čia vakarietišką gydymo įstaigos vadybos patirtį sveikintinas. Juolab kad iššūkiai, kuriuos teks įveikti naujam vadovui, nemenki. Teks vienyti sujungtų gydymo įstaigų bendruomenes, subalansuoti turimus materialinius išteklius, į aukštesnį lygmenį pakelti gydymo paslaugų kokybę. Naujam vadovui linkiu nepritrūkti ryžto ir ambicijos siekti geriausio rezultato“.

Naujasis KUL vadovas dr. A. Šimaitis sako, kad „Klaipėdos universiteto ligoninė ir toliau stiprins aukščiausios kokybės sveikatos paslaugų teikimą Vakarų Lietuvos gyventojams. Glaudžiai bendradarbiaujant su Klaipėdos universitetu, skatinsime tolimesnį mokslinės veiklos vystymą bei remiantis geriausia tarptautine patirtimi vystysime jaunųjų gydytojų bei išmaniųjų slaugytojų rengimą. Visus šiuos uždavinius įgyvendinsime vienu metu užtikrinant finansinį KUL stabilumą“.

Vadovas grįžta iš JK

Dr. A. Šimaitis yra praktikuojantis medikas, besispecializuojantis kardiologijos srityje. Jis nuo 2005 m. dirbo Jungtinėje Karalystėje, Karališkoje Kornvalio ligoninėje, kur užėmė įvairias pareigas – paskutinius trylika metų iš jų vadovaujančias. Dr. A. Šimaitis įvairiais periodais Karališkoje Kornvalio ligoninėje ėjo Kardiologijos departamento direktoriaus, Intervencinės kardiologijos audito vadovo, Kardiologijos departamento klinikinio valdymo vadovo, Kardiovaskulinių mokslinių tyrimų vadovo pareigas.

Dr. A. Šimaitis – sertifikuotas jaunųjų gydytojų klinikinis vadovas

Naujasis KUL vadovas taip pat yra sukaupęs beveik dešimties metų pedagoginio darbo patirtį JK  mokymo įstaigose. Yra sertifikuotas jaunųjų gydytojų klinikinis vadovas: Ekseterio universitete dėsto kardiologijos studentams, Karališkoje Kornvalio ligoninėje moko jaunuosius gydytojus. Nuo 2009 m. dr. A. Šimaitis vadovauja Kornvalio ligoninės širdies ir kraujagyslių mokslinių tyrimų programai, yra daugiau kaip 20-ies mokslinių tyrimų bendradarbis.

Dr. A. Šimaitis yra baigęs medicinos studijas Vilniaus universitete, čia apsigynė mokslų daktaro laipsnį medicinos ir sveikatos srityje. Po studijų 10 metų dirbo Klaipėdos jūrininkų ligoninėje, kur 3 metus vadovavo Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriui,  5 metus – Kardiologijos skyriui.

Konkurse į KUL vadovo pareigas dalyvavo dešimt pretendentų – visi jie atitiko pozicijai keliamus reikalavimus.

Pretendentų pasiruošimą vadovauti ligoninei vertino atrankos komisija, kuri susidėjo iš dalininkų – Sveikatos apsaugos ministerijos ir Klaipėdos universiteto – deleguotų narių. Geriausiai pasirodžiusieji kandidatai pateko į antrąjį etapą, kur turėjo pokalbį su ministru ir universiteto rektoriumi. Klaipėdos universiteto ligoninės generalinį direktorių skiria sveikatos apsaugos ministras.

  • SAM primena, kad savo veiklą 2023 m. sausio 2 d. pradėjusi KUL – viena didžiausių gydymo įstaigų Lietuvoje, teikianti aukščiausio – tretinio – lygio medicinos paslaugas. Ligoninės dalininkai – valstybė, kuriai atstovauja Sveikatos apsaugos ministerija, ir Klaipėdos universitetas. Įstaiga sukurta sujungus tris pajūrio gydymo įstaigas: Klaipėdos jūrininkų ligoninę, Klaipėdos universitetinę ligoninę ir Palangos reabilitacijos ligoninę.

SAM Komunikacijos skyrius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite