Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau išrikiavo eglutes nuomai, bet ragina neskubinti Kalėdų

Švęsti Kalėdas ne su kirsta ar dirbtine eglute, o su šventėms išsinuomotu medeliu ne pirmus metus kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas. Gamtai draugiškų švenčių gerbėjams šiemet paruošta per 120 eglučių, tačiau jas prižiūrintys specialistai ragina žmones neskubinti Kalėdų.

„Neskubinkim Kalėdų. Taip bus sveikiau medeliams, taip nenusižengsime per šimtmečius susiklosčiusioms Kalėdų tradicijoms. Kviečiame atvykti pas mus, rezervuoti išsirinktą eglę, o į namus, terasą ar balkoną ją išsivežti tik prieš pat šventes“, –  sako Rita Buivydė, universiteto botanikos sodo vadybininkė.

Anot botanikų, šilti namai, sausas patalpų oras iš natūralios aplinkos perkeltiems medžiams – nėra išsvajotas  kurortas. Tad tvarių Kalėdų gerbėjams jie rekomenduoja pamąstyti, gal medis šventinę nuotaiką gali skleisti iš terasos ar balkono. „Jeigu Kalėdų simbolis vis dėlto puoš namus, jam reikėtų padėti adaptuotis namų aplinkoje  – palaikyti kelias dienas vėsesnėje patalpoje nei kambarys, bet šiltesnėje nei laukas (balkonas, terasa, garažas, koridorius). Padėsite eglutei lengviau išgyventi šventes, jeigu ji bus pakelta nuo šildomų grindų, atitraukta tolėliau nuo radiatorių ar židinio. Laistyti vandenį pilant į polėkštę po vazonu, taip bus patogu stebėti, ar ne per gausiai laistome ir ar pakanka drėgmės“,– pataria Jurgita Ignotienė, botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorė. Bet svarbiausias patarimas, anot jos, paimti eglutę namo kuo arčiau Kūčių ir grąžinti iškart po Naujųjų metų šventės.

Kasmet botanikos sodas patiria medelių nuostolių. Juos dalinai kompensuoja po švenčių žmonių suvežtos vazoninės eglutės, prieš šventes įsigytos kalėdinėse prekyvietėse, tačiau jos dažnai žūva. Iš praėjusiais metais žmonių atvežtų medelių išgyveno kas trečias.

Kalėdinį sambrūzdį botanikos sodo komanda pajunta vos prasidėjus lapkričiui. Pirmieji rūpintis eglutėmis paprastai suskanta nuolatiniai šios paslaugos klientai, kasmet išrikiuotame eglynėlyje ieškantys to paties, metus ar net keletą metų iš eilės namus puošusio medelio. Žmonės ant jų palieka savo žymas ir, jeigu eglutės sėkmingai sulaukia kitų Kalėdų, jos dažnai keliauja į jau pažįstamus namus.

Eglučių nuomos kainos šiemet nekito: priklausomai nuo medelio dydžio ir rūšies jo nuoma kainuos nuo 20 iki 50 eurų, iki sausio 10 d. grąžinusiems jas gyvas ir sveikas – pusė sumos bus grąžinta.

Pranešimą spaudai parengė Klaipėdos universitetas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite