Klaidų pridarė visi

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigė nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso ir nusprendė, kad klaidų pridarė ir perkančioji pusė, ir pardavėjai.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigusi nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso nusprendė, kad tiekėjams (šiuo atveju UAB „Statyk pats“) ateityje reikėtų atidžiau pildyti dokumentus, atkreipiant dėmesį į tai, kad būtų išsamiai atsakyta į pirkėjo klausimus. PSPC ir kitoms įstaigoms pasiūlė peržiūrėti ir patikslinti formuluotes Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėse, kad nebūtų galimybės jų punktų taikyti ydingai ar dviprasmiškai.

Atkreipiamas dėmesys, kad PSPC pirkimus vykdo nesilaikydamas patvirtinto ir viešai skelbiamo pirkimų plano. Antikorupcijos komisija rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Prieš tai vykusiame posėdyje nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes pritrūko sprendimui priimti reikalingos informacijos, be to, komisijos pirmininkė S. Tamašauskienė pripažino, kad komisijai trūksta kompetencijos tokio skundo nagrinėjimui. Antikorupcijos komisija kreipėsi į Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Eglę Limbienę prašydama surinkti reikiamus duomenis ir pateikti susidariusios padėties įvertinimą. Savo išvadas E. Limbienė pateikė antrame komisijos posėdyje.
UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl viešųjų pirkimų rezultatų Antikorupcijos komisija gavo balandžio 22 dieną. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ 687 eurų vertės pasiūlymą, pasirinkdama kitą įmonę, kurios prašoma suma už panašias prekes buvo 985 eurai. Šilutės PSPC savo sprendimą grindė tuo, kad UAB „Statyk pats“ pasiūlymas neatitiko techninių reikalavimų.
„Mes įtariame, kad galimai Šilutės PSPC yra susitaręs su valymo priemonių konkurso laimėtoju, kuris pasiūlė prekes 298,16 euro, t. y. 43 procentais, brangiau už UAB „Statyk pats“ pasiūlymą ir priėmė sprendimą finansiškai nenaudingą Šilutės PSPC. Prašome atkreipti dėmesį į Šilutės PSPC rengiamų viešųjų pirkimų skaidrumą“, – rašoma UAB „Statyk pats“ direktoriaus Dževaldo Žemaitaičio Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateiktoje pretenzijoje.
Išnagrinėjusi Antikorupcijos komisijos paklausimą, ar nebuvo pažeistos Viešųjų pirkimų taisyklės, Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė konstatavo, kad pirkimo dokumentai buvo nelabai aiškūs ir tiekėjas (UAB „Statyk pats“) galėjo pateikti klaidingą savo pasiūlymų lentelę. Tačiau pagal pateiktus pirkėjo reikalavimus sunku nustatyti, ar tiekėjas tą lentelę užpildė klaidingai. Galimybe paprašyti patikslinti pirkimo sąlygas tiekėjas nepasinaudojo. „Esant dabartinei padėčiai sunku nustatyti, ar siūlomos prekės tiksliai atitinka pirkėjo pageidavimus. Tiekėjas neaiškiai pateikė savo pasiūlymą, o pirkėjas neaiškiai pateikė savo pageidavimus. Tokių dviprasmybių yra daug, todėl negalima pasakyti, kad kuris nors iš supaprastintų viešųjų pirkimų procedūros dalyvių pasielgė netinkamai“, – Antikorupcijos komisijos nariams paaiškino E. Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė sakė, kad jai nepavyko susitikti su PSPC atstovais ir patikslinti viešojo pirkimo aplinkybių, nes šios įstaigos vadovas atostogauja, o už pirkimą atsakingas asmuo įstaigoje nebedirba. Jos nuomone, šis pirkimas korupcijos požiūriu esąs rizikingas, nes galimai neatitiko visų Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklių 49 punkto reikalavimų. Remdamiesi turimais duomenimis, Antikorupcijos komisijos posėdžio dalyviai – Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Šilutės rajono Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas – bendru sutarimu nutarė, kad klaidų padarė abi pusės, ir rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė paviešino Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į rajono gyventojus: „Kviečiame kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisiją, jei manote, kad turite žinių arba pagrįstų įtarimų apie valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Rašykite adresu: antikorupcija@silute.lt Taip pat apie korupcijos atvejį (-us) galite pranešti visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 33 07 arba palikti pranešimą svetainėje pranesk@stt.lt Visais atvejais garantuojamas anonimiškumas“.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite