Klaidų pridarė visi

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigė nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso ir nusprendė, kad klaidų pridarė ir perkančioji pusė, ir pardavėjai.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigusi nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso nusprendė, kad tiekėjams (šiuo atveju UAB „Statyk pats“) ateityje reikėtų atidžiau pildyti dokumentus, atkreipiant dėmesį į tai, kad būtų išsamiai atsakyta į pirkėjo klausimus. PSPC ir kitoms įstaigoms pasiūlė peržiūrėti ir patikslinti formuluotes Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėse, kad nebūtų galimybės jų punktų taikyti ydingai ar dviprasmiškai.

Atkreipiamas dėmesys, kad PSPC pirkimus vykdo nesilaikydamas patvirtinto ir viešai skelbiamo pirkimų plano. Antikorupcijos komisija rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Prieš tai vykusiame posėdyje nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes pritrūko sprendimui priimti reikalingos informacijos, be to, komisijos pirmininkė S. Tamašauskienė pripažino, kad komisijai trūksta kompetencijos tokio skundo nagrinėjimui. Antikorupcijos komisija kreipėsi į Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Eglę Limbienę prašydama surinkti reikiamus duomenis ir pateikti susidariusios padėties įvertinimą. Savo išvadas E. Limbienė pateikė antrame komisijos posėdyje.
UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl viešųjų pirkimų rezultatų Antikorupcijos komisija gavo balandžio 22 dieną. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ 687 eurų vertės pasiūlymą, pasirinkdama kitą įmonę, kurios prašoma suma už panašias prekes buvo 985 eurai. Šilutės PSPC savo sprendimą grindė tuo, kad UAB „Statyk pats“ pasiūlymas neatitiko techninių reikalavimų.
„Mes įtariame, kad galimai Šilutės PSPC yra susitaręs su valymo priemonių konkurso laimėtoju, kuris pasiūlė prekes 298,16 euro, t. y. 43 procentais, brangiau už UAB „Statyk pats“ pasiūlymą ir priėmė sprendimą finansiškai nenaudingą Šilutės PSPC. Prašome atkreipti dėmesį į Šilutės PSPC rengiamų viešųjų pirkimų skaidrumą“, – rašoma UAB „Statyk pats“ direktoriaus Dževaldo Žemaitaičio Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateiktoje pretenzijoje.
Išnagrinėjusi Antikorupcijos komisijos paklausimą, ar nebuvo pažeistos Viešųjų pirkimų taisyklės, Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė konstatavo, kad pirkimo dokumentai buvo nelabai aiškūs ir tiekėjas (UAB „Statyk pats“) galėjo pateikti klaidingą savo pasiūlymų lentelę. Tačiau pagal pateiktus pirkėjo reikalavimus sunku nustatyti, ar tiekėjas tą lentelę užpildė klaidingai. Galimybe paprašyti patikslinti pirkimo sąlygas tiekėjas nepasinaudojo. „Esant dabartinei padėčiai sunku nustatyti, ar siūlomos prekės tiksliai atitinka pirkėjo pageidavimus. Tiekėjas neaiškiai pateikė savo pasiūlymą, o pirkėjas neaiškiai pateikė savo pageidavimus. Tokių dviprasmybių yra daug, todėl negalima pasakyti, kad kuris nors iš supaprastintų viešųjų pirkimų procedūros dalyvių pasielgė netinkamai“, – Antikorupcijos komisijos nariams paaiškino E. Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė sakė, kad jai nepavyko susitikti su PSPC atstovais ir patikslinti viešojo pirkimo aplinkybių, nes šios įstaigos vadovas atostogauja, o už pirkimą atsakingas asmuo įstaigoje nebedirba. Jos nuomone, šis pirkimas korupcijos požiūriu esąs rizikingas, nes galimai neatitiko visų Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklių 49 punkto reikalavimų. Remdamiesi turimais duomenimis, Antikorupcijos komisijos posėdžio dalyviai – Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Šilutės rajono Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas – bendru sutarimu nutarė, kad klaidų padarė abi pusės, ir rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė paviešino Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į rajono gyventojus: „Kviečiame kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisiją, jei manote, kad turite žinių arba pagrįstų įtarimų apie valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Rašykite adresu: antikorupcija@silute.lt Taip pat apie korupcijos atvejį (-us) galite pranešti visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 33 07 arba palikti pranešimą svetainėje pranesk@stt.lt Visais atvejais garantuojamas anonimiškumas“.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite