Klaidų pridarė visi

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigė nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso ir nusprendė, kad klaidų pridarė ir perkančioji pusė, ir pardavėjai.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Iš kairės. Posėdžio dalyviai: Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas, bendru sutarimu nutarė, kad klaidų pridarė abi pusės.

Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisija baigusi nagrinėti UAB „Statyk pats“ pretenziją dėl Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) organizuoto konkurso nusprendė, kad tiekėjams (šiuo atveju UAB „Statyk pats“) ateityje reikėtų atidžiau pildyti dokumentus, atkreipiant dėmesį į tai, kad būtų išsamiai atsakyta į pirkėjo klausimus. PSPC ir kitoms įstaigoms pasiūlė peržiūrėti ir patikslinti formuluotes Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklėse, kad nebūtų galimybės jų punktų taikyti ydingai ar dviprasmiškai.

Atkreipiamas dėmesys, kad PSPC pirkimus vykdo nesilaikydamas patvirtinto ir viešai skelbiamo pirkimų plano. Antikorupcijos komisija rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Prieš tai vykusiame posėdyje nagrinėjimas buvo nutrauktas, nes pritrūko sprendimui priimti reikalingos informacijos, be to, komisijos pirmininkė S. Tamašauskienė pripažino, kad komisijai trūksta kompetencijos tokio skundo nagrinėjimui. Antikorupcijos komisija kreipėsi į Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėją Eglę Limbienę prašydama surinkti reikiamus duomenis ir pateikti susidariusios padėties įvertinimą. Savo išvadas E. Limbienė pateikė antrame komisijos posėdyje.
UAB „Statyk pats“ pretenzija dėl viešųjų pirkimų rezultatų Antikorupcijos komisija gavo balandžio 22 dieną. Šilutės PSPC atmetė UAB „Statyk pats“ 687 eurų vertės pasiūlymą, pasirinkdama kitą įmonę, kurios prašoma suma už panašias prekes buvo 985 eurai. Šilutės PSPC savo sprendimą grindė tuo, kad UAB „Statyk pats“ pasiūlymas neatitiko techninių reikalavimų.
„Mes įtariame, kad galimai Šilutės PSPC yra susitaręs su valymo priemonių konkurso laimėtoju, kuris pasiūlė prekes 298,16 euro, t. y. 43 procentais, brangiau už UAB „Statyk pats“ pasiūlymą ir priėmė sprendimą finansiškai nenaudingą Šilutės PSPC. Prašome atkreipti dėmesį į Šilutės PSPC rengiamų viešųjų pirkimų skaidrumą“, – rašoma UAB „Statyk pats“ direktoriaus Dževaldo Žemaitaičio Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriui pateiktoje pretenzijoje.
Išnagrinėjusi Antikorupcijos komisijos paklausimą, ar nebuvo pažeistos Viešųjų pirkimų taisyklės, Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė konstatavo, kad pirkimo dokumentai buvo nelabai aiškūs ir tiekėjas (UAB „Statyk pats“) galėjo pateikti klaidingą savo pasiūlymų lentelę. Tačiau pagal pateiktus pirkėjo reikalavimus sunku nustatyti, ar tiekėjas tą lentelę užpildė klaidingai. Galimybe paprašyti patikslinti pirkimo sąlygas tiekėjas nepasinaudojo. „Esant dabartinei padėčiai sunku nustatyti, ar siūlomos prekės tiksliai atitinka pirkėjo pageidavimus. Tiekėjas neaiškiai pateikė savo pasiūlymą, o pirkėjas neaiškiai pateikė savo pageidavimus. Tokių dviprasmybių yra daug, todėl negalima pasakyti, kad kuris nors iš supaprastintų viešųjų pirkimų procedūros dalyvių pasielgė netinkamai“, – Antikorupcijos komisijos nariams paaiškino E. Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos prašymu susidariusios padėties įvertinimą pateikė Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Eglė Limbienė.

Antikorupcijos komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė sakė, kad jai nepavyko susitikti su PSPC atstovais ir patikslinti viešojo pirkimo aplinkybių, nes šios įstaigos vadovas atostogauja, o už pirkimą atsakingas asmuo įstaigoje nebedirba. Jos nuomone, šis pirkimas korupcijos požiūriu esąs rizikingas, nes galimai neatitiko visų Supaprastintų viešųjų pirkimų taisyklių 49 punkto reikalavimų. Remdamiesi turimais duomenimis, Antikorupcijos komisijos posėdžio dalyviai – Savivaldybės vyresnioji specialistė mobilizacijai ir korupcijos prevencijai Jūratė Banzienė, Antikorupcijos komisijos pirmininkė, Šilutės rajono Tarybos narė Sandra Tamašauskienė bei šios komisijos nariai Birutė Gustienė ir Domas Merliūnas – bendru sutarimu nutarė, kad klaidų padarė abi pusės, ir rekomendavo tiekėjui, jei jis turi įrodymų dėl galimai įvykdyto nusikaltimo, kreiptis į Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybą, o dėl pirkimų procedūrų pažeidimo – į Viešųjų pirkimų tarnybą.
Komisijos pirmininkė Sandra Tamašauskienė paviešino Antikorupcijos komisijos kreipimąsi į rajono gyventojus: „Kviečiame kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės Antikorupcijos komisiją, jei manote, kad turite žinių arba pagrįstų įtarimų apie valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens padarytas, daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Rašykite adresu: antikorupcija@silute.lt Taip pat apie korupcijos atvejį (-us) galite pranešti visą parą veikiančiu „karštosios linijos“ telefonu Vilniuje (8 5) 266 33 33 (taip pat ir poilsio dienomis), elektroniniu paštu pranesk@stt.lt, faksu (8 5) 266 33 07 arba palikti pranešimą svetainėje pranesk@stt.lt Visais atvejais garantuojamas anonimiškumas“.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite