Kitiems gera linkintis sėkmingai plėtoja verslą

Šilutės turgavietėje galite sutikti rietaviškį Saulių Simonavičių ir įsigyti jo užaugintų paukščių. Paukštininkystės verslu jis verčiasi bemaž tris dešimtmečius. Daug metų tik perindavo inkubatoriuose, o prieš dešimtmetį pradėjo auginti viščiukus, ančiukus, žąsiukus, broilerius.

Paukščių augintojas Saulius Simonavičius

Visų laukiamas
Paukštininko laukia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, kuriems leidžiama pasigrožėti minkštučiukais viščiukais, ančiukais, žąsiukais. Meilė paukščiams jam tarsi vaikystėje užkoduota. Pamena, kad tėvų kieme naminių paukščių pulke visada stripinėdavo ir išskirtinė porelė dekoratyvinių vištaičių.
„Gražioji vištelė užsimanė perėti, mama pakišo kiaušinių. Vištelė rūpestingai atliko savo darbą. Kol buvo maži viščiukai, sutilpo po vištele, o prakutusius ir vietos neberadusius po vištelės sparnais šildydavo gaidys…“ – su šypsena prisimena Saulius.
Pasuko teisingu keliu
Po mokyklos nedvejodamas stojo į Žemės ūkio akademiją studijuoti agronomijos. Tuomet vyko toks eksperimentas: ŽŪA specialybę įsigijusius skirdavo ūkių vadovais, vyriausiaisiais specialistais. Diplomuotu agronomu tapęs Saulius Simonavičius buvo paskirtas dirbti ūkyje, kuriam vadovavo jo bendramokslis. Netrukus prasidėjo pertvarka.
Suirus tuometiniams valstybės ūkiams, nusprendė imtis nuosavo verslo. Pavyzdį turėjo, mat jo svainis tuo metu buvo vienas iš pirmųjų paukščių perintojų šalyje. Matydamas, kad protingai tvarkantis savame ūkyje, verslo rezultatų gali sulaukti geresnių, ėmėsi veiklos.
Nusipirkęs sodybą netoli Rietavo, Stumbrių kaime, svainio padedamas įrengė inkubatorių. Pradžia nebuvo lengva. Per savaitę pavykdavo išperinti apie 1000 viščiukų. Nedidelio ūkelio savininkui toks skaičius atrodytų neblogas, tačiau verslui plėtoti to nepakako.
Sulaukęs pasiūlymo bendradarbiauti su užsieniečiais nusipirko inkubatorinę Telšių rajone. Deja, su užsieniečiais užmegzti palankių darbo santykių nepavyko, jų siūlomos sąlygos netenkino. Kiaušinių perinimui parsiveždavo iš didžiųjų šalies paukštynų: Vilniaus, Vievio, Kaišiadorių. Perindavo ir iš kaimo surinktų kiaušinių, tuos viščiukus vadindavo kaimiškais.
Išperinta per milijoną viščiukų
Inkubatoriuose išperinta per milijoną viščiukų. Geriausiais metais per savaitę išperindavo po 15-20 tūkst. viščiukų, o sėkmingiausiais 1998 metais išperino visus 160 tūkstančių. Verslininkas buvo įkūręs 14 darbo vietų. Viščiukus į 24 rajonus išvežiodavo 8 ekipažai. Keliskart per savaitę viščiukų atveždavo ir į Šilutės rajono kaimus. Taigi, ne vienoje Šilutės rajono kaimo sodyboje gal ir šiandien vaikštinėja naminiai paukščiai iš S. Simonavičiaus paukštyno.
Nusprendęs keisti darbo pobūdį, inkubatorinę Telšiuose pardavė, o Stumbrių kaime esančios inkubatorinės vietoje įrengė paukštidę. Paukščių augintojas sako, kad jo paukščiai turi puikias sąlygas, mat paukštidėje jie gyvena ant šildomų grindų. Žmona Irena pašmaikštaudama ne kartą yra tarstelėjusi, kad patys grindinio šildymo neturi, o paukščiams grindys šildomos…
Modernioje paukštidėje auginami viščiukai, ančiukai ir žąsiukai. Vienadienius ar kiek ūgtelėjusius parsiveža iš didžiųjų šalies paukštynų ir augina savaitę ir ilgiau. Visus paukščius parduoda Šilutės rajone. Savo pirkėjams siūlo COBB-500 bei ROSS-308 veislių mėsinių viščiukų, Pekino veislės mėsinių ančiukų, baltųjų veislės mėsinių žąsiukų.
Kodėl pamėgo Šilutės rajono turgavietes?
Paukščių augintojas šmaikštauja: „Šilutės rajone mano veidas matomas vos ne kasdien“. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirmiausia todėl, kad turgūs Šilutės rajone vyksta kiekvieną dieną nuo trečiadienio iki šeštadienio ir vis kitoje rajono vietoje. Trečiadienį ir šeštadienį jis atvažiuoja į Šilutės, ketvirtadienį – į Švėkšnos, penktadienį – į Žemaičių Naumiesčio turgavietes.
Šilutės kraštą jis pamėgo kaip savo žmonos Irenos, kilusios iš Usėnų, gimtinę.
Paukštininkui svarbu ne tik parduoti, bet ir maloniai pabendrauti su pirkėjais. Lyg komplimentas jam skamba žodžiai, kad iš jo pirkti paukščiai gerai auga. Paukštininkas pastebi, kad anksčiau pirkėjai norėdavo mažesnių viščiukų, dabar – kuo didesnių, praaugintų iki 4 ar net 5 savaičių. Vis dėlto paukštininkas dirba lanksčiai. Pirkėjų patogumui paukščius atveža tiesiai į kiemą. Prekiauja įranga paukščiams auginti, pašarais, vitaminais paukščiams.
Daug paukščių perka kintiškiai, usėniškiai. Viena katytiškė nupirko 200, du kaimynai ūkininkai iš Žemaičių Naumiesčio – 250 viščiukų.
Saulius Simonavičius, kiekvieną pirkėją sutinkantis su šypsena ir negailintis patarimų, kaip auginti paukščius, linki visiems sėkmės: „Visi mano klientai yra mano šeimos darbdaviai. Turiu būti jiems atviras, linkėti paties geriausio“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiuose bus įteikta 14-oji Jūratės Caspersen (Šveicarija) įsteigta premija

Gegužės 25 d. 17.00 val. Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka Pagėgių krašto kūrėjus, literatūrinio žodžio ir meno gerbėjus kvies jau 18-ąjį kartą pakvies į Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Šios šventės metu bus įteikta jau 14-oji Šveicarijos lietuvių bendruomenės valdybos pirmininkės Jūratės Caspersen įsteigta premija, skirta Pagėgių kraštą regione, šalyje ir už jos ribų garsinančiam pagėgiškiui. Jei tik oro sąlygos leis, šiemet ši šventė bus kiek kitokia, neįprasta – renginio dalyviai ir svečiai bus pasitinkami žalumos

Policijos pareigūnai įspėja: sukčiai nesnaudžia!

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai nuo 2022 m. pradžios dėl sukčiavimo, pagal LR baudžiamojo kodekso 182 straipsnį, pradėjo 28 ikiteisminius tyrimus. Pareigūnai pastebi, kad šios nusikalstamos veikos intensyvėja, todėl ragina gyventojus būti budriais ir neleisti sukčiams pasinaudoti jūsų patiklumu. Nespauskite gautos melagingos nuorodos! Per pirmąsias gegužės mėnesio dienas pareigūnai pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus dėl sukčiavimo atvejų. Gegužės 3 d. vyras, gim. 1974 m., telefonu gavęs „banko“ žinutę su nurodyta nuoroda, ją paspaudė ir, suvedęs prašomus savo banko duomenis, sąskaitoje

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Taip pat skaitykite