Kitiems gera linkintis sėkmingai plėtoja verslą

Šilutės turgavietėje galite sutikti rietaviškį Saulių Simonavičių ir įsigyti jo užaugintų paukščių. Paukštininkystės verslu jis verčiasi bemaž tris dešimtmečius. Daug metų tik perindavo inkubatoriuose, o prieš dešimtmetį pradėjo auginti viščiukus, ančiukus, žąsiukus, broilerius.

Paukščių augintojas Saulius Simonavičius

Visų laukiamas
Paukštininko laukia ne tik suaugusieji, bet ir vaikai, kuriems leidžiama pasigrožėti minkštučiukais viščiukais, ančiukais, žąsiukais. Meilė paukščiams jam tarsi vaikystėje užkoduota. Pamena, kad tėvų kieme naminių paukščių pulke visada stripinėdavo ir išskirtinė porelė dekoratyvinių vištaičių.
„Gražioji vištelė užsimanė perėti, mama pakišo kiaušinių. Vištelė rūpestingai atliko savo darbą. Kol buvo maži viščiukai, sutilpo po vištele, o prakutusius ir vietos neberadusius po vištelės sparnais šildydavo gaidys…“ – su šypsena prisimena Saulius.
Pasuko teisingu keliu
Po mokyklos nedvejodamas stojo į Žemės ūkio akademiją studijuoti agronomijos. Tuomet vyko toks eksperimentas: ŽŪA specialybę įsigijusius skirdavo ūkių vadovais, vyriausiaisiais specialistais. Diplomuotu agronomu tapęs Saulius Simonavičius buvo paskirtas dirbti ūkyje, kuriam vadovavo jo bendramokslis. Netrukus prasidėjo pertvarka.
Suirus tuometiniams valstybės ūkiams, nusprendė imtis nuosavo verslo. Pavyzdį turėjo, mat jo svainis tuo metu buvo vienas iš pirmųjų paukščių perintojų šalyje. Matydamas, kad protingai tvarkantis savame ūkyje, verslo rezultatų gali sulaukti geresnių, ėmėsi veiklos.
Nusipirkęs sodybą netoli Rietavo, Stumbrių kaime, svainio padedamas įrengė inkubatorių. Pradžia nebuvo lengva. Per savaitę pavykdavo išperinti apie 1000 viščiukų. Nedidelio ūkelio savininkui toks skaičius atrodytų neblogas, tačiau verslui plėtoti to nepakako.
Sulaukęs pasiūlymo bendradarbiauti su užsieniečiais nusipirko inkubatorinę Telšių rajone. Deja, su užsieniečiais užmegzti palankių darbo santykių nepavyko, jų siūlomos sąlygos netenkino. Kiaušinių perinimui parsiveždavo iš didžiųjų šalies paukštynų: Vilniaus, Vievio, Kaišiadorių. Perindavo ir iš kaimo surinktų kiaušinių, tuos viščiukus vadindavo kaimiškais.
Išperinta per milijoną viščiukų
Inkubatoriuose išperinta per milijoną viščiukų. Geriausiais metais per savaitę išperindavo po 15-20 tūkst. viščiukų, o sėkmingiausiais 1998 metais išperino visus 160 tūkstančių. Verslininkas buvo įkūręs 14 darbo vietų. Viščiukus į 24 rajonus išvežiodavo 8 ekipažai. Keliskart per savaitę viščiukų atveždavo ir į Šilutės rajono kaimus. Taigi, ne vienoje Šilutės rajono kaimo sodyboje gal ir šiandien vaikštinėja naminiai paukščiai iš S. Simonavičiaus paukštyno.
Nusprendęs keisti darbo pobūdį, inkubatorinę Telšiuose pardavė, o Stumbrių kaime esančios inkubatorinės vietoje įrengė paukštidę. Paukščių augintojas sako, kad jo paukščiai turi puikias sąlygas, mat paukštidėje jie gyvena ant šildomų grindų. Žmona Irena pašmaikštaudama ne kartą yra tarstelėjusi, kad patys grindinio šildymo neturi, o paukščiams grindys šildomos…
Modernioje paukštidėje auginami viščiukai, ančiukai ir žąsiukai. Vienadienius ar kiek ūgtelėjusius parsiveža iš didžiųjų šalies paukštynų ir augina savaitę ir ilgiau. Visus paukščius parduoda Šilutės rajone. Savo pirkėjams siūlo COBB-500 bei ROSS-308 veislių mėsinių viščiukų, Pekino veislės mėsinių ančiukų, baltųjų veislės mėsinių žąsiukų.
Kodėl pamėgo Šilutės rajono turgavietes?
Paukščių augintojas šmaikštauja: „Šilutės rajone mano veidas matomas vos ne kasdien“. Taip yra dėl kelių priežasčių. Pirmiausia todėl, kad turgūs Šilutės rajone vyksta kiekvieną dieną nuo trečiadienio iki šeštadienio ir vis kitoje rajono vietoje. Trečiadienį ir šeštadienį jis atvažiuoja į Šilutės, ketvirtadienį – į Švėkšnos, penktadienį – į Žemaičių Naumiesčio turgavietes.
Šilutės kraštą jis pamėgo kaip savo žmonos Irenos, kilusios iš Usėnų, gimtinę.
Paukštininkui svarbu ne tik parduoti, bet ir maloniai pabendrauti su pirkėjais. Lyg komplimentas jam skamba žodžiai, kad iš jo pirkti paukščiai gerai auga. Paukštininkas pastebi, kad anksčiau pirkėjai norėdavo mažesnių viščiukų, dabar – kuo didesnių, praaugintų iki 4 ar net 5 savaičių. Vis dėlto paukštininkas dirba lanksčiai. Pirkėjų patogumui paukščius atveža tiesiai į kiemą. Prekiauja įranga paukščiams auginti, pašarais, vitaminais paukščiams.
Daug paukščių perka kintiškiai, usėniškiai. Viena katytiškė nupirko 200, du kaimynai ūkininkai iš Žemaičių Naumiesčio – 250 viščiukų.
Saulius Simonavičius, kiekvieną pirkėją sutinkantis su šypsena ir negailintis patarimų, kaip auginti paukščius, linki visiems sėkmės: „Visi mano klientai yra mano šeimos darbdaviai. Turiu būti jiems atviras, linkėti paties geriausio“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Žemės ūkis: paverskite savo darbą ekologiškesniu su nauja elektronine įranga

Šalies ūkininkai nėjo ilgą kelią tobulindami ūkininkavimą, ieškodami ekologiškų sprendimų ir geros įrangos. Pagrindinė ir sunkiausia užduotis – palengvinti ūkininkavimą ir ekonomiškiau dirbti.  Šią tinkamo ūkininkavimo užduotį puikiai vykdo UAB „Audrokesta“. Įmonės būstinė yra Šakiuose, su atsarginių detalių parduotuve, eksponuojama nauja ir sena žemės ūkio technika, naujausios gręžimo mašinos, purkštuvai, žemės dirbimo mašinos ir kt. Teikiamos ir logistikos paslaugos. UAB „Audrokesta“ atidarė atsarginių detalių parduotuvę Šiauliuose ir turi tolesnių plėtros planų-su filialais kituose regionuose. UAB „Audrokesta“ taip pat yra vienintelis

Taip pat skaitykite