Kintuose atsirado Donelaičio namai

FONDASVienas šios vasaros šeštadienis kintiškiams buvo ypatingas – po šv. Mišių evangelikų liuteronų bažnyčioje duris atvėrė parapijos bendruomenės namai. Vakarop į Kintus suplūdo dar daugiau žmonių – jie rinkosi į paskutinį Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ koncertą.

Kintuose, prie Donelaičio namų.

Kintuose, prie Donelaičio namų.

 

Kodėl Donelaičio namai?
Kintų evangelikų liuteronų bažnyčia 2008 m. šventė 100 metų gyvavimo sukaktį. Prieš 12 metų tarnystę Kintų evangelikų liuteronų parapijoje pradėjęs kunigas Mindaugas Žilinskis mena, kad bažnyčios gaivinimas prasidėjo nuo supuvusių grindų. Joms pakeisti reikėjo lėšų. Susitelkė parapijos bendruomenė, su entuziasto vokiečio E. Reicherto pagalba buvo pakeistos ne tik grindys, bet ir atnaujintos sienos, kėdės, altorius.
Nuo šiol Kintų evangelikų liuteronų parapija turi ir Donelaičio namus. Tai irgi ilgai buvo tik kunigo svajonė. Pasak M. Žilinskio, vieni stato paminklus, o kintiškiai nusprendė atidaryti bendruomenės socialinių paslaugų namus ir juos pavadinti Donelaičio namais. Pavyzdžiu jiems buvo paties Kristijono Donelaičio tokie namai, labai seniai įkurti Tolminkiemyje.
Buvo ir nesuprantančių, kodėl namai vadinami Donelaičio, juk literatūros klasikas niekada nėra buvęs Kintuose. Kunigas M. Žilinskis primena, kad šie namai pavadinti Donelaičio vardu, minint jo gimimo 300-ąsias metines.
Kai nuo stogo nuėmė čerpes…
Kol kas gyvenimui prikelta tik pusė bendruomenės namų pastato, kur yra tradicijų puoselėjimo ir giedojimo salė. Dar nerenovuoto namo pusėje bus patalpos ekspozicijoms bei du butai sunkumų patyrusiems žmonėms, pavyzdžiui, nukentėjusiems nuo potvynio arba gaisro.
Pasak M. Žilinskio, parapijos namų rengimo pradžia nebuvo lengva. Bendruomenė pastebimiau sujudo, kai nuo pastato buvo nuimtos čerpės. Diskusijose pavykę įtikinti, kad namus būtina renovuoti ir tai padaryti ne kunigo, o visos parapijos bei visų kintiškių labui. Iš VVG „Lamatos žemė“ gauta 250 tūkst. litų. Darbai pradėjo virti greta bažnyčios stovinčiame namelyje, kuris anuomet buvo kunigų ūkinis pastatas. Už projekto lėšas buvo pakeistos stogo konstrukcijos ir uždėtos išsaugotos senosios čerpės, sudėti nauji pastato langai ir durys, sutvarkyta drenažo sistema, prijungtas vandentiekis ir kanalizacija, elektros instaliacija, salės patalpa ir sanitariniai mazgai, įrengtas infraraudonųjų spindulių šildymas.
Padirbėjo amerikiečiai
Šį pavasarį į Kintus iš vieno miestelio Ajovos valstijoje (JAV) atvykę amerikiečiai evangelikų liuteronų bendruomenės nariai ir kunigas mokė kintiškius savanorystės. Keturias dienas 22 amerikiečiai kartu su kintiškiais remontavo būsimus Donelaičio namus.
Kunigas M. Žilinskis prisipažįsta turintis ir daugiau svajonių. Viena jų – priešais bažnytėlę pastatyti varpinę, kurios rūsyje galėtų būti įrengtas kolumbariumas. Tokį modelį jam teko matyti Estijoje. Pusę tonos sveriantį varpą kunigas iš Vokietijos parsivežė jau prieš šešerius metus.
Kunigas primena, kad ir Kintų muzikos festivalis pradėjo banguoti būtent Kintų bažnytėlėje. O kaip išaugo, kiek daug muzikai neabejingų paliko ne tik Kintuose – į festivalio koncertus važiuoja iš viso Šilutės rajono.
Bažnyčia ir muzika
Pasak Kintų seniūno Antano Kliženčio, nesvarbu, kokio tikėjimo ir kokiai konfesijai atstovauja žmonės – svarbiau, kaip jie vienas su kitu sutaria, supranta ir padeda vienas kitam.
„Visi mes esame kintiškiai, visi turime sutilpti po šia saule ir džiaugtis nuostabiu gyvenimu. Šių pastatų niekas niekur neišveš, jie – mūsų visų, kintiškių“.
Parapijos kunigui Mindaugui Žilinskiui, į parapiją atnešusiam šviesos, linkėta stiprybės ir toliau telkiant žmones aplinkui save, aplinkui parapiją. Į Kintų bendruomenę įsiliejusi Audra Kiminiūtė-Juodeškienė dėkojo už tai, kad bažnyčia atvėrė duris muzikai, padedančiai šlovinti Viešpatį, skatinančiai mylėti ir puoselėti savo kraštą.
„Dieviškas sutapimas, kad uždarymo koncerte gros P. M. Hamel, kuris yra modernios klasikinės muzikos tėvas ir įkvėpėjas. Muzikuodamas jis šlovins Dievą ir visus susirinkusius žmones“, – kalbėjo Audra Kiminiūtė-Juodeškienė.
Pastatą pašventino Evangelikų liuteronų vyskupas Mindaugas Sabutis, įkurtuvių proga kintiškius sveikino Šilutės evangelikų liuteronų parapijos kunigas Remigijus Šemeklis, Kintų bendruomenės nariai, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.
„Jei staiga dingtų visi keliai, kur tada eitų žmonės? Kur būtų kelio pradžia, o kur būtų kelio galas? Žmonės eitų vienas prie kito, be tako, be kelio, eitų ir eitų… Paskui, kaip vaikai žaisdami iš visko sudėtų kelią. Žmogus – būtų kelio pradžia, žmogus – būtų kelio galas“, – sveikino susirinkusius Mindaugo Žilinskio šeima.
Baigiamasis koncertas
Vakare Kintų didžiojoje bažnyčioje vyko Kintų muzikos festivalio „Marių audra“ baigiamasis koncertas. Kūrinius atliko įžymus vokiečių kompozitorius Peter Michael Hamel. Po koncerto aidėjo sužavėtų klausytojų aplodismentai.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Sutikta Birutės Morkevičienės knyga „Saulės taku“

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje kovo 28-osios pavakarę įvyko susitikimas su Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūrio „Vėdrynas“ literate, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos nare Birute Morkevičiene, pristatyta jos nauja knyga „Saulės taku“. Šilutėje gyvenanti literatė yra išleidusi keturias autorines knygas, devynių knygų redaktorė,  penkių – bendraautorė. B. Morkevičienė publikuoja straipsnius rajono spaudoje, eilėraščius – laikraštyje „Gintaro gimtinė“. Renka medžiagą ir teikia rajono laikraščio „Šilokarčema“ literatų sambūrio „Vėdrynas“ pasiūlytam priedui „Žodžio šviesoje“. Susitikimo metu autorės poeziją skaitė Šilutės pirmosios gimnazijos moksleiviai.

Momentiniai mokėjimai bus vykdomi ir Velykų laikotarpiu

Lietuvos bankas primena, kad šventiniu laikotarpiu dėl momentinių mokėjimų teikiamų galimybių didžioji dauguma mokėjimo paslaugomis besinaudojančių klientų galės pervesti pinigus į sąskaitą kitame banke ar elektroninių pinigų įstaigoje (EPĮ) per kelias sekundes. Įprastus pavedimus atliekantys klientai turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad jie nebus vykdomi Didįjį penktadienį, šventinį savaitgalį ir antrąją šv. Velykų dieną, t. y. kovo 29-balandžio 1 dienomis. Momentiniai mokėjimai gavėjams kitose finansų įstaigose bus atliekami kaip įprastai – 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę. Juos

Lankantiems gražiausias Lietuvos vietas – nuostabius vaizdus atveriantys apžvalgos bokštai

Lietuvoje – daugiau nei 30 kvapą gniaužiančias panoramas atveriančių apžvalgos bokštų, kurie kartu su kitais gamtoje esančiais turistiniais objektais nuolat patenka tarp populiariausių keliautojų pasirinkimų, rodo kasmet atliekami vietinio turizmo tyrimai. Nacionalinė turizmo skatinimo agentūra VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kartu su turizmo informacijos centrais ir Valstybine saugomų teritorijų tarnyba parengė rekomenduojamų aplankyti apžvalgos bokštų, apžvalgos ratų, platformų, bokštelių ir kitų statinių sąrašą. Pasiryžę įkopti į visus 36, pasieksite daugiau nei 600 m aukštį, prilygstantį dviem Eifelio bokštams, pastatytiems vienas ant kito.

Netrukus žengsime į vasaros laiką − kodėl šis metas itin pavojingas vairuotojams?

Įvairūs tyrimai ir gyventojų apklausos rodo, kad du kartus per metus persukinėti laikrodžio rodykles iš žiemos į vasaros laiką ir atvirkščiai daugeliui žmonių nėra priimtina. Apie laiko sukiojimo poveikį žmogaus sveikatai kalbama nuolat, nes tai turi poveikio mūsų fizinei ir psichinei savijautai, išauga kritinių ligų rizika, mažėja darbingumas. Tačiau yra dar viena priežastis, dėl kurios laiko pasukimas dukart metuose tampa mirtinai pavojingu gyvybei. Artūro Juodeikio, „Lietuvos draudimo“ Žalų departamento direktoriaus, komentaras Laiko keitimas paveikia ne tik žmogaus sveikatą ir savijautą,

Taip pat skaitykite