Kintų seniūnija – „Agrarinės aplinkosaugos čempionė“

„Beatos Virtuvės“ kulinarijos studijoje buvo apdovanoti penki „Gero ūkininko“ čempionato ambasadoriai – darnoje su gamta veikiantys ūkiai. Čempionato globėja Beata Nicholson sako, kad pati švenčių stalui rinksis mažiau, bet kokybiškų, darnoje su gamta užaugintų produktų.

„Saikas ir kokybė. Taip vadinsis mano kalėdinis stalas, – šypsosi B. Nicholson. – Brangstant maistui kviečiu netaupyti sveikatos skonio ir gamtos sąskaita. Taip, chemizuotuose ūkiuose užauginti produktai dažniausiai pigesni ir brangstant maistui tai gali vilioti. Bet gal tada pakanka mažiau? Pripažinkime, kad po švenčių pas mus lieka pilni šaldytuvai maisto. O kiek dar brangiems svečiams į krepšius prikrauname! Man žymiai smagiau neturėti to likučių galvos skausmo, ir krimsti laimingą gero ūkininko užaugintą morką. Tik pažiūrėkit, kiek puikių, rūpestingų ūkininkų mūsų šalelėj! Šiandien apdovanojome keletą jų.“

„Gero ūkininko“ ambasadorių lentelės

Specialios „Gero ūkininko“ čempionato ambasadorių lentelės renginyje įteiktos be atliekų siekiančiam veikti Eglės ir Juliaus Stašauskų šeimos ūkiui „50 arų. Darbo ir džiaugsmo“, ekologiniam biodinaminiam žemaičių Vaivos Jundulaitės ir Giedriaus Kosos ūkiui „Miško sodai“, Audriaus Jokubausko ir Giedriaus Tėvelio sūrinei iš Dzūkijos miškų „Varinis puodas“, neariminę technologiją propaguojančiam Vytauto Miliškevičiaus ūkiui bei akvaponikos technologiją taikančiam Vlado Vickuno ūkiui „Žuvies paštas“.

Apdovanojimus teikęs čempionato organizatorius Žymantas Morkvėnas sako, kad visi šie ūkininkai turi pamatinę gero ūkininko savybę – gaspadoriškumą. „Viskas prasideda nuo meilės ir dėmesio savo žemei. Kai jautiesi savų valdų gaspadoriumi, o ne kokiu kontrolieriumi, valdytoju ar administratoriumi, visai kitaip žvelgi į ūkyje auginamą maistą, netikėtai atsiradusį bebrą ar ilgus amžius vidury laukų augantį ąžuolą. Gaspadoriškumas galiausiai visada pasireiškia dėmesiu ir jautrumu gamtai. Nėra vienos formulės, ką reiškia būti gamtai palankiu ūkiu. Geras ūkininkas žino, kas jo ūkiui geriausia.“ Jis taip pat priduria, kad kiekvienas galime nuspręsti, kas mums yra geras ūkininkas, o lengviausias būdas tai padaryti – susipažinti su ūkininku.

Publikos simpatijas pelnė ūkis „Varinis puodas“

Apdovanojimų renginyje specialų titulą „Publikos simpatija“ laimėjo Audriaus Jokubausko ir Giedriaus Tėvelio sūrininkystės ūkis „Varinis puodas“. Šis ūkis per dvi savaites trukusį viešą balsavimą sulaukė daugiausiai visuomenės palaikymo. „Varinis puodas“ – tai vieta, kur Dzūkijos miškuose, Varėnos rajone, iš laisvai besiganančių karvių pieno gaminami brandinti sūriai. Ūkyje nenaudojamos cheminės trąšos, žemė dirbama tik tiek, kiek reikia atnaujinti pievas, taikomas rotacinis gyvulių ganymas. „Varinis puodas“ savo veiklą vykdo saugomose teritorijose, jiems suteiktas Dzūkijos nacionalinio parko produkto ženklas. 

Agrarinę aplinkosaugą puoselėjančios seniūnijos – pagalba gamtai ir ūkininkams

Renginyje taip pat buvo pagerbtos ir gamtai draugiškos seniūnijos. Specialius apdovanojimus „Gero ūkininko“ čempionate gavo didžiausią proveržį propaguojant agrarinę aplinkosaugą tarp ūkininkų pasiekusios seniūnijos.

Apdovanojimų ceremonijoje buvo apdovanota „Agrarinės aplinkosaugos čempionė“ – seniūnija, kurioje daugiausiai žemės ūkio naudmenų ploto deklaruojama agrarinės aplinkosaugos priemonėms. Ja tapo Šilutės r. Kintų seniūnija.

Taip pat pasveikinta „Agrarinės aplinkosaugos spartuolė“ – didžiausią pažangą deklaruojant plotus agrarinės aplinkosaugos priemonėms per 2022-uosius metus padariusi Kelmės r. Kražių seniūnija. Na, o didžiausią paraiškų pokytį 2022 metais (lyginant su 2021 m.) pasiekė Alytaus r. Nemunaičio seniūnija. Šių seniūnijų žemės ūkio specialistams buvo įteiktos ir specialios LR žemės ūkio ministro pasirašytos padėkos.

„Gero ūkininko“ čempionatas organizuojamas įgyvendinant gamtosauginį projektą „Naturalit“. Juo siekiama paskatinti gamtai palankią ūkininkavimo praktiką.

Aplinkos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Taip pat skaitykite