Kintų muzikos festivalis vienuoliktą vasarą kviečia patirti muzikos ir gamtos grožio sintezę 

Birželio 17–rugpjūčio 26 d. Kintuose ir aplinkiniuose miesteliuose nuskambės net 16 koncertų, kuriuose gros ir kylantys talentai, ir pripažinti lietuvių bei užsienio šalių atlikėjai, tarp kurių – pianistas Lukas Geniušas, Naujų idėjų kamerinis orkestras, šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“ ir kiti žinomi vardai.

Festivalio renginiai vyks Kintuose, Priekulėje, Šilutėje, Kuliuose, Švėkšnoje ir Nidoje, o koncertuose skambės muzika nuo baroko iki šių dienų. Tačiau didžiausią dėmesį Kintų muzikos festivalis skiria šiuolaikinei muzikai ir jos sklaidai regione.

Birželio pabaigoje prasideda festivalio koncertai, kurių šiemet – net šešiolika. Birželio 25 d. Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje baroko muzikos grožį atskleis „Duo Barocco“ koncertas „Serafimų giesmės“. Tai spalvinga muzikinė kelionė, kviečianti patirti ekspresyvų, kontrastų kupiną baroko epochos religinį jausmingumą.

Valstybės dienos išvakarėse, liepos 5 d., valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ kviečia patirti dar vieno baroko genijaus – Johanno Sebastiano Bacho – įstabią kūrybą. Orkestras atliks J. S. Bacho „Fugos meną“, laikomą šio kūrėjo muzikiniu testamentu. Koncerte „Trimitui“ diriguos vienas perspektyviausių jaunosios kartos dirigentų, Vilniaus šiuolaikinės muzikos ansamblio „Synaesthesis“ bendraįkūrėjas Karolis Variakojis.

Liepos 8 d. Kulių Šv. vyskupo Stanislovo bažnyčioje skambės kamerinė muzika. Meistriškų atlikėjų – violončelininko Glebo Pyšniako ir smuikininkės Dalios Dėdinskaitės – duetas gros XX–XXI a. kompozitorių kūrinius, kuriuos lydės Mindaugo Juodžio paveikslų projekcijos. Šį koncertą remia Geros valios fondas. Tą patį vakarą viešbutyje „Ventainė“ vyks prancūzų  neo-retro grupės „Le Balluche de la Saugrenue“ koncertas, kuris žada pakerėti nostalgišku skambesiu; šio koncerto partneris – Sofijos festivalis.

Liepos 9 d. popietę festivalis kviečia muzika pasidžiaugti pačius jauniausiuosius. Koncerte „Pasiklydusios spalvos“ klausytojai susipažins su Lietuvos gamtos stebuklais, grožiu ir metų laikais, o atliekami kūriniai leis pažinti įvairiaspalvį klasikinės muzikos pasaulį. Atlikėjai G. Pyšniakas (violončelė), D. Dėdinskaitė (smuikas) ir Simona Zajančauskaitė (fortepijonas) žada, kad interaktyvus, nuotaikingas, siautulingas ir išdykėliškas atlikimas ir pasakojimai nepaliks abejingų. Koncertą remia Geros valios fondas.

Liepos 10 d. Švėkšnos sinagogoje gros perkusijos meistrai Pavelas Giunteris ir Guntars Freibergs (Latvija), klausytojams paruošę ekspresyvią XX–XXI a. kūrinių programą. Koncerte „Per Giunt.“ Su muzikantais taip pat gros D. Dėdinskaitė ir G. Pyšniakas. Koncertą remia Geros valios fondas, partneris – Švėkšnos kultūros centras.

Liepos 15 ir 17 d. festivalio sceną išbandys jaunieji talentai. Liepos 15 d. koncerte „Muzikos užburti“ gros pianistai, tarptautinių konkursų laureatai, Šilutės meno mokyklos auklėtiniai Meda Siliūtė ir Pijus Pirogovas. O liepos 17 d. koncerte „Dainuojanti širdis“ pasirodys jaunieji vokalistai – jau ne vienerius metus Kintuose vykstančių vokalistų meistriškumo kursų dalyviai.

Dar vienas liepos 17 d. renginys – puiki proga apsilankyti kitame Kuršių marių krante. Thomo Manno kultūros centre Nidoje koncertuos svečiai iš Lenkijos – styginių kvartetas „NeoQuartet“.  Išskirtinė energija, visiškas atsidavimas, saviraiškos laisvė ir naujų kelių kūrimas – tai pagrindiniai „NeoQuartet“ bruožai, kuriais galės įsitikinti ir Kintų muzikos festivalio lankytojai. Koncerto partneriai – Lenkijos institutas Vilniuje ir Thomo Manno kultūros centras.

Pirmą kartą festivalio akiratyje atsiduria garso menas. Liepos 30 d. festivalis kviečia į renginį „Kintai. Kitaip“. Tai bendras VšĮ „Kintai Arts“, Lietuvos muzikos informacijos centro ir Lietuvos kompozitorių sąjungos projektas, pakvietęs du garso meno sferoje dirbančius menininkus – Mariją Rasą Kudabaitę ir Audrių Šimkūną – sukurti Kintų garsovaizdį tiriančias meno instaliacijas. Projekto rėmėjas – EEE ir Norvegijos finansiniai mechanizmai.

Trijų dalių jaudinanti kelionė garsu – taip apibūdinamas kompozitoriaus Gérardo Grisey‘aus kūrinys „Vortex Temporum“, kurį rugpjūčio 5 d. atliks šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“. Šiam veržliam kolektyvui svarbus ne tik kokybiškas garsas, bet ir erdvė, šviesa, judesys ar naratyvas – visa tai, kas atliekamai muzikai suteikia daugiamatę perspektyvą ir naikina žanrų ribas.

Į festivalį šiemet sugrįžta publikos pamiltas Naujų idėjų kamerinis orkestras NIKO (vad. Gediminas Gelgotas). Rugpjūčio 7 d. koncerte „Muzikos galia“ NIKO surengs įspūdingą pasirodymą, kuriame galima prisijungs ir atlikėjai iš Ukrainos. NIKO ypač žinomas tuo, kad savo pasirodymuose integruoja kitas menų formas – minimalistinę choreografiją, vizualizacijas ir dizainą, taip sukurdamas unikalią atlikimo koncepciją.

Rugpjūčio 12 d. Kintų muzikos festivalyje jau antrą kartą lankysis dar vienas tarptautiniu mastu pripažintas atlikėjas – pianistas Lukas Geniušas. Pasaulio scenose jis įsitvirtinęs kaip vienas įdomiausių ir  ryškiausių savo kartos pianistų. L. Geniušo solinis koncertas Kintuose – puiki proga išgirsti aukščiausio kalibro atlikėją unikalios akustikos Kintų Didžiojoje bažnyčioje. O kitą dieną, rugpjūčio 13 d., prie L. Geniušo prisijungs violončelininkas G. Pyšniakas ir smuikininkė D. Dėdinskaitė. Koncerte „Pragiedrėjusi naktis“ skambės meistriškai atliekami Franzo Schuberto ir Arnoldo Schönbergo kameriniai kūriniai; koncertą remia Geros valios fondas.

Rugpjūčio 20 d. Kintų muzikos festivalyje nuskambės premjera. Naujosios vokalinės muzikos kolektyvas „Melos“ su violončelininku Antonu Lukoszevieze atliks kompozitoriaus Ryčio Mažulio naują kūrinį „Eskhatos“. Taip pat koncerte „Sustabdytas laikas“ skambės žymiojo postminimalisto Davido Lango, Mortono Feldmano ir Laurence‘o Crane‘o muzika.

Festivalį rugpjūčio 26 d. vainikuos koncertas visai šeimai „Skambančios dirbtuvės“. Kintų Didžiojoje bažnyčioje pasirodys festivalio partnerės, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos styginių ir akordeonistų orkestrai. Jaunieji muzikantai vasarą ir šių metų festivalį palydės Johanno Strausso, Astoro Piazzollos ir kitų žinomų kompozitorių muzika.

Iki susitikimo Kintų muzikos festivalio koncertuose!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite