Kintiškiai šventė ir ant kranto, ir vandenyje…

Marių šventė Kintuose – kitokia: linksmybės vyksta ir mat marių kranto, ir vandenyje. Saulėtą ir karštą šeštadienį tokia šventė sutraukė daug Kintų seniūnijos gyventojų, ypač – vaikų ir jaunimo, kurie varžėsi įvairiose rungtyse, net virvę traukė įsibridę į gaivų vandenį.

Nors žuvytės baseine plaukiojo medinės, čia besivaržiusiems žvejams buvo nelengva jas ištraukti.

Nors žuvytės baseine plaukiojo medinės, čia besivaržiusiems žvejams buvo nelengva jas ištraukti.

Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė pasakojo, kad tradicinė Marių šventė Kintuose rengiama ant Kuršių marių kranto, vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų komandos varžosi rungtyse, kurios susiję su žvejų tradicijomis. Reikia vikrumo kuo greičiau pralįsti per venterį, didele medine žvejo valtimi apiplaukti pažymėtą lanką, tą patį atstumą įveikti dviese baidare.

Marių seklumos tapo iššūkiu irkluotojams.

Marių seklumos tapo iššūkiu irkluotojams.

O žvejyba? Dirbtinis baseinas ant kranto, žuvytės – medinės, reikia kuo greičiau jų prigaudyti. Net virvės traukimo varžybos vyksta įsibridus į marias. Žiūrovų rinkosi vis daugiau, vieni net išsirengę atokiau kaitinosi saulėje, vyresnieji brido su vaikais į vandenį, kuriems tai buvo įsimintina maudynių diena. Susėdę ant ilgo tilto žiūrovai vėsinosi sumerkę kojas į vandenį.
Daug žiūrovų domino žoliapjovių varžybos. Kiti sėdo prie stalų, gaivinosi alumi, vandeniu, užkandžiavo. Ventės vyrai, nepaisydami karščio, išvirė didelį katilą žuvienės, skanius kvapus skleidė pardavinėjama rūkyta žuvis. Buvo ir kitokių prekių: papuošalų, suvenyrų, žaislų vaikams ir kt.

Jaunimui varžytis reikėjo ir vikrumo, ir lankstumo.

Jaunimui varžytis reikėjo ir vikrumo, ir lankstumo.

Vaidilutė Vaida pradėjo iškilmes iš scenos priminimu, kad 2016-ieji – Bendruomenių metai. Garbė pakelti Kintų seniūnijos vėliavą suteikta jaunai Kintų seniūnijos šeimai, šokių kolektyvo porai Linai ir Karoliui Valaičiams. Šilutės „Ramytės“ folkloro ansamblis, vadovė – Giedrė Pocienė, užtraukė dainą apie jūreles, mareles.
Pagerbti iš marių negrįžusieji žvejai. Prie jiems skirto paminklo pakeliui į Ventę L. ir K. Valaičiai nuvežė scenoje jiems perduotą vainiką ir uždegtą žvakę.
Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė, kad vasara – trumpa, tad verta pasidžiaugti šiluma, pabūti visiems kartu, susitikti, pabendrauti, pamatyti tuos, kurie sugrįžta į pamarį. Seniūnas džiaugėsi, kad yra aktyvaus jaunimo, jaunų šeimų, kurie savo sumanymais praturtina šią tradicinę Marių šventę Kintuose.

Lina ir Karolis Valaičiai išvyksta pagerbti iš marių negrįžusių žvejų.

Lina ir Karolis Valaičiai išvyksta pagerbti iš marių negrįžusių žvejų.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis į sceną kilo kartu su svečiais – Seimo pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu, Seimo nariu Artūru Skardžiumi. Šventėje dalyvavo ir Tarybos narys Algis Bekeris. Anot mero, diena – fantastiška, ir dar ant marių kranto – kintiškiai apdovanoti puikiu kraštovaizdžiu, tad ir šventė išskirtinė – Marių šventė.
Bendruomenių metų proga meras įteikė padėkas Kintų bendruomenės pirmininkei Sigitai Kasparavičienei ir Ventės bei Šturmų bendruomenės vadovei Antaninai Adomaitytei. K. Komskis pripažino, kad Marių šventė – geriausias laikas ir gražiausia vieta švęsti, Kintai verti kurorto vardo, nes tai viena iš gražiausių vietovių rajone, čia gyvenantys žmonės geba gintis nuo nepageidaujamo naftos verslo, tačiau šie kovotojai moka ir smagiai švęsti. A. Skardžius sakė suprantąs, kad kintiškiai susirinko ir padėkoti marioms, kaip ir pernai, kaip ir prieš daugelį metų anksčiau. Marios ir maitina, ir grūdina, ugdo tvirtą, darbštų žmogų, o jisai kasmet už marių dovanas atsidėkoja dainomis, šokiais. „Tegul mariose bangas sukelia šiandien jūsų dainos, šokiai…“ – palinkėjo A. Skardžius, gėlių puokštę įteikęs Kintų bendruomenės pirmininkei Sigitai Kasparavičienei, dviejų vaikučių motinai, kuri šventėje buvo su visa šeima.

Kintiškius sveikinusių svečių – visas būrys.

Kintiškius sveikinusių svečių – visas būrys.

Svečius scenoje keitė dainininkai, šokėjai, muzikantai. Apdovanoti įvairių sporto, kitų varžybų nugalėtojai, dalyviai. Linksmybės truko iki vėlumos, kai buvo uždegtas laužas.
Verslininkė Guoda Namavičienė dirba Vilniuje, tik kelis mėnesius nuo pavasario iki rudens praleidžia prie marių savo sodyboje. Moteris iš nendrių darė kompozicijas ir kvietė norinčius prisidėti. Ji atkreipė dėmesį į vandenyje ir ant kranto pastatytas šiaudines kompozicijas – taip kalvis Darius Vilius iš Vilkyčių suartino žmogų ir vandenį. Anot Guodos, gamtos turtai – geriausia medžiaga kūrybai, tik gaila, kad žmogus ir niokoja gamtą, netausoja to turto…
Kalbinti žmonės kaip susitarę sakė: Marių šventė kasmet labai įdomi, vis kitokia, o švęsti pabraidžiojant po marias rajone tegali kintiškiai. „Ar pastebėjote, kiek mes turime jaunimo, vaikų?“ – klausė moteris, įbridusi į vandenį šalia besimaudančio mažylio. Išties Kintų šventėje buvo labai daug jaunimo, vaikų. Kintai – auga.

Stasė SKUTULIENĖ
Autorės ir Romo Tarvydo nuotr.

Ventės vyrai ištvėrė karštį ir išvirė didelį puodą žuvienės.

Ventės vyrai ištvėrė karštį ir išvirė didelį puodą žuvienės.

Marių šventė Kintuose – žvilgsnis į vandens platybes.

Marių šventė Kintuose – žvilgsnis į vandens platybes.

Virvės traukimas – vandeny...

Virvės traukimas – vandeny…

Vaidilutė Vaida paskelbė šventės pradžią.

Vaidilutė Vaida paskelbė šventės pradžią.

Iš nendrių puošybos kompozicijas  kuria Guoda Namavičienė.

Iš nendrių puošybos kompozicijas kuria Guoda Namavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite