Kintiškiai šventė ir ant kranto, ir vandenyje…

Marių šventė Kintuose – kitokia: linksmybės vyksta ir mat marių kranto, ir vandenyje. Saulėtą ir karštą šeštadienį tokia šventė sutraukė daug Kintų seniūnijos gyventojų, ypač – vaikų ir jaunimo, kurie varžėsi įvairiose rungtyse, net virvę traukė įsibridę į gaivų vandenį.

Nors žuvytės baseine plaukiojo medinės, čia besivaržiusiems žvejams buvo nelengva jas ištraukti.

Nors žuvytės baseine plaukiojo medinės, čia besivaržiusiems žvejams buvo nelengva jas ištraukti.

Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė pasakojo, kad tradicinė Marių šventė Kintuose rengiama ant Kuršių marių kranto, vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų komandos varžosi rungtyse, kurios susiję su žvejų tradicijomis. Reikia vikrumo kuo greičiau pralįsti per venterį, didele medine žvejo valtimi apiplaukti pažymėtą lanką, tą patį atstumą įveikti dviese baidare.

Marių seklumos tapo iššūkiu irkluotojams.

Marių seklumos tapo iššūkiu irkluotojams.

O žvejyba? Dirbtinis baseinas ant kranto, žuvytės – medinės, reikia kuo greičiau jų prigaudyti. Net virvės traukimo varžybos vyksta įsibridus į marias. Žiūrovų rinkosi vis daugiau, vieni net išsirengę atokiau kaitinosi saulėje, vyresnieji brido su vaikais į vandenį, kuriems tai buvo įsimintina maudynių diena. Susėdę ant ilgo tilto žiūrovai vėsinosi sumerkę kojas į vandenį.
Daug žiūrovų domino žoliapjovių varžybos. Kiti sėdo prie stalų, gaivinosi alumi, vandeniu, užkandžiavo. Ventės vyrai, nepaisydami karščio, išvirė didelį katilą žuvienės, skanius kvapus skleidė pardavinėjama rūkyta žuvis. Buvo ir kitokių prekių: papuošalų, suvenyrų, žaislų vaikams ir kt.

Jaunimui varžytis reikėjo ir vikrumo, ir lankstumo.

Jaunimui varžytis reikėjo ir vikrumo, ir lankstumo.

Vaidilutė Vaida pradėjo iškilmes iš scenos priminimu, kad 2016-ieji – Bendruomenių metai. Garbė pakelti Kintų seniūnijos vėliavą suteikta jaunai Kintų seniūnijos šeimai, šokių kolektyvo porai Linai ir Karoliui Valaičiams. Šilutės „Ramytės“ folkloro ansamblis, vadovė – Giedrė Pocienė, užtraukė dainą apie jūreles, mareles.
Pagerbti iš marių negrįžusieji žvejai. Prie jiems skirto paminklo pakeliui į Ventę L. ir K. Valaičiai nuvežė scenoje jiems perduotą vainiką ir uždegtą žvakę.
Kintų seniūnas Antanas Kližentis sakė, kad vasara – trumpa, tad verta pasidžiaugti šiluma, pabūti visiems kartu, susitikti, pabendrauti, pamatyti tuos, kurie sugrįžta į pamarį. Seniūnas džiaugėsi, kad yra aktyvaus jaunimo, jaunų šeimų, kurie savo sumanymais praturtina šią tradicinę Marių šventę Kintuose.

Lina ir Karolis Valaičiai išvyksta pagerbti iš marių negrįžusių žvejų.

Lina ir Karolis Valaičiai išvyksta pagerbti iš marių negrįžusių žvejų.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis į sceną kilo kartu su svečiais – Seimo pirmininko pavaduotoju Kęstu Komskiu, Seimo nariu Artūru Skardžiumi. Šventėje dalyvavo ir Tarybos narys Algis Bekeris. Anot mero, diena – fantastiška, ir dar ant marių kranto – kintiškiai apdovanoti puikiu kraštovaizdžiu, tad ir šventė išskirtinė – Marių šventė.
Bendruomenių metų proga meras įteikė padėkas Kintų bendruomenės pirmininkei Sigitai Kasparavičienei ir Ventės bei Šturmų bendruomenės vadovei Antaninai Adomaitytei. K. Komskis pripažino, kad Marių šventė – geriausias laikas ir gražiausia vieta švęsti, Kintai verti kurorto vardo, nes tai viena iš gražiausių vietovių rajone, čia gyvenantys žmonės geba gintis nuo nepageidaujamo naftos verslo, tačiau šie kovotojai moka ir smagiai švęsti. A. Skardžius sakė suprantąs, kad kintiškiai susirinko ir padėkoti marioms, kaip ir pernai, kaip ir prieš daugelį metų anksčiau. Marios ir maitina, ir grūdina, ugdo tvirtą, darbštų žmogų, o jisai kasmet už marių dovanas atsidėkoja dainomis, šokiais. „Tegul mariose bangas sukelia šiandien jūsų dainos, šokiai…“ – palinkėjo A. Skardžius, gėlių puokštę įteikęs Kintų bendruomenės pirmininkei Sigitai Kasparavičienei, dviejų vaikučių motinai, kuri šventėje buvo su visa šeima.

Kintiškius sveikinusių svečių – visas būrys.

Kintiškius sveikinusių svečių – visas būrys.

Svečius scenoje keitė dainininkai, šokėjai, muzikantai. Apdovanoti įvairių sporto, kitų varžybų nugalėtojai, dalyviai. Linksmybės truko iki vėlumos, kai buvo uždegtas laužas.
Verslininkė Guoda Namavičienė dirba Vilniuje, tik kelis mėnesius nuo pavasario iki rudens praleidžia prie marių savo sodyboje. Moteris iš nendrių darė kompozicijas ir kvietė norinčius prisidėti. Ji atkreipė dėmesį į vandenyje ir ant kranto pastatytas šiaudines kompozicijas – taip kalvis Darius Vilius iš Vilkyčių suartino žmogų ir vandenį. Anot Guodos, gamtos turtai – geriausia medžiaga kūrybai, tik gaila, kad žmogus ir niokoja gamtą, netausoja to turto…
Kalbinti žmonės kaip susitarę sakė: Marių šventė kasmet labai įdomi, vis kitokia, o švęsti pabraidžiojant po marias rajone tegali kintiškiai. „Ar pastebėjote, kiek mes turime jaunimo, vaikų?“ – klausė moteris, įbridusi į vandenį šalia besimaudančio mažylio. Išties Kintų šventėje buvo labai daug jaunimo, vaikų. Kintai – auga.

Stasė SKUTULIENĖ
Autorės ir Romo Tarvydo nuotr.

Ventės vyrai ištvėrė karštį ir išvirė didelį puodą žuvienės.

Ventės vyrai ištvėrė karštį ir išvirė didelį puodą žuvienės.

Marių šventė Kintuose – žvilgsnis į vandens platybes.

Marių šventė Kintuose – žvilgsnis į vandens platybes.

Virvės traukimas – vandeny...

Virvės traukimas – vandeny…

Vaidilutė Vaida paskelbė šventės pradžią.

Vaidilutė Vaida paskelbė šventės pradžią.

Iš nendrių puošybos kompozicijas  kuria Guoda Namavičienė.

Iš nendrių puošybos kompozicijas kuria Guoda Namavičienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žemės ūkio ministras K. Navickas tikina palaikantis pieno ūkininkus

Pieno gamintojai pirmadienį pradėjo protestus prie perdirbėjų ir prekybininkų atstovybių dėl itin nukritusių pieno pirkimo kainų. Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad daliai ūkininkų argumentų ministerija pritaria bei yra parengusi planą, kaip jų naudai koreguoti įstatymus. „Vyksta žemdirbių akcija, kuriai viena esmine dalimi tikrai pritariame ir palaikome. Atsitikus krizėms ir ypač kainų svyravimams, pirmiausia nukenčia ir visas krūvis tenka žemdirbiams. Dėl to peržiūrime esamą reguliavimą. Manome, kad tos priemonės, kurios buvo numatytos iki šiol, nėra pakankamos“, – pirmadienį žurnalistams

Sėdę į transporto priemonę nepamirškime užsisegti saugos diržo!

Sausio 30-31 d. ir vasario 1-2 d. policijos pareigūnai sustiprino privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 45 Kelių eismo taisyklių pažeidimai. Daugiausia saugos diržų nenaudojimo atvejų nustatyta Šilalėje – 24, Šilutėje – 17, Tauragėje – 3, Pagėgių savivaldybėje – 1. Nustatyti 3 vairuotojai (Šilalėje – 2, Šilutėje – 1), kurie vairuodami savo transporto priemones ne tik nesegėjo saugos diržų, bet ir naudojosi mobiliaisiais

Apdovanoti konkurso „Metų ūkis 2022“ nugalėtojai

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas pasveikino „Metų ūkis 2022“ pirmosios vietos laimėtojus – įvairių rajonų 33-iejų ūkių šeimininkus.  Šiame sąraše yra Simona ir Egidijus Vičkai iš Šilutės rajono bei Donata ir Paulius Dargeliai iš Pagėgių krašto. Šventėje pagerbtiesiems įteikti žemės ūkio ministerijos padėkos raštai už pažangų ūkininkavimą. Lietuvos ūkininkų sąjunga ilgiausias tradicijas žemdirbių visuomenėje turintį konkursą „Metų ūkis“ surengė jau 229-ąjį kartą. Šįkart šventė įvyko  Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre. 2022 metais konkursas įvyko 33 savivaldybėse. Joms buvo suteikta galimybė

2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija paskirta Daliutei Reginai Žibaitienei

Dalia-Žibaitienė

Praėjusią savaitę „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas paskelbė, kad 2022 m. „Sidabrinės nendrės“ premija ir laureato ženklas suteikiamas pedagogei, poetei, visuomenininkei Daliutei Reginai Žibaitienei, kuri daug metų garsino Šilutės kraštą rajoniniuose, respublikiniuose ir užsienio leidiniuose bei renginiuose. D. Žibaitienės kandidatūrą „Sidabrinės nendrės“ premijai praėjusiais metais pateikė Šilutės Martyno Jankaus mokykla. Teikime rašoma, kad D. Žibaitienė yra Žemaitijos rašytojų bendrijos narė (nuo 1996 m.), Vilniaus menininkų klubo „Plekšnė“ narė (nuo 2008 m.), Lietuvos mokytojų literatų draugijos „Spindulys“ narė – nuo 2013 m.,

Taip pat skaitykite