Kintų bendruomenės pateiktas projektas sulaukė paramos

„Maxima“ paskelbė surengto konkurso „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus, kurių projektams įgyvendinti bus paskirstyta 130 tūkst. eurų. Nugalėtojų sąraše – asociacija „Kintų bendruomenė“. Internetu buvo galima balsuoti už 30 finalininkų projektų.

Šiemet bendruomenių projektai orientuoti į prasmingą vaikų laisvalaikį po pamokų: įvairius įgūdžius lavinančias veiklas, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą ir t.t.

Projektas „Atrask save gamtos ir inovacijų apsuptyje“

Konkurso nugalėtojų sąraše – Kintų bendruomenės pateiktas projektas „Atrask save gamtos ir inovacijų apsuptyje“. Nuo pat Kintų bendruomenės įsikūrimo didelis dėmesys skiriamas jaunosios kartos užimtumui.

Šiais metais bendruomenė taip pat nori prisidėti prie vaikų užimtumo po pamokų, tad projektas reikalingas tam, kad bendruomenės teritorijoje vaikai po pamokų ir laisvalaikio metu galėtų aktyviai, saugiai ir įdomiai leisti laiką gamtos apsuptyje.

Projekto tikslas – telkti ir aktyvinti vietos vaikus ir jaunimą, mažinti kultūrinę, socialinę informacinę atskirtį, kurti bendruomenės vaikų prasmingo laisvalaikio po pamokų veiklas bei pramogų erdves plėtojant edukacijos, sporto infrastruktūrą, skatinti saviraišką į veiklas įtraukiant socialinės rizikos šeimų bei turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus.

Bendruomenė planuoja įrengti lauko erdvę, kurioje bus pavėsinė su įmontuota rašymo lenta, supynė, lauko muzikos instrumentai, basakojo takas. Manoma, kad tai padės formuoti sąmoningą jauno žmogaus asmenybę, mažinti stresą ir žadinti teigiamas emocijas, atskleisti įvairius sugebėjimus, skatinti kūrybiškumą ir bendravimą su kitais vaikais.

Projekto metu vyks sporto, robotikos užsiėmimai su edukaciniais konstruktorių rinkiniais, įvairios edukacijos ir kūrybinės dirbtuvės, kurių metu vaikai lavins  kūrybiškumą,  bendradarbiavimą, loginį mąstymą, ugdys dinamišką aplinką. Vaikai džiaugsis mokydamiesi ir kurdami.

Tarp 200 dalyvių

„Mūsų organizuojamas iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ šiemet  skaičiuoja dešimtmetį. Jau prisidėjome prie arti 100 idėjų įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – tai ir aplinkos tvarkymo projektai, bendruomenių erdvių kūrimas, edukacinės programos ir dalijimosi iniciatyvos. Kiekviena bendruomenė pati nusprendžia, kas pagerintų jos narių gerovę, o mes finansiškai prisidedame prie bendruomenėms reikalingiausių sprendimų. Šiais metais iniciatyvų konkurso tema paskelbėme vaikų užimtumą bei gerovę. Mūsų atlikta apklausa parodė, jog būtent kokybiškas vaikų laisvalaikis bendruomenėms šiuo metu yra labai aktuali tema“, – kalba Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Šiais metais paraiškas iniciatyvų konkurse pateikė apie 200 dalyvių iš visos Lietuvos. Aktyviau konkurse dalyvavo regionų, kaimų bendruomenės. Pirmajame vertinimo etape sudarytas trumpasis finalininkų sąrašas – visos gautos paraiškos buvo patikrintos ir įvertintos išorės ekspertų pagal jų profesines kompetencijas, konkurso prioritetines sritis bei formalius reikalavimus.

Antrajame konkurso etape bendruomenių paraiškos buvo vertinamos „Maximos“ atstovų komisijos ir visuomenės, kuri galėjo balsuoti internetu. Balsavimas vyko iki birželio 13 d. Kiekvienam konkurse nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės.

„Maximos“ iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ jau dešimtą kartą pakvietė Lietuvos bendruomenes teikti idėjas prasmingam vaikų laisvalaikiui po pamokų. Šias metais apie 200 bendruomenių pasiūlė savo idėjas vaikų sporto, sveikatingumo, laisvalaikio ir kitoms iniciatyvoms įgyvendinti.

pagal Maximos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite