Kiek pagalbininkų turės meras?

Balandžio 27 d., šiandien, į pirmąjį posėdį renkasi kovo 5 d. išrinkta Šilutės rajono savivaldybės taryba ir antrajame rinkimų ture tiesiogiai meru išrinktas Vytautas Laurinaitis. 14 val. posėdis prasidės Šilutės H. Šojaus muziejaus Freskų salėje: čia prisieks Savivaldybės tarybos nariai ir vyks mero inauguracija.

Posėdžio išvakarėse meras V. Laurinaitis telefonu paaiškino, kad tarybos valdančiosios daugumos, vadinamosios koalicijos, sutartį planuojama pasirašyti prieš posėdį 13 val. savivaldybėje.

Į koaliciją buriasi Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ (pirmininkas V. Laurinaitis), jie gavo 10 mandatų; Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus atstovai (pirmininkas Tomas Budrikis), gavo 6 mandatus; partija „Laisvė ir teisingumas“ (pirmininkė Daiva Žebelienė), turi 2 mandatus;  Liberalų sąjūdis (pirmininkė Daiva Plikšnienė), liberalai Taryboje turi 1 atstovą.

Valdantieji turėtų 19 balsų iš 25. Kas tie likusieji? Tai 4 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai ir 2 Regionų partijos atstovai.

Taip pat iš mero sužinojome, kad posėdyje bus pateikta tik vieno iš dviejų vicemerų kandidatūra, nors paskelbta, kad bus apsispręsta dėl dviejų. „Į pirmojo vicemero pareigas siūlysiu socialdemokrato Tomo Budrikio kandidatūrą, dėl antrojo vicemero spręsime vėliau“, – paaiškino V. Laurinaitis.

Pareigybių daugėja

Kaip paskelbta darbotvarkėje, pirmiausia posėdyje Savivaldybės taryba svarstys ir apsispręs, ar nustačius 5 mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičių (2 vicemerų pareigybės, 1 Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus pareigybė, 2 savivaldybės mero patarėjų pareigybės).

Primename, kad, įsigaliojus Vietos savivaldos įstatymo pakeitimams, meras gauna gerokai daugiau įgaliojimų, atsakomybės. Meras vadovaus tarybos posėdžiams, bet juose nebalsuos, kaip buvo iki šiol. Balsuos 25 Savivaldybės tarybos nariai. Iki šiol Šilutės r. savivaldybėje buvo 1 vicemeras, 1 mero patarėjas.

Pakeitus Vietos savivaldos įstatymą, meras savo įgaliojimų laikui skiria vicemerus. Vicemerai yra politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojai. Didžiausias galimas savivaldybės vicemerų skaičius nustatomas atsižvelgiant į savivaldybės tarybos narių skaičių. Savivaldybėje,  kurios tarybos narių skaičius yra iki 27, gali būti steigiamos ne daugiau kaip dvi vicemero pareigybės.

Įstatyme taip pat numatyta politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo – savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus – pareigybė. Tad siūloma nustatyti mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičių – 5 (2 vicemerų pareigybės, 1 Savivaldybės tarybos posėdžių sekretoriaus pareigybė ir 2 savivaldybės mero patarėjų pareigybės). Iki šiol Savivaldybės tarybos ir mero sekretoriate buvo 2 politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybės ir viena vicemero pareigybė, siūloma nustatyti 1 papildomą pareigybę bei įtraukti 1 vicemero pareigybę.

Vienos papildomos vicemero pareigybės darbo užmokesčiui 2023 m. reikėtų 34 819 Eur (su „Sodros“ mokesčiais), vienos papildomos mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigybės darbo užmokesčiui 2023 m. reikėtų 26 784 Eur (su „Sodros“ mokesčiais). Tokią informaciją aiškinamajame rašte pateikia Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Edita Serovienė.

Smalsuoliams – tuščios eilutės

Posėdyje numatyta patvirtinti ir tarybos komitetų sudėtis, komitetų pirmininkus bei pirmininkų pavaduotojus. Ekonomikos ir finansų komitetą sudarytų 9 Tarybos nariai, tiek pat jų būtų Socialinių reikalų komitete, o Teritorijų ir kaimo reikalų komitete siūloma turėti 7 narius. Trys šių komitetų nariai būtų patvirtinti komitetų pirmininkais, dar trys – pirmininko pavaduotojais.

Stasė Skutulienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite