Keturias dienas bendravo su užsieniečiais

Nuo spalio 6 iki 10 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje viešėjo 25 mokinių ir 12 mokytojų delegacija iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos mokyklų. Tai trečiasis „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyvių susitikimas. Dalyvavo 22 A. Mackaus gimnazijos moksleiviai ir keletas mokytojų.
Projekto, finansuojamo pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą, tikslas – supažindinti gimnazistus su įvairiomis profesijomis ir padėti pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Pažintis su Pagėgių kraštu
Po iškilmingų užsienio jaunųjų svečių delegacijos sutiktuvių aktų salėje ir ekskursijos po A. Mackaus gimnaziją visi projekto dalyviai vyko į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą. Užkardoje dirbantys kinologai moksleiviams surengė parodomąją programą, pasieniečiai aprodė savo turimas transporto priemones, ginklus, vaizdo stebėjimo kamerų galimybes, pademonstravo filmą apie pasieniečių darbą.
Tą pačią dieną mokiniai nuvyko ant Rambyno kalno, apsilankė Bitėnuose esančiame M. Jankaus muziejuje. Ten apžiūrėjo paveikslų sodą po atviru dangumi, muziejuje sužinojo, kaip anksčiau buvo spausdinamos knygos. Moksleivių išvyka baigėsi Panemunėje, prie sienos su Rusija, kur jie iš tolo grožėjosi garsiuoju karalienės Luizės tiltu.
Po pietų projekto dalyviai bendravo gimnazijos aktų salėje, popietės tema –,,Kultūrinis šokas“. Suskirstyti į 6 grupes moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, kur kreiptis susirgus ir t. t. Atlikdami užduotis, jaunuoliai lankėsi įvairiose Pagėgių vietose ir taip susipažino su nedideliu pasienio miesteliu.
Vyko į delfinariumą
Po poros dienų projekto dalyviai lankėsi Klaipėdoje. Išvyką moksleiviai pradėjo apsilankymu delfinariume, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Jų trenerė vaikams papasakojo apie šių gyvūnų priežiūrą, dresavimą, papasakojo apie patį delfinariumą. Vėliau svečiai pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kur aplankė daug gražių vietų, o apie miesto istoriją bei lankytinas vietas jiems pasakojo ekskursijos gidė.
Kitą dieną projekto dalyviai lankėsi Vilkyškių pieninėje, kur susipažino su sūrių gamybos procesu, apžiūrėjo ten dirbančius robotus. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai buvo pavaišinti šioje pieninėje pagamintais produktais. Ekskursiją Vilkyškiuose moksleiviai tęsė užkopę į apžvalgos bokštą, nuvykę prie Raganų eglės, kuri paliko didelį įspūdį užsieniečiams.
Po pietų jaunimas gimnazijoje mokėsi gaminti vėtrunges, odines sages, atvirukus.
Svečiai išsivežė gražiausių įspūdžių, o A. Mackaus gimnazistai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, turėjo progos pagerinti užsienio kalbų žinias.
„Nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų sudaryta programa buvo labai įdomi. Dėkojame projekto koordinatorei, gimnazijos mokytojai A. Zongailienei, mūsų tėveliams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto“, – įspūdžiais dalijosi moksleiviai.

A. Mackaus gimnazijos Ibg klasės mokiniai G. Norkutė, K. Gružas, R. Otaitė, U. Žulpaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite