Keturias dienas bendravo su užsieniečiais

Nuo spalio 6 iki 10 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje viešėjo 25 mokinių ir 12 mokytojų delegacija iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos mokyklų. Tai trečiasis „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyvių susitikimas. Dalyvavo 22 A. Mackaus gimnazijos moksleiviai ir keletas mokytojų.
Projekto, finansuojamo pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą, tikslas – supažindinti gimnazistus su įvairiomis profesijomis ir padėti pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Pažintis su Pagėgių kraštu
Po iškilmingų užsienio jaunųjų svečių delegacijos sutiktuvių aktų salėje ir ekskursijos po A. Mackaus gimnaziją visi projekto dalyviai vyko į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą. Užkardoje dirbantys kinologai moksleiviams surengė parodomąją programą, pasieniečiai aprodė savo turimas transporto priemones, ginklus, vaizdo stebėjimo kamerų galimybes, pademonstravo filmą apie pasieniečių darbą.
Tą pačią dieną mokiniai nuvyko ant Rambyno kalno, apsilankė Bitėnuose esančiame M. Jankaus muziejuje. Ten apžiūrėjo paveikslų sodą po atviru dangumi, muziejuje sužinojo, kaip anksčiau buvo spausdinamos knygos. Moksleivių išvyka baigėsi Panemunėje, prie sienos su Rusija, kur jie iš tolo grožėjosi garsiuoju karalienės Luizės tiltu.
Po pietų projekto dalyviai bendravo gimnazijos aktų salėje, popietės tema –,,Kultūrinis šokas“. Suskirstyti į 6 grupes moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, kur kreiptis susirgus ir t. t. Atlikdami užduotis, jaunuoliai lankėsi įvairiose Pagėgių vietose ir taip susipažino su nedideliu pasienio miesteliu.
Vyko į delfinariumą
Po poros dienų projekto dalyviai lankėsi Klaipėdoje. Išvyką moksleiviai pradėjo apsilankymu delfinariume, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Jų trenerė vaikams papasakojo apie šių gyvūnų priežiūrą, dresavimą, papasakojo apie patį delfinariumą. Vėliau svečiai pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kur aplankė daug gražių vietų, o apie miesto istoriją bei lankytinas vietas jiems pasakojo ekskursijos gidė.
Kitą dieną projekto dalyviai lankėsi Vilkyškių pieninėje, kur susipažino su sūrių gamybos procesu, apžiūrėjo ten dirbančius robotus. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai buvo pavaišinti šioje pieninėje pagamintais produktais. Ekskursiją Vilkyškiuose moksleiviai tęsė užkopę į apžvalgos bokštą, nuvykę prie Raganų eglės, kuri paliko didelį įspūdį užsieniečiams.
Po pietų jaunimas gimnazijoje mokėsi gaminti vėtrunges, odines sages, atvirukus.
Svečiai išsivežė gražiausių įspūdžių, o A. Mackaus gimnazistai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, turėjo progos pagerinti užsienio kalbų žinias.
„Nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų sudaryta programa buvo labai įdomi. Dėkojame projekto koordinatorei, gimnazijos mokytojai A. Zongailienei, mūsų tėveliams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto“, – įspūdžiais dalijosi moksleiviai.

A. Mackaus gimnazijos Ibg klasės mokiniai G. Norkutė, K. Gružas, R. Otaitė, U. Žulpaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite