Keturias dienas bendravo su užsieniečiais

Nuo spalio 6 iki 10 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje viešėjo 25 mokinių ir 12 mokytojų delegacija iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos mokyklų. Tai trečiasis „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyvių susitikimas. Dalyvavo 22 A. Mackaus gimnazijos moksleiviai ir keletas mokytojų.
Projekto, finansuojamo pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą, tikslas – supažindinti gimnazistus su įvairiomis profesijomis ir padėti pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Pažintis su Pagėgių kraštu
Po iškilmingų užsienio jaunųjų svečių delegacijos sutiktuvių aktų salėje ir ekskursijos po A. Mackaus gimnaziją visi projekto dalyviai vyko į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą. Užkardoje dirbantys kinologai moksleiviams surengė parodomąją programą, pasieniečiai aprodė savo turimas transporto priemones, ginklus, vaizdo stebėjimo kamerų galimybes, pademonstravo filmą apie pasieniečių darbą.
Tą pačią dieną mokiniai nuvyko ant Rambyno kalno, apsilankė Bitėnuose esančiame M. Jankaus muziejuje. Ten apžiūrėjo paveikslų sodą po atviru dangumi, muziejuje sužinojo, kaip anksčiau buvo spausdinamos knygos. Moksleivių išvyka baigėsi Panemunėje, prie sienos su Rusija, kur jie iš tolo grožėjosi garsiuoju karalienės Luizės tiltu.
Po pietų projekto dalyviai bendravo gimnazijos aktų salėje, popietės tema –,,Kultūrinis šokas“. Suskirstyti į 6 grupes moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, kur kreiptis susirgus ir t. t. Atlikdami užduotis, jaunuoliai lankėsi įvairiose Pagėgių vietose ir taip susipažino su nedideliu pasienio miesteliu.
Vyko į delfinariumą
Po poros dienų projekto dalyviai lankėsi Klaipėdoje. Išvyką moksleiviai pradėjo apsilankymu delfinariume, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Jų trenerė vaikams papasakojo apie šių gyvūnų priežiūrą, dresavimą, papasakojo apie patį delfinariumą. Vėliau svečiai pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kur aplankė daug gražių vietų, o apie miesto istoriją bei lankytinas vietas jiems pasakojo ekskursijos gidė.
Kitą dieną projekto dalyviai lankėsi Vilkyškių pieninėje, kur susipažino su sūrių gamybos procesu, apžiūrėjo ten dirbančius robotus. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai buvo pavaišinti šioje pieninėje pagamintais produktais. Ekskursiją Vilkyškiuose moksleiviai tęsė užkopę į apžvalgos bokštą, nuvykę prie Raganų eglės, kuri paliko didelį įspūdį užsieniečiams.
Po pietų jaunimas gimnazijoje mokėsi gaminti vėtrunges, odines sages, atvirukus.
Svečiai išsivežė gražiausių įspūdžių, o A. Mackaus gimnazistai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, turėjo progos pagerinti užsienio kalbų žinias.
„Nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų sudaryta programa buvo labai įdomi. Dėkojame projekto koordinatorei, gimnazijos mokytojai A. Zongailienei, mūsų tėveliams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto“, – įspūdžiais dalijosi moksleiviai.

A. Mackaus gimnazijos Ibg klasės mokiniai G. Norkutė, K. Gružas, R. Otaitė, U. Žulpaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite