Keturias dienas bendravo su užsieniečiais

Nuo spalio 6 iki 10 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje viešėjo 25 mokinių ir 12 mokytojų delegacija iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos mokyklų. Tai trečiasis „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyvių susitikimas. Dalyvavo 22 A. Mackaus gimnazijos moksleiviai ir keletas mokytojų.
Projekto, finansuojamo pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą, tikslas – supažindinti gimnazistus su įvairiomis profesijomis ir padėti pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Pažintis su Pagėgių kraštu
Po iškilmingų užsienio jaunųjų svečių delegacijos sutiktuvių aktų salėje ir ekskursijos po A. Mackaus gimnaziją visi projekto dalyviai vyko į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą. Užkardoje dirbantys kinologai moksleiviams surengė parodomąją programą, pasieniečiai aprodė savo turimas transporto priemones, ginklus, vaizdo stebėjimo kamerų galimybes, pademonstravo filmą apie pasieniečių darbą.
Tą pačią dieną mokiniai nuvyko ant Rambyno kalno, apsilankė Bitėnuose esančiame M. Jankaus muziejuje. Ten apžiūrėjo paveikslų sodą po atviru dangumi, muziejuje sužinojo, kaip anksčiau buvo spausdinamos knygos. Moksleivių išvyka baigėsi Panemunėje, prie sienos su Rusija, kur jie iš tolo grožėjosi garsiuoju karalienės Luizės tiltu.
Po pietų projekto dalyviai bendravo gimnazijos aktų salėje, popietės tema –,,Kultūrinis šokas“. Suskirstyti į 6 grupes moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, kur kreiptis susirgus ir t. t. Atlikdami užduotis, jaunuoliai lankėsi įvairiose Pagėgių vietose ir taip susipažino su nedideliu pasienio miesteliu.
Vyko į delfinariumą
Po poros dienų projekto dalyviai lankėsi Klaipėdoje. Išvyką moksleiviai pradėjo apsilankymu delfinariume, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Jų trenerė vaikams papasakojo apie šių gyvūnų priežiūrą, dresavimą, papasakojo apie patį delfinariumą. Vėliau svečiai pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kur aplankė daug gražių vietų, o apie miesto istoriją bei lankytinas vietas jiems pasakojo ekskursijos gidė.
Kitą dieną projekto dalyviai lankėsi Vilkyškių pieninėje, kur susipažino su sūrių gamybos procesu, apžiūrėjo ten dirbančius robotus. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai buvo pavaišinti šioje pieninėje pagamintais produktais. Ekskursiją Vilkyškiuose moksleiviai tęsė užkopę į apžvalgos bokštą, nuvykę prie Raganų eglės, kuri paliko didelį įspūdį užsieniečiams.
Po pietų jaunimas gimnazijoje mokėsi gaminti vėtrunges, odines sages, atvirukus.
Svečiai išsivežė gražiausių įspūdžių, o A. Mackaus gimnazistai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, turėjo progos pagerinti užsienio kalbų žinias.
„Nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų sudaryta programa buvo labai įdomi. Dėkojame projekto koordinatorei, gimnazijos mokytojai A. Zongailienei, mūsų tėveliams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto“, – įspūdžiais dalijosi moksleiviai.

A. Mackaus gimnazijos Ibg klasės mokiniai G. Norkutė, K. Gružas, R. Otaitė, U. Žulpaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite