Keturias dienas bendravo su užsieniečiais

Nuo spalio 6 iki 10 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijoje viešėjo 25 mokinių ir 12 mokytojų delegacija iš Ispanijos, Norvegijos, Suomijos bei Vokietijos mokyklų. Tai trečiasis „Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyvių susitikimas. Dalyvavo 22 A. Mackaus gimnazijos moksleiviai ir keletas mokytojų.
Projekto, finansuojamo pagal ,,Mokymosi visą gyvenimą“ programą, tikslas – supažindinti gimnazistus su įvairiomis profesijomis ir padėti pasirinkti tinkamą karjeros kelią.

„Comenius“ daugiašalės partnerystės projekto ,,Future me!“ dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

Pažintis su Pagėgių kraštu
Po iškilmingų užsienio jaunųjų svečių delegacijos sutiktuvių aktų salėje ir ekskursijos po A. Mackaus gimnaziją visi projekto dalyviai vyko į VSAT Pagėgių rinktinės Bardinų užkardą. Užkardoje dirbantys kinologai moksleiviams surengė parodomąją programą, pasieniečiai aprodė savo turimas transporto priemones, ginklus, vaizdo stebėjimo kamerų galimybes, pademonstravo filmą apie pasieniečių darbą.
Tą pačią dieną mokiniai nuvyko ant Rambyno kalno, apsilankė Bitėnuose esančiame M. Jankaus muziejuje. Ten apžiūrėjo paveikslų sodą po atviru dangumi, muziejuje sužinojo, kaip anksčiau buvo spausdinamos knygos. Moksleivių išvyka baigėsi Panemunėje, prie sienos su Rusija, kur jie iš tolo grožėjosi garsiuoju karalienės Luizės tiltu.
Po pietų projekto dalyviai bendravo gimnazijos aktų salėje, popietės tema –,,Kultūrinis šokas“. Suskirstyti į 6 grupes moksleiviai turėjo atlikti įvairias užduotis: sužinoti, kaip nuvykti į Kaliningradą, kur nusipirkti sportbačius, kur kreiptis susirgus ir t. t. Atlikdami užduotis, jaunuoliai lankėsi įvairiose Pagėgių vietose ir taip susipažino su nedideliu pasienio miesteliu.
Vyko į delfinariumą
Po poros dienų projekto dalyviai lankėsi Klaipėdoje. Išvyką moksleiviai pradėjo apsilankymu delfinariume, kur stebėjo delfinų pasirodymą. Jų trenerė vaikams papasakojo apie šių gyvūnų priežiūrą, dresavimą, papasakojo apie patį delfinariumą. Vėliau svečiai pasivaikščiojo po Klaipėdos senamiestį, kur aplankė daug gražių vietų, o apie miesto istoriją bei lankytinas vietas jiems pasakojo ekskursijos gidė.
Kitą dieną projekto dalyviai lankėsi Vilkyškių pieninėje, kur susipažino su sūrių gamybos procesu, apžiūrėjo ten dirbančius robotus. Ekskursijos pabaigoje moksleiviai buvo pavaišinti šioje pieninėje pagamintais produktais. Ekskursiją Vilkyškiuose moksleiviai tęsė užkopę į apžvalgos bokštą, nuvykę prie Raganų eglės, kuri paliko didelį įspūdį užsieniečiams.
Po pietų jaunimas gimnazijoje mokėsi gaminti vėtrunges, odines sages, atvirukus.
Svečiai išsivežė gražiausių įspūdžių, o A. Mackaus gimnazistai sužinojo daug dalykų apie kitas šalis, turėjo progos pagerinti užsienio kalbų žinias.
„Nuobodžiauti neteko nė minutės, nes mokytojų sudaryta programa buvo labai įdomi. Dėkojame projekto koordinatorei, gimnazijos mokytojai A. Zongailienei, mūsų tėveliams ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šio puikaus projekto“, – įspūdžiais dalijosi moksleiviai.

A. Mackaus gimnazijos Ibg klasės mokiniai G. Norkutė, K. Gružas, R. Otaitė, U. Žulpaitė

Hits: 7

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Taip pat skaitykite