Kentriškiai susirinko penktadienį

Liepos 17 d., penktadienį, prie Kentrių kaimo bendruomenės namų susirinko vietos gyventojai ir netolimi kaimynai. Labai aktyvus ir kaimo grožį nuolat kuriantis bendruomenės pirmininkas Romaldas Mančas su pagalbininkais sukvietė kaimynus pavakaroti. Šįkart penktoji Kentrių kaimo šventė buvo kitokia.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis Kentrių kaimo bendruomenės pirmininkui Romaldui Mančui įteikė dovaną – simbolinį žibintą.

Ant stalo palapinėje kentriškiai susinešė vaišių, buvo ir muzikantų kapela, tad pabūta saviškių būryje iki vėlaus vakaro. Anot kaimo bendruomenės pirmininko, ūkininko Romaldo Mančo, atsisakyta didelės šventės, į kurią paprastai suvažiuoja daug svetimų žmonių, tenka ilgai ruoštis, nemažai išlaidų. Kentriškiai penktąją savo kaimo šventę pasidarė patys sau.
Gražių sodybų Kentriuose yra daug. Pavyzdžiu gali būti ir to paties R. Mančo išpuoselėta sodyba. Tad šiemet bendruomenė nerinko gražiausių sodybų, tiesiog pagal išgales pagerbė ir apdovanojo tuos, kurie kuria grožį: Rolandą Abromiką, Zitą ir Eugenijų Staševičius, Reginą Žemaitienę, Juzefą ir Ildefonsą Jakubauskus, Danguolę ir Egoną Kenklius. „Taip kaimo žmones skatiname gražiai tvarkytis“, – sakė R. Mančas. Per metus nuo praėjusios vasaros Kentriuose gimė keturi vaikai – pagerbtos ir šios šeimos, gausinančios kaimo gyventojų būrį.
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis Kentrių kaimo lyderiui R. Mančui padovanojo simbolinę dovaną – žibintą. Mero pavaduotojas Sigitas Stonys atvežė kvapnaus šių metų medaus. Kentriškius pasveikino Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius. Vaišingas bendruomenės vadovas R. Mančas merui padovanojo sūrį.
R. Mančas „Pamariui“ pasakojo, kad triukšmingų švenčių su gausybe suvažiavusių iš svetur žmonių vargu ar bereikia. Maloniau saviems susirinkti, pasikalbėti, pasitarti, tiesiog po darbų nuoširdžiai pabendrauti, vienas kitą pamatyti, drauge padainuoti, pašokti ir alaus paskanauti. Kas 3-5 metus žadama rengti kraštiečių šventes, o kas vasarą – tik savo kaimo gyventojų susiėjimus.

S. Rimaitė

Hits: 35

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite