Kelių policijos pareigūnai – ant motociklų

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai jau pradės patruliuoti motociklais. Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas išlydėjo motociklininkus į kelią, o Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, paskelbdamas motociklininkų sezono pradžią, sakė, kad svarbiausia neskubėti į gatves, geriau įsitikinti, kad tikrai ne per anksti ir kelio danga yra tinkama važiuoti motociklais, patarė prieš sezoną visiems motociklų vairuotojams pasikartoti Kelių eismo taisykles ir rūpestingai patikrinti savo motociklo techninę būklę.

Magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda 35-ajame kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, netoli Vievio miestelio, motociklininkai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie paminklo „Kelio Dvasia“. Pastaraisiais metais motociklininkų sezono pradžioje tai jau tampa Lietuvos kelių policijos tarnybos tradicija. Baltijos šalių žuvusiems motociklininkams atminti skirtas paminklas pastatytas ir atidengtas 2017 metais.

Eismo priežiūrą pareigūnai vykdys net su 40 motociklų

Netrukus visoje Lietuvoje vieni po kitų savo motociklų sezonus atidarys baikerių klubai ir kongresai, Lietuvos motociklų sporto federacija, motociklų sporto klubų atstovai, motociklų kroso, plento žiedo ir kitų disciplinų klubai, motociklų sporto entuziastai. Į gatves gausiai išjudės ir pavieniai motociklininkai. Aktyvesni bus ir motociklų verslo atstovai, motociklais keliaujantys turistai, įvairūs kiti motociklininkų susivienijimai, todėl Lietuvos policija šiltuoju metų sezonu vykdys eismo priežiūrą ir patruliuos šalies keliuose motociklais.

Tarnybiniai motociklai BMW R1250 RT Lietuvos kelių policijos tarnybai buvo perduoti 2022 metų balandžio mėnesį. Policijos motocikluose yra sumontuoti kelių patruliams labai svarbūs prietaisai: specialiai integruota vaizdo įrašymo ir radijo ryšio įranga.

Nors motociklų naudojimas labai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau motociklai nepakeičiami organizuojant oficialių delegacijų palydas ir sustabdant eismą, o tai bus viena iš pagrindinių Lietuvos kelių policijos tarnybos užduočių šią vasarą, kai liepos mėnesį Lietuvoje pirmą kartą vyks Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) šalių vadovų susitikimas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai tarnybinius motociklus efektyviai naudoja masiniuose renginiuose, kai tarnybiniais automobiliais sunku pravažiuoti miesto gatvėmis. Vasarą kurortiniuose miestuose padidėjus žmonių ir transporto priemonių srautams pareigūnai, patruliuodami motociklais, palaiko viešąją tvarką ir užtikrina eismo saugumą, taip pat stiprina motociklus ir mopedus vairuojančių asmenų kontrolę, o magistraliniuose ir krašto keliuose vykdo šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų išaiškinimą, efektyviai ir operatyviai stabdo pažeidėjus, palydi juos į saugią patikrinimo vietą.

Pareigūnai su tarnybiniais motociklais taip pat dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, prevencinėse priemonėse, ugdo motociklus vairuojančių asmenų sąmoningumą ir drausmę.

Moterys ir vairuoja, ir vadovauja klubams

Lietuvos policija naudoja iš viso 40 BMW ir „Yamaha“ motociklų. Juos vairuoja beveik 100 pareigūnų, iš jų – 4 moterys. Tarptautinės moterų motociklininkių asociacijos (WIMA) Lietuvos atstovybės skyriaus prezidentė, Lietuvos kelių policijos tarnybos vyriausioji specialistė Loreta Lilienė sako, kad klubo narės labai rūpestingos. Prieš kiekvieną oficialų motociklininkų sezono atidarymą jos pirmiausia patikrina savo motociklų techninę būklę, padangų slėgį, tepalus ir kitus dalykus, o tada kartu su vairavimo mokymosi centro instruktoriais aikštelėje atnaujina įgūdžius, pasikartoja Kelių eismo taisykles.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnė, vairuojanti tarnybinį motociklą, Žana Malinauskienė ragina pradedančius ir nelabai patyrusius vairuotojus būtinai susirasti uždarą aikštelę ir pasimokyti stabdyti motociklą. Pasak ne kartą specialiuose mokymuose dalyvavusios pareigūnės, tai vienas iš svarbiausių įgūdžių vairuojant motociklą.

„Regitros“ šių metų kovo 1 d. duomenimis, Lietuvoje L3 kategorijos transporto priemonių (motociklų) iš viso yra registruota 55,7 tūkst. Remiantis šių metų pradžios duomenimis, Lietuvoje asmenų, turinčių galiojančius vairuotojų pažymėjimus su teise vairuoti A, A2 ir (ar) A1 kategorijų transporto priemones, yra 190,2 tūkst., iš jų – 181,5 tūkst. vyrų ir 8,7 tūkst. moterų.

Lietuvos kelių policijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite