Kelių policijos pareigūnai – ant motociklų

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai jau pradės patruliuoti motociklais. Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas išlydėjo motociklininkus į kelią, o Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, paskelbdamas motociklininkų sezono pradžią, sakė, kad svarbiausia neskubėti į gatves, geriau įsitikinti, kad tikrai ne per anksti ir kelio danga yra tinkama važiuoti motociklais, patarė prieš sezoną visiems motociklų vairuotojams pasikartoti Kelių eismo taisykles ir rūpestingai patikrinti savo motociklo techninę būklę.

Magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda 35-ajame kilometre, Elektrėnų savivaldybėje, netoli Vievio miestelio, motociklininkai padėjo gėlių ir uždegė žvakutes prie paminklo „Kelio Dvasia“. Pastaraisiais metais motociklininkų sezono pradžioje tai jau tampa Lietuvos kelių policijos tarnybos tradicija. Baltijos šalių žuvusiems motociklininkams atminti skirtas paminklas pastatytas ir atidengtas 2017 metais.

Eismo priežiūrą pareigūnai vykdys net su 40 motociklų

Netrukus visoje Lietuvoje vieni po kitų savo motociklų sezonus atidarys baikerių klubai ir kongresai, Lietuvos motociklų sporto federacija, motociklų sporto klubų atstovai, motociklų kroso, plento žiedo ir kitų disciplinų klubai, motociklų sporto entuziastai. Į gatves gausiai išjudės ir pavieniai motociklininkai. Aktyvesni bus ir motociklų verslo atstovai, motociklais keliaujantys turistai, įvairūs kiti motociklininkų susivienijimai, todėl Lietuvos policija šiltuoju metų sezonu vykdys eismo priežiūrą ir patruliuos šalies keliuose motociklais.

Tarnybiniai motociklai BMW R1250 RT Lietuvos kelių policijos tarnybai buvo perduoti 2022 metų balandžio mėnesį. Policijos motocikluose yra sumontuoti kelių patruliams labai svarbūs prietaisai: specialiai integruota vaizdo įrašymo ir radijo ryšio įranga.

Nors motociklų naudojimas labai priklauso nuo oro sąlygų, tačiau motociklai nepakeičiami organizuojant oficialių delegacijų palydas ir sustabdant eismą, o tai bus viena iš pagrindinių Lietuvos kelių policijos tarnybos užduočių šią vasarą, kai liepos mėnesį Lietuvoje pirmą kartą vyks Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos (NATO) šalių vadovų susitikimas.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnai tarnybinius motociklus efektyviai naudoja masiniuose renginiuose, kai tarnybiniais automobiliais sunku pravažiuoti miesto gatvėmis. Vasarą kurortiniuose miestuose padidėjus žmonių ir transporto priemonių srautams pareigūnai, patruliuodami motociklais, palaiko viešąją tvarką ir užtikrina eismo saugumą, taip pat stiprina motociklus ir mopedus vairuojančių asmenų kontrolę, o magistraliniuose ir krašto keliuose vykdo šiurkščių Kelių eismo taisyklių pažeidimų išaiškinimą, efektyviai ir operatyviai stabdo pažeidėjus, palydi juos į saugią patikrinimo vietą.

Pareigūnai su tarnybiniais motociklais taip pat dalyvauja visuomeniniuose renginiuose, prevencinėse priemonėse, ugdo motociklus vairuojančių asmenų sąmoningumą ir drausmę.

Moterys ir vairuoja, ir vadovauja klubams

Lietuvos policija naudoja iš viso 40 BMW ir „Yamaha“ motociklų. Juos vairuoja beveik 100 pareigūnų, iš jų – 4 moterys. Tarptautinės moterų motociklininkių asociacijos (WIMA) Lietuvos atstovybės skyriaus prezidentė, Lietuvos kelių policijos tarnybos vyriausioji specialistė Loreta Lilienė sako, kad klubo narės labai rūpestingos. Prieš kiekvieną oficialų motociklininkų sezono atidarymą jos pirmiausia patikrina savo motociklų techninę būklę, padangų slėgį, tepalus ir kitus dalykus, o tada kartu su vairavimo mokymosi centro instruktoriais aikštelėje atnaujina įgūdžius, pasikartoja Kelių eismo taisykles.

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyriaus pareigūnė, vairuojanti tarnybinį motociklą, Žana Malinauskienė ragina pradedančius ir nelabai patyrusius vairuotojus būtinai susirasti uždarą aikštelę ir pasimokyti stabdyti motociklą. Pasak ne kartą specialiuose mokymuose dalyvavusios pareigūnės, tai vienas iš svarbiausių įgūdžių vairuojant motociklą.

„Regitros“ šių metų kovo 1 d. duomenimis, Lietuvoje L3 kategorijos transporto priemonių (motociklų) iš viso yra registruota 55,7 tūkst. Remiantis šių metų pradžios duomenimis, Lietuvoje asmenų, turinčių galiojančius vairuotojų pažymėjimus su teise vairuoti A, A2 ir (ar) A1 kategorijų transporto priemones, yra 190,2 tūkst., iš jų – 181,5 tūkst. vyrų ir 8,7 tūkst. moterų.

Lietuvos kelių policijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vairavimas spūstyse: kaip elgtis, kad susierzinimas ir vėlavimas netaptų kelionės palydovais

Vasaros kelionės, aktyvių atostogų planai ir didelės apimties Lietuvos kelių bei jų infrastruktūros atnaujinimo darbai lemia intensyvų eismą ir spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose. Ruošiantis vasaros išvykoms, specialistai pataria keliones planuoti iš anksto ir pabrėžia, kad vairavimo saugumas yra prioritetas, ypač susidarius eismo spūstims. Ekspertai dalinasi patarimais, kaip valdyti stresą prie vairo ir „išgyventi“ spūstis mūsų šalies tarpmiestiniuose keliuose. „Eismo spūstys – nors ir nemalonus, bet dažnu atveju neišvengiamas reiškinys, ypač tuomet, kai gerinama kelių būklė ir jų infrastruktūra. Suprasdami,

Orai savaitgalį: bus karšta, lis, griaudės perkūnija, galimas škvalas

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie artėjančio savaitgalio orus. Liepos 13 d., šeštadienį, naktį lietaus tikimybė nedidelė, dieną daug kur numatomi trumpi lietūs su perkūnija. Dieną vietomis lis smarkiai, bus škvalas 15-20 m/s, kai kur iki 25 m/s, kruša. Vėjas naktį besikeičiančios krypties, 4-9 m/s, dieną daugiausia pietų, 7-12 m/s. Temperatūra naktį bus 15-20, dieną – 28-33, vakariniuose rajonuose vietomis – 24-27 laipsniai šilumos. Liepos 14 d., sekmadienį, vietomis numatomas trumpas lietus, perkūnija. Vėjas besikeičiančios krypties, 5-10 m/s, per perkūniją kai kur

Liepą aplinkosaugininkų dėmesys žvejojantiems iš valčių

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai šių metų liepos 15-21 dienomis tikrins, kaip žvejai mėgėjai laikosi Žvejybos taisyklių žvejodami vandens telkiniuose iš valčių. Taip pat bus tikrinama, kaip asmenys laikosi aplinkosaugos sąlygų vandens telkiniuose plaukiodami vandens transporto priemonėmis. Reidai bus organizuojami visoje Lietuvoje. Atkreipiame dėmesį, kad žvejojant iš vandens transporto priemonės, vienas žvejys vienu metu gali naudoti ne daugiau kaip dvi meškeres, išskyrus atvejus, kai žvejojama su inkaru ar kitomis priemonėmis sustabdytos vandens transporto priemonės. Vienu metu žvejas gali naudoti ne daugiau nei šešis

Siekiama apsaugoti vartotojų interesus: medaus mėgėjai žinos, kokį medų perka, džemuose – mažiau cukraus

Žemės ūkio ministerija parengė ir teikia derinti žemės ūkio ministro įsakymo projektus, kuriais perkeliamos privalomos Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, dar vadinamos Pusryčių direktyva, nuostatos. Pakeitimais siekiama apsaugoti vartotojų interesus, ūkio subjektams sudaryti galimybes gaminti platesnį produktų asortimentą bei taikyti naujus technologinius procesus, sumažinti medaus klastojimą ir užtikrinti didesnį rinkos skaidrumą. Atsižvelgiant į priimtą direktyvą, keičiamas Medaus techninis reglamentas, kuriuo koreguojamos medaus kilmės šalies ženklinimo nuostatos. Etiketėje, pagrindiniame regėjimo lauke, mažėjančia tvarka turės būti nurodytos medaus kilmės šalys, kartu nurodant

Taip pat skaitykite