Kelionė į Turkiją. Ką verta prisiminti?

Paprastai Turkija yra susijusi su mumis vasaros atostogomis, tačiau skrydžiai į Turkiją vyksta ištisus metus. Neabejotina, kad vasara čia mus visada pasitinka karšto vėjo bučiniu, o saulė kiekvieną rytą pabunda pasitikti naujos dienos ir mėgautis šia atostogų sostine.

Vasara čia prasideda anksti – balandį, tačiau mūsų gamtinei aplinkai Lietuvoje maloniausias oras yra rugsėjis. Tuomet, atslūgus vasaros karščiui, galėsite mėgautis ilga vonia šiltame druskingame potvynyje. Tačiau ir šalčiausiu metų laiku verta aplankyti Turkiją. Žiemą slidinėjimo mėgėjai gali vykti į Turkijos kalnus, kur centrinėje Turkijos dalyje yra modernūs slidinėjimo kurortai.

Turkija garsėja ne tik egzotiškais gamtos peizažais ir išraiškinga kultūra, bet ir kruopščiai suplanuota „viskas įskaičiuota“ viešbučių sistema. Juk atostogos yra laikas, kai nesinori apie nieką galvoti ir jais rūpintis. Šiuolaikiniai viešbučiai gali suteikti platų maisto asortimentą, aukštos kokybės paslaugas ir įdomias pramogines veiklas, todėl kiekvienas svečias gali jaustis nepakartojamas. Šis rūpestingas darbas ypač svarbus žmonėms, keliaujantiems su vaikais. Todėl net pageidaujami pirmos klasės 5 žvaigždučių viešbučiai gali suteikti puikias kainos ir kokybės santykio paslaugas. Norėdami paskatinti ir padėkoti darbuotojams už jų paslaugą, galite simboliškai jiems palikti arbatpinigių eurais.

Pigios kelionės į Turkiją vilioja kiekvieną. O tiems, kas jos dar neaplankė, tai padaryti yra būtina.

Ką verta prisiminti prieš kelionę?

  • Keliaujantys į Turkiją ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki kelionės į šalį, Turkijos sveikatos ministerijos svetainėje turi užpildyti specialią registracijos formą. Šią formą turite užpildyti visi ne Turkijos piliečiai ir ne Turkijos gyventojai.
  • Turkijos sveikatos ministerija, atvykstanti į Turkiją per visus pasienio postus, gali atlikti mėginių tyrimus įvažiavimo vietoje. Po mėginių ėmimo šiems žmonėms bus leista vykti į paskutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testas teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 nustatymus. Tie, kurių rezultatai teigiami 14 dienų bus uždaryti karantine jų nurodytu adresu.
  • Jei reikia, rekomenduojama žmonėms, atvykstantiems į Turkiją, įsigyti specialų sveikatos draudimą, padengiantį visas COVID-19 gydymo Turkijoje išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti su bilietu „Turkish Airlines“ svetainėje arba per kelionių agentūrą. Jei nėra draudimo, gydymo išlaidas Turkijos medicinos įstaigose turi padengti pacientas.
  • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Nepamirškite šių taisyklių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite