Kelionė į Turkiją. Ką verta prisiminti?

Paprastai Turkija yra susijusi su mumis vasaros atostogomis, tačiau skrydžiai į Turkiją vyksta ištisus metus. Neabejotina, kad vasara čia mus visada pasitinka karšto vėjo bučiniu, o saulė kiekvieną rytą pabunda pasitikti naujos dienos ir mėgautis šia atostogų sostine.

Vasara čia prasideda anksti – balandį, tačiau mūsų gamtinei aplinkai Lietuvoje maloniausias oras yra rugsėjis. Tuomet, atslūgus vasaros karščiui, galėsite mėgautis ilga vonia šiltame druskingame potvynyje. Tačiau ir šalčiausiu metų laiku verta aplankyti Turkiją. Žiemą slidinėjimo mėgėjai gali vykti į Turkijos kalnus, kur centrinėje Turkijos dalyje yra modernūs slidinėjimo kurortai.

Turkija garsėja ne tik egzotiškais gamtos peizažais ir išraiškinga kultūra, bet ir kruopščiai suplanuota „viskas įskaičiuota“ viešbučių sistema. Juk atostogos yra laikas, kai nesinori apie nieką galvoti ir jais rūpintis. Šiuolaikiniai viešbučiai gali suteikti platų maisto asortimentą, aukštos kokybės paslaugas ir įdomias pramogines veiklas, todėl kiekvienas svečias gali jaustis nepakartojamas. Šis rūpestingas darbas ypač svarbus žmonėms, keliaujantiems su vaikais. Todėl net pageidaujami pirmos klasės 5 žvaigždučių viešbučiai gali suteikti puikias kainos ir kokybės santykio paslaugas. Norėdami paskatinti ir padėkoti darbuotojams už jų paslaugą, galite simboliškai jiems palikti arbatpinigių eurais.

Pigios kelionės į Turkiją vilioja kiekvieną. O tiems, kas jos dar neaplankė, tai padaryti yra būtina.

Ką verta prisiminti prieš kelionę?

  • Keliaujantys į Turkiją ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki kelionės į šalį, Turkijos sveikatos ministerijos svetainėje turi užpildyti specialią registracijos formą. Šią formą turite užpildyti visi ne Turkijos piliečiai ir ne Turkijos gyventojai.
  • Turkijos sveikatos ministerija, atvykstanti į Turkiją per visus pasienio postus, gali atlikti mėginių tyrimus įvažiavimo vietoje. Po mėginių ėmimo šiems žmonėms bus leista vykti į paskutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testas teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 nustatymus. Tie, kurių rezultatai teigiami 14 dienų bus uždaryti karantine jų nurodytu adresu.
  • Jei reikia, rekomenduojama žmonėms, atvykstantiems į Turkiją, įsigyti specialų sveikatos draudimą, padengiantį visas COVID-19 gydymo Turkijoje išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti su bilietu „Turkish Airlines“ svetainėje arba per kelionių agentūrą. Jei nėra draudimo, gydymo išlaidas Turkijos medicinos įstaigose turi padengti pacientas.
  • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Nepamirškite šių taisyklių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Netikėtos tradicijos: pasaulis tikrai turi kuo nustebinti

Sakoma, kad genys margas, o pasaulis – dar margesnis. Ir tikrai – jei bent šiek tiek savo dėmesio ir laiko skiriate pasaulio tradicijoms pažinti, netruksite sužinoti apie stulbinančią įvairovę bei netikėtumus. Tad pats metas sužinoti daug įdomių dalykų. Į Kalėdas – riedučiais Kalėdos – viena gražiausių metų švenčių. Na, šiuos ypatingus šventinius rytus, daugelyje šalių yra priimta pradėti pamaldomis bažnyčioje. Ne išimtis ir mūsų šalis – tikintieji šventinį rytą keliauja į bažnyčią. Tiesa, verta paminėti, kad tai, mūsų šalyje, o

Taip pat skaitykite