Kelionė į Turkiją. Ką verta prisiminti?

Paprastai Turkija yra susijusi su mumis vasaros atostogomis, tačiau skrydžiai į Turkiją vyksta ištisus metus. Neabejotina, kad vasara čia mus visada pasitinka karšto vėjo bučiniu, o saulė kiekvieną rytą pabunda pasitikti naujos dienos ir mėgautis šia atostogų sostine.

Vasara čia prasideda anksti – balandį, tačiau mūsų gamtinei aplinkai Lietuvoje maloniausias oras yra rugsėjis. Tuomet, atslūgus vasaros karščiui, galėsite mėgautis ilga vonia šiltame druskingame potvynyje. Tačiau ir šalčiausiu metų laiku verta aplankyti Turkiją. Žiemą slidinėjimo mėgėjai gali vykti į Turkijos kalnus, kur centrinėje Turkijos dalyje yra modernūs slidinėjimo kurortai.

Turkija garsėja ne tik egzotiškais gamtos peizažais ir išraiškinga kultūra, bet ir kruopščiai suplanuota „viskas įskaičiuota“ viešbučių sistema. Juk atostogos yra laikas, kai nesinori apie nieką galvoti ir jais rūpintis. Šiuolaikiniai viešbučiai gali suteikti platų maisto asortimentą, aukštos kokybės paslaugas ir įdomias pramogines veiklas, todėl kiekvienas svečias gali jaustis nepakartojamas. Šis rūpestingas darbas ypač svarbus žmonėms, keliaujantiems su vaikais. Todėl net pageidaujami pirmos klasės 5 žvaigždučių viešbučiai gali suteikti puikias kainos ir kokybės santykio paslaugas. Norėdami paskatinti ir padėkoti darbuotojams už jų paslaugą, galite simboliškai jiems palikti arbatpinigių eurais.

Pigios kelionės į Turkiją vilioja kiekvieną. O tiems, kas jos dar neaplankė, tai padaryti yra būtina.

Ką verta prisiminti prieš kelionę?

  • Keliaujantys į Turkiją ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki kelionės į šalį, Turkijos sveikatos ministerijos svetainėje turi užpildyti specialią registracijos formą. Šią formą turite užpildyti visi ne Turkijos piliečiai ir ne Turkijos gyventojai.
  • Turkijos sveikatos ministerija, atvykstanti į Turkiją per visus pasienio postus, gali atlikti mėginių tyrimus įvažiavimo vietoje. Po mėginių ėmimo šiems žmonėms bus leista vykti į paskutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testas teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 nustatymus. Tie, kurių rezultatai teigiami 14 dienų bus uždaryti karantine jų nurodytu adresu.
  • Jei reikia, rekomenduojama žmonėms, atvykstantiems į Turkiją, įsigyti specialų sveikatos draudimą, padengiantį visas COVID-19 gydymo Turkijoje išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti su bilietu „Turkish Airlines“ svetainėje arba per kelionių agentūrą. Jei nėra draudimo, gydymo išlaidas Turkijos medicinos įstaigose turi padengti pacientas.
  • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Nepamirškite šių taisyklių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Plastikinių šiaudelių nebelieka. Ką vertėtų žinoti juos naudojantiems 44 proc. gyventojų?

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti vienkartinių plastikinių indų ar šiaudelių. Pastarųjų atsisakyti privalo ir maitinimo įstaigos, taip pat gėrimų ir sulčių gamintojai. Tačiau ar lengva rasti alternatyvą plastikiniams šiaudeliams, prie kurių esame įpratę? 44 proc. šalies gyventojų gerdami gėrimą bent retkarčiais naudoja šiaudelį, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Šiaudelis pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. 18 proc. respondentų taip vartoti įvairius gėrimus atrodo patogiau, 17 proc. – skaniau. Patogumą siurbčioti gėrimus per šiaudelį labiausiai

Taip pat skaitykite