Kelionė į Turkiją. Ką verta prisiminti?

Paprastai Turkija yra susijusi su mumis vasaros atostogomis, tačiau skrydžiai į Turkiją vyksta ištisus metus. Neabejotina, kad vasara čia mus visada pasitinka karšto vėjo bučiniu, o saulė kiekvieną rytą pabunda pasitikti naujos dienos ir mėgautis šia atostogų sostine.

Vasara čia prasideda anksti – balandį, tačiau mūsų gamtinei aplinkai Lietuvoje maloniausias oras yra rugsėjis. Tuomet, atslūgus vasaros karščiui, galėsite mėgautis ilga vonia šiltame druskingame potvynyje. Tačiau ir šalčiausiu metų laiku verta aplankyti Turkiją. Žiemą slidinėjimo mėgėjai gali vykti į Turkijos kalnus, kur centrinėje Turkijos dalyje yra modernūs slidinėjimo kurortai.

Turkija garsėja ne tik egzotiškais gamtos peizažais ir išraiškinga kultūra, bet ir kruopščiai suplanuota „viskas įskaičiuota“ viešbučių sistema. Juk atostogos yra laikas, kai nesinori apie nieką galvoti ir jais rūpintis. Šiuolaikiniai viešbučiai gali suteikti platų maisto asortimentą, aukštos kokybės paslaugas ir įdomias pramogines veiklas, todėl kiekvienas svečias gali jaustis nepakartojamas. Šis rūpestingas darbas ypač svarbus žmonėms, keliaujantiems su vaikais. Todėl net pageidaujami pirmos klasės 5 žvaigždučių viešbučiai gali suteikti puikias kainos ir kokybės santykio paslaugas. Norėdami paskatinti ir padėkoti darbuotojams už jų paslaugą, galite simboliškai jiems palikti arbatpinigių eurais.

Pigios kelionės į Turkiją vilioja kiekvieną. O tiems, kas jos dar neaplankė, tai padaryti yra būtina.

Ką verta prisiminti prieš kelionę?

  • Keliaujantys į Turkiją ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki kelionės į šalį, Turkijos sveikatos ministerijos svetainėje turi užpildyti specialią registracijos formą. Šią formą turite užpildyti visi ne Turkijos piliečiai ir ne Turkijos gyventojai.
  • Turkijos sveikatos ministerija, atvykstanti į Turkiją per visus pasienio postus, gali atlikti mėginių tyrimus įvažiavimo vietoje. Po mėginių ėmimo šiems žmonėms bus leista vykti į paskutinį atvykimo tašką. Asmenys, kurių testas teigiamas, bus gydomi pagal Sveikatos apsaugos ministerijos COVID-19 nustatymus. Tie, kurių rezultatai teigiami 14 dienų bus uždaryti karantine jų nurodytu adresu.
  • Jei reikia, rekomenduojama žmonėms, atvykstantiems į Turkiją, įsigyti specialų sveikatos draudimą, padengiantį visas COVID-19 gydymo Turkijoje išlaidas. Sveikatos draudimą taip pat galima įsigyti su bilietu „Turkish Airlines“ svetainėje arba per kelionių agentūrą. Jei nėra draudimo, gydymo išlaidas Turkijos medicinos įstaigose turi padengti pacientas.
  • Prieš vykstant į konkrečią Turkijos provinciją, rekomenduojame pasidomėti, ar vietovėje, kurioje apsistosite, yra specifinių papildomų reikalavimų. Nesilaikant nustatytų reikalavimų, gali būti pritaikyta 900 Turkijos lirų (apie 115 eurų) bauda.

Nepamirškite šių taisyklių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite