Kelias keliui nelygu…

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus valstybinės reikšmės kelių šių ir kitų metų asfaltavimo planus su sąrašais, informacija apie Šilutės rajoną pasidalinome su skaitytojais.

  • Sulaukta komentarų, kodėl neįtraukta viena ar kita Šilutės gatvė.
  • Sugrįžtame prie šios temos, kad būtų aiškiau, kas ir kokius kelius asfaltuoja, prižiūri ir kas už ką yra atsakingas.

Kas kuo rūpinasi?

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis paaiškino, kad Šilutės rajone esančių valstybinės reikšmės kelių prižiūra ir tvarkymas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos sritis. Minėtoji direkcija sukaupia informaciją apie kelių (magistralinių, krašto, rajoninių) būklę, vertina pagal tam tikras metodikas ir sudaro sąrašus, kur ir kiek kelio asfaltuoti. Dažnai tai būna kelių atkarpos, pasitaiko, kad įtraukia ir visą kelią.

Savivaldybės teikia direkcijai pasiūlymų, prašymų, nes vietoj geriausia matyti, kuris kelias yra blogiausios būklės.

keliųPriminsime, kad Automobilių kelių direkcija skelbė konkursą, rūpinosi visais darbais rekonstruojant kelią iš Šilutės į Rusnę bei estakados statyba. Ir šis, ir kelias iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį yra valstybinės reikšmės. Pastarasis irgi pertvarkytas ir jau yra patogus važiuoti. O juk buvo vienas iš baisiausių rajone. Sutvarkyta kelio atkarpa ir į Pagėgių pusę.

Prastas kelias į Klaipėdą

Tebeliko prastas, provėžuotas, lopytas ir perlopytas kelias iš Šilutės į Klaipėdos pusę. Tačiau ne Savivaldybė tvarkys ir jį: Automobilių kelių direkcija nuspręs, kada ir kiek jį tvarkyti.

M. Oželis informavo, kad Savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelius. Darbų būna įvairių: žiemą tenka rūpintis  sniego valymu, užlyginti asfalto duobes, greideriuoti žvyrkelius, tiesti šaligatvius i t. t.

Šiemet Savivaldybė gavo 2,5 mln. Eur vietinės reikšmės keliams. Jau baigiama asfaltuoti Sodų gatvė Šilutėje, tiesa, baigiasi ir šiems metams skirtosios lėšos. Sutvarkyta ir V. Kudirkos bei kitos gatvės Šilutėje, paklota šaligatvių. Kiek gaunama lėšų, tiek padaroma ir darbų.

Savivaldybės specialistas akcentavo, kad seniūnijos su bendruomenėmis teikia Savivaldybei informaciją, ką būtina pirmiausia tvarkyti, asfaltuoti. Pagal nustatytą tvarką Savivaldybė paskirsto seniūnijoms gautąsias lėšas.

Pasinaudojome proga sužinoti, ar vis dėlto bus išasfaltuotas žvyrkelis nuo Povilų kaimo į Minijos kaimą. M. Oželis priminė, kad šis kelias irgi priklauso Automobilių kelių direkcijai: konkursas įvyko, buvo įvairių trikdžių. Tikėtina, kad kitais metais išasfaltuos ir šį kelią.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Dalis būsimųjų kandidatų į Prezidentus netrukus pradės rinkti rinkėjų parašus

Vakar, vasario 20 d., Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) priėmė sprendimą išduoti rinkėjų parašų rinkimo lapus pirmiesiems pareiškinius dokumentus pateikusiems pretendentams į kandidatus Respublikos Prezidento rinkimuose. Tarp kandidatų į Prezidentus – Remigijus Žemaitaitis VRK informacinėje sistemoje iki vasario 20 d. dokumentus pateikė: Giedrimas Jeglinskas, Andrius Mazuronis, Gitanas Nausėda, Ingrida Šimonytė, Valdas Tutkus, Eduardas Vaitkus, Aurelijus Veryga, Ignas Vėgėlė, Dainius Žalimas, Remigijus Žemaitaitis. Jiems parašų lapus VRK numato išduoti trečiadienį, nuo 9 val. Likusiems 4 politinės kampanijos dalyviams (Zenonui Andrulėnui, Gintautui Kniukštai,

Lietuviška statistika negailestinga: į nuotolinių sukčių pinkles patenka kas trečias

Kas trečias Lietuvos gyventojas patiria kibernetinių incidentų. Nuotoliniai sukčiai kelia grėsmę ne tik lengvai pasiekiamiems vartotojų duomenims, bet ir jautriai informacijai, pvz., banko ar asmens duomenys. Ekspertas pasakoja, kad pasitelkus prevencines priemones vien per sausio mėnesį buvo sustabdyta beveik 7 mln. sukčiavimo atvejų. „Mūsų surinkti duomenys rodo, kad nuo rudens internete suaktyvėjo kenkėjiškų atakų skaičius. Vien per pirmąjį šių metų mėnesį žmones apsaugojome nuo daugiau nei 29 mln. kenkėjiškų programų bei užkirtome kelią 7 mln. sukčiavimo atvejų“, – pranešime žiniasklaidai sako

Pinigai sportui

Šilutės rajono savivaldybės taryba svarstys ir apsispręs, kiek šiais metais lėšų skirti sporto reikmėms. Tarybai svarstyti pasiūlyta, kad viešajai įstaigai „Šilutės sportas“ išlaikyti būtų skiriama 602 400 eurų, o rajone veikiantiems sporto klubams, nevyriausybinėms sporto organizacijoms bei sportininkų skatinimui – 60 tūkst. Eur. Iš viso planuojama paskirstyti 662 400 Eur. Šis lėšų krepšelis patenka į Ugdymo kokybės ir sporto plėtros programą, kurios vienas iš tikslų – ugdyti ir skatinti sveiką, stiprų, gerai fiziškai ir dvasiškai susiformavusį pilietį per sportinę ar

Žodžio ir posakio rinkimai: siūlyti gali kiekvienas

LRT, siekdama skatinti visuomenę domėtis ir fiksuoti viešosios kalbos vartosenos reiškinius, jau septintąjį kartą skelbia LRT žodžio ir posakio rinkimus. Jau nuo vasario 15 dienos visi gali siūlyti įsiminusius LRT eteryje nuskambėjusius ar perskaitytus žodžius bei posakius. Televizijos, radijo laidų kūrėjai, vedėjai, žurnalistai ir visuomenė kviečiama siūlyti 2023-2024 m. televizijos, radijo laidose išgirstus, LRT.lt portale perskaitytus įdomius, naujus, šmaikščius, keistus, vaizdingus, paradoksalius, tarmiškus, netikėtų reikšmių įgavusius žodžius ir posakius. Visi pasiūlyti žodžiai ir posakiai bus skelbiami portale LRT.lt. „Septintąjį kartą

Taip pat skaitykite