Kelias keliui nelygu…

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus valstybinės reikšmės kelių šių ir kitų metų asfaltavimo planus su sąrašais, informacija apie Šilutės rajoną pasidalinome su skaitytojais.

  • Sulaukta komentarų, kodėl neįtraukta viena ar kita Šilutės gatvė.
  • Sugrįžtame prie šios temos, kad būtų aiškiau, kas ir kokius kelius asfaltuoja, prižiūri ir kas už ką yra atsakingas.

Kas kuo rūpinasi?

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis paaiškino, kad Šilutės rajone esančių valstybinės reikšmės kelių prižiūra ir tvarkymas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos sritis. Minėtoji direkcija sukaupia informaciją apie kelių (magistralinių, krašto, rajoninių) būklę, vertina pagal tam tikras metodikas ir sudaro sąrašus, kur ir kiek kelio asfaltuoti. Dažnai tai būna kelių atkarpos, pasitaiko, kad įtraukia ir visą kelią.

Savivaldybės teikia direkcijai pasiūlymų, prašymų, nes vietoj geriausia matyti, kuris kelias yra blogiausios būklės.

keliųPriminsime, kad Automobilių kelių direkcija skelbė konkursą, rūpinosi visais darbais rekonstruojant kelią iš Šilutės į Rusnę bei estakados statyba. Ir šis, ir kelias iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį yra valstybinės reikšmės. Pastarasis irgi pertvarkytas ir jau yra patogus važiuoti. O juk buvo vienas iš baisiausių rajone. Sutvarkyta kelio atkarpa ir į Pagėgių pusę.

Prastas kelias į Klaipėdą

Tebeliko prastas, provėžuotas, lopytas ir perlopytas kelias iš Šilutės į Klaipėdos pusę. Tačiau ne Savivaldybė tvarkys ir jį: Automobilių kelių direkcija nuspręs, kada ir kiek jį tvarkyti.

M. Oželis informavo, kad Savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelius. Darbų būna įvairių: žiemą tenka rūpintis  sniego valymu, užlyginti asfalto duobes, greideriuoti žvyrkelius, tiesti šaligatvius i t. t.

Šiemet Savivaldybė gavo 2,5 mln. Eur vietinės reikšmės keliams. Jau baigiama asfaltuoti Sodų gatvė Šilutėje, tiesa, baigiasi ir šiems metams skirtosios lėšos. Sutvarkyta ir V. Kudirkos bei kitos gatvės Šilutėje, paklota šaligatvių. Kiek gaunama lėšų, tiek padaroma ir darbų.

Savivaldybės specialistas akcentavo, kad seniūnijos su bendruomenėmis teikia Savivaldybei informaciją, ką būtina pirmiausia tvarkyti, asfaltuoti. Pagal nustatytą tvarką Savivaldybė paskirsto seniūnijoms gautąsias lėšas.

Pasinaudojome proga sužinoti, ar vis dėlto bus išasfaltuotas žvyrkelis nuo Povilų kaimo į Minijos kaimą. M. Oželis priminė, kad šis kelias irgi priklauso Automobilių kelių direkcijai: konkursas įvyko, buvo įvairių trikdžių. Tikėtina, kad kitais metais išasfaltuos ir šį kelią.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pagėgiams gresia tiesioginis valdymas. Ministrė A. Bilotaitė ragina Pagėgių savivaldybę ieškoti politinio kompromiso

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, nuotoliniu būdu susitikusi su Pagėgių savivaldybės meru, valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovais bei Vyriausybės atstovu, paragino kuo greičiau paskirti administracijos direktorių, kad būtų išvengta tiesioginio valdymo savivaldybės teritorijoje. Ministrės A. Bilotaitės teigimu, politikai turi elgtis atsakingai rinkėjams ir susitarti dėl Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus paskyrimo. „Tarybai trūksta gebėjimo…“ „Matome, kad Pagėgių savivaldybės tarybos veiklai trūksta gebėjimo per įstatyme nustatytą terminą priimti būtinus sprendimus ir paskirti administracijos direktorių. Susidariusi situacija pažeidžia ir vietos bendruomenės, ir valstybės

Birželio 29-ąją – Petrinės ir Povilinės

Petrinės ir Povilinės – viena iš plačiai minimų ir gerbiamų apaštalų šventųjų Petro ir Povilo šventė, kasmet švenčiama birželio 29 d. Šv. Petras laikomas Dangaus karalystės raktininku. Simbolinę jo vardo prasmę (gr. petros – uola) atskleidžia jo mokytojo Jėzaus žodžiai, kad Petras būsiantis uola, ant kurios jis pastatysiąs savo bažnyčią. Petro svarbą pabrėžia ir kitas Jėzaus posakis: „Aš tau duosiu raktus nuo dangaus karalystės; kas bus sujungta ant žemės, bus sujungta danguje“. Poroje su šv. Petru šv. Povilas (dar pavadinamas

Nacionalinis šienpjovių čempionatas sugrįžta: šienpjoviai į Rupkalvių kaimą rinksis rugpjūčio 6 dieną

Nacionalinis šienpjovių čempionatas kviečia visus, šienaujančius dalgiais, rungtis dėl metų šienpjovio ir metų šienpjovės titulų. Entuziastai, puoselėjantys šį seną amatą, vienintelėms metuose varžytuvėms rinksis rugpjūčio 6 dieną. Antrą kartą vyksiančio čempionato vieta išlieka ta pati: Nemuno deltos pievos, esančios Rupkalvių kaime, Šilutės rajone. Čempionatas vyks meldinės nendrinukės perimvietėse „Šis šiuolaikiniam žmogui egzotiškas renginys neatsitiktinai vyksta Nemuno deltoje. Viena vertus, Nemuno deltos ir Pamario kraštas garsus savita pievininkų kultūra, garsinusia Mažąją Lietuvą ruošiant šieną kaip strateginės reikšmės kurą. Pavyzdžiui, paštas ir

Iš Žemaitijos dvarų kolekcijų

Vilniaus paveikslų galerijoje birželio 30 d., ketvirtadienį, 17 val. atidaroma paroda iš Žemaitijos dvarų kolekcijų. Minima ir Švėkšna.   Iš Žemaičių muziejaus „Alka“ Ši paroda – pirmasis Žemaičių muziejuje „Alka“ saugomų Žemaitijos dvarų kolekcijų pristatymas Lietuvos sostinėje. Kūriniai parodoje eksponuojami pagal dvarus ir savininkus, kuriems kadaise priklausė. Tai eksponatai iš Oginskių, Pliaterių, Šuazelių-Gufjė, Gorskių bei kitų Žemaitijos didikų ir bajorų dvarų. Ekspoziciją papildo įdomesnių kūrinių komentarai, jų restauravimo ir tyrimų medžiaga, į laikus, kai šios vertybės puošė senųjų dvarų interjerus,

Taip pat skaitykite