Kelias keliui nelygu…

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus valstybinės reikšmės kelių šių ir kitų metų asfaltavimo planus su sąrašais, informacija apie Šilutės rajoną pasidalinome su skaitytojais.

  • Sulaukta komentarų, kodėl neįtraukta viena ar kita Šilutės gatvė.
  • Sugrįžtame prie šios temos, kad būtų aiškiau, kas ir kokius kelius asfaltuoja, prižiūri ir kas už ką yra atsakingas.

Kas kuo rūpinasi?

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis paaiškino, kad Šilutės rajone esančių valstybinės reikšmės kelių prižiūra ir tvarkymas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos sritis. Minėtoji direkcija sukaupia informaciją apie kelių (magistralinių, krašto, rajoninių) būklę, vertina pagal tam tikras metodikas ir sudaro sąrašus, kur ir kiek kelio asfaltuoti. Dažnai tai būna kelių atkarpos, pasitaiko, kad įtraukia ir visą kelią.

Savivaldybės teikia direkcijai pasiūlymų, prašymų, nes vietoj geriausia matyti, kuris kelias yra blogiausios būklės.

keliųPriminsime, kad Automobilių kelių direkcija skelbė konkursą, rūpinosi visais darbais rekonstruojant kelią iš Šilutės į Rusnę bei estakados statyba. Ir šis, ir kelias iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį yra valstybinės reikšmės. Pastarasis irgi pertvarkytas ir jau yra patogus važiuoti. O juk buvo vienas iš baisiausių rajone. Sutvarkyta kelio atkarpa ir į Pagėgių pusę.

Prastas kelias į Klaipėdą

Tebeliko prastas, provėžuotas, lopytas ir perlopytas kelias iš Šilutės į Klaipėdos pusę. Tačiau ne Savivaldybė tvarkys ir jį: Automobilių kelių direkcija nuspręs, kada ir kiek jį tvarkyti.

M. Oželis informavo, kad Savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelius. Darbų būna įvairių: žiemą tenka rūpintis  sniego valymu, užlyginti asfalto duobes, greideriuoti žvyrkelius, tiesti šaligatvius i t. t.

Šiemet Savivaldybė gavo 2,5 mln. Eur vietinės reikšmės keliams. Jau baigiama asfaltuoti Sodų gatvė Šilutėje, tiesa, baigiasi ir šiems metams skirtosios lėšos. Sutvarkyta ir V. Kudirkos bei kitos gatvės Šilutėje, paklota šaligatvių. Kiek gaunama lėšų, tiek padaroma ir darbų.

Savivaldybės specialistas akcentavo, kad seniūnijos su bendruomenėmis teikia Savivaldybei informaciją, ką būtina pirmiausia tvarkyti, asfaltuoti. Pagal nustatytą tvarką Savivaldybė paskirsto seniūnijoms gautąsias lėšas.

Pasinaudojome proga sužinoti, ar vis dėlto bus išasfaltuotas žvyrkelis nuo Povilų kaimo į Minijos kaimą. M. Oželis priminė, kad šis kelias irgi priklauso Automobilių kelių direkcijai: konkursas įvyko, buvo įvairių trikdžių. Tikėtina, kad kitais metais išasfaltuos ir šį kelią.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite