Kelias keliui nelygu…

 

Lietuvos automobilių kelių direkcijai paskelbus valstybinės reikšmės kelių šių ir kitų metų asfaltavimo planus su sąrašais, informacija apie Šilutės rajoną pasidalinome su skaitytojais.

  • Sulaukta komentarų, kodėl neįtraukta viena ar kita Šilutės gatvė.
  • Sugrįžtame prie šios temos, kad būtų aiškiau, kas ir kokius kelius asfaltuoja, prižiūri ir kas už ką yra atsakingas.

Kas kuo rūpinasi?

Šilutės rajono savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis paaiškino, kad Šilutės rajone esančių valstybinės reikšmės kelių prižiūra ir tvarkymas yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos sritis. Minėtoji direkcija sukaupia informaciją apie kelių (magistralinių, krašto, rajoninių) būklę, vertina pagal tam tikras metodikas ir sudaro sąrašus, kur ir kiek kelio asfaltuoti. Dažnai tai būna kelių atkarpos, pasitaiko, kad įtraukia ir visą kelią.

Savivaldybės teikia direkcijai pasiūlymų, prašymų, nes vietoj geriausia matyti, kuris kelias yra blogiausios būklės.

keliųPriminsime, kad Automobilių kelių direkcija skelbė konkursą, rūpinosi visais darbais rekonstruojant kelią iš Šilutės į Rusnę bei estakados statyba. Ir šis, ir kelias iš Šilutės į Žemaičių Naumiestį yra valstybinės reikšmės. Pastarasis irgi pertvarkytas ir jau yra patogus važiuoti. O juk buvo vienas iš baisiausių rajone. Sutvarkyta kelio atkarpa ir į Pagėgių pusę.

Prastas kelias į Klaipėdą

Tebeliko prastas, provėžuotas, lopytas ir perlopytas kelias iš Šilutės į Klaipėdos pusę. Tačiau ne Savivaldybė tvarkys ir jį: Automobilių kelių direkcija nuspręs, kada ir kiek jį tvarkyti.

M. Oželis informavo, kad Savivaldybė yra atsakinga už vietinės reikšmės kelius. Darbų būna įvairių: žiemą tenka rūpintis  sniego valymu, užlyginti asfalto duobes, greideriuoti žvyrkelius, tiesti šaligatvius i t. t.

Šiemet Savivaldybė gavo 2,5 mln. Eur vietinės reikšmės keliams. Jau baigiama asfaltuoti Sodų gatvė Šilutėje, tiesa, baigiasi ir šiems metams skirtosios lėšos. Sutvarkyta ir V. Kudirkos bei kitos gatvės Šilutėje, paklota šaligatvių. Kiek gaunama lėšų, tiek padaroma ir darbų.

Savivaldybės specialistas akcentavo, kad seniūnijos su bendruomenėmis teikia Savivaldybei informaciją, ką būtina pirmiausia tvarkyti, asfaltuoti. Pagal nustatytą tvarką Savivaldybė paskirsto seniūnijoms gautąsias lėšas.

Pasinaudojome proga sužinoti, ar vis dėlto bus išasfaltuotas žvyrkelis nuo Povilų kaimo į Minijos kaimą. M. Oželis priminė, kad šis kelias irgi priklauso Automobilių kelių direkcijai: konkursas įvyko, buvo įvairių trikdžių. Tikėtina, kad kitais metais išasfaltuos ir šį kelią.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite