Kauniečiai į banką grąžino beveik 32 tūkst. 1 ir 2 ct monetų

„Būk taupus – iškeisk centus!“ – tokiu šūkiu Lietuvos bankas balandžio 22 d. sukvietė būrį kauniečių ir miesto svečių į istorinius Lietuvos banko Kauno rūmus. Čia tik tą šeštadienį atvertose banko kasose pusdienį gyventojai buvo kviečiami išsikeisti sukauptas 1 ir 2 ct monetas. Taip jos sugrąžintos į apyvartą. Įprastai Lietuvos banko kasos veikia tik darbo dienomis.

11 traukinio vagonų monetų

Lietuvos banko skaičiavimu, nuo euro įvedimo šalyje Lietuvos gyventojai yra pametę daugiau kaip 2 mln. Eur vertės 1 ir 2 euro ct monetų. Šios monetos atsiskaitant dažniausiai panaudojamos tik vieną kartą: dėl nepatogumo ir mažos perkamosios galios, gavus grąžą, jos pametamos ar nugula taupyklėse, automobilių salonuose, fontanuose…

Kadangi 1 ir 2 euro ct monetos reikalingos grąžai atiduoti atsiskaitant prekybos vietoje, Lietuvos bankas turi jas nuolatos kaldinti ir leisti į apyvartą.

Šiuo metu apyvartoje yra tiek smulkių monetų, kad joms sukrauti prireiktų 11 traukinio vagonų. Jos sveria 770 tonų.

Sugrįžo 32 tūkst. 1 ir 2 ct monetų 

„Džiaugiamės šiandien apsilankiusiais akcijos dalyviais. Suskaičiavome, kad šios akcijos metu iš viso iškeitėme beveik pusantro tūkstančio eurų. Iš jų – 1 ir 2 ct sudarė beveik 32 tūkst. monetų. Kiekvienas atneštas ir į apyvartą grąžintas centas reiškia, kad jų Lietuvos bankui teks kaldinti mažiau, o taip galėsime tausoti aplinką.
Visuomenės apklausa rodo, kad net du trečdaliai Lietuvos gyventojų pritartų 1 ir 2 euro ct monetų atsisakymui bei galutinės pirkinių krepšelio sumos apvalinimui.
Pavyzdžiui, Airija, Belgija, Italija, Nyderlandai, Slovakija ir Suomija nebeleidžia šių monetų į apyvartą ir taiko galutinės pirkinių krepšelio sumos apvalinimą. Praėjusią savaitę Latvijos centrinis bankas pranešė, kad panašiam pokyčiui ruošiasi ir mūsų kaimynai latviai“, – teigia Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento, Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Edita Lisinskaitė.

Latviai nebesismulkins

Latvijoje taip pat būtų taikomas galutinės pirkinių krepšelio sumos apvalinimas atsiskaitant grynaisiais.

Euro zonos šalyse, kuriose taikomas apvalinimas, atsiskaitant grynaisiais pinigais, galutinė mokėtina suma apvalinama iki artimiausio 5 euro centų kartotinio.

„Taip šios valstybės taupo gyventojų, verslo ir valstybės lėšas, patogiau naudojasi grynaisiais pinigais, gyvena tvariau.

Šiandien, norėdami atkreipti dėmesį į tai, kad monetos retai naudojamos, surengėme akciją ir pakvietėme kauniečius būti taupiais, išsikeisti sukauptus smulkius centus ir taip juos sugrąžinti atgal į apyvartą.

Tą gyventojai gali padaryti kiekvieną darbo dieną Lietuvos banko kasose. Taip pat šias monetas gali išleisti prekybos ir paslaugų vietose ar išsikeisti komercinių bankų padaliniuose“, – pažymi E. Lisinskaitė.

  • Lietuvoje apyvartoje yra 300 mln. 1 ir 2 euro centų monetų. Šios monetos sudaro 58 proc. visų apyvartoje esančių monetų, tačiau tik 30 proc. jų išleidžiamos į apyvartą pakartotinai.

Daugiau apie 1 ir 2 ct monetas informacijos ČIA

Parengta pagal LB inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite