Kaune atidaryta unikali lenktyninių automobilių ir motociklų paroda

Kauno „Akropolyje“ atidaryta unikali lenktyninių automobilių ir motociklų paroda. Daugiau kaip 10 eksponatų vertė siekia virš 1,5 mln. eurų – organizatoriai teigia, kad tiek arklio galių po vienu stogu Kaunas seniai nėra matęs. Savaitę laiko laikinojoje sostinėje besisvečiuosianti išskirtinė nugalėtojų ir čempionų technika atnešė daugybę trofėjų, garsindama Lietuvos vardą tarptautinėse varžybose.

Ekspozicijos lankytojai galės susipažinti su gamykloje lenktynėms ruoštais automobiliais ir kolekciniais motociklais, kurių gatvėje paprastai sutikti nepavyktų.

„Ši paroda puikiai iliustruoja, kiek daug yra pažengęs Lietuvos autosportas – mūsų technika ženkliai tobulėja, jos kokybė kasmet gerėja. Tai atsispindi ir šioje parodoje, kurioje po vienu stogu telpa vieni geriausių Lietuvos sportinių automobilių“, – teigė automobilių varžybų organizatorė bei lenktynių komandos vadovė Inga Juškevičiūtė-Kačinskienė.

Automobilių sporto entuziastė priduria, kad šiuo metu automobilių sportas išgyvena pakilimą ir kartu su futbolu matuojasi antro pagal populiarumą titulą Lietuvoje, užleisdamas vietą tik jo didenybei krepšiniui. Lankytojų domėjimąsi automobiliais pastebi ir parodos organizatorių Kauno „Akropolio“ valdytoja Brigita Kuodytė.

„Jau ne vienerius metus stebime tendenciją, kad transporto priemonių parodos kaskart sulaukia itin didelio prekybos centro lankytojų ir miesto svečių susidomėjimo. Jos mūsų erdvėse organizuojamos ne pirmą kartą: 2019 m. lankytojai galėjo iš arčiau apžiūrėti istorinius, o 2022 – itališkus automobilius ir motociklus. Kas kartą stengiamės pasiūlyti išskirtinių ir unikalių ekspozicijų, ne išimtis – ir ši sportinių automobilių bei motociklų paroda“, – sako Kauno „Akropolio“ atstovė.

Galimybė pamatyti unikalius modelius

Vakar, birželio 26 d., atidarytoje ekspozicijoje po vienu stogu  galima apžiūrėti skirtingus modelius – tiek kolekcinius automobilius ir motociklus, tiek ir skirtingų automobilių sporto disciplinų techniką – „drago“ (traukos lenktynių), „drifto“, žiedinėse bei ralio lenktynėse besivaržančius automobilius.

Vienas unikaliausių parodos eksponatų – lenktynėse dalyvaujantis „Porsche“ 911 GT3 Cup (992) 2022. Jį vairuojantis profesionalus lenktynininkas, išmėginęs daugelį greičiausių ir įdomiausių F1 trasų bei lentynose sunkiai talpinantis trofėjus – Aurelijus Rusteika – džiaugiasi galimybe šį modelį pristatyti visuomenei.

„Sportinį automobilį pamatyti iš arti – reta galimybė. Šie automobiliai lenktyniauja trasose, didžiuliu greičiu pralekia pro šoną, tad žmonėms gerai juos apžiūrėti nėra paprasta. Be to, šioje parodoje surinkti automobiliai turi aukštą vertę ne tik dėl savo kainos, bet ir dėl pergalių bei laimėtų trofėjų: lenktyniniai automobiliai skirti varžyboms, tad jų vertė priklauso ir nuo pelnytų apdovanojimų. Su šiuo „Porsche“ mūsų komanda pernai laimėjo pirmą vietą savo klasėje ir trečią vietą absoliučioje įskaitoje „Aurum 1006 km powered by Hankook” lenktynėse. Šiemet taip pat su šiuo „Porsche“ stovėsime prie starto linijos“, – pasakoja A. Rusteika.

Tarp eksponatų puikuosis ir tikra superautomobilių klasika „Lamborghini Huracan EVO“ bei „Ferrari Testarossa“. Pastarasis modelis – tai privačios kolekcijos 1989 m. eksponatas, kurio dizainą kūrė garsioji italų Pininfarina komanda.

Taip pat parodoje bus galimybė pamatyti lenktynininko Benedikto Čirbos vairuojamą „BMW Eurofighter“, kuris yra atstovavęs Lietuvai aukščiausio rango tarptautinėse varžybose „FIA Motorsport Games“, dar vadinamomis autosporto olimpiada. Kartu su Benediktu Čirba šis BMW yra tapęs Lietuvos „drifto“ čempionu, Baltijos šalių čempionu ir Europos „drifto“ čempionato bronzos laimėtoju metinėje įskaitoje. Tai išskirtinė ir paskutinė galimybė išvysti šį automobilį, nes jis jau parduotas ir po parodos iškeliauja į Taivaną.

„Nenuskriausti liks ir motociklų gerbėjai – ekspozicijoje bus galima palyginti, kuo skiriasi sportiniai lenktyniniai motociklai nuo vadinamųjų „gatvinių“. Taip pat bus galimybė išvysti vieną iš kolekcinių motociklų „Ducati Panigale V2 Bayliss“, kuris buvo konstruotas legendinio lenktynininko Troy Bayliss garbei“, – sako I. Juškevičiūtė-Kačinskienė.

Organizatoriai teigia, kad vasara – pats varžybų sezono įkarštis, todėl ši paroda – tai ypatinga proga pamatyti eksponatus prieš jiems stojant prie starto linijos. „Vienos komandos po Joninių savaitgalio lenktynių nuplovė automobilius ir atgabeno juos tiesiai į Kauno „Akropolį“, o kiti iškart po parodos ima savo techniką ir keliauja tiesiai į varžybas – kas į užsienį, kas į lenktynes Palangoje. Todėl parodos laikas – labai ribotas“, – priduria organizatoriai.

Paroda vyks iki liepos 2 dienos, Kauno „Akropolio“ Renginių aikštėje, trečiame aukšte. Paroda nemokama. Daugiau informacijos www.akropolis.lt

Organizatorių inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite