Kasmet po 50 tūkst. pilietinio pasipriešinimo išmokytų Lietuvos gyventojų

Neginkluoto pasipriešinimo srityje pagrindinis prioritetas turi būti teikiamas piliečių mokymams.  Numatoma, kad per artimiausius trejus metus bus pasiektas proveržis šviečiant visuomenę ir rengiant ją neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui.

Planuojama atnaujinti pilietinio pasipriešinimo kursų turinį, o rengimą pilietiniam pasipriešinimui padaryti privalomu valstybės tarnautojams, rekomenduojamu viešajam sektoriui bei prieinamu visiems pilietinio pasipriešinimo žinių gauti norintiems žmonėms.

„Labai svarbu, kad šiandien ne tik širdimi ir visa įmanoma pagalba būtume Ukrainoje, bet ir išnaudotume šį laiką valstybės nacionaliniam saugumui ir pilietiniam pasipriešinimui stiprinti. Tai reiškia, kad turime stiprinti pilietinę valią priešintis ir turėti visus įrankius bei planą, ką, atėjus išbandymo metui, kiekvienas turime daryti. Tikiu, kad bendromis jėgomis užtikrinsime būtiniausią nacionalinio saugumo sąlygą – sąmoningų piliečių indėlį į šalies saugumo ir gerovės kūrimą, pasirengimą kritiniu atveju prisidėti prie valstybės gynybos“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Kaip ruoštis pilietiniam pasipriešinimui?

Tomkus

Seimo tribūnoje – krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

„Šiandien iš visuomenės labiausiai girdime poreikį įgyti praktinių žinių ir įgūdžių įgyvendinti pilietinį pasipriešinimą. Netrukus startuosime su piliečių rengimo programa, kuri užtikrins sistemingus ir visiems prieinamus įrankius pasirengti neginkluotam pilietiniam pasipriešinimui. Pasirengimas pilietiniam pasipriešinimui yra procesas, kur reikalingas abipusis indėlis. Esame suinteresuoti gynybai pasitelkti visą gyventojų pilietinės galios potencialą, todėl kuriame sąlygas ir įrankius piliečiams įgyti reikiamų žinių“, – sako krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus.

Jau šiemet startuos nuotolinė mokymų platforma. Ji sudarys galimybę susipažinti, kas yra pilietinis pasipriešinimas, kokie galimi piliečių vaidmenys valstybės gynyboje bei kaip pasirengti pačiam ar parengti savo šeimą pilietiniam pasipriešinimui.

Išklausiusiems bazinius mokymus bus suteikiami sertifikatai.

Planuojama, kad tokius bazinius pilietinio pasipriešinimo mokymus internetinėje platformoje per 2024 metus galės išklausyti 50 tūkst. žmonių: valstybės tarnautojai, ginklų turėtojai, jų įgyti galės ir norą išreiškę šalies gyventojai. 2025 metais bazinių žinių įgijusių žmonių skaičius turėtų pasiekti 100 tūkst.

Numatomi mokymai ir potencialiems pilietinio pasipriešinimo organizatoriams ir vadovams. Specializuoti kursai bus skirti svarbias kompetencijas turintiems žmonėms, pavyzdžiui, inžinieriams, IT specialistams.

Planuojama, kad neginkluoto pilietinio pasipriešinimo mokymų rengimą koordinuos Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos. Į rengimą pilietiniam pasipriešinimui bus įtraukiama Lietuvos šaulių sąjunga, tikimasi, pasitelkti ir savivaldą, kitas susijusias organizacijas.

Visuomenė jau šiandien apie pilietinį pasipriešinimą ir savo vaidmenį valstybės gynyboje gali sužinoti Krašto apsaugos ministerijos interneto svetainėje: www.pasipriesinimas.kam.lt.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite