Kas yra pigmentinės dėmės ir nuo ko jos atsiranda?

Sveika oda būna tolygiai glotni ir skaisti. Kai žmogus ima senti, jam pradeda atsirasti tokių odos pakitimų, pigmentinių dėmių. Kosmetologai ieško būdų, kaip tokias dėmes panaikinti ar bent jas sumažinti. Kas gi tos pigmentinės dėmės ir dėl kokių priežasčių jos atsiranda?

Ką žinome apie pigmentines dėmes?

Pigmentinės dėmės atsiranda ne tik vyresnio amžiaus sulaukusiems žmonėms, jos gali kamuoti ir jaunesnius. Vyresniems žmonėms jos dažniausiai išmargina rankas, pečius, nugarą ir veidą. Jauniems žmonėms jos atsiranda veide ant nosies, žandų, kaktos bei viršutinės lūpos.

Pigmentinės dėmės būna ir įgimtos, ir įgytos. Pastarųjų pasitaiko dažniau. Jos atsiranda dėl saulės spindulių poveikio arba dėl sutrikusios hormonų pusiausvyros organizme sulaukus brandaus amžiaus. Nėščioms moterims ant veido gali atsirasti didokų tamsiai rudos spalvos dėmių, vadinamų rudmėmis.

Ar pigmentinės dėmės kelia pavojų žmogui?

Dažniausiai pigmentinės dėmės būna neskausmingos ir nekelia pavojaus žmogaus sveikatai, o strazdanos kai kam net patinka. Senatvinės, po traumų arba dėl hormoninių pokyčių atsiradusios pigmentinės dėmės dažniausiai sendina. Nors daugeliu atvejų jos gali būti tik estetinė problema, atsiradus kai kurioms įtartinoms iš jų nepakenktų kreiptis į dermatologus. Patartina bent kartą metuose pasitikrinti odos sveikatą, nes kartais iš senatvinių šlakų gali pradėti vystytis odos vėžys.

Kas gali sukelti odos vėžį ir kaip jo išvengti?

Daugeliu atvejų odos vėžys atsiranda dėl kenksmingo saulės spindulių poveikio mūsų odai. Anot atliktų tyrimų, dažniausiai piktybinius odos navikus sukelia begalinis mėgavimasis deginimusi saulės spinduliais.  Nepataisomą žalą odai daro ultravioletiniai saulės spinduliai.

Vaikai odos vėžiu serga rečiau nei suaugusieji, anot medikų, ilgas buvimas saulėje vaikystėje vėliau didina pavojų susirgti odos vėžiu, todėl patartina vaikus saugoti nuo karštų saulės spindulių.

Jeigu visi labiau vengtume žalingų ultravioletinių saulės spindulių, tikrai išvengtume daugumos odos vėžio atvejų.

Profilaktinis odos sveikatos tikrinimas (https://www.lazeriniscentras.lt/lt/naujienos/odos-vezio-simptomai) padeda aptikti odos vėžį pradinėse stadijose ir lengvai jį išgydyti.

pr2022/029

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite