Kas yra feromonai ir kodėl jie yra naudingi?

Feromonai – tai cheminiai junginiai, kuriuos natūraliai išskiria ir žmogaus kūnas, kitaip šie dar žinomi kaip meilės hormonai. Šie cheminiai junginiai gaminasi tiek moterų, tiek vyrų organizmuose, apokrininėse liaukose. Šiame straipsnyje trumpai papasakosime, kaip veikia feromonai, kodėl jie yra naudingi, ir apžvelgsime intymių prekių rinkoje populiarių feromonų gaminių poveikį.

Veikimo principas

Cheminių junginių tikslas – perduoti aplinkiniams informaciją apie žmogų, lytį, sveikatą ir netgi emocijas. Gaminiai su feromonais suaktyvina malonumo jausmą kitos lyties atstovams. Pavyzdžiui, feromonai moterims dažniausiai suteikia moteriškumo, todėl jos jaučiasi labiau pasitikinčios savimi. Būtent dėl to vyrai dažniausiai atkreipia dėmesį, nes kvapas perspėja apie vaisingumą ir potraukį intymiai veiklai.

Panašiai veikia ir meilės hormonai vyrams. Didelį kiekį feromonų skleidžiantis vyras atrodys tvirtas, stiprus ir pasitikintis savimi. Dėl šių priežasčių jis gali sulaukti daugiau priešingos lyties atstovių dėmesio. Cheminės medžiagos dirgina žmogaus limbinę smegenų sritį, kuri atsakinga už instinktus. Tad nesvarbu, kaip toli yra pažengusios technologijos ir žmogaus smegenys – romantiškuose santykiuose pasikliaunama ir instinktais.

Galimi feromonų gaminiai

Šiuolaikinės gamybos technologijos leidžia sukurti skirtingus gaminius. Dažniausias ir bene populiariausias cheminių junginių naudojimas – kvepalai. Be jų, dar gali būti ir kiti gaminiai, pavyzdžiui:

  • vonios putos, druska
  • losjonai
  • kūno dulksnos
  • masažo aliejai, geliai

Akivaizdu, feromonų pasiūla – itin plati. Šiais laikais galima rasti pačių įvairiausių aromatų, pradedant lengvais gėlių kvapais ir baigiant sunkesnėmis gintaro ar santalo natomis. Mokslininkai aiškina, kad žmonės feromonus užuodžia nesąmoningai, dėl mažyčio organo nosyje. Nors pats žmogus to nesupranta, jo smegenys užfiksuoja kvapą, kuris paveikia mūsų instinktus.

Taigi, meilės hormonai dažnai naudojami kosmetikoje. Renkantis gaminį, svarbiausia pasirinkti maloniausią aromatą ir patogiausią naudojimo būdą. Pasinaudoję kosmetika, pripildyta feromonais, jausite didesnį pasitikėjimą savimi ir galbūt net pajusite didesnį priešingos lyties atstovų susidomėjimą.

pr2022/156 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite