Kas laukia artėjančioje Šilutės miesto šventėje?

Šiemet gegužės 28 d. Šilutė minės 505-ąją vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktį. Miesto šventė bus jau 25-oji iš eilės. Šiai datai skirtoje spaudos konferencijoje papasakota, ką pamatysime šiųmetėje miesto ant Šyšos šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Prieššventinė spaudos konferencija prasidėjo sveikinimu. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasveikino konkursą laimėjusią ir viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią Laimą Dumšienę.

Žodžio paprašiusi AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė pasakojo apie vieną iš šių metų šventės akcentų –AB „Šilutės baldai“ tvoros palei Klaipėdos gatvę tapybą. Pasak direktorės, mintis papuošti tvorą piešiniais kilo minint įmonės 125 metų jubiliejų ir sulaukė miesto bendruomenės bei valdžios atstovų pritarimo.
Šilutės meno mokykla ir jos mokytojas Andrius Sirtautas nemažai prisidėjo, kad būtų sukurti piešinių eskizai. Per miesto šventę 12 val. bus pradėta piešti. Savo indėlį puošiant tvorą galės įnešti visi pageidaujantieji, kartu tai bus proga pasidžiaugti sutvarkytais šaligatviais ir nauju apšvietimu šioje Klaipėdos gatvės dalyje.
Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė sakė, kad ši miesto šventė minima prisimenant, kad Šilutė formavosi 4 gyvenviečių pagrindu. Miesto teritorija bus padalyta į 4 istorines gyvenvietes – Verdainės, Žibų, Cintjoniškių ir Šilokarčemos. Kiekviena istorinė gyvenvietė skirsis specifika, nes vienur karaliaus sportininkai, kitur bibliotekininkai, muziejininkai ir kultūros darbuotojai. Tikimasi, kad kiekvienas ras savo skonį atitinkantį užsiėmimą. Verdainės gyvenvietėje daromas gatvių tinklo žemėlapis su jų istorijos įdomybėmis. Šiemet minint Bendruomenių metus ypač raginama aktyviau reikštis bendruomenes.
Buvusiame Žibų kaime įsikurs bibliotekininkai. Čia bus galima atsigerti arbatos, vyks lauko šaškių turnyras „Baltieji, jūsų ėjimas“. Cintjoniškių gatvę ir Pirmosios gimnazijos stadioną užims Sporto mokyklos atstovai. Vyks įvairios sporto varžybos, bus savotiška įžanga į Sporto mokyklos 50 gimtadienio paminėjimą, kuris vyks spalio 7 d.
Šilokarčemos teritorijoje vyks miesto istorijos orientacinės varžybos. Rengiami 7 skirtingi maršrutai, tikimasi kad dalyvauti jose užsiregistruos 7 komandos. Šventės pabaigoje laukiama fejerverkų, kuriuos miestui dovanos AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“. Paminėta tik maža dalis per šventę vyksiančių pramogų ir renginių. Šventės organizatoriai tikisi, kad sau įdomų užsiėmimą ras visi – ir jaunas, ir senas, ir didelis, ir mažas.
Didelį susidomėjimą mūsų miesto šventė kelia verslininkams. Jau užsiregistravo 55 prekiautojai maistu ir 96 tautodailininkai. Jų sulaukta iš Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino, Panevėžio, Šiaulių, Kauno. Apie verslininkus ir aplinkinių rajonų kita kalba – dauguma jų yra nuolatiniai Šilutės miesto šventės dalyviai.
Iki šventės pradžios likus 2 savaitėms, norinčiųjų prekiauti gali tik gausėti. Pasak mero V. Laurinaičio, laukiama gausaus būrio svečių. Jau žinoma, kad atvyks delegacijos iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Pirmą kartą šventėje viešės Ukrainos atstovai.
Anot mero. Šventės biudžetas mažai skirsis nuo ankstesnių metų šventės biudžetų. Rajono savivaldybė skyrė 15 tūkst. eurų, dar 4 tūkstančius eurų pridėjo rėmėjai.

Vaidotas VILKAS

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Vienas komentaras

  • lojalus durpininkas

    o kaip su KLASMANN DEiLMANN imone nejaugi geriausius pelnus gaunanti imone neprisides prie miesto sventes rengimo? Susirinkimu metu imoneje vadovai giriasi kam ir kiek skyre pinigeliu ar bus kaip darbininku atzvilgiu padejos kad reikia taupyti nes dar krize nepraejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Suomijos bibliotekose – jaukios erdvės lankytojų poreikiams

Vykdant „Erasmus+“ mobilumo projektą „Naujos kompetencijos bibliotekininkams vystant neformalųjį suaugusiųjų švietimą“ gegužės 9–13 d. grupė Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, Klaipėdos apskr. I. Simonaitytės viešosios bibliotekos, Kretingos r. savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos bibliotekininkių lankėsi Suomijos bibliotekose, jų padaliniuose ir kitose įstaigose, teikiančiose kultūros, švietimo, skaitmeninio raštingumo bei kitas paslaugas. Projekto metu tobulintos edukacinių programų rengimo ir vykdymo kompetencijos, domėtasi  neformaliuoju suaugusiųjų švietimu, semtasi patirties stebint skandinavišką bibliotekinės veiklos modelį. Pirmąją kelionės dieną Lankytasi Helsinkio universiteto bibliotekoje, kuri

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Taip pat skaitykite