Kas laukia artėjančioje Šilutės miesto šventėje?

Šiemet gegužės 28 d. Šilutė minės 505-ąją vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktį. Miesto šventė bus jau 25-oji iš eilės. Šiai datai skirtoje spaudos konferencijoje papasakota, ką pamatysime šiųmetėje miesto ant Šyšos šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Prieššventinė spaudos konferencija prasidėjo sveikinimu. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasveikino konkursą laimėjusią ir viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią Laimą Dumšienę.

Žodžio paprašiusi AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė pasakojo apie vieną iš šių metų šventės akcentų –AB „Šilutės baldai“ tvoros palei Klaipėdos gatvę tapybą. Pasak direktorės, mintis papuošti tvorą piešiniais kilo minint įmonės 125 metų jubiliejų ir sulaukė miesto bendruomenės bei valdžios atstovų pritarimo.
Šilutės meno mokykla ir jos mokytojas Andrius Sirtautas nemažai prisidėjo, kad būtų sukurti piešinių eskizai. Per miesto šventę 12 val. bus pradėta piešti. Savo indėlį puošiant tvorą galės įnešti visi pageidaujantieji, kartu tai bus proga pasidžiaugti sutvarkytais šaligatviais ir nauju apšvietimu šioje Klaipėdos gatvės dalyje.
Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė sakė, kad ši miesto šventė minima prisimenant, kad Šilutė formavosi 4 gyvenviečių pagrindu. Miesto teritorija bus padalyta į 4 istorines gyvenvietes – Verdainės, Žibų, Cintjoniškių ir Šilokarčemos. Kiekviena istorinė gyvenvietė skirsis specifika, nes vienur karaliaus sportininkai, kitur bibliotekininkai, muziejininkai ir kultūros darbuotojai. Tikimasi, kad kiekvienas ras savo skonį atitinkantį užsiėmimą. Verdainės gyvenvietėje daromas gatvių tinklo žemėlapis su jų istorijos įdomybėmis. Šiemet minint Bendruomenių metus ypač raginama aktyviau reikštis bendruomenes.
Buvusiame Žibų kaime įsikurs bibliotekininkai. Čia bus galima atsigerti arbatos, vyks lauko šaškių turnyras „Baltieji, jūsų ėjimas“. Cintjoniškių gatvę ir Pirmosios gimnazijos stadioną užims Sporto mokyklos atstovai. Vyks įvairios sporto varžybos, bus savotiška įžanga į Sporto mokyklos 50 gimtadienio paminėjimą, kuris vyks spalio 7 d.
Šilokarčemos teritorijoje vyks miesto istorijos orientacinės varžybos. Rengiami 7 skirtingi maršrutai, tikimasi kad dalyvauti jose užsiregistruos 7 komandos. Šventės pabaigoje laukiama fejerverkų, kuriuos miestui dovanos AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“. Paminėta tik maža dalis per šventę vyksiančių pramogų ir renginių. Šventės organizatoriai tikisi, kad sau įdomų užsiėmimą ras visi – ir jaunas, ir senas, ir didelis, ir mažas.
Didelį susidomėjimą mūsų miesto šventė kelia verslininkams. Jau užsiregistravo 55 prekiautojai maistu ir 96 tautodailininkai. Jų sulaukta iš Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino, Panevėžio, Šiaulių, Kauno. Apie verslininkus ir aplinkinių rajonų kita kalba – dauguma jų yra nuolatiniai Šilutės miesto šventės dalyviai.
Iki šventės pradžios likus 2 savaitėms, norinčiųjų prekiauti gali tik gausėti. Pasak mero V. Laurinaičio, laukiama gausaus būrio svečių. Jau žinoma, kad atvyks delegacijos iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Pirmą kartą šventėje viešės Ukrainos atstovai.
Anot mero. Šventės biudžetas mažai skirsis nuo ankstesnių metų šventės biudžetų. Rajono savivaldybė skyrė 15 tūkst. eurų, dar 4 tūkstančius eurų pridėjo rėmėjai.

Vaidotas VILKAS

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Hits: 25

Vienas komentaras

  • lojalus durpininkas

    o kaip su KLASMANN DEiLMANN imone nejaugi geriausius pelnus gaunanti imone neprisides prie miesto sventes rengimo? Susirinkimu metu imoneje vadovai giriasi kam ir kiek skyre pinigeliu ar bus kaip darbininku atzvilgiu padejos kad reikia taupyti nes dar krize nepraejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite