Kas laukia artėjančioje Šilutės miesto šventėje?

Šiemet gegužės 28 d. Šilutė minės 505-ąją vardo paminėjimo istoriniuose šaltiniuose sukaktį. Miesto šventė bus jau 25-oji iš eilės. Šiai datai skirtoje spaudos konferencijoje papasakota, ką pamatysime šiųmetėje miesto ant Šyšos šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Spaudos konferencijos dalyviai pasakojo apie tai, ką pamatysime šių metų miesto šventėje.

Prieššventinė spaudos konferencija prasidėjo sveikinimu. Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė pasveikino konkursą laimėjusią ir viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią Laimą Dumšienę.

Žodžio paprašiusi AB „Šilutės baldai“ direktorė Asta Dijokienė pasakojo apie vieną iš šių metų šventės akcentų –AB „Šilutės baldai“ tvoros palei Klaipėdos gatvę tapybą. Pasak direktorės, mintis papuošti tvorą piešiniais kilo minint įmonės 125 metų jubiliejų ir sulaukė miesto bendruomenės bei valdžios atstovų pritarimo.
Šilutės meno mokykla ir jos mokytojas Andrius Sirtautas nemažai prisidėjo, kad būtų sukurti piešinių eskizai. Per miesto šventę 12 val. bus pradėta piešti. Savo indėlį puošiant tvorą galės įnešti visi pageidaujantieji, kartu tai bus proga pasidžiaugti sutvarkytais šaligatviais ir nauju apšvietimu šioje Klaipėdos gatvės dalyje.
Kultūros skyriaus vedėja V. Griškevičienė sakė, kad ši miesto šventė minima prisimenant, kad Šilutė formavosi 4 gyvenviečių pagrindu. Miesto teritorija bus padalyta į 4 istorines gyvenvietes – Verdainės, Žibų, Cintjoniškių ir Šilokarčemos. Kiekviena istorinė gyvenvietė skirsis specifika, nes vienur karaliaus sportininkai, kitur bibliotekininkai, muziejininkai ir kultūros darbuotojai. Tikimasi, kad kiekvienas ras savo skonį atitinkantį užsiėmimą. Verdainės gyvenvietėje daromas gatvių tinklo žemėlapis su jų istorijos įdomybėmis. Šiemet minint Bendruomenių metus ypač raginama aktyviau reikštis bendruomenes.
Buvusiame Žibų kaime įsikurs bibliotekininkai. Čia bus galima atsigerti arbatos, vyks lauko šaškių turnyras „Baltieji, jūsų ėjimas“. Cintjoniškių gatvę ir Pirmosios gimnazijos stadioną užims Sporto mokyklos atstovai. Vyks įvairios sporto varžybos, bus savotiška įžanga į Sporto mokyklos 50 gimtadienio paminėjimą, kuris vyks spalio 7 d.
Šilokarčemos teritorijoje vyks miesto istorijos orientacinės varžybos. Rengiami 7 skirtingi maršrutai, tikimasi kad dalyvauti jose užsiregistruos 7 komandos. Šventės pabaigoje laukiama fejerverkų, kuriuos miestui dovanos AB „Šilutės baldai“ ir UAB „Germanika“. Paminėta tik maža dalis per šventę vyksiančių pramogų ir renginių. Šventės organizatoriai tikisi, kad sau įdomų užsiėmimą ras visi – ir jaunas, ir senas, ir didelis, ir mažas.
Didelį susidomėjimą mūsų miesto šventė kelia verslininkams. Jau užsiregistravo 55 prekiautojai maistu ir 96 tautodailininkai. Jų sulaukta iš Ignalinos, Kaišiadorių, Visagino, Panevėžio, Šiaulių, Kauno. Apie verslininkus ir aplinkinių rajonų kita kalba – dauguma jų yra nuolatiniai Šilutės miesto šventės dalyviai.
Iki šventės pradžios likus 2 savaitėms, norinčiųjų prekiauti gali tik gausėti. Pasak mero V. Laurinaičio, laukiama gausaus būrio svečių. Jau žinoma, kad atvyks delegacijos iš Vokietijos, Lenkijos, Latvijos. Pirmą kartą šventėje viešės Ukrainos atstovai.
Anot mero. Šventės biudžetas mažai skirsis nuo ankstesnių metų šventės biudžetų. Rajono savivaldybė skyrė 15 tūkst. eurų, dar 4 tūkstančius eurų pridėjo rėmėjai.

Vaidotas VILKAS

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Spaudos konferencijos pradžioje Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasveikino Šilutės viešosios F. Bajoraičio bibliotekos direktore tapusią ilgametę jos darbuotoją Laimą Dumšienę.

Vienas komentaras

  • lojalus durpininkas

    o kaip su KLASMANN DEiLMANN imone nejaugi geriausius pelnus gaunanti imone neprisides prie miesto sventes rengimo? Susirinkimu metu imoneje vadovai giriasi kam ir kiek skyre pinigeliu ar bus kaip darbininku atzvilgiu padejos kad reikia taupyti nes dar krize nepraejo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite