Kas ir kodėl šeimos kapą užklojo granito plokšte?

Pagalbos kreipėsi Virginija L., dabar gyvenanti Klaipėdos rajone. Praėjusį savaitgalį atvykusi į Šilutės kapines ji didžiai nustebo: kapas užklotas granito plokšte. Jame amžinojo poilsio atgulę moters tėvas Bronislovas Cibauskas, brolis Gediminas Cibauskas ir senelis Mykolas Remeikis. Paminklas tebėra, tačiau kas kapavietę uždengė plokšte? Moteris pasakojo gyvenusi užsienyje, gal trejus metus prie šio kapo nebuvusi.

Prie Šilutės kapinių nurodyti du telefono numeriai, kuriais galima prireikus skambinti. Vienu niekas neatsiliepė, kitu atsiliepusi moteris, kuri bendravusi labai nenoriai, patarusi kreiptis į Šilutės seniūniją. Kai Virginija L. jai pasakė palaidotų artimųjų vardus ir pavardes, šią savaitę sulaukė atsakymo: moteris neva pasidomėjusi ir pasakė paminklus gaminančio asmens pavardę. Daugiau su ja susisiekti nepavyko. Apie paminėtą paminklų gamintoją informacijos nerandanti. Susisiekė su Šilutės seniūnu R. Steponkumi, kuris pataręs kreiptis į policiją.

„Gyvenu Klaipėdos rajone, kapinės yra Šilutėje, nė nežinau, kuriam policijos komisariatui rašyti pareiškimą. Gal to nė nereikia? Juk Šilutės kapinės turi prižiūrėtoją, manau, visi darbai yra registruojami, bet kas ir bet ko ten negali daryti. Gal kas bus ne tą kapavietę plokšte užklojęs? Jos spalva suderinta su paminklu, padaryta gal šiemet, gal pernai… Mistika kažkokia. Svarstau, gal ką bus ir palaidoję?  Iš pokalbių su ta moterimi susidarė įspūdis, kad ji ne viską pasako… Dings nuo kapavietės ir paminklas – kas tada? Žinote, 1986 metais mano tėvą nušovė, žudiko nerado. Net svarstau, gal jam bus sąžinė prabilusi. Nėra, tikrai nėra daugiau artimųjų, giminaičių, kurie būtų plokštę užsakę, sumokėję, viską padarę“, – telefonu pasakojo Virginija L. ir stebėjosi, kad prie kapinių paskelbti du telefono numeriai. Vienu iš jų niekas neatsiliepia, o kitu atsiliepia moteris, kuri neprisistato. Kas ji  tokia yra, kokios jos pareigos, už ką ji atsakinga ir iš viso kaip susieta su Šilutės kapinių reikalais?

Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas sakė norintis telefonu pasikalbėti su Virginija L., patarpininkavome, tegul aiškinasi. Mat kapinių prižiūrėtojas, anot A. Ivanausko, gydosi, jis jau nebedirbs, tačiau galima pasikalbėti ir galbūt dar pasiaiškinti šią istoriją.

„Su kapinių prižiūrėtoju derinami darbai, kai jie yra už kapavietės ribos, o plokštės uždengimas nėra derinamas“, – paaiškino A. Ivanauskas.

Matyt, laikai tokie, kai ir kapinėse dera sugriežtinti tvarką: registruoti visus darbus, jų užsakovus ir vykdytojus.

Paminėjome pavardes toje kapavietėje palaidotų Virginijos L. artimųjų. Gal gretimus kapus prižiūrintys žmonės ką nors matė, žino ir gali pagelbėti?

Prie šios istorijos dar sugrįšime.

Stasė Skutulienė

2 komentarai

  • Zose

    Trejus metus augo zole iki keliu nerupejo, pabudo paskui reikia vaziuoti pasiziureti. Setau ir sutvarkyta. Buvo skelbta kas netvarko bus atiduota kitiem laidoti,kas dar neaisku bobeliai. Pasirupins dabar kiti reiskiasi.

  • Virginija

    O kokia jus teisia turite teisti kitus neilipdamas I kito batus.Jei esate artimi tai turbut gerai zinote aplinkybes o jei nezinote tai nera ko ir komentuoti. As tik noriu surasti kas uzdenge svetima kapa ir jei esu kazkam skolinga prissistatykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Policija praneša apie savaitgalio įvykius Šilutės rajone

Šilutės r. policijos komisariato pareigūnai savaitgalį vyko į  įvykius, dėl kurių gauti pareiškimai. Lapkričio 26-27 d. iš kiemo Vytauto g., Šilutėje, buvo pavogtas automobilis „Škoda Superb“ su jame buvusiais darbo įrankiais. Nuostolis 1724 eurai. Lapkričio 27 d. automobilis rastas Šilutės rajone. Tą pačią dieną pastebėta, kad Juknaičiuose iš namo, galbūt į vidų patekus pro rūsio langą, pavogta įvairių aukso dirbinių ir 650 eurų. Nuostolis 12 000 eurų. Lapkričio 27 d. popietę Saugose buvo sustabdytas automobilis „Audi A4“, kurį vairavo neblaivi

D. Trumpo nuotrauka papuošė Baltųjų rūmų Kalėdų eglutę

Vašingtonas, lapkričio 30 d. (AFP-ELTA). Buvęs JAV prezidentas Donaldas Trumpas „sugrįžo“ į Baltuosius rūmus – respublikono nuotrauka papuošė jo įpėdinio Joe Bideno Kalėdų eglutę. Įrėminta D. Trumpo ir jo žmonos Melanijos nuotrauka yra pirmadienį pristatytų Baltųjų rūmų kalėdinių dekoracijų dalis. Ant eglutės valstybinių banketų salėje kabo ir kitų buvusių JAV prezidentų – Jimmy‘io Carterio ir Baracko Obamos – ir jų žmonų nuotraukos. Kad ant eglutės atsirado vietos ir M. ir D. Trumpų poros fotografijai, gali būti traktuojama kaip kalėdinis pasiūlymas

Ar literatūros klasika dar vis įdomi šiuolaikiniam žmogui?

Kasdien pasaulyje išleidžiama šimtai knygų. Knygynuose naujienos keičiasi taip pat gana dažnai. Tokie dideli leidybos mastai natūraliai pasmerkia daug knygų nueiti užmarštin. Visgi yra kūrinių, kurie sėkmingai atlaiko laiko išbandymą jau kelis šimtmečius ir drąsiai gali būti vadinami literatūros klasika.   Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad šiuolaikiniam, nuolat skubančiam ir fragmentiškai mąstančiam žmogui klasikiniai kūriniai nebėra aktualūs, tačiau pasaulinės klasikos vardą kai kurios knygos įgijo  ne veltui. Jos pasižymi universalumu, nepavaldžiu laikui ir epochoms. Nors mūsų buitis, aplinka ir

Užstrigo žiedas ant piršto. Ką daryti?

Žiedas ant piršto užstrigti gali dėl įvairių priežasčių: itin ilgo papuošalo nešiojimo, netinkamo žiedo dydžio, traumos, šilto oro, skysčių susilaikymo ar net sąnarių artrito. Užstrigęs žiedas ne tik erzina, bet gali būti ir pavojingas sveikatai. Dalinamės patarimais, kaip elgtis tokioje situacijoje.  Kaip sumažinti patinimą? Patinimą sumažinti galima naudojant RICE (angl. rest, ice, compression, elevation) metodą. Jį sudaro poilsis, ledas, spaudimas ir pakėlimas. Tai įprastas pirmosios pagalbos, teikiamos patempimų ir išnirimų atvejais, etapas. RICE metodas puikiai pritaikomas ir užstrigusiems žiedams: Pirštą

Taip pat skaitykite