Kas ir kodėl šeimos kapą užklojo granito plokšte?

Pagalbos kreipėsi Virginija L., dabar gyvenanti Klaipėdos rajone. Praėjusį savaitgalį atvykusi į Šilutės kapines ji didžiai nustebo: kapas užklotas granito plokšte. Jame amžinojo poilsio atgulę moters tėvas Bronislovas Cibauskas, brolis Gediminas Cibauskas ir senelis Mykolas Remeikis. Paminklas tebėra, tačiau kas kapavietę uždengė plokšte? Moteris pasakojo gyvenusi užsienyje, gal trejus metus prie šio kapo nebuvusi.

Prie Šilutės kapinių nurodyti du telefono numeriai, kuriais galima prireikus skambinti. Vienu niekas neatsiliepė, kitu atsiliepusi moteris, kuri bendravusi labai nenoriai, patarusi kreiptis į Šilutės seniūniją. Kai Virginija L. jai pasakė palaidotų artimųjų vardus ir pavardes, šią savaitę sulaukė atsakymo: moteris neva pasidomėjusi ir pasakė paminklus gaminančio asmens pavardę. Daugiau su ja susisiekti nepavyko. Apie paminėtą paminklų gamintoją informacijos nerandanti. Susisiekė su Šilutės seniūnu R. Steponkumi, kuris pataręs kreiptis į policiją.

„Gyvenu Klaipėdos rajone, kapinės yra Šilutėje, nė nežinau, kuriam policijos komisariatui rašyti pareiškimą. Gal to nė nereikia? Juk Šilutės kapinės turi prižiūrėtoją, manau, visi darbai yra registruojami, bet kas ir bet ko ten negali daryti. Gal kas bus ne tą kapavietę plokšte užklojęs? Jos spalva suderinta su paminklu, padaryta gal šiemet, gal pernai… Mistika kažkokia. Svarstau, gal ką bus ir palaidoję?  Iš pokalbių su ta moterimi susidarė įspūdis, kad ji ne viską pasako… Dings nuo kapavietės ir paminklas – kas tada? Žinote, 1986 metais mano tėvą nušovė, žudiko nerado. Net svarstau, gal jam bus sąžinė prabilusi. Nėra, tikrai nėra daugiau artimųjų, giminaičių, kurie būtų plokštę užsakę, sumokėję, viską padarę“, – telefonu pasakojo Virginija L. ir stebėjosi, kad prie kapinių paskelbti du telefono numeriai. Vienu iš jų niekas neatsiliepia, o kitu atsiliepia moteris, kuri neprisistato. Kas ji  tokia yra, kokios jos pareigos, už ką ji atsakinga ir iš viso kaip susieta su Šilutės kapinių reikalais?

Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas sakė norintis telefonu pasikalbėti su Virginija L., patarpininkavome, tegul aiškinasi. Mat kapinių prižiūrėtojas, anot A. Ivanausko, gydosi, jis jau nebedirbs, tačiau galima pasikalbėti ir galbūt dar pasiaiškinti šią istoriją.

„Su kapinių prižiūrėtoju derinami darbai, kai jie yra už kapavietės ribos, o plokštės uždengimas nėra derinamas“, – paaiškino A. Ivanauskas.

Matyt, laikai tokie, kai ir kapinėse dera sugriežtinti tvarką: registruoti visus darbus, jų užsakovus ir vykdytojus.

Paminėjome pavardes toje kapavietėje palaidotų Virginijos L. artimųjų. Gal gretimus kapus prižiūrintys žmonės ką nors matė, žino ir gali pagelbėti?

Prie šios istorijos dar sugrįšime.

Stasė Skutulienė

2 komentarai

  • Zose

    Trejus metus augo zole iki keliu nerupejo, pabudo paskui reikia vaziuoti pasiziureti. Setau ir sutvarkyta. Buvo skelbta kas netvarko bus atiduota kitiem laidoti,kas dar neaisku bobeliai. Pasirupins dabar kiti reiskiasi.

  • Virginija

    O kokia jus teisia turite teisti kitus neilipdamas I kito batus.Jei esate artimi tai turbut gerai zinote aplinkybes o jei nezinote tai nera ko ir komentuoti. As tik noriu surasti kas uzdenge svetima kapa ir jei esu kazkam skolinga prissistatykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite