Kas ir kodėl šeimos kapą užklojo granito plokšte?

Pagalbos kreipėsi Virginija L., dabar gyvenanti Klaipėdos rajone. Praėjusį savaitgalį atvykusi į Šilutės kapines ji didžiai nustebo: kapas užklotas granito plokšte. Jame amžinojo poilsio atgulę moters tėvas Bronislovas Cibauskas, brolis Gediminas Cibauskas ir senelis Mykolas Remeikis. Paminklas tebėra, tačiau kas kapavietę uždengė plokšte? Moteris pasakojo gyvenusi užsienyje, gal trejus metus prie šio kapo nebuvusi.

Prie Šilutės kapinių nurodyti du telefono numeriai, kuriais galima prireikus skambinti. Vienu niekas neatsiliepė, kitu atsiliepusi moteris, kuri bendravusi labai nenoriai, patarusi kreiptis į Šilutės seniūniją. Kai Virginija L. jai pasakė palaidotų artimųjų vardus ir pavardes, šią savaitę sulaukė atsakymo: moteris neva pasidomėjusi ir pasakė paminklus gaminančio asmens pavardę. Daugiau su ja susisiekti nepavyko. Apie paminėtą paminklų gamintoją informacijos nerandanti. Susisiekė su Šilutės seniūnu R. Steponkumi, kuris pataręs kreiptis į policiją.

„Gyvenu Klaipėdos rajone, kapinės yra Šilutėje, nė nežinau, kuriam policijos komisariatui rašyti pareiškimą. Gal to nė nereikia? Juk Šilutės kapinės turi prižiūrėtoją, manau, visi darbai yra registruojami, bet kas ir bet ko ten negali daryti. Gal kas bus ne tą kapavietę plokšte užklojęs? Jos spalva suderinta su paminklu, padaryta gal šiemet, gal pernai… Mistika kažkokia. Svarstau, gal ką bus ir palaidoję?  Iš pokalbių su ta moterimi susidarė įspūdis, kad ji ne viską pasako… Dings nuo kapavietės ir paminklas – kas tada? Žinote, 1986 metais mano tėvą nušovė, žudiko nerado. Net svarstau, gal jam bus sąžinė prabilusi. Nėra, tikrai nėra daugiau artimųjų, giminaičių, kurie būtų plokštę užsakę, sumokėję, viską padarę“, – telefonu pasakojo Virginija L. ir stebėjosi, kad prie kapinių paskelbti du telefono numeriai. Vienu iš jų niekas neatsiliepia, o kitu atsiliepia moteris, kuri neprisistato. Kas ji  tokia yra, kokios jos pareigos, už ką ji atsakinga ir iš viso kaip susieta su Šilutės kapinių reikalais?

Šilutės seniūnijos vyr. specialistas Algirdas Ivanauskas sakė norintis telefonu pasikalbėti su Virginija L., patarpininkavome, tegul aiškinasi. Mat kapinių prižiūrėtojas, anot A. Ivanausko, gydosi, jis jau nebedirbs, tačiau galima pasikalbėti ir galbūt dar pasiaiškinti šią istoriją.

„Su kapinių prižiūrėtoju derinami darbai, kai jie yra už kapavietės ribos, o plokštės uždengimas nėra derinamas“, – paaiškino A. Ivanauskas.

Matyt, laikai tokie, kai ir kapinėse dera sugriežtinti tvarką: registruoti visus darbus, jų užsakovus ir vykdytojus.

Paminėjome pavardes toje kapavietėje palaidotų Virginijos L. artimųjų. Gal gretimus kapus prižiūrintys žmonės ką nors matė, žino ir gali pagelbėti?

Prie šios istorijos dar sugrįšime.

Stasė Skutulienė

2 komentarai

  • Zose

    Trejus metus augo zole iki keliu nerupejo, pabudo paskui reikia vaziuoti pasiziureti. Setau ir sutvarkyta. Buvo skelbta kas netvarko bus atiduota kitiem laidoti,kas dar neaisku bobeliai. Pasirupins dabar kiti reiskiasi.

  • Virginija

    O kokia jus teisia turite teisti kitus neilipdamas I kito batus.Jei esate artimi tai turbut gerai zinote aplinkybes o jei nezinote tai nera ko ir komentuoti. As tik noriu surasti kas uzdenge svetima kapa ir jei esu kazkam skolinga prissistatykite.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite