Kas į Bikavėnus atvyko – nepasigailėjo

Kas nepabūgo visą dieną pliaupusio lietaus ir surizikavo atvykti į tradicinį tarptautinį festivalį „Grajikit Bikavos žiogeliai“ – nenusivylė. Prieš pat šventę dangus išsigiedrijo ir jau niekas nebetrukdė pasiklausyti vietinių bei iš Latvijos ir Ukrainos atvykusių kolektyvų muzikavimo.

Groja bikavėniškių „Lolytėlė“.

Groja bikavėniškių „Lolytėlė“.

Renginio vedėja Vaida Galinskienė sakė, kad ir patys organizatoriai nebeprisimena, kada Bikavėnuose įvyko pirmasis liaudies muzikos festivalis, tačiau gerai žinoma, kad nuo 2008 metų jis tapo tarptautiniu. Ir šiemet, šalia namiškių „Lolytėlės“ (vadovas Kazys Budrys), „Žolynos“ (vadovė Loreta Mieliulytė) bei kaimynų iš Natkiškių – kolektyvo „Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas), koncertavo Klaipėdos miesto ukrainiečių dainų ansamblis „Prosvit“ (vadovė Irena Petrulionienė), iš Kijevo atvykęs folkloro ansamblis „Volodar“ (vadovė Margarita Ckaženyk), svečiai iš Latvijos – Rygos VEF Kultūros pilies vyrų vokalinis ansamblis (vadovas Vilius Salaks) ir Rucavos kapela „Paurupite“ (vadovė Inta Jaunciema). Netikėtai bandonija užgrojo į šventę atvykęs LR Seimo narys Stasys Šedbaras.

koplycia.62.marg

Festivalis „Grajikit Bikavos žiogeliai“ prasidėjo šventosiomis Mišiomis koplyčioje.

Festivalis tradiciškai prasidėjo šv. Mišiomis koplyčioje ir brikelių paradu Bikavėnų gatvėmis. Daugelį nustebino, kad į puošnius vežimaičius įkinkytų žirgų visai nejaudino parvažiuojančių automobilių sveikinimo signalai, tačiau atvykę į šventės vietą prie Bikavėnų senųjų kaimo tradicijų kultūros centro, kur grojo garsi muzika, jie baidėsi, stumdėsi ir svečiams buvo gana sudėtinga saugiai išlipti.

Po šventųjų Mišių koplyčioje kalbėdamas apie artėjančią Žolinę ir Šv. Roko atlaidus, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis sakė, kad tai, kas yra šventasis Rokas, jam tapo aišku per potvynius Rusnėje: „Tai būtybė, kuri įsikūnija per potvynį kiekviename rusniškyje. Kai prasideda potvynis, žmogui pagalbos iš šalies sulaukti labai sunku, todėl jie padeda vienas kitam. Linkiu, kad kiekvienam sutiktam būtume šventasis Rokas, kuris galėtų padėti nelaimėje“.

mers.62.marg

Į festivalį Bikavėnų gatvėmis riedėjo puošnūs vežimaičiai.

Mockus.62.marg

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus pastebėjo, kad žmonių į kaimo šventes susirenka vis mažiau. Greta – Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadovė Marytė Matevičienė.

Šventės pradžioje kalbėjęs Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė daug metų vykstančiu festivaliu „Grajikit Bikavos žiogeliai“, kuris per tą laiką iš vietinių kapelijų susiėjimo išaugo į tarptautinį renginį ir dėkojo nenuilstantiems renginio organizatoriams – Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro kolektyvui ir vis ką nors nauja kasmet sumąstančiai jo vadovei Marytei Matevičienei.

Kolektyvų vadovams meras įteikė padėkos raštus už savo vietovės meno tradicijų pristatymą festivalyje „Grajikit Bikavos žiogeliai“ ir po fotografijų albumą. Gražių žodžių ir gėlių Marytei Matevičienei negailėjo ir Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus, tik vadino ją antruoju vardu, kaip įpratę vietiniai, – Eugenija. Seniūnas apgailestavo, kad žmonių į kaimo šventes susirenka vis mažiau. Iš šioje, nors žiūrovų tikrai netrūko, anksčiau susirinkdavę daugiau.

Po to vyko koncertas. Scenoje vienas kitą keitė kolektyvai, pievelėje ėmė suktis poros. Renginio vedėja Vaida Galinskienė neleido snausti nei žiūrovams, nei tuo metu nekoncertuojančių kolektyvų nariams. Tai puokščių pinti pakviesdavo, tai kokią kitą užduotį įpiršdavo.

Vaidotas VILKAS

Moterys iš žalumynų darė puokštes.

Moterys iš žalumynų darė puokštes.