Karščiavimo numalšinimui – ne vien vaistai: praktiniai patarimai, kaip „numušti“ temperatūrą

Vaistininkė Jelena Deksniene

Karščiavimas – tai simptomas, su kuriuo yra tekę susidurti kone kiekvienam. Pakilus temperatūrai gali atsirasti noras kuo greičiau namų vaistinėlėje ieškoti vaistų nuo karščiavimo, tačiau „Eurovaistinės“ vaistininkė Jelena Deksnienė pataria neskubėti ir primena, kad vaistais malšinti temperatūrą patartina tik nuo 38 laipsnių. Ji dalinasi praktiniais patarimais, kaip iki tol gintis nuo karščiavimo.

Drėgni kompresai

Užklupus karščiavimui daugumos namuose drėgni ir vėsūs yra be reikalo pamirštami, pasakoja vaistininkė Jelena Deksnienė. Ji pataria tokius kompresus palaikyti ant kaktos, pažasčių, riešų ir blauzdų – tai padės greičiau sumažinti kūno temperatūrą.

Prausimasis su kempine

„Ši procedūra naudinga esant aukštai temperatūrai – 38,6-39 laipsnių. Sudrėkinę kempinę gerai ją išgręžkite ir nuprauskite kaktą, pažastis, riešus ir blauzdas. Per 3-4 procedūros pakartojimų temperatūra visada nukrenta maždaug 2 laipsniais. Vėliau ji vėl pakils, tačiau tai puiki pagalba tokiu atveju, jeigu vaistai buvo ne per seniausiai suvartoti, o temperatūra vėl aukšta“, – pasakoja vaistininkė.

Gliukozės tirpalas

Vaistininkė pasakoja, kad karščiuojant labai svarbu gerti pakankamai skysčių, kadangi daugiau jų išprakaituojama. Anot jos, patariama gerti saldintą arbatą, nes karščiuojančiam kūnui reikia energijos. Papildoma energija reikalinga dėl to, kad šaltkrėčio metu dažnėja kvėpavimas, greitėja širdies darbas, o ir raumenys nelieka be darbo.

Elektrolitai

„Peršalus mūsų organizmas pradeda kovoti, tarsi įjungdamas termoreguliacijos procesą. Tuomet karščiuojant organizmas gausiau prakaituoja, taip stengdamasis „numušti“ temperatūrą. Su prakaitu pasišalina ir elektrolitai, kurie svarbūs reguliuojant vandens kiekį ir jo apykaitą organizme. Norint greičiau pasveikti svarbu išvengti dehidratacijos. Lengviausia tai padaryti papildomai geriant elektrolitų tirpalus, kadangi arbatų ar vandens čia ne visuomet pakaks“, – pataria J. Deksnienė.

Palaikykite vėsumą namie

Kai artimasis serga, gali norėtis jį šiltai aprengti ir apkamšyti su antklode, šypsosi vaistininkė J. Deksnienė. Tačiau ji pataria to nedaryti. Anot jos, karščiuojant reikėtų elgtis priešingai – rinktis plonesnius drabužius ir lengvesnę patalynę, taip pat nepamiršti reguliariai vėdinti kambarių. Tai padės lengviau „pernešti“ pakilusią temperatūrą.

Poilsis

„Visgi geriausias vaistas nuo karščiavimo – poilsis. Pakilus temperatūrai rekomenduojama tiesiog pailsėti ir pakankamai išsimiegoti. Taip jūsų kūnas gaus didesnį kiekį energijos, kurį galės paskirti kovai tokiomis ligomis kaip peršalimas, gripas ar koronavirusas. Kartais šios ligos gali mums priminti apie rūpestį sau, tad vietoje vaistų pasinaudokite galimybe leisti sau sustoti“, – pataria vaistininkė.

Pranešimą spaudai parengė UAB „Eurovaistinė“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Elektroninių sukčių Kalėdos prasideda anksčiau: kaip nepasimauti ant jų kalbiuko?

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras informuoja, kad per trečiąjį metų ketvirtį, nuo liepos iki rugsėjo, elektroniniai sukčiai iš mūsų šalies gyventojų ir įmonių siekė išvilioti 5,1 mln. eurų – net penktadaliu daugiau nei per tą patį laiką pernai. Tačiau, nepaisant suintensyvėjusių atakų, šalies finansų institucijų atsparumas sukčiavimui taip pat auga. Realūs nuostoliai, kuriuos sugebėjo padaryti sukčiai, minėtu laikotarpiu, palyginus su 2022-aisiais, sumažėjo 3 procentais, iki 2,3 mln. eurų. Vidutinė išviliojama suma šių metų trečiąjį ketvirtį siekė 871 eurą. Skaičiuojama, kad

Baltijos šalių tyrimas: dūmų detektorių namuose mažėja, lietuviai jų turi mažiausiai

Lietuvoje ir kitose Baltijos šalyse mažėja dūmų detektorius namuose turinčių asmenų, o gaisruose žuvusių žmonių skaičius mūsų šalyje auga. Tyrimo duomenys rodo, kad praėjusiais metais šiuos įrenginius nuosavame būste buvo įsirengę 70 proc. Lietuvos gyventojų, šiemet – 64 proc. mūsų šalies žmonių. Ši tendencija akivaizdi ir Latvijoje (detektorių nuo 78 proc. sumažėjo iki 73 proc.) bei Estijoje (detektorių nuo 93 proc. sumažėjo iki 90 proc.). Be to, gerokai mažiau lietuvių, lyginant su latviais ir estais, savo būstuose turi šiuos namų

Generalinei prokuratūrai pateiktas skundas dėl Vyriausybės neskaidriai panaudotų milijardų

Viešojo intereso gynimo fondas ir Sveikatos teisės institutas pateikė skundą Generalinei prokuratūrai dėl COVID valdymui skirtų lėšų panaudojimo teisėtumo ir prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikalstamų veikų (didelio masto lėšų iššvaistymo ir piktnaudžiavimo valdžia) bei pradėti viešojo intereso gynimo procedūrą. Ar galimas Lietuvoje milijardinis „skandalas” dėl Vyriausybės veiklos, dabar turės atsakyti Prokuratūra. STI suburtos teisės ir finansų ekspertų grupės atliktas tyrimas parodė, kad 2020-2022 metų laikotarpiu Vyriausybė be teisėto pagrindo ir neužtikrindama lėšų panaudojimo skaidrumo paskirstė apie 3 milijardus

Orai antrąją savaitės pusę, kai baigiasi kalendorinis ruduo

Hidrometeorologijos tarnyba praneša apie neramius orus, kurie prasidės jau šiandien, lapkričio 29 d., trečiadienį. Tarnybos įspėja, kad trečiadienį jau turėtų būti itin neramu ir bent jau Rytų Lietuvoje sulauksime itin smarkaus snygio. Trečiadienio naktis buvo ir rūku, plikledžiu, šerkšnu. Vėjas buvo silpnas. Temperatūra siekė 6-11, rytiniuose rajonuose kai kur –12-15,pajūryje – 3-5 laipsnius šalčio. Dieną daug kur pasnigs, Rytų Lietuvoje vietomis smarkiai. Kai kur pustys. Vėjas besikeičiančios krypties, 6-11 m/s. Temperatūra 1-6 laipsniai šalčio, Kuršių nerijoje 0-2 laipsniai šilumos. Orų

Taip pat skaitykite