„Karčema“ – Mažosios Lietuvos ambasadorė

Pirmą kartą Mažosios Lietuvos kultūrinio gyvenimo istorijoje nuskambėjo kaimo kapelų varžytuvės, kuriose išaiškinti rajono kolektyvai, atstovausiantys Pamario kraštui respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ koncerte.

Žiūrovų simpatijas ir „bilietą“ į respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą pelnė Šilutės kultūros ir pramogų centro kapela „Karčema“.

Susirinkusiems Šilutės kultūros ir pramogų centre gerą nuotaiką dovanojo kapelos, renginio vedėjas Rapolėlis (aktorius Arūnas Žemaitaitis) bei „Grok, Jurgeli“ siela, matušaitė Stefa Navardaitienė.
Rapolėlis priminė, kad pavasaris yra metas pasirūpinti, ką sėti, ką auginti. Tačiau žmogus ne vien duona sotus, jam reikia ir linksmybių, nuteikiančių geriems darbams, melodijų, kurių klausant kojos vietoj nenustygtų, o delnai nuo plojimo užkaistų. Tokį koncertą ir parodė Mažosios Lietuvos kaimo kapelos, susirinkusios išsiaiškinti, kuri trankiausia, linksmiausia, tinkamiausia pirmą kartą atstovauti Mažajai Lietuvai „Grok, Jurgeli“ baigiamajame koncerte.
Rapolėlis priminė, kad šis respublikinis kapelų konkursas rengiamas jau 45 kartą. Konkurso organizatoriai, apvažiavę visą Lietuvą, išsiaiškina kiekvieno regiono šauniausias kapelas ir jas pakviečia į „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą, kuris kas rudenį vyksta Kaune. „Džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą tarp šauniausių Lietuvos regionų kapelijų išgirsime ir geriausias Mažosios Lietuvos kapelas“, – pasidžiaugė Rapolėlis.

Renginio vedėjas Rapolėlis.

Koncertą pradėjo tradicinis jungtinis visų susirinkusių kapelų atliekamas A. Bražinsko valsas „Grok, Jurgeli“. Kapelos užgrojo, žiūrovai susikibę rankomis pritariamai lingavo. Netrukus prasidėjo linksma, tranki kapelų kova dėl „bilieto“ į respublikines varžytuves Kaune.
„Grok, Jurgeli“ dalyvius lietuvininkų tarme pasveikino Vaida Galinskienė. Pirmieji į kovą dėl smagiausios, trankiausios kapelos vardo stojo Bikavėnų liaudies muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) bei Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“ (vad. Sigitas Spalinskas). Dėl skambiausios kapelos vardo varžėsi Pagėgių kultūros centro Natkiškių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Vaivorykštė“ (vad. Valdas Armonas), Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Priekulė“ (vad. Jolanta Petraitienė), Dauparų kaimo kapela „Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras) bei Šilutės kultūros ir pramogų centro ansamblis „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus).
Kapelas vertino ir geriausius iš geriausiųjų rinko komisija: Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Stankuvienė, mokytojas ekspertas, orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, mokytoja Irena Bogužienė, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, „Grok, Jurgeli“ meno vadovė Bernadeta Aksomaitytė ir šmaikščioji Stefa Navardaitienė. Kol komisija skaičiavo balsus, susirinkusius linksmino folkloro ansamblis „Verdainė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės.

Smagiais pasakojimais linksmino matušaitė Stefa Navardaitienė.

Visos kapelos pelnė žiūrovų aplodismentų ir padėkų, tačiau į respublikinį konkursą reikėjo išrinkti tik dvi. Vieną nugalėtoją išaiškino komisija – tai Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“, o kitą išrinko žiūrovai – jie savo simpatijas atidavė Šilutės kultūros ir pramogų centro kaimo kapelai „Karčema“.
Idėja, kad Mažosios Lietuvos kapelos turi skambėti respublikiniame „Grok, Jurgeli“ konkurse, kilo Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vilmai Griškevičienei. Ji neslėpė džiaugsmo, kad varžytuvės virto trankiu, smagiu koncertu, kvietė visus didžiuotis, kad Mažosios Lietuvos vardas skambės garsiame respublikiniame konkurse.

Laima PUTRIUVIENĖ

Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite