„Karčema“ – Mažosios Lietuvos ambasadorė

Pirmą kartą Mažosios Lietuvos kultūrinio gyvenimo istorijoje nuskambėjo kaimo kapelų varžytuvės, kuriose išaiškinti rajono kolektyvai, atstovausiantys Pamario kraštui respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ koncerte.

Žiūrovų simpatijas ir „bilietą“ į respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą pelnė Šilutės kultūros ir pramogų centro kapela „Karčema“.

Susirinkusiems Šilutės kultūros ir pramogų centre gerą nuotaiką dovanojo kapelos, renginio vedėjas Rapolėlis (aktorius Arūnas Žemaitaitis) bei „Grok, Jurgeli“ siela, matušaitė Stefa Navardaitienė.
Rapolėlis priminė, kad pavasaris yra metas pasirūpinti, ką sėti, ką auginti. Tačiau žmogus ne vien duona sotus, jam reikia ir linksmybių, nuteikiančių geriems darbams, melodijų, kurių klausant kojos vietoj nenustygtų, o delnai nuo plojimo užkaistų. Tokį koncertą ir parodė Mažosios Lietuvos kaimo kapelos, susirinkusios išsiaiškinti, kuri trankiausia, linksmiausia, tinkamiausia pirmą kartą atstovauti Mažajai Lietuvai „Grok, Jurgeli“ baigiamajame koncerte.
Rapolėlis priminė, kad šis respublikinis kapelų konkursas rengiamas jau 45 kartą. Konkurso organizatoriai, apvažiavę visą Lietuvą, išsiaiškina kiekvieno regiono šauniausias kapelas ir jas pakviečia į „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą, kuris kas rudenį vyksta Kaune. „Džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą tarp šauniausių Lietuvos regionų kapelijų išgirsime ir geriausias Mažosios Lietuvos kapelas“, – pasidžiaugė Rapolėlis.

Renginio vedėjas Rapolėlis.

Koncertą pradėjo tradicinis jungtinis visų susirinkusių kapelų atliekamas A. Bražinsko valsas „Grok, Jurgeli“. Kapelos užgrojo, žiūrovai susikibę rankomis pritariamai lingavo. Netrukus prasidėjo linksma, tranki kapelų kova dėl „bilieto“ į respublikines varžytuves Kaune.
„Grok, Jurgeli“ dalyvius lietuvininkų tarme pasveikino Vaida Galinskienė. Pirmieji į kovą dėl smagiausios, trankiausios kapelos vardo stojo Bikavėnų liaudies muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) bei Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“ (vad. Sigitas Spalinskas). Dėl skambiausios kapelos vardo varžėsi Pagėgių kultūros centro Natkiškių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Vaivorykštė“ (vad. Valdas Armonas), Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Priekulė“ (vad. Jolanta Petraitienė), Dauparų kaimo kapela „Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras) bei Šilutės kultūros ir pramogų centro ansamblis „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus).
Kapelas vertino ir geriausius iš geriausiųjų rinko komisija: Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Stankuvienė, mokytojas ekspertas, orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, mokytoja Irena Bogužienė, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, „Grok, Jurgeli“ meno vadovė Bernadeta Aksomaitytė ir šmaikščioji Stefa Navardaitienė. Kol komisija skaičiavo balsus, susirinkusius linksmino folkloro ansamblis „Verdainė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės.

Smagiais pasakojimais linksmino matušaitė Stefa Navardaitienė.

Visos kapelos pelnė žiūrovų aplodismentų ir padėkų, tačiau į respublikinį konkursą reikėjo išrinkti tik dvi. Vieną nugalėtoją išaiškino komisija – tai Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“, o kitą išrinko žiūrovai – jie savo simpatijas atidavė Šilutės kultūros ir pramogų centro kaimo kapelai „Karčema“.
Idėja, kad Mažosios Lietuvos kapelos turi skambėti respublikiniame „Grok, Jurgeli“ konkurse, kilo Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vilmai Griškevičienei. Ji neslėpė džiaugsmo, kad varžytuvės virto trankiu, smagiu koncertu, kvietė visus didžiuotis, kad Mažosios Lietuvos vardas skambės garsiame respublikiniame konkurse.

Laima PUTRIUVIENĖ

Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite