„Karčema“ – Mažosios Lietuvos ambasadorė

Pirmą kartą Mažosios Lietuvos kultūrinio gyvenimo istorijoje nuskambėjo kaimo kapelų varžytuvės, kuriose išaiškinti rajono kolektyvai, atstovausiantys Pamario kraštui respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ koncerte.

Žiūrovų simpatijas ir „bilietą“ į respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą pelnė Šilutės kultūros ir pramogų centro kapela „Karčema“.

Susirinkusiems Šilutės kultūros ir pramogų centre gerą nuotaiką dovanojo kapelos, renginio vedėjas Rapolėlis (aktorius Arūnas Žemaitaitis) bei „Grok, Jurgeli“ siela, matušaitė Stefa Navardaitienė.
Rapolėlis priminė, kad pavasaris yra metas pasirūpinti, ką sėti, ką auginti. Tačiau žmogus ne vien duona sotus, jam reikia ir linksmybių, nuteikiančių geriems darbams, melodijų, kurių klausant kojos vietoj nenustygtų, o delnai nuo plojimo užkaistų. Tokį koncertą ir parodė Mažosios Lietuvos kaimo kapelos, susirinkusios išsiaiškinti, kuri trankiausia, linksmiausia, tinkamiausia pirmą kartą atstovauti Mažajai Lietuvai „Grok, Jurgeli“ baigiamajame koncerte.
Rapolėlis priminė, kad šis respublikinis kapelų konkursas rengiamas jau 45 kartą. Konkurso organizatoriai, apvažiavę visą Lietuvą, išsiaiškina kiekvieno regiono šauniausias kapelas ir jas pakviečia į „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą, kuris kas rudenį vyksta Kaune. „Džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą tarp šauniausių Lietuvos regionų kapelijų išgirsime ir geriausias Mažosios Lietuvos kapelas“, – pasidžiaugė Rapolėlis.

Renginio vedėjas Rapolėlis.

Koncertą pradėjo tradicinis jungtinis visų susirinkusių kapelų atliekamas A. Bražinsko valsas „Grok, Jurgeli“. Kapelos užgrojo, žiūrovai susikibę rankomis pritariamai lingavo. Netrukus prasidėjo linksma, tranki kapelų kova dėl „bilieto“ į respublikines varžytuves Kaune.
„Grok, Jurgeli“ dalyvius lietuvininkų tarme pasveikino Vaida Galinskienė. Pirmieji į kovą dėl smagiausios, trankiausios kapelos vardo stojo Bikavėnų liaudies muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) bei Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“ (vad. Sigitas Spalinskas). Dėl skambiausios kapelos vardo varžėsi Pagėgių kultūros centro Natkiškių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Vaivorykštė“ (vad. Valdas Armonas), Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Priekulė“ (vad. Jolanta Petraitienė), Dauparų kaimo kapela „Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras) bei Šilutės kultūros ir pramogų centro ansamblis „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus).
Kapelas vertino ir geriausius iš geriausiųjų rinko komisija: Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Stankuvienė, mokytojas ekspertas, orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, mokytoja Irena Bogužienė, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, „Grok, Jurgeli“ meno vadovė Bernadeta Aksomaitytė ir šmaikščioji Stefa Navardaitienė. Kol komisija skaičiavo balsus, susirinkusius linksmino folkloro ansamblis „Verdainė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės.

Smagiais pasakojimais linksmino matušaitė Stefa Navardaitienė.

Visos kapelos pelnė žiūrovų aplodismentų ir padėkų, tačiau į respublikinį konkursą reikėjo išrinkti tik dvi. Vieną nugalėtoją išaiškino komisija – tai Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“, o kitą išrinko žiūrovai – jie savo simpatijas atidavė Šilutės kultūros ir pramogų centro kaimo kapelai „Karčema“.
Idėja, kad Mažosios Lietuvos kapelos turi skambėti respublikiniame „Grok, Jurgeli“ konkurse, kilo Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vilmai Griškevičienei. Ji neslėpė džiaugsmo, kad varžytuvės virto trankiu, smagiu koncertu, kvietė visus didžiuotis, kad Mažosios Lietuvos vardas skambės garsiame respublikiniame konkurse.

Laima PUTRIUVIENĖ

Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite