„Karčema“ – Mažosios Lietuvos ambasadorė

Pirmą kartą Mažosios Lietuvos kultūrinio gyvenimo istorijoje nuskambėjo kaimo kapelų varžytuvės, kuriose išaiškinti rajono kolektyvai, atstovausiantys Pamario kraštui respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ koncerte.

Žiūrovų simpatijas ir „bilietą“ į respublikinio konkurso „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą pelnė Šilutės kultūros ir pramogų centro kapela „Karčema“.

Susirinkusiems Šilutės kultūros ir pramogų centre gerą nuotaiką dovanojo kapelos, renginio vedėjas Rapolėlis (aktorius Arūnas Žemaitaitis) bei „Grok, Jurgeli“ siela, matušaitė Stefa Navardaitienė.
Rapolėlis priminė, kad pavasaris yra metas pasirūpinti, ką sėti, ką auginti. Tačiau žmogus ne vien duona sotus, jam reikia ir linksmybių, nuteikiančių geriems darbams, melodijų, kurių klausant kojos vietoj nenustygtų, o delnai nuo plojimo užkaistų. Tokį koncertą ir parodė Mažosios Lietuvos kaimo kapelos, susirinkusios išsiaiškinti, kuri trankiausia, linksmiausia, tinkamiausia pirmą kartą atstovauti Mažajai Lietuvai „Grok, Jurgeli“ baigiamajame koncerte.
Rapolėlis priminė, kad šis respublikinis kapelų konkursas rengiamas jau 45 kartą. Konkurso organizatoriai, apvažiavę visą Lietuvą, išsiaiškina kiekvieno regiono šauniausias kapelas ir jas pakviečia į „Grok, Jurgeli“ baigiamąjį koncertą, kuris kas rudenį vyksta Kaune. „Džiaugiamės, kad šiemet pirmą kartą tarp šauniausių Lietuvos regionų kapelijų išgirsime ir geriausias Mažosios Lietuvos kapelas“, – pasidžiaugė Rapolėlis.

Renginio vedėjas Rapolėlis.

Koncertą pradėjo tradicinis jungtinis visų susirinkusių kapelų atliekamas A. Bražinsko valsas „Grok, Jurgeli“. Kapelos užgrojo, žiūrovai susikibę rankomis pritariamai lingavo. Netrukus prasidėjo linksma, tranki kapelų kova dėl „bilieto“ į respublikines varžytuves Kaune.
„Grok, Jurgeli“ dalyvius lietuvininkų tarme pasveikino Vaida Galinskienė. Pirmieji į kovą dėl smagiausios, trankiausios kapelos vardo stojo Bikavėnų liaudies muzikos kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazys Budrys) bei Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“ (vad. Sigitas Spalinskas). Dėl skambiausios kapelos vardo varžėsi Pagėgių kultūros centro Natkiškių kultūros namų liaudiškos muzikos kapela „Vaivorykštė“ (vad. Valdas Armonas), Priekulės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Priekulė“ (vad. Jolanta Petraitienė), Dauparų kaimo kapela „Šešios bačkos“ (vad. Ramūnas Čaras) bei Šilutės kultūros ir pramogų centro ansamblis „Karčema“ (vad. Vygantas Stoškus).
Kapelas vertino ir geriausius iš geriausiųjų rinko komisija: Šilutės rajono vaikų meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Regina Stankuvienė, mokytojas ekspertas, orkestro „Pamarys“ vadovas Gražvydas Raila, mokytoja Irena Bogužienė, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, „Grok, Jurgeli“ meno vadovė Bernadeta Aksomaitytė ir šmaikščioji Stefa Navardaitienė. Kol komisija skaičiavo balsus, susirinkusius linksmino folkloro ansamblis „Verdainė“, vadovaujamas Reginos Jokubaitytės.

Smagiais pasakojimais linksmino matušaitė Stefa Navardaitienė.

Visos kapelos pelnė žiūrovų aplodismentų ir padėkų, tačiau į respublikinį konkursą reikėjo išrinkti tik dvi. Vieną nugalėtoją išaiškino komisija – tai Gargždų kultūros centro Jakų kultūros namų kaimiškoji kapela „Sendvaris“, o kitą išrinko žiūrovai – jie savo simpatijas atidavė Šilutės kultūros ir pramogų centro kaimo kapelai „Karčema“.
Idėja, kad Mažosios Lietuvos kapelos turi skambėti respublikiniame „Grok, Jurgeli“ konkurse, kilo Šilutės savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjai Vilmai Griškevičienei. Ji neslėpė džiaugsmo, kad varžytuvės virto trankiu, smagiu koncertu, kvietė visus didžiuotis, kad Mažosios Lietuvos vardas skambės garsiame respublikiniame konkurse.

Laima PUTRIUVIENĖ

Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“.

Hits: 223

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite