Karantinas nesustabdė Šilutės profesinio mokymo centro veiklos

Kovą Šilutės profesinio mokymo centro absolventams įteikti diplomai. Iškilminga diplomų įteikimo šventė – neįvyko. Dar 227 absolventams diplomai bus įteikti birželį. Mokyklos vadovybė tikisi, kad virusas tuo metu bus atsitraukęs ir absolventus bus galima pasveikinti  šventės metu.

„Žiemą savo mokymo programas baigė ir įgytas kompetencijas pasitikrino 19 žuvininkystės verslo darbuotojų ir 14 svečių aptarnavimo darbuotojų specialybės absolventų. Kompetencijų patikrinimas, laikantis visų saugumo reikalavimų, vyko mokykloje. Neįprasta, tačiau visiškai įmanoma. Tik štai liūdna, kad nebuvo galima surengti iškilmingos diplomų įteikimo šventės, pakviesti svečių, sulaukti artimųjų – savo diplomą kiekvienas pasiėmė tyliai ir be šurmulio“, – apie pirmųjų diplomų įteikimo šventę pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

Ji sakė, kad birželio mėnesį mokyklą paliks dar 227 absolventai – būsimieji logistai- ekspeditoriai, finansinių paslaugų teikėjai, apdailininkai (statybininkai), dažytojo-tinkuotojo padėjėjai, virėjai, kirpėjai, automobilių mechanikai, socialinio darbuotojo padėjėjai, higieninės kosmetikos specialistai. Taip pat profesiją pagal vieną ar kitą minėtą programą įgis ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys jaunuoliai, ir tie, kas įstojo į mokyklą baigę 10 ar 12 klasių, ir suaugę asmenys, siekiantys nebe pirmos kvalifikacijos.

V. Grigonienė paaiškino, kad šiuolaikinės profesinio mokymo programos yra skirtingos trukmės – nuo 1 iki 3 metų. Yra ir tokių, kurios trunka metus ir 5, 6 ar 8 mėnesius, dvejus metus ir 7 mėnesius. Todėl ir absolventai mokyklą palieka skirtingu metu.

Karantinas veiklos nesustabdė

„Šilutės profesinio mokymo centro veiklos karantinas nesustabdė. Tiesa, gerokai pakoregavo. Tačiau nebloga „repeticija“ buvo padaryta praėjusiais mokslo metais, todėl šį kartą didesnių nesklandumų išvengti pavyko“, – apie užsitęsusį nuotolinį ugdymą pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja.

Ji neslėpė, kad mokytojams teko pagilinti ir praplėsti IT gabumus, paplušėti rengiant skaitmeninį savo mokomo dalyko turinį.

„Pagalbos mokiniui specialistams teko rasti glaudesnių bendravimo su mokinių tėvais būdų, kadangi ne kiekvienam jaunuoliui pakako motyvacijos bei atsakomybės krimsti mokslus nestebimam mokytojo. Ištuštėjo ir informacinių technologijų kabinetai – nemažai kompiuterių „iškeliavo“ pas mokinius, kuriems pritrūko tokios įrangos mokantis namų sąlygomis. Tačiau viskas gerai! Ugdymo procesas tęsiasi“, – pamariui.eu sakė V. Grigonienė.

Ji pridūrė, kad kiek sunkiau sekėsi specifinis praktinis mokymas, mat praktinių įgūdžių sunku įgyti nuotoliniu būdu. Nepaisant to, ieškota sprendimų – tiems, kam reikėjo ypatingo dėmesio ir pagalbos, su savo profesijos mokytojais ir konsultavosi, ir dirbo individuliai.

Žuvies parduotuvės dar teks palaukti

V.Grigonienė patikino, kad žuvies parduotuvės darbai sustabdyti: „Juk ten veisiama ir auginama gyva žuvis! Aplink talpas su eršketais ar šamais darbas nestoja. Ir nors karantinas pristabdė planuotos žuvies parduotuvės įrengimo planus, jie niekur nedingo – laukiam palankesnių aplinkybių“.

Egzaminus laikys 32 abiturientai

Šiemet brandos egzaminus laikys 92 Šilutės profesinio mokymo centro abiturientai. Tikimasi, kad nuotolinis mokymasis neturės neigiamo poveikio rezultatams, ir visi  dvyliktokai gaus brandos atestatus. Abiturientams šiuo metu vyksta konsultacijos, į kurias mokiniai renkasi pagal iš anksto sudarytą grafiką mažomis, tik 5 asmenų grupelėmis.

Pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite