Karantinas nesustabdė Šilutės profesinio mokymo centro veiklos

Kovą Šilutės profesinio mokymo centro absolventams įteikti diplomai. Iškilminga diplomų įteikimo šventė – neįvyko. Dar 227 absolventams diplomai bus įteikti birželį. Mokyklos vadovybė tikisi, kad virusas tuo metu bus atsitraukęs ir absolventus bus galima pasveikinti  šventės metu.

„Žiemą savo mokymo programas baigė ir įgytas kompetencijas pasitikrino 19 žuvininkystės verslo darbuotojų ir 14 svečių aptarnavimo darbuotojų specialybės absolventų. Kompetencijų patikrinimas, laikantis visų saugumo reikalavimų, vyko mokykloje. Neįprasta, tačiau visiškai įmanoma. Tik štai liūdna, kad nebuvo galima surengti iškilmingos diplomų įteikimo šventės, pakviesti svečių, sulaukti artimųjų – savo diplomą kiekvienas pasiėmė tyliai ir be šurmulio“, – apie pirmųjų diplomų įteikimo šventę pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

Ji sakė, kad birželio mėnesį mokyklą paliks dar 227 absolventai – būsimieji logistai- ekspeditoriai, finansinių paslaugų teikėjai, apdailininkai (statybininkai), dažytojo-tinkuotojo padėjėjai, virėjai, kirpėjai, automobilių mechanikai, socialinio darbuotojo padėjėjai, higieninės kosmetikos specialistai. Taip pat profesiją pagal vieną ar kitą minėtą programą įgis ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys jaunuoliai, ir tie, kas įstojo į mokyklą baigę 10 ar 12 klasių, ir suaugę asmenys, siekiantys nebe pirmos kvalifikacijos.

V. Grigonienė paaiškino, kad šiuolaikinės profesinio mokymo programos yra skirtingos trukmės – nuo 1 iki 3 metų. Yra ir tokių, kurios trunka metus ir 5, 6 ar 8 mėnesius, dvejus metus ir 7 mėnesius. Todėl ir absolventai mokyklą palieka skirtingu metu.

Karantinas veiklos nesustabdė

„Šilutės profesinio mokymo centro veiklos karantinas nesustabdė. Tiesa, gerokai pakoregavo. Tačiau nebloga „repeticija“ buvo padaryta praėjusiais mokslo metais, todėl šį kartą didesnių nesklandumų išvengti pavyko“, – apie užsitęsusį nuotolinį ugdymą pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja.

Ji neslėpė, kad mokytojams teko pagilinti ir praplėsti IT gabumus, paplušėti rengiant skaitmeninį savo mokomo dalyko turinį.

„Pagalbos mokiniui specialistams teko rasti glaudesnių bendravimo su mokinių tėvais būdų, kadangi ne kiekvienam jaunuoliui pakako motyvacijos bei atsakomybės krimsti mokslus nestebimam mokytojo. Ištuštėjo ir informacinių technologijų kabinetai – nemažai kompiuterių „iškeliavo“ pas mokinius, kuriems pritrūko tokios įrangos mokantis namų sąlygomis. Tačiau viskas gerai! Ugdymo procesas tęsiasi“, – pamariui.eu sakė V. Grigonienė.

Ji pridūrė, kad kiek sunkiau sekėsi specifinis praktinis mokymas, mat praktinių įgūdžių sunku įgyti nuotoliniu būdu. Nepaisant to, ieškota sprendimų – tiems, kam reikėjo ypatingo dėmesio ir pagalbos, su savo profesijos mokytojais ir konsultavosi, ir dirbo individuliai.

Žuvies parduotuvės dar teks palaukti

V.Grigonienė patikino, kad žuvies parduotuvės darbai sustabdyti: „Juk ten veisiama ir auginama gyva žuvis! Aplink talpas su eršketais ar šamais darbas nestoja. Ir nors karantinas pristabdė planuotos žuvies parduotuvės įrengimo planus, jie niekur nedingo – laukiam palankesnių aplinkybių“.

Egzaminus laikys 32 abiturientai

Šiemet brandos egzaminus laikys 92 Šilutės profesinio mokymo centro abiturientai. Tikimasi, kad nuotolinis mokymasis neturės neigiamo poveikio rezultatams, ir visi  dvyliktokai gaus brandos atestatus. Abiturientams šiuo metu vyksta konsultacijos, į kurias mokiniai renkasi pagal iš anksto sudarytą grafiką mažomis, tik 5 asmenų grupelėmis.

Pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite