Karantinas nesustabdė Šilutės profesinio mokymo centro veiklos

Kovą Šilutės profesinio mokymo centro absolventams įteikti diplomai. Iškilminga diplomų įteikimo šventė – neįvyko. Dar 227 absolventams diplomai bus įteikti birželį. Mokyklos vadovybė tikisi, kad virusas tuo metu bus atsitraukęs ir absolventus bus galima pasveikinti  šventės metu.

„Žiemą savo mokymo programas baigė ir įgytas kompetencijas pasitikrino 19 žuvininkystės verslo darbuotojų ir 14 svečių aptarnavimo darbuotojų specialybės absolventų. Kompetencijų patikrinimas, laikantis visų saugumo reikalavimų, vyko mokykloje. Neįprasta, tačiau visiškai įmanoma. Tik štai liūdna, kad nebuvo galima surengti iškilmingos diplomų įteikimo šventės, pakviesti svečių, sulaukti artimųjų – savo diplomą kiekvienas pasiėmė tyliai ir be šurmulio“, – apie pirmųjų diplomų įteikimo šventę pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja Vilma Grigonienė.

Ji sakė, kad birželio mėnesį mokyklą paliks dar 227 absolventai – būsimieji logistai- ekspeditoriai, finansinių paslaugų teikėjai, apdailininkai (statybininkai), dažytojo-tinkuotojo padėjėjai, virėjai, kirpėjai, automobilių mechanikai, socialinio darbuotojo padėjėjai, higieninės kosmetikos specialistai. Taip pat profesiją pagal vieną ar kitą minėtą programą įgis ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys jaunuoliai, ir tie, kas įstojo į mokyklą baigę 10 ar 12 klasių, ir suaugę asmenys, siekiantys nebe pirmos kvalifikacijos.

V. Grigonienė paaiškino, kad šiuolaikinės profesinio mokymo programos yra skirtingos trukmės – nuo 1 iki 3 metų. Yra ir tokių, kurios trunka metus ir 5, 6 ar 8 mėnesius, dvejus metus ir 7 mėnesius. Todėl ir absolventai mokyklą palieka skirtingu metu.

Karantinas veiklos nesustabdė

„Šilutės profesinio mokymo centro veiklos karantinas nesustabdė. Tiesa, gerokai pakoregavo. Tačiau nebloga „repeticija“ buvo padaryta praėjusiais mokslo metais, todėl šį kartą didesnių nesklandumų išvengti pavyko“, – apie užsitęsusį nuotolinį ugdymą pasakojo Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyriaus vedėja.

Ji neslėpė, kad mokytojams teko pagilinti ir praplėsti IT gabumus, paplušėti rengiant skaitmeninį savo mokomo dalyko turinį.

„Pagalbos mokiniui specialistams teko rasti glaudesnių bendravimo su mokinių tėvais būdų, kadangi ne kiekvienam jaunuoliui pakako motyvacijos bei atsakomybės krimsti mokslus nestebimam mokytojo. Ištuštėjo ir informacinių technologijų kabinetai – nemažai kompiuterių „iškeliavo“ pas mokinius, kuriems pritrūko tokios įrangos mokantis namų sąlygomis. Tačiau viskas gerai! Ugdymo procesas tęsiasi“, – pamariui.eu sakė V. Grigonienė.

Ji pridūrė, kad kiek sunkiau sekėsi specifinis praktinis mokymas, mat praktinių įgūdžių sunku įgyti nuotoliniu būdu. Nepaisant to, ieškota sprendimų – tiems, kam reikėjo ypatingo dėmesio ir pagalbos, su savo profesijos mokytojais ir konsultavosi, ir dirbo individuliai.

Žuvies parduotuvės dar teks palaukti

V.Grigonienė patikino, kad žuvies parduotuvės darbai sustabdyti: „Juk ten veisiama ir auginama gyva žuvis! Aplink talpas su eršketais ar šamais darbas nestoja. Ir nors karantinas pristabdė planuotos žuvies parduotuvės įrengimo planus, jie niekur nedingo – laukiam palankesnių aplinkybių“.

Egzaminus laikys 32 abiturientai

Šiemet brandos egzaminus laikys 92 Šilutės profesinio mokymo centro abiturientai. Tikimasi, kad nuotolinis mokymasis neturės neigiamo poveikio rezultatams, ir visi  dvyliktokai gaus brandos atestatus. Abiturientams šiuo metu vyksta konsultacijos, į kurias mokiniai renkasi pagal iš anksto sudarytą grafiką mažomis, tik 5 asmenų grupelėmis.

Pamarys.eu

Hits: 66

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite