Kam skirs pašalpas?

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai posėdžiuose svarstė vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Kol kas minimos pašalpos skiriamos vadovaujantis 2020 m. vasario 27 d. sprendimu. Tačiau gyvenimas diktuoja naujovių, kurios iš ministerijų pasiekia Savivaldybę. Viena iš jų – sudaryta didesnė galimybė Šilutės rajono gyventojams gauti materialinę paramą susirgus sunkia liga.

Minimos pašalpos mokamos iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų paramai nepasiturintiems gyventojams. Net patvirtinus siūlomus tikslinės pašalpos skyrimo pakeitimus, papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų nereikės.

2019 ir 2020 metais šioms pašalpoms buvo išleista apie 34 tūkst. eurų. Paminėtina tai, kad 2020 metais padidinus pašalpos dydžius buvo išleista tiek pat, kiek 2019 metais, nors asmenų kreipėsi daugiau. Tačiau įtakos turėjo numatyta teisė į pašalpos dydį atsižvelgiant į vidutines vieno asmens pajamas per mėnesį.

Be to, nustatoma tvarka dėl iš pataisos įstaigų paleidžiamiems (paleistiems) asmenims teikiamos vienkartinės pašalpos dydžio skyrimo ir mokėjimo. Siūloma tokiems asmenims skirti ne mažesnę kaip 1 VRP (valstybės remiamos pajamos) dydžio vienkartinę pašalpą, kuri nuo šių metų sausio 1 d. sudaro 128 Eur, tai 3 Eur didesnė už galiojusią 2020 m. Tokia pašalpa turi būti išmokėta per 24 valandas.

Atsižvelgiant į šalyje besikeičiančią ekonominę – socialinę padėtį ir Savivaldybės gyventojų problemas, sprendimo projektu siūloma padidinti nuo 2,5 iki 4,5 VRP dydžio vidutines šeimos nario pajamas per mėnesį, kai asmuo kreipiasi tikslinės pašalpos susirgus sunkia liga, kurių sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro. Siūloma sudaryti galimybę tikslinę pašalpą gauti asmenims, sergantiems I ar II stadijos onkologine liga, ir asmenims po atliktos operacijos, kuri įtraukta į didžiųjų operacijų sąrašą.

Tikimasi, kad nors ir nedidelė finansinė parama kartą per metus asmenims, susirgusiems sunkia liga, palengvins jų šeimoms finansinę naštą.

Tokių pastebėjimų politikams skirtame rašte nurodo Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Asta Lileikienė. Sprendimui dar turi pritarti Savivaldybės taryba, kuri posėdžiaus ketvirtadienį.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite