Kam skirs pašalpas?

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai posėdžiuose svarstė vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Kol kas minimos pašalpos skiriamos vadovaujantis 2020 m. vasario 27 d. sprendimu. Tačiau gyvenimas diktuoja naujovių, kurios iš ministerijų pasiekia Savivaldybę. Viena iš jų – sudaryta didesnė galimybė Šilutės rajono gyventojams gauti materialinę paramą susirgus sunkia liga.

Minimos pašalpos mokamos iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų paramai nepasiturintiems gyventojams. Net patvirtinus siūlomus tikslinės pašalpos skyrimo pakeitimus, papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų nereikės.

2019 ir 2020 metais šioms pašalpoms buvo išleista apie 34 tūkst. eurų. Paminėtina tai, kad 2020 metais padidinus pašalpos dydžius buvo išleista tiek pat, kiek 2019 metais, nors asmenų kreipėsi daugiau. Tačiau įtakos turėjo numatyta teisė į pašalpos dydį atsižvelgiant į vidutines vieno asmens pajamas per mėnesį.

Be to, nustatoma tvarka dėl iš pataisos įstaigų paleidžiamiems (paleistiems) asmenims teikiamos vienkartinės pašalpos dydžio skyrimo ir mokėjimo. Siūloma tokiems asmenims skirti ne mažesnę kaip 1 VRP (valstybės remiamos pajamos) dydžio vienkartinę pašalpą, kuri nuo šių metų sausio 1 d. sudaro 128 Eur, tai 3 Eur didesnė už galiojusią 2020 m. Tokia pašalpa turi būti išmokėta per 24 valandas.

Atsižvelgiant į šalyje besikeičiančią ekonominę – socialinę padėtį ir Savivaldybės gyventojų problemas, sprendimo projektu siūloma padidinti nuo 2,5 iki 4,5 VRP dydžio vidutines šeimos nario pajamas per mėnesį, kai asmuo kreipiasi tikslinės pašalpos susirgus sunkia liga, kurių sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro. Siūloma sudaryti galimybę tikslinę pašalpą gauti asmenims, sergantiems I ar II stadijos onkologine liga, ir asmenims po atliktos operacijos, kuri įtraukta į didžiųjų operacijų sąrašą.

Tikimasi, kad nors ir nedidelė finansinė parama kartą per metus asmenims, susirgusiems sunkia liga, palengvins jų šeimoms finansinę naštą.

Tokių pastebėjimų politikams skirtame rašte nurodo Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Asta Lileikienė. Sprendimui dar turi pritarti Savivaldybės taryba, kuri posėdžiaus ketvirtadienį.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Vilkyškiuose sekmadienį Mišias aukos vyskupas

Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šį sekmadienį (spalio 24 d.) 14 val. šv. Mišias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.   Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus šventinamas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti. Kunigas Kęstutis Pajaujis kviečia visus dalyvauti.

Taip pat skaitykite