Kam skirs pašalpas?

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai posėdžiuose svarstė vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Kol kas minimos pašalpos skiriamos vadovaujantis 2020 m. vasario 27 d. sprendimu. Tačiau gyvenimas diktuoja naujovių, kurios iš ministerijų pasiekia Savivaldybę. Viena iš jų – sudaryta didesnė galimybė Šilutės rajono gyventojams gauti materialinę paramą susirgus sunkia liga.

Minimos pašalpos mokamos iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų paramai nepasiturintiems gyventojams. Net patvirtinus siūlomus tikslinės pašalpos skyrimo pakeitimus, papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų nereikės.

2019 ir 2020 metais šioms pašalpoms buvo išleista apie 34 tūkst. eurų. Paminėtina tai, kad 2020 metais padidinus pašalpos dydžius buvo išleista tiek pat, kiek 2019 metais, nors asmenų kreipėsi daugiau. Tačiau įtakos turėjo numatyta teisė į pašalpos dydį atsižvelgiant į vidutines vieno asmens pajamas per mėnesį.

Be to, nustatoma tvarka dėl iš pataisos įstaigų paleidžiamiems (paleistiems) asmenims teikiamos vienkartinės pašalpos dydžio skyrimo ir mokėjimo. Siūloma tokiems asmenims skirti ne mažesnę kaip 1 VRP (valstybės remiamos pajamos) dydžio vienkartinę pašalpą, kuri nuo šių metų sausio 1 d. sudaro 128 Eur, tai 3 Eur didesnė už galiojusią 2020 m. Tokia pašalpa turi būti išmokėta per 24 valandas.

Atsižvelgiant į šalyje besikeičiančią ekonominę – socialinę padėtį ir Savivaldybės gyventojų problemas, sprendimo projektu siūloma padidinti nuo 2,5 iki 4,5 VRP dydžio vidutines šeimos nario pajamas per mėnesį, kai asmuo kreipiasi tikslinės pašalpos susirgus sunkia liga, kurių sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro. Siūloma sudaryti galimybę tikslinę pašalpą gauti asmenims, sergantiems I ar II stadijos onkologine liga, ir asmenims po atliktos operacijos, kuri įtraukta į didžiųjų operacijų sąrašą.

Tikimasi, kad nors ir nedidelė finansinė parama kartą per metus asmenims, susirgusiems sunkia liga, palengvins jų šeimoms finansinę naštą.

Tokių pastebėjimų politikams skirtame rašte nurodo Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Asta Lileikienė. Sprendimui dar turi pritarti Savivaldybės taryba, kuri posėdžiaus ketvirtadienį.

pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite