Kam skirs pašalpas?

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai posėdžiuose svarstė vienkartinių, tikslinių, sąlyginių ir periodinių pašalpų skyrimo ir mokėjimo tvarkos aprašą. Kol kas minimos pašalpos skiriamos vadovaujantis 2020 m. vasario 27 d. sprendimu. Tačiau gyvenimas diktuoja naujovių, kurios iš ministerijų pasiekia Savivaldybę. Viena iš jų – sudaryta didesnė galimybė Šilutės rajono gyventojams gauti materialinę paramą susirgus sunkia liga.

Minimos pašalpos mokamos iš Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų paramai nepasiturintiems gyventojams. Net patvirtinus siūlomus tikslinės pašalpos skyrimo pakeitimus, papildomų Savivaldybės biudžeto lėšų nereikės.

2019 ir 2020 metais šioms pašalpoms buvo išleista apie 34 tūkst. eurų. Paminėtina tai, kad 2020 metais padidinus pašalpos dydžius buvo išleista tiek pat, kiek 2019 metais, nors asmenų kreipėsi daugiau. Tačiau įtakos turėjo numatyta teisė į pašalpos dydį atsižvelgiant į vidutines vieno asmens pajamas per mėnesį.

Be to, nustatoma tvarka dėl iš pataisos įstaigų paleidžiamiems (paleistiems) asmenims teikiamos vienkartinės pašalpos dydžio skyrimo ir mokėjimo. Siūloma tokiems asmenims skirti ne mažesnę kaip 1 VRP (valstybės remiamos pajamos) dydžio vienkartinę pašalpą, kuri nuo šių metų sausio 1 d. sudaro 128 Eur, tai 3 Eur didesnė už galiojusią 2020 m. Tokia pašalpa turi būti išmokėta per 24 valandas.

Atsižvelgiant į šalyje besikeičiančią ekonominę – socialinę padėtį ir Savivaldybės gyventojų problemas, sprendimo projektu siūloma padidinti nuo 2,5 iki 4,5 VRP dydžio vidutines šeimos nario pajamas per mėnesį, kai asmuo kreipiasi tikslinės pašalpos susirgus sunkia liga, kurių sąrašas yra patvirtintas sveikatos apsaugos ministro. Siūloma sudaryti galimybę tikslinę pašalpą gauti asmenims, sergantiems I ar II stadijos onkologine liga, ir asmenims po atliktos operacijos, kuri įtraukta į didžiųjų operacijų sąrašą.

Tikimasi, kad nors ir nedidelė finansinė parama kartą per metus asmenims, susirgusiems sunkia liga, palengvins jų šeimoms finansinę naštą.

Tokių pastebėjimų politikams skirtame rašte nurodo Socialinės paramos skyriaus vyr. specialistė Asta Lileikienė. Sprendimui dar turi pritarti Savivaldybės taryba, kuri posėdžiaus ketvirtadienį.

pamarys.eu inf.

Hits: 195

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite