Kalėdų eglę puošė visi naumiestiškiai

Žemaičių Naumiestis turi tradiciją, kad kalėdinę eglutę padovanoja kažkuris seniūnijos gyventojas. Šiemet turgaus aikštę papuošusią žaliaskarę padovanojo ūkininkas Eugenijus Kararinas iš gretimo Kulėšų kaimo. O puošė eglutę visi naumiestiškiai, mat naujas girliandas ir šviečiančią eglutės viršūnę bendruomenė nupirko už 2 procentus savo pajamų mokesčio paaukojusių naumiestiškių lėšas.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Netikėto pasisekimo sulaukė miestelio bibliotekoje surengtas senjorų protų mūšis „Švenčių belaukiant“. Tikėtasi, kad kalėdinėje viktorinoje dalyvaus 5 komandos po 5 žaidėjus, tačiau susidarė 7 senjorų komandos ir kai kuriose iš jų buvo daugiau negu po 5 dalyvius. Viktorinoje varžėsi išminčiai iš Žemaičių Naumiesčio bendruomenės, Degučių, „Senjorų eldorado“. Visi viktorinos dalyviai gavo dovanėlių, kuriomis pasirūpino Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.
Svarbiausias ano savaitgalio renginys – įžiebti Kalėdų eglę. Kol renginys įsibėgėjo, pašokti prie eglutės visus ragino nykštukas (Lamatos teatro vaidintojas Sergėjus Nikanovas). Aikštėje, kur stovėjo 11 didžiulių senių besmegenių (iš šieno ritinių), seniūnija ir Žemaičių krašto etnokultūros centras vaišino arbata ir blynais. Arbatos virėjai ir blynų kepėjai sukosi kaip vijurkai, tačiau visų norinčių pavaišinti nespėjo. Pagaliau atėjo akimirka, kai pasirodė Kalėdų Senelis. Šiemet anas atvažiavo dviračiu, o tiksliau – triračiu.
Jis skundėsi, kad žiemos taip atšilo, jog rogėmis važiuoti nebegali. Vis dėlto ir be sniego burtų galios Kalėdų Seneliu laikinai tapusiam Žemaičių krašto etnokultūros vadovui Valerijonui Krutikovui ir jo svitai iš etnokultūros centro kolektyvo, ansamblio „Pilutė“ įtaigos užteko, kad suskaičiavus iki dešimties atbuline tvarka sužibtų Kalėdų eglutės girliandos.
Šventinį vakarą koncertavo Žemaičių Naumiesčio darželinukai ir mokiniai. Miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis padėkojo visiems, kurie šiemet dalyvavo akcijoje „Mano besmegenis“. Jos metu Žemaičių Naumiesčio kolektyvai, verslininkai, įmonių ir įstaigų darbuotojai, pavienės šeimos turgaus aikštėje pastatė 11 milžiniškų senių besmegenių ir visaip juos papuošė.
Apdovanojęs akcijos dalyvius, Žemaičių Naumiesčio seniūnas V. Stasiulis pasiteiravo susirinkusių, ar ir kitais metais šioje aikštėje reikėtų besmegenių. Pritarimo šūksniai ir plojimai patvirtino, kad mintis papuošti turgaus aikštę besmegeniais gyventojams patiko. Akciją „Mano besmegenis“ sumanė ir pasiūlė Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas. Šio centro etnografė ir vadybininkė Adma Baltutienė sakė, kad mintis statyti besmegenius kilo, kai važiuodama per Lenkiją, ji prie vienos mokyklos pamatė nedidukų šiaudinių senių besmegenių būrį, kur mielai būriavosi ir fotografavosi mokiniai.
Pagerbus akcijos dalyvius, seniūnas susirinkusius pavaišino saldainiais. Ir tai buvo didelio darbo pradžia. Kalėdų Senelis su pagalbininkais dalijo kalėdines dovanėles visiems į renginį susirinkusiems vaikams. Jų buvo tiek, kad dovanų gavo 10 metų ir vyresni vaikai. Visai nesvarbu, kad jų atvyko ir iš kitų seniūnijų. Maišelių su saldumynais ir minkštų žaisliukų užteko visiems. Saldumynų savo lėšomis ir talkinant vienam viešumo nenorėjusiam verslininkui nupirko seniūnija, o apsirūpinti žaisliukais padėjo miestelio bendruomenės nariai, atidavę savo nebereikalingus žaisliukus ir organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, viltis, meilė“ atstovas Tadas Girčius.
„Su meile ir nuoširdžiai“ – šiais žodžiais bene geriausiai galim apibūdinti tai, kaip Žemaičių Naumiestyje pasirengta kalėdiniams renginiams. Daug pastangų besiruošiant įdėjo Žemaičių Naumiesčio seniūnija, jos seniūnas Virginijus Stasiulis, Žemaičių krašto etnokultūros centras, bendruomenė, biblioteka, muziejus.

Vaidotas VILKAS

Hits: 383

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite