Kalėdų eglę puošė visi naumiestiškiai

Žemaičių Naumiestis turi tradiciją, kad kalėdinę eglutę padovanoja kažkuris seniūnijos gyventojas. Šiemet turgaus aikštę papuošusią žaliaskarę padovanojo ūkininkas Eugenijus Kararinas iš gretimo Kulėšų kaimo. O puošė eglutę visi naumiestiškiai, mat naujas girliandas ir šviečiančią eglutės viršūnę bendruomenė nupirko už 2 procentus savo pajamų mokesčio paaukojusių naumiestiškių lėšas.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Netikėto pasisekimo sulaukė miestelio bibliotekoje surengtas senjorų protų mūšis „Švenčių belaukiant“. Tikėtasi, kad kalėdinėje viktorinoje dalyvaus 5 komandos po 5 žaidėjus, tačiau susidarė 7 senjorų komandos ir kai kuriose iš jų buvo daugiau negu po 5 dalyvius. Viktorinoje varžėsi išminčiai iš Žemaičių Naumiesčio bendruomenės, Degučių, „Senjorų eldorado“. Visi viktorinos dalyviai gavo dovanėlių, kuriomis pasirūpino Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.
Svarbiausias ano savaitgalio renginys – įžiebti Kalėdų eglę. Kol renginys įsibėgėjo, pašokti prie eglutės visus ragino nykštukas (Lamatos teatro vaidintojas Sergėjus Nikanovas). Aikštėje, kur stovėjo 11 didžiulių senių besmegenių (iš šieno ritinių), seniūnija ir Žemaičių krašto etnokultūros centras vaišino arbata ir blynais. Arbatos virėjai ir blynų kepėjai sukosi kaip vijurkai, tačiau visų norinčių pavaišinti nespėjo. Pagaliau atėjo akimirka, kai pasirodė Kalėdų Senelis. Šiemet anas atvažiavo dviračiu, o tiksliau – triračiu.
Jis skundėsi, kad žiemos taip atšilo, jog rogėmis važiuoti nebegali. Vis dėlto ir be sniego burtų galios Kalėdų Seneliu laikinai tapusiam Žemaičių krašto etnokultūros vadovui Valerijonui Krutikovui ir jo svitai iš etnokultūros centro kolektyvo, ansamblio „Pilutė“ įtaigos užteko, kad suskaičiavus iki dešimties atbuline tvarka sužibtų Kalėdų eglutės girliandos.
Šventinį vakarą koncertavo Žemaičių Naumiesčio darželinukai ir mokiniai. Miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis padėkojo visiems, kurie šiemet dalyvavo akcijoje „Mano besmegenis“. Jos metu Žemaičių Naumiesčio kolektyvai, verslininkai, įmonių ir įstaigų darbuotojai, pavienės šeimos turgaus aikštėje pastatė 11 milžiniškų senių besmegenių ir visaip juos papuošė.
Apdovanojęs akcijos dalyvius, Žemaičių Naumiesčio seniūnas V. Stasiulis pasiteiravo susirinkusių, ar ir kitais metais šioje aikštėje reikėtų besmegenių. Pritarimo šūksniai ir plojimai patvirtino, kad mintis papuošti turgaus aikštę besmegeniais gyventojams patiko. Akciją „Mano besmegenis“ sumanė ir pasiūlė Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas. Šio centro etnografė ir vadybininkė Adma Baltutienė sakė, kad mintis statyti besmegenius kilo, kai važiuodama per Lenkiją, ji prie vienos mokyklos pamatė nedidukų šiaudinių senių besmegenių būrį, kur mielai būriavosi ir fotografavosi mokiniai.
Pagerbus akcijos dalyvius, seniūnas susirinkusius pavaišino saldainiais. Ir tai buvo didelio darbo pradžia. Kalėdų Senelis su pagalbininkais dalijo kalėdines dovanėles visiems į renginį susirinkusiems vaikams. Jų buvo tiek, kad dovanų gavo 10 metų ir vyresni vaikai. Visai nesvarbu, kad jų atvyko ir iš kitų seniūnijų. Maišelių su saldumynais ir minkštų žaisliukų užteko visiems. Saldumynų savo lėšomis ir talkinant vienam viešumo nenorėjusiam verslininkui nupirko seniūnija, o apsirūpinti žaisliukais padėjo miestelio bendruomenės nariai, atidavę savo nebereikalingus žaisliukus ir organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, viltis, meilė“ atstovas Tadas Girčius.
„Su meile ir nuoširdžiai“ – šiais žodžiais bene geriausiai galim apibūdinti tai, kaip Žemaičių Naumiestyje pasirengta kalėdiniams renginiams. Daug pastangų besiruošiant įdėjo Žemaičių Naumiesčio seniūnija, jos seniūnas Virginijus Stasiulis, Žemaičių krašto etnokultūros centras, bendruomenė, biblioteka, muziejus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite