Kalėdų eglę puošė visi naumiestiškiai

Žemaičių Naumiestis turi tradiciją, kad kalėdinę eglutę padovanoja kažkuris seniūnijos gyventojas. Šiemet turgaus aikštę papuošusią žaliaskarę padovanojo ūkininkas Eugenijus Kararinas iš gretimo Kulėšų kaimo. O puošė eglutę visi naumiestiškiai, mat naujas girliandas ir šviečiančią eglutės viršūnę bendruomenė nupirko už 2 procentus savo pajamų mokesčio paaukojusių naumiestiškių lėšas.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Naumiestiškiai pritaria seniūno siūlymui ir kitais metais turgaus aikštę papuošti seniais besmegeniais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Kalėdų Senelis su savo talkininkais.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Pirmasis vaikus saldainiais pavaišino seniūnas Virginijus Stsiulis.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Dovanų užteko visiems vaikams, ypač kurie padeklamavo Kalėdų Seneliui eilėraštį.

Netikėto pasisekimo sulaukė miestelio bibliotekoje surengtas senjorų protų mūšis „Švenčių belaukiant“. Tikėtasi, kad kalėdinėje viktorinoje dalyvaus 5 komandos po 5 žaidėjus, tačiau susidarė 7 senjorų komandos ir kai kuriose iš jų buvo daugiau negu po 5 dalyvius. Viktorinoje varžėsi išminčiai iš Žemaičių Naumiesčio bendruomenės, Degučių, „Senjorų eldorado“. Visi viktorinos dalyviai gavo dovanėlių, kuriomis pasirūpino Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys.
Svarbiausias ano savaitgalio renginys – įžiebti Kalėdų eglę. Kol renginys įsibėgėjo, pašokti prie eglutės visus ragino nykštukas (Lamatos teatro vaidintojas Sergėjus Nikanovas). Aikštėje, kur stovėjo 11 didžiulių senių besmegenių (iš šieno ritinių), seniūnija ir Žemaičių krašto etnokultūros centras vaišino arbata ir blynais. Arbatos virėjai ir blynų kepėjai sukosi kaip vijurkai, tačiau visų norinčių pavaišinti nespėjo. Pagaliau atėjo akimirka, kai pasirodė Kalėdų Senelis. Šiemet anas atvažiavo dviračiu, o tiksliau – triračiu.
Jis skundėsi, kad žiemos taip atšilo, jog rogėmis važiuoti nebegali. Vis dėlto ir be sniego burtų galios Kalėdų Seneliu laikinai tapusiam Žemaičių krašto etnokultūros vadovui Valerijonui Krutikovui ir jo svitai iš etnokultūros centro kolektyvo, ansamblio „Pilutė“ įtaigos užteko, kad suskaičiavus iki dešimties atbuline tvarka sužibtų Kalėdų eglutės girliandos.
Šventinį vakarą koncertavo Žemaičių Naumiesčio darželinukai ir mokiniai. Miestelio seniūnas Virginijus Stasiulis padėkojo visiems, kurie šiemet dalyvavo akcijoje „Mano besmegenis“. Jos metu Žemaičių Naumiesčio kolektyvai, verslininkai, įmonių ir įstaigų darbuotojai, pavienės šeimos turgaus aikštėje pastatė 11 milžiniškų senių besmegenių ir visaip juos papuošė.
Apdovanojęs akcijos dalyvius, Žemaičių Naumiesčio seniūnas V. Stasiulis pasiteiravo susirinkusių, ar ir kitais metais šioje aikštėje reikėtų besmegenių. Pritarimo šūksniai ir plojimai patvirtino, kad mintis papuošti turgaus aikštę besmegeniais gyventojams patiko. Akciją „Mano besmegenis“ sumanė ir pasiūlė Žemaičių krašto etnokultūros centro kolektyvas. Šio centro etnografė ir vadybininkė Adma Baltutienė sakė, kad mintis statyti besmegenius kilo, kai važiuodama per Lenkiją, ji prie vienos mokyklos pamatė nedidukų šiaudinių senių besmegenių būrį, kur mielai būriavosi ir fotografavosi mokiniai.
Pagerbus akcijos dalyvius, seniūnas susirinkusius pavaišino saldainiais. Ir tai buvo didelio darbo pradžia. Kalėdų Senelis su pagalbininkais dalijo kalėdines dovanėles visiems į renginį susirinkusiems vaikams. Jų buvo tiek, kad dovanų gavo 10 metų ir vyresni vaikai. Visai nesvarbu, kad jų atvyko ir iš kitų seniūnijų. Maišelių su saldumynais ir minkštų žaisliukų užteko visiems. Saldumynų savo lėšomis ir talkinant vienam viešumo nenorėjusiam verslininkui nupirko seniūnija, o apsirūpinti žaisliukais padėjo miestelio bendruomenės nariai, atidavę savo nebereikalingus žaisliukus ir organizacijos „Pagalba Lietuvai – Tikėjimas, viltis, meilė“ atstovas Tadas Girčius.
„Su meile ir nuoširdžiai“ – šiais žodžiais bene geriausiai galim apibūdinti tai, kaip Žemaičių Naumiestyje pasirengta kalėdiniams renginiams. Daug pastangų besiruošiant įdėjo Žemaičių Naumiesčio seniūnija, jos seniūnas Virginijus Stasiulis, Žemaičių krašto etnokultūros centras, bendruomenė, biblioteka, muziejus.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite