Kalėdų džiaugsmą į Mažąją Lietuvą atneša briedis

Lapkričio pabaigoje tautodailininkė Birutė Servienė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale surengė edukacinę  pamoką. Popieriaus karpinių meistrė papasakojo apie įžymius žmones, kurie mėgo karpyti iš popieriaus, priminė karpymo meno tradicijas.

Artėjant gražiausiai metų šventei, Kalėdoms, renginio viešnia patarė, kaip prieš šventes karpiniais puošti langus. Susipažinę su karpinių kūrimo priemonėmis bei įrankiais Katyčių pagrindinės mokyklos aukštesniųjų klasių mokiniai su mokytoja Brigita Vitkauskiene kibo į kūrybos procesą.

Karpinių meistrė Birutė Servienė. Petro Skutulo nuotr.

Jų rankomis karpyti lapai pranoko lūkesčius. Kiekvienas dalyvis sukūrė po originalų karpinį. Užsiėmimo metu iškarpytomis iš popieriaus užuolaidėlėmis papuošti Katyčių bibliotekos langai ir mokyklos įėjimas. Ši informacija – iš Katyčių bibliotekos FB pranešimo.

Buvome maloniai nustebinti, kai tautodailininkė Birutė užsuko į „Pamario“ redakciją su gatavais karpiniais, kuriais mikliai papuošė mūsų įstaigos langus. Nuoširdžiai dėkojame ištikimai „Pamario“ bičiulei Birutei. Linkime jai, kad kūrybinis įkvėpis lydėtų visus besibaigiančius ir ateinančius 2022-uosius metus!

Pasak Birutės, šiemet languose Advento ramybę ir Šv. Kalėdų džiaugsmą parneš girių laivas BRIEDIS…

„O ar girdėjote, kad briedis turi tautybę? Taip nusprendė Heraldikos komisija prie Prezidento…“ – mįslingai kalbėjo Birutė. Pasirodo, Heraldikos komisija atmetė Etnografinės Mažosios Lietuvos heraldikos kūrimo darbo grupės siūlymą, briedį laikyti šio krašto simboliu. Neva, tai mums svetimas simbolis!

Birutės Servienės karpinys.

Pasak minėtosios darbo grupės koordinatorės Vilmos Griškevičienės, yra parengtos net dvi studijos tokiam sprendimui pagrįsti, tačiau Heraldikos komisijos tai kažkodėl neįtikina.  „Per 6 metus nuėjome didelį kelią. Surinkta daugybė istorinės medžiagos. Pritarimą šiam simboliui išreiškė 7 savivaldybių merai. Jie kreipėsi į Heraldikos komisiją pritarti šiam simboliui, bet Heraldikos komisija to nedaro. Mes manome, kad minėtoji komisija neturėtų spręsti už bendruomenę. Nežadame taikstytis. Eisime į viešumą…“ – kalbėjo V. Griškevičienė.

Petras Skutulas, pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite