Kalėdų džiaugsmą į Mažąją Lietuvą atneša briedis

Lapkričio pabaigoje tautodailininkė Birutė Servienė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale surengė edukacinę  pamoką. Popieriaus karpinių meistrė papasakojo apie įžymius žmones, kurie mėgo karpyti iš popieriaus, priminė karpymo meno tradicijas.

Artėjant gražiausiai metų šventei, Kalėdoms, renginio viešnia patarė, kaip prieš šventes karpiniais puošti langus. Susipažinę su karpinių kūrimo priemonėmis bei įrankiais Katyčių pagrindinės mokyklos aukštesniųjų klasių mokiniai su mokytoja Brigita Vitkauskiene kibo į kūrybos procesą.

Karpinių meistrė Birutė Servienė. Petro Skutulo nuotr.

Jų rankomis karpyti lapai pranoko lūkesčius. Kiekvienas dalyvis sukūrė po originalų karpinį. Užsiėmimo metu iškarpytomis iš popieriaus užuolaidėlėmis papuošti Katyčių bibliotekos langai ir mokyklos įėjimas. Ši informacija – iš Katyčių bibliotekos FB pranešimo.

Buvome maloniai nustebinti, kai tautodailininkė Birutė užsuko į „Pamario“ redakciją su gatavais karpiniais, kuriais mikliai papuošė mūsų įstaigos langus. Nuoširdžiai dėkojame ištikimai „Pamario“ bičiulei Birutei. Linkime jai, kad kūrybinis įkvėpis lydėtų visus besibaigiančius ir ateinančius 2022-uosius metus!

Pasak Birutės, šiemet languose Advento ramybę ir Šv. Kalėdų džiaugsmą parneš girių laivas BRIEDIS…

„O ar girdėjote, kad briedis turi tautybę? Taip nusprendė Heraldikos komisija prie Prezidento…“ – mįslingai kalbėjo Birutė. Pasirodo, Heraldikos komisija atmetė Etnografinės Mažosios Lietuvos heraldikos kūrimo darbo grupės siūlymą, briedį laikyti šio krašto simboliu. Neva, tai mums svetimas simbolis!

Birutės Servienės karpinys.

Pasak minėtosios darbo grupės koordinatorės Vilmos Griškevičienės, yra parengtos net dvi studijos tokiam sprendimui pagrįsti, tačiau Heraldikos komisijos tai kažkodėl neįtikina.  „Per 6 metus nuėjome didelį kelią. Surinkta daugybė istorinės medžiagos. Pritarimą šiam simboliui išreiškė 7 savivaldybių merai. Jie kreipėsi į Heraldikos komisiją pritarti šiam simboliui, bet Heraldikos komisija to nedaro. Mes manome, kad minėtoji komisija neturėtų spręsti už bendruomenę. Nežadame taikstytis. Eisime į viešumą…“ – kalbėjo V. Griškevičienė.

Petras Skutulas, pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite