Kalėdų džiaugsmą į Mažąją Lietuvą atneša briedis

Lapkričio pabaigoje tautodailininkė Birutė Servienė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale surengė edukacinę  pamoką. Popieriaus karpinių meistrė papasakojo apie įžymius žmones, kurie mėgo karpyti iš popieriaus, priminė karpymo meno tradicijas.

Artėjant gražiausiai metų šventei, Kalėdoms, renginio viešnia patarė, kaip prieš šventes karpiniais puošti langus. Susipažinę su karpinių kūrimo priemonėmis bei įrankiais Katyčių pagrindinės mokyklos aukštesniųjų klasių mokiniai su mokytoja Brigita Vitkauskiene kibo į kūrybos procesą.

Karpinių meistrė Birutė Servienė. Petro Skutulo nuotr.

Jų rankomis karpyti lapai pranoko lūkesčius. Kiekvienas dalyvis sukūrė po originalų karpinį. Užsiėmimo metu iškarpytomis iš popieriaus užuolaidėlėmis papuošti Katyčių bibliotekos langai ir mokyklos įėjimas. Ši informacija – iš Katyčių bibliotekos FB pranešimo.

Buvome maloniai nustebinti, kai tautodailininkė Birutė užsuko į „Pamario“ redakciją su gatavais karpiniais, kuriais mikliai papuošė mūsų įstaigos langus. Nuoširdžiai dėkojame ištikimai „Pamario“ bičiulei Birutei. Linkime jai, kad kūrybinis įkvėpis lydėtų visus besibaigiančius ir ateinančius 2022-uosius metus!

Pasak Birutės, šiemet languose Advento ramybę ir Šv. Kalėdų džiaugsmą parneš girių laivas BRIEDIS…

„O ar girdėjote, kad briedis turi tautybę? Taip nusprendė Heraldikos komisija prie Prezidento…“ – mįslingai kalbėjo Birutė. Pasirodo, Heraldikos komisija atmetė Etnografinės Mažosios Lietuvos heraldikos kūrimo darbo grupės siūlymą, briedį laikyti šio krašto simboliu. Neva, tai mums svetimas simbolis!

Birutės Servienės karpinys.

Pasak minėtosios darbo grupės koordinatorės Vilmos Griškevičienės, yra parengtos net dvi studijos tokiam sprendimui pagrįsti, tačiau Heraldikos komisijos tai kažkodėl neįtikina.  „Per 6 metus nuėjome didelį kelią. Surinkta daugybė istorinės medžiagos. Pritarimą šiam simboliui išreiškė 7 savivaldybių merai. Jie kreipėsi į Heraldikos komisiją pritarti šiam simboliui, bet Heraldikos komisija to nedaro. Mes manome, kad minėtoji komisija neturėtų spręsti už bendruomenę. Nežadame taikstytis. Eisime į viešumą…“ – kalbėjo V. Griškevičienė.

Petras Skutulas, pamarys.eu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite