Kalėdiniai vaidinimai vaikams

Šilutės kamerinio teatro aktoriai pakvietė vaikus į spektaklį „Štai tokios Kalėdos“. Pas vaikus atvyko Kalėdų Senelis, žaidė su jais ir dovanojo saldainių.

Gerda ir Kajus – aktoriai Alma Rinkevičiūtė ir Vytautas Bartuška.

Gerda ir Kajus – aktoriai Alma Rinkevičiūtė ir Vytautas Bartuška.

Neužmiršo ir seniūnijų
Gruodžio pradžioje Šilutės kamerinio teatro aktoriai Alma Rinkevičiūtė, Vytautas Bartuška ir Vygantas Paldauskas kartu su Kalėdų Seneliu surengė šventę mažiesiems katytiškiams, kultūros namuose suvaidinę spektaklį apie Kalėdas pagal H. K. Anderseno pasaką ,,Sniego karalienė“. Vėliau Katyčiuose buvo įžiebta Kalėdų eglutė.
Vaidino šilutiškiams
Naujųjų metų išvakarėse aktoriai vaidino Šilutės ir aplinkinių kaimų vaikučiams. Spektaklis buvo parodytas du kartus – 14 ir 17 val. Nors ir buvo darbo diena, tačiau vaikučių ir jų tėvelių prisirinko nemažai.
Kalbintos mamos sakė, kad gyvena Šilutėje, kitos su vaikučiais atvyko iš Tarvydų, Pagrynių, Laučių. Sakė, kad nori padaryti savo vaikučiams tikrą šventę. Šventė pavyko. Vos įėjusius pro teatro (Kultūros ir pramogų centro) duris vaikus pasitiko gražiai papuoštos didžiulės rogės, fojė buvo išpuošta kalėdinėmis dekoracijomis, mielai su vaikais bendravo teatro direktorė Ramunė Kiniulytė bei scenografė Jūratė Rinkauskienė.
Mums buvo užsiminta, kad aktoriai kurs vaidmenis naudodami V. Mazūro sukurtas lėles.

Lėlininkas
„Nacionalinės premijos laureatas Vitalijus Mazūras – iškiliausia po Stasio Ušinsko figūra Lietuvos lėlių teatre. Ušinskui, deja, nebuvo lemta įgyvendinti savosios vizijos, o Mazūrui likimas lėmė nuveikti sumanytus darbus. Pasukęs nauja vaga – nuo buitinio, gyvenimą imituojančio teatro į sąlygišką – jis sugrąžino lėlių teatrui „lėliškumą“, jo specifiką, praturtino įprastinę žanrų ir vaizdų sistemą. „Lėlė“ dėl jo eksperimentų, bandymų eiti nepramintais takais ir darbo rezultatų, padariusių įtaką kitiems lėlininkams ir ne tik jiems, neoficialiai vadinama „Mazūro teatru“.

Prieš 180 metų danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno sukurta pasaka „Sniego karalienė“ nepraranda populiarumo ir šiandien. Su humoru ir begale fantazijos kuriamas veiksmas ir veikėjų paveikslai, atributika (besisukantis namelis, lėlės, subtilios rogės, kuriomis Gerda keliauja ieškoti Kajaus, mažytis namelis su lėlėmis ir kt.) gerai derėjo su aktorių ir lėlių vaidyba. Spektakliui nestigo pasakoms būdingo paslaptingumo ir romantiškumo.
Vaikai emocingai stebėjo įdomius, betarpiškai bendraujančius aktorius, profesionaliai valdančius lėles. Gerai žinomas iš vaikų darželio ir mokyklos siužetas apie tai, kaip Gerda vyksta ieškoti savo brolio Kajaus, kurį užbūrė piktoji Sniego karalienė, leido vaikams atsipalaidavus stebėti scenoje vykstantį veiksmą. Akį traukė tarsi ant vištos kojelės besisukantis namelis su gražiais langeliais, kuriuose pasirodydavo lėlės – tai piktoji Sniego Karalienė, tai plėšikas, tai elnias iš senelės pasakos…
Piktoji Sniego karalienė nelabai patiko patiems mažiausiems žiūrovams, kurie nesitraukė nuo savo mamų.
„Sniego karalienė“ – puiki istorija visai šeimai, padedanti suprasti tikrąsias vertybes. Gerda įveikia visas kliūtis ir sunkumus savo tikslo link. Mergaitė ne tik suranda savo brolį, bet ir įgauna pasitikėjimo savimi ir įgyja naujų draugų.
Pasirodęs Kalėdų Senelis suteikė vaikams dar daugiau džiaugsmo. Jis kartu su spektaklyje vaidinusiais aktoriais, skirtingai nuo kitų Kalėdų Senelių, mokė vaikus sportuoti, valytis dantukus, žaisti. Po to vaikučių laukė dovanėlės.
Birutė Morkevičienė

Kalėdų senelis atvyko į Šilutę pas vaikučius.

Kalėdų senelis atvyko į Šilutę pas vaikučius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite