Kalėdiniai vaidinimai vaikams

Šilutės kamerinio teatro aktoriai pakvietė vaikus į spektaklį „Štai tokios Kalėdos“. Pas vaikus atvyko Kalėdų Senelis, žaidė su jais ir dovanojo saldainių.

Gerda ir Kajus – aktoriai Alma Rinkevičiūtė ir Vytautas Bartuška.

Gerda ir Kajus – aktoriai Alma Rinkevičiūtė ir Vytautas Bartuška.

Neužmiršo ir seniūnijų
Gruodžio pradžioje Šilutės kamerinio teatro aktoriai Alma Rinkevičiūtė, Vytautas Bartuška ir Vygantas Paldauskas kartu su Kalėdų Seneliu surengė šventę mažiesiems katytiškiams, kultūros namuose suvaidinę spektaklį apie Kalėdas pagal H. K. Anderseno pasaką ,,Sniego karalienė“. Vėliau Katyčiuose buvo įžiebta Kalėdų eglutė.
Vaidino šilutiškiams
Naujųjų metų išvakarėse aktoriai vaidino Šilutės ir aplinkinių kaimų vaikučiams. Spektaklis buvo parodytas du kartus – 14 ir 17 val. Nors ir buvo darbo diena, tačiau vaikučių ir jų tėvelių prisirinko nemažai.
Kalbintos mamos sakė, kad gyvena Šilutėje, kitos su vaikučiais atvyko iš Tarvydų, Pagrynių, Laučių. Sakė, kad nori padaryti savo vaikučiams tikrą šventę. Šventė pavyko. Vos įėjusius pro teatro (Kultūros ir pramogų centro) duris vaikus pasitiko gražiai papuoštos didžiulės rogės, fojė buvo išpuošta kalėdinėmis dekoracijomis, mielai su vaikais bendravo teatro direktorė Ramunė Kiniulytė bei scenografė Jūratė Rinkauskienė.
Mums buvo užsiminta, kad aktoriai kurs vaidmenis naudodami V. Mazūro sukurtas lėles.

Lėlininkas
„Nacionalinės premijos laureatas Vitalijus Mazūras – iškiliausia po Stasio Ušinsko figūra Lietuvos lėlių teatre. Ušinskui, deja, nebuvo lemta įgyvendinti savosios vizijos, o Mazūrui likimas lėmė nuveikti sumanytus darbus. Pasukęs nauja vaga – nuo buitinio, gyvenimą imituojančio teatro į sąlygišką – jis sugrąžino lėlių teatrui „lėliškumą“, jo specifiką, praturtino įprastinę žanrų ir vaizdų sistemą. „Lėlė“ dėl jo eksperimentų, bandymų eiti nepramintais takais ir darbo rezultatų, padariusių įtaką kitiems lėlininkams ir ne tik jiems, neoficialiai vadinama „Mazūro teatru“.

Prieš 180 metų danų rašytojo Hanso Kristiano Anderseno sukurta pasaka „Sniego karalienė“ nepraranda populiarumo ir šiandien. Su humoru ir begale fantazijos kuriamas veiksmas ir veikėjų paveikslai, atributika (besisukantis namelis, lėlės, subtilios rogės, kuriomis Gerda keliauja ieškoti Kajaus, mažytis namelis su lėlėmis ir kt.) gerai derėjo su aktorių ir lėlių vaidyba. Spektakliui nestigo pasakoms būdingo paslaptingumo ir romantiškumo.
Vaikai emocingai stebėjo įdomius, betarpiškai bendraujančius aktorius, profesionaliai valdančius lėles. Gerai žinomas iš vaikų darželio ir mokyklos siužetas apie tai, kaip Gerda vyksta ieškoti savo brolio Kajaus, kurį užbūrė piktoji Sniego karalienė, leido vaikams atsipalaidavus stebėti scenoje vykstantį veiksmą. Akį traukė tarsi ant vištos kojelės besisukantis namelis su gražiais langeliais, kuriuose pasirodydavo lėlės – tai piktoji Sniego Karalienė, tai plėšikas, tai elnias iš senelės pasakos…
Piktoji Sniego karalienė nelabai patiko patiems mažiausiems žiūrovams, kurie nesitraukė nuo savo mamų.
„Sniego karalienė“ – puiki istorija visai šeimai, padedanti suprasti tikrąsias vertybes. Gerda įveikia visas kliūtis ir sunkumus savo tikslo link. Mergaitė ne tik suranda savo brolį, bet ir įgauna pasitikėjimo savimi ir įgyja naujų draugų.
Pasirodęs Kalėdų Senelis suteikė vaikams dar daugiau džiaugsmo. Jis kartu su spektaklyje vaidinusiais aktoriais, skirtingai nuo kitų Kalėdų Senelių, mokė vaikus sportuoti, valytis dantukus, žaisti. Po to vaikučių laukė dovanėlės.
Birutė Morkevičienė

Kalėdų senelis atvyko į Šilutę pas vaikučius.

Kalėdų senelis atvyko į Šilutę pas vaikučius.

 

Hits: 701

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite